Pages:
Author

Topic: Yakında Pazar büyüyecek mi? - page 5. (Read 911 times)

member
Activity: 574
Merit: 14
February 02, 2019, 02:52:48 AM
pazar büyüyecek de herkes eski altcoin değerlerini göremeyecek. bunun oluşması için ralli başlamalı ama bitcoin hep şunu yapar.

ralli de dibi bulduğu zaman öyle 2017'de olduğu gibi hızlıca yükselmez.

2017'in başı oradan iki seneye varan aralık da hep sığ hareket etmiş.

asıl patlamayı 2017 ortasından itibaren 20.000 dolara koşarak yaptı.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
February 01, 2019, 01:54:47 PM
pazar mutlaka büyüyecektir. daha fazla azalacağını da bu seviyelerde kalacağını da zannetmiyorum. olumlu veya olumsuz mutlaka bir gelişme olacaktır.
member
Activity: 378
February 01, 2019, 08:12:37 AM
Pazarın büyüklüğü büyük oranda Bitcoin'e bağlı. Şimdi coinmarketcap verilerini baz alırsak 2000'den fazla kripto para içerisinde %50'nin üzerinde bir etkisi var Bitcoin'in. Yani pazar büyüklüğünün yarısından fazlası Bitcoin'e ait. Ve aslında biz farkında olmasak bile bir çok kripto paranın USD bazında değeri BTC ile belli oluyor.

Basit bir örnek vermem gerekirse. NPXS bugünlerde 16-20 satoshi aralığında. Ancak NPXS'den direk USD alım satımı yok. Yani haliyle önce Bitcoin'e oradan USD ye dönebilirsiniz. Hal böyle olunca Bitcoin fiyatı 3500 iken 100X olan market değeri, Bitcoin 35.000 USD oluınca 1000X olacak. Bu bahsettiğim 100X BTC'nin market üzerindeki etkisi. E Bitcoin dominance'ı %50 kabul etsek bir o kadar da altcoin market yükselecek. Üstelik Bitcoin karşısında da değer kazanan paralar olacaktır.

Hesabı bazen kolay gibi görünse de 2000'den fazla parayı baz aldığımızda hiçte kolay olmadığını anlayabilirsiniz.
jr. member
Activity: 546
Merit: 2
January 31, 2019, 12:42:04 PM
pazar mutlaka büyüyecektir. böyle paraların döndüğü bir borsayı kimse başı boş bir şekilde bırakmaz bunu kanıksamamız gerekiyor.
jr. member
Activity: 34
Merit: 3
January 30, 2019, 07:44:47 AM
Waves platformu kurucusu Sasha Ivanov ile aynı fikirdeyim.
Sektörde Blockchain tabanlı uygulama sayısı arttıkça pazar büyüyecek.

https://twitter.com/dsncszdusunceli/status/1090545445103915008
member
Activity: 378
January 29, 2019, 04:47:26 PM
Aslında herşeyin Bitcoin'e bağlı olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Şu an gelecek bir Bitcoin yükselişi her şeyi pozitif etkiler. Ama bu kolay değil. Bütünüyle bir boğa gelirse piyasa birden en yüksek seviyesinin üstüne çıkabilir.
jr. member
Activity: 532
Merit: 5
January 29, 2019, 04:23:40 PM
Pazarın büyümesi için yeni yatırımcıya gerek var, eğer küresel finans sisteminde ki sıkıntılar devam ederse bir miktar taze para kriptoya girebilir görüşündeyim.
copper member
Activity: 210
January 29, 2019, 09:00:55 AM
Valla pazarda icler acisi altcoin, coin ve token hepsi tepetaklak artik ne yapacagimi sasirdim. Ancak bos bos bakiyoruz elden bisey gelmiyor. Gorurnen o ki bu fiyatlara alisip boyle devam edecegiz. Ama manenciler icin sikintili fiyatlar bunlar. Onlar ne yapacaklar bilmiyorum.
member
Activity: 560
Merit: 11
January 29, 2019, 07:23:18 AM
bitcoin dip yaptığı zaman evet pazar büyümeye başlar. market cap da bundan nasibini alır. ama tam tersi olduğunu düşünürsek küçülmeye devam eder ki bu yatırımcılarda depresyon oluşturucu niteliklere ulaşmaması niyetim.
copper member
Activity: 191
Merit: 0
January 29, 2019, 02:16:05 AM
Blockchain pazarı büyüyecektir. Ancak gözüken yakın zaman içerisinde hızlı bir büyüme olmayacak gibi. Ethereum'un kendini yenilememesi nedeniyle altcoin piyasası bir atılım gerçekleştiremiyor. Ethereum'un FORK'undan sonra ethereum canlanırsa altcoinlerde canlanacaktır.
copper member
Activity: 224
January 28, 2019, 03:57:17 PM
Ben ilerleyen zamanda piyasanın büyüyeceğine inananlardanım. Ama bu düşülerde moralimi bozmuyor değil. Yapacak bir şey yok. Bu piyasanın ne kadar kaygan olduğunu bilerek girdim. Ceremesini de çekeceğiz.
sr. member
Activity: 832
Merit: 250
January 28, 2019, 01:02:44 PM
Bugünkü düşüşten sonra umutlarımı hepten kaybettim . Hacim zaten içler açısı . BAKKT zaten ötelendi . Sanki sonumuz hayır değil gibi .
full member
Activity: 784
Merit: 120
January 28, 2019, 12:32:45 PM
Arkadaşlar kısa süre önce paranın Shitcoinlerden Altcoinlere nasıl geri aktarıldığı hakkında bilgi analiz yapıldı. 2018'in başlangıcını analiz ettikten sonra, aşağıdaki şemanın işe yaradığı sonucuna vardım:

Birincisi, ilk başta 2017 sonunda ve 2018'in başında tüm pazar için çılgınca bir pamp oldu. Yeni cryptocurrency destekçilerinin ve sadece freebies hayranlarının belirttiğine göre "yeni para" her şeyin içine girdi. Ana büyüme ilk on koin market başlığından değil altcoinler ve tokenlerdendi (biz Bitcoin'i dikkate almıyoruz). Bu tokenler ve altcoinler göz kapaklarına kadar pomplandıktan sonra alıcıları şaşırtmaya ve paralarını almaya başladı. Aynı zamanda, paranın büyük kısmı Ocak ayının başında 1416 dolara ulaşan ilk altcoin olan ETH'den akmaya başladı.

Artık piyasada, bildiğiniz gibi altcoinler, alıcıların hala paralarını tıraşlamaya devam ediyor. Altcoinler hala ayakta duruyor ve altcoinlerin büyük kısmı uzun süredir dibe vuruyor. Eğer bakarsanız, o zaman diğer tokenlerden ve altcoinlerden farklı olarak ETH çok iyi görünüyordu. Çünkü diğer altcoinlerden çok daha fazla para harcandı. Fakat son zamanlarda ETH de önemli ölçüde fiyatlarına bakıldığında çok düştü.

Dolayısıyla, bundan sonuç olarak ne çıkarılabilir. En önemlisi, ETH'un şımarması düşüşüne neden oluyor. Anlamlı anlamsız bir sürü altcoin çıktı. ETH'nin düşüşüyle ​​birlikte ERC20 tabanlı çıkan çoğu coinlerin bitmesi muhtemeldir. Ethereum “son kahraman” olarak belli bir savunma kalesidir ve ETH alıcılarının en uç noktasıdır.

Benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz, ama şahsen bana mantıklı geliyor ve çok yakında artık büyüme görmeliyiz.

Bu yazımı başka forumlarda da paylaştım.
Pages:
Jump to: