Pages:
Author

Topic: xbtfreelancer.com - Πλατφόρμα για freelancers - page 2. (Read 5349 times)

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
δηλαδη τι κανεις?

δινεις καποιο ποσο BTC και μετα?

Όχι.

Αν είσαι εργοδότης, προσφέρεις δουλειά. Γράφεις τι project θες να γίνει ακριβώς, ορίζεις την τιμή που είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις.

Αν ψάχνεις για δουλειά, βλέπεις τι project είναι διαθέσιμα, τι τιμές πληρώνουν και προσφέρεις τις υπηρεσίες σου. Λογικό είναι ότι επειδή ακριβώς λειτουργεί με τη μορφή "δημοπρασίας", προσπαθείς να γίνεις πιο ελκυστικός από τους ανταγωνιστές, οπότε ή κάνεις την τιμή σου πιο δελεαστική ή προσφέρεις κάτι έξτρα που σε κάνει να ξεχωρίζεις.



καταλαβα οτι ειναι κατι σαν ψηφιακο ΟΑΕΔ Grin
προσφερεις δουλιες επι πληρωμη κσι κανεις δουλια επι πκηρωμη.
πολυ καλη ιδεα με πολυ μελλον. μπορει να ριξει καρα πολυ το κοστος
εργασιας. τερμα τα αψυχα οκταωρα στα ψυχρα γραφεια πολυεθνικων
(με εξαιρεση το  google)
 εργασια απο οπου θες και οσο θες!

Ας πούμε ναι. Βασικά επειδή έχω μιλήσει με τον τύπο που το τρέχει, σκοπός του είναι να γεμίσει με projects από όλους τους πιθανούς τομείς (και προσφορά και ζήτηση). Και ψάχνει κόσμο για να το διαδώσει σε φόρουμ άσχετα με το Bitcoin & τα κρυπτονομίσματα, προσπαθώντας να πει σε ένα φόρουμ για παράδειγμα ατόμων που ασχολούνται με το SEO, ότι μπορούν να προσφέρουν ή να δουλέψουν για ένα project και να πληρωθούν σε Bitcoin και πολύ εύκολα να τα κάνουν ευρώ / δολάρια κ.λπ.

Να ανοίξει λίγο ο κύκλος, να αρχίσει λίγο να περνάει προς τα έξω ότι το Bitcoin είναι ένας εναλλακτικός τρόπος πληρωμής όπως για παράδειγμα το paypal, και με λιγότερες έως καθόλου προμήθειες.

2 σε 1 δηλαδή. Και δουλειές και διάδοση του BTC.

Προσωπικά μου αρέσει αυτό το εγχείρημα και προσπαθώ να το στηρίξω.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
καταλαβα οτι ειναι κατι σαν ψηφιακο ΟΑΕΔ Grin
προσφερεις δουλιες επι πληρωμη κσι κανεις δουλια επι πκηρωμη.
πολυ καλη ιδεα με πολυ μελλον. μπορει να ριξει καρα πολυ το κοστος
εργασιας. τερμα τα αψυχα οκταωρα στα ψυχρα γραφεια πολυεθνικων
(με εξαιρεση το  google)
 εργασια απο οπου θες και οσο θες!
full member
Activity: 456
Merit: 102
The Premier Digital Asset Management Ecosystem
δηλαδη τι κανεις?

δινεις καποιο ποσο BTC και μετα?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
https://www.xbtfreelancer.com/

(κάνω ένα μικρό review)

Η νέα πλατφόρμα για freelancers, κάνεις bid για διάφορα projects, πληρώνεσαι σε Bitcoin.

Κατηγορίες: Designers, μεταφράσεις, coders, συγγραφή κειμένων, κ.λπ.

Μόλις έγινα μέλος, προς το παρόν έχει λίγα project, σε διάφορες κατηγορίες (έχω κάνει bid για τη μετάφραση της παρουσίασης της πλατφόρμας από αγγλικά σε ελληνικά).

Είναι αρκετά καλοστημένο, είναι ακόμη όμως "νέο" και θέλει λίγο διαφημιστικό σπρώξιμο. Έχει προοπτικές να πάει καλά εάν προσέξουν λίγο το moderation (είδα για παράδειγμα post που ζητάει κάποιος... φίλο!!!).

Άλλο μειονέκτημα είναι ότι πληρώνεσαι σε Bitcoin, αλλά οι τιμές προς το παρόν είναι σε δολάρια.

Δεν έχω κάνει ακόμη καμιά συναλλαγή αλλά όπως λέει ο τύπος που το ανακοίνωσε και το τρέχει υπάρχει escrow service για να διασφαλίσει τις συναλλαγές.

Το λινκ του σάιτ είναι αυτό: https://www.xbtfreelancer.com/

Άποψή μου είναι πως προς το παρόν φαίνεται να έχει μέλλον.

Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες μόλις το ψάξω λίγο περισσότερο.

Pages:
Jump to: