Pages:
Author

Topic: Yanlış Adres Girmek (ÇÖZÜLDÜ) - page 3. (Read 15349 times)

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
October 13, 2017, 10:52:58 AM
Tecrube olmuş benımde başıma gelmışti ethereumu btc adresine yollamaya çalışmıştım çok çok eskiden, tabikide hatalı adres uyarısı verdi ve kurtuldum. Daha dikkatli olmanız dileğiyle.
full member
Activity: 392
Merit: 100
October 12, 2017, 06:55:11 PM
Bende geçen günlerde bir miktar litecoin'i dikkat etmeden bitcoin cüzdanıma gönderdim tabi ki uçtular gittiler iki adres tipide segwit desteklediğinden hata vermedi fakat Ethereum cüzdanına bitcoin göndermeyek kalkarsanız ya da tam tersi hata veriyor sistem göndertmiyor. Ben o günden sonra her yaptığım gönderimde adresi 3'er defa kontrol etmeye başladım.
newbie
Activity: 58
Merit: 0
October 12, 2017, 04:35:46 PM
Dostum geçmiş olsun eğer varolan bir hesaba gönderdiysen geri almak gibi bir lüksün yok. Tecrübe olmuş, allahtan büyük bir meblağ değil.
member
Activity: 266
Merit: 12
October 12, 2017, 04:05:36 PM
çok geçmiş olsun kardeşim.umarım geri alırsın.
full member
Activity: 227
Exciting Cryptocurrency of Future!
October 12, 2017, 01:55:15 PM
Tahmini 4 gün sonra iade olur, btc sisteminin bu huyu güzel.
Olmaz.
newbie
Activity: 8
October 12, 2017, 10:51:58 AM
Ağustos'ta konu açılmış ama para geri döndü mü dönmedi mi cevap yok!
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
October 12, 2017, 02:55:18 AM
Arkadaşlar hemen öldürdünüz.
Öyle birşey yok yanlış adrese gönderilen BTC ler geri dönüyor size. Öyle olmasa BTC bu kadar güvenilen bir sistem olmazdı

Benim en son 2 ay önce başıma gelmişti 7-8 gün sürmüştü yalnız geri dönmesi.

Bu arada verdiğiniz adreste gözüküyor BTC ler tam transaction adresini söylerseniz . Söyleyeyim size geri dönüp dönmeyeceğini

Yanlış adrese gönderilen Bitcoin geri dönmez. Blokzincirinde işlemin geri alınması diye bir işlem mümkün değil. Çünkü sizin gönderim yaptığınız adres daha önce oluşturulmuş olabilir.

Ancak, sizin gönderdiğiniz adres henüz yaratılmamışsa, blokzincirine yazılması için doğrulanamayacağı için doğrulanamayan işlem iptal edilebilir.

Burada durum biraz daha farklı. BCH adresine BTC gönderimi söz konusu. Nasıl ki ETH adresine ETC gönderirseniz geri alamazsınız, aynı durum söz konusu.

Gönderiyi borsa adresine yaptıysanız, gönderim yaptığınız borsa ile iletişime geçerseniz, yardımcı olabilirler muhtemelen. Fakat uğraşırlar mı bilemiyorum... Çünkü çoğu borsada "bu adrese başka bir coin ya da token gönderirseniz, hesabınıza yansımaz" diye uyarı var...

Adresin daha önce oluşturulup oluşturulmaması bir şey ifade etmez adres satırı doğruysa o adres hiç yaratılmamış olsa dahi geçerli adrestir milyon yıl sonra biri oluştursa dahi coinleri kullanabilir

Birinin içinde bakiye mevcut bir Bitcoin adresini oluşturabileceğini düşünüyorsanız, mantık olarak Bitcoin başta olmak üzere hiç bir kripto paraya yatırım yada hiç bir kripto paranın madenciliğini yapmıyorsunuz sanırım.

Yapın, çünkü bu mümkün olmayacak kadar zor olan bir şey. Dediğiniz milyon yıl sonra dahi olmaz. Sayısal lotonun 64.000.000.000/500.000 olduğunu hayal edin. Tebrik ederim, bunu tutturabileceğinize inanıyorsunuz.
full member
Activity: 210
Web Developer
October 11, 2017, 07:38:51 AM
Benim daha önce başıma gelmişti. yanlış adresden transc iptal olup iade gelmişti. Bilginiz olsun.
hero member
Activity: 509
Merit: 500
October 11, 2017, 07:17:30 AM
Tahmini 4 gün sonra iade olur, btc sisteminin bu huyu güzel.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
September 13, 2017, 10:15:29 AM
Forumda önceden böyle şeylerle sık karşılaşmazdık. Öncelikle geçmiş olsun diyeyim. Yeni üyelerin böyle konular açtığını görmek beni üzüyor doğrusu gözden kaçan herkesin yapabileceği hatalar olsa bile az bir dikkat göstererek hata yapma payını çok aza indirebilirsiniz. Hata yapmanın önüne geçebilmek için işlemlerinizi en az iki kere gözden geçirmelisiniz. Emin olamadığınız tereddüte düştüğünüz yerlerde ne olabilir ki demeden bilen birilerine sorup soruşturun daha sonra işlemi gerçekleştirin. Bu gibi hatalar bu dünyada hata affetmez geri dönüşü olmaz iş işten geçtikten sonra konu açmak yerine öncesinde bolca araştırma yapın.
full member
Activity: 227
Exciting Cryptocurrency of Future!
September 13, 2017, 03:41:38 AM
Adresin private key'i yoksa alamazsınız.
sr. member
Activity: 308
Merit: 253
September 11, 2017, 02:53:54 PM
Bu sorunların bir nebze önüne geçeblecek bir uygulama başlıyor!

https://bitcointalksearch.org/topic/gozunmuz-aydn-exchangelerdeki-yanl-deposit-sorunlar-bitiyor-mu-2168944
full member
Activity: 163
September 11, 2017, 02:28:40 PM
İlerisi için yorumum bulunsun şuarada lazım olur.

Eğer gönderdiğiniz adres mevcut olmayan bir adres ise gönderdiğiniz miktar hesabınıza onaylanmayıp tekrar döner. Fakat var olan bir hesaba yanlışlıkla gönderirseniz onaylanıp gönderdiğiniz hesaba geçer geçmiş olsun.
newbie
Activity: 20
full member
Activity: 364
September 11, 2017, 01:28:41 PM
seninki ile aynı değil tabi ama benim de başıma farklı bir olay geldi bittrex çözmüştü. bittrexten myetherwalleta ethereum gönderdim. iconun birine denk geldi sanırım yoğunluktan gitmedi. hatta transaction kontrol ettiğimde bulunamadı diyordu ama bittrexten gitmiş gözüküyordu. yoğunluktandır dedim 2 gün geçti hala transaction da öyle bir işlem görünmüyordu. yani benim etherler resmen yok olmuştu. bittrexe yazdım tüm detayları verdim bazen böyle olabiliyor dediler ve etheri hesabıma yüklediler.

Ethereum blockchaininde nadiren de olsa bu tip seyler olabiliyor. Ama kesinlikle etherin kaybolmasi gibi.bir durum yok. Gondericinin hesabinda kalir. Islem asla onay almaz ve txid sorguda cikmaz. Bir kere bende boyle bir durum yasamistim. Tekrar transfer islemi yapinca eski islem iptal oluyor.
full member
Activity: 602
Merit: 120
September 11, 2017, 12:35:10 PM
Alabildiniz mi işlem terse döndü mü  ?
full member
Activity: 308
--
September 10, 2017, 04:57:06 PM
seninki ile aynı değil tabi ama benim de başıma farklı bir olay geldi bittrex çözmüştü. bittrexten myetherwalleta ethereum gönderdim. iconun birine denk geldi sanırım yoğunluktan gitmedi. hatta transaction kontrol ettiğimde bulunamadı diyordu ama bittrexten gitmiş gözüküyordu. yoğunluktandır dedim 2 gün geçti hala transaction da öyle bir işlem görünmüyordu. yani benim etherler resmen yok olmuştu. bittrexe yazdım tüm detayları verdim bazen böyle olabiliyor dediler ve etheri hesabıma yüklediler.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
September 06, 2017, 07:04:32 PM
Uyarı notu bulunur genelde işlem yaparken acele etmeyin 2-3 defa kontrol edin.

bari ilk mesajı okusaydın.Şu yeni gelenlerden sırf şu tarz boş mesajlar yüzünden soğudum  Angry
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
September 06, 2017, 11:05:52 AM
Uyarı notu bulunur genelde işlem yaparken acele etmeyin 2-3 defa kontrol edin.
newbie
Activity: 19
September 06, 2017, 09:13:07 AM
Arkadaşlar hemen öldürdünüz.
Öyle birşey yok yanlış adrese gönderilen BTC ler geri dönüyor size. Öyle olmasa BTC bu kadar güvenilen bir sistem olmazdı

Benim en son 2 ay önce başıma gelmişti 7-8 gün sürmüştü yalnız geri dönmesi.

Bu arada verdiğiniz adreste gözüküyor BTC ler tam transaction adresini söylerseniz . Söyleyeyim size geri dönüp dönmeyeceğini

Yanlış adrese gönderilen Bitcoin geri dönmez. Blokzincirinde işlemin geri alınması diye bir işlem mümkün değil. Çünkü sizin gönderim yaptığınız adres daha önce oluşturulmuş olabilir.

Ancak, sizin gönderdiğiniz adres henüz yaratılmamışsa, blokzincirine yazılması için doğrulanamayacağı için doğrulanamayan işlem iptal edilebilir.

Burada durum biraz daha farklı. BCH adresine BTC gönderimi söz konusu. Nasıl ki ETH adresine ETC gönderirseniz geri alamazsınız, aynı durum söz konusu.

Gönderiyi borsa adresine yaptıysanız, gönderim yaptığınız borsa ile iletişime geçerseniz, yardımcı olabilirler muhtemelen. Fakat uğraşırlar mı bilemiyorum... Çünkü çoğu borsada "bu adrese başka bir coin ya da token gönderirseniz, hesabınıza yansımaz" diye uyarı var...

Adresin daha önce oluşturulup oluşturulmaması bir şey ifade etmez adres satırı doğruysa o adres hiç yaratılmamış olsa dahi geçerli adrestir milyon yıl sonra biri oluştursa dahi coinleri kullanabilir
Pages:
Jump to: