Pages:
Author

Topic: [XZC] Zcoin - Tartışma Alanı, Yeni Haberler, Fiyat Tahmini - page 2. (Read 429 times)

full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
Video gayet açıklayıcı olmuş böyle başarılı projelerin türkiye'de de tanıtılmasında fayda var, pazarlama çok önemli.
Altlar canlandıkça fazlasıyla değerini katlayacak bir coin.

Küçük bir öneri, projenin önemli bağlantılarını ilk mesaja eklersen çok iyi olur hocam kolaylık açısından
full member
Activity: 644
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Çok başarılı bir çalışma olmuş, Zcoin icin türkçe kaynağa ihtiyaç vardı, takibimde olan bir coin aynı zamanda, elinize sağlık.
newbie
Activity: 26
Merit: 1
Zcoin zaten büyük borsalarda olan bir coin. Yakından takip ediyordum.Bu coinde  benim için en dikkat çeken durum ekibinin hiç durmadan çaılışıyor olması. Geleceği olduğuna inanıyorum. Ayrıca Türkçe kaynak yarattığınız ve bizi bu şekilde bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
member
Activity: 612
Merit: 10
Yakından takip ettiğim bir proje. Hala hakettiği yerlerle gelmediğini düşünüyorum. Türkçe kaynakta iyi olmuş. Teşekkürler.
member
Activity: 332
Merit: 22
Turkish Translator
Blockchain'in işlemlerinin takip edilebilirliğine karşılık, Zcoin'in kullandığı sistemin sunduğu gizlilik tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum.

Mahremiyete önem verenlerin kullanmak isteyeceği türden bir coin.
member
Turkish Translator
Çok başarılı bulduğum ve Binance borsasından takip ettiğim bir coindi. Şimdi senin ve diğer arkadaşların da yardımıyla Türk kripto para severlerin gönlünde taht kuracağını düşünüyorum. Eline sağlık başarılı bir çalışma olmuş. Bizde nasipleniriz umarım XZC'den.. Haberleri yakından takip edeceğim.

Teşekkürler, projenin arkasında gerçekten sağlam yazılımcılar var ileride çok daha değerleneceğini düşünüyorum.
member
Activity: 560
Merit: 16
Proof-of-Stake Blockchain Network
Blockchain'in işlemlerinin takip edilebilirliğine karşılık, Zcoin'in kullandığı sistemin sunduğu gizlilik tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum.
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
Çok başarılı bulduğum ve Binance borsasından takip ettiğim bir coindi. Şimdi senin ve diğer arkadaşların da yardımıyla Türk kripto para severlerin gönlünde taht kuracağını düşünüyorum. Eline sağlık başarılı bir çalışma olmuş. Bizde nasipleniriz umarım XZC'den.. Haberleri yakından takip edeceğim.
member
Turkish Translator

Zcoin video senaryosu: Paranız, işinizdir.

Sınırsız, merkeziyetsiz, sansürlenemez. Bunlar, birçok kullanıcının kripto para birimleri kullanmaya karar verdiğinde satın aldıkları kilit avantajlardır. Ancak bunların içinde eksik olan çok önemli bir kriter var: mahremiyet.

Blokzincirini, banka ekstreniz için Twitter gibi düşünün. Yaptığınız her işlem, nereye bakılacağını bilen herkes tarafından görüntülenebilir. Günlük bir fincan kahveye yapılan basit bir ödeme, bazı gerçekleri ön plana çıkarabilir, kahveyi seviyor oluşunuz gibi -bu, harcama alışkanlıklarınız veya sahip olduğunuz veya kazandığınız kripto para hakkında fikir edinmek için kullanılabilir.

Daha da endişe verici bir şekilde, yanlışlıkla, yasadışı faaliyetlerle etiketlenmiş paralar, her gün nakit parayla gerçekleşen, sorgulama ile uğraşmak zorunda kalacağınızı, hatta varlıklarınızın dondurulmasına veya ele geçirilmesine neden olabilecek soruşturmaları – geçirebilirsiniz. Siz masumsunuz, peki neden öyle değilmişsiniz gibi davranılasınız?

Her iki senaryo da nakit para ile ilgili bir durum değil. Ancak, büyük miktarlarda nakit para kullanması pratik değildir ve aktarılması zordur. Dijital para biriminin vaadiyle gerçek anlamda yaşayabilmek için, kripto para birimlerinin, merkeziyetsiz dijital transferlerin kolaylığını ve rahatlığını benimseyen fiziksel nakit ile aynı gizlilik özelliklerine sahip olmaları gerekir.

Zcoin, nakit paranın gizlilik niteliklerini koruyarak merkezi olmayan bir dijital para birimi olmanın tüm avantajlarından faydalanmayı amaçlamaktadır.

Sigma teknolojisine girin.

Zcoin’in Sigma’sı, coinleri yok etmenizi ve daha sonra başka bir yerde görünmelerini sağlayan, sıfır bilgi teknolojisine sahip bir protokoldür. Kripto para birimini ışınlanma olarak düşünün. Bu yeni paralar, önceden işlem geçmişi olmadan görünür ve hiçbir özel veya tanımlayıcı bilgiyi saklamazlar. İşlemlerinizi yalnızca başkalarının denizinde gizleyen diğer gizlilik yöntemlerinin aksine, Sigma yaklaşımı blokzinciri kusur analizlerine karşı kırılgan değildir.

Üstelik, Zcoin, işlemlerinizi ağ üzerinde yüksek oranda tahmin edilemez hale getirmek için Dandelion ++ teknolojisini kullanarak IP adresinizin bir işleme bağlanmasını önler. Daha fazla ağ düzeyinde gizlilik için, işlemlerinizi sadece bir küçük bir tık yaparak Tor üzerinden yönlendirebilirsiniz.

Yaşadığımız dünyada paramız ve finansal verilerimiz artık bizim olmaktan çıkılıyor ve başkaları tarafından kullanılıyor, izleniyor ve rızamız olmadan parasallaştırılıyor. Bu yüzden, sansürlenemeyen, özel ve özgür bir dijital paraya ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor.

Zcoin, çünkü paranız, işinizdir.

YENİ BİR PROTOKOL: SIGMA

2019 yılının Nisan aylarında Zerocoin Protokolunde bir takım kırılganlıkların olduğu tespit edildi. Bu kırılganlıklar, Zerocoin Protokolu kullanan projelerin bazı sorunlarla karşılaşabileceği anlamına geliyordu. 19 Nisan'da Zcoin Yazılımcısı Peter Shugalev, sorunun asıl nedenini buldu ve Zerocoin protokolünün kriptografisinde bir başarısızlık olduğunu ve tüm Zerocoin uygulamalarını etkilediğini doğruladı. Zerocoin kanıtının yukarıda belirtilen takımlara karşı hatalı olduğunu ve sahteciliğin yüksek seviyede nasıl çalıştığını açıkladı.

Bu süreci takip eden zaman içeresinde Zcoin, Sigma Protokolü ismi verilen çok daha gelişmiş ve Zerocoin'in kırılganlıklarını gideren yeni bir protokole geçecegini açıkladı, bu protokolun özellikleri ise şöyle:

* Güvenilir kuruluma artık ihtiyaç yok (daha fazla toksik atık yok)
    * Harcama kanıtı boyutu düşürüldü (25 kB'den 1,5 kB'ye)
    * Onaylama işlemlerinin çok daha hızlı olması sağlandı.
    * Zerocoin protokolundeki kırılganlık tespit edildi ve bu kırılganlıklara sebep olan yazılım terkedildi.

Zcoin Beta Testlerini tamamladıktan sonra geçtiğimiz hafta Sigma Protokol'u başarılı bir şekilde devreye sokarak Mainnet'ine geçti. Sigma Protokolunu ilk kez kullanan ve deneyimleyen proje ekibi, şimdilik her şeyin yolunda gittiğini ve mahremiyet katmanının arttırılarak çok daha güvenli bir kripto para birimi deneyimi sunacaklarını bildirdiler.

Zcoin'i Binance dahil büyük borsalardan satın alabilirsiniz, Tüm liste aşağıdaki gibidir.

Daha fazla kaynak için:

Website: https://zcoin.io/
Twitter: https://twitter.com/zcoinofficial
Github: https://github.com/zcoinofficial/zcoin
Pages:
Jump to: