Pages:
Author

Topic: Yatırım Stratejisi : Pokemon Taso Koleksiyonculuğu - page 2. (Read 166 times)

member
Activity: 1011
Merit: 64
Hacı yemin ederim seninle reel hayatta arkadaş olmak isterdim çok renklisin altına olan zaafını baz alarak en sevdiğin rengin de sarı olduğunu düşünüyorum bu fikri geçen arkadaş ortamında konuşmuştuk çok makarasını yapmıştık hatta 100 tasoluk koleksiyon fiyatı da almıştık 100x olmasa da 5-10x’i var ama tasoyu eve alırsam herhalde çocuk tek tek kırar hepsini Grin

Bu arada Doritos ile tekrar Taso üretimi çok basit bu tezini çürütür bu yüzden yatırım yapılamaz bulduk üretimi çok basit  Grin

Üretimi o kadar basit değil bence Smiley

1990-2005 arasında üretilmiş tasoların bir daha üretilme ihtimali yok.
Fritolay böyle bir karar alsa bile üretecigi yeni tasolar farklı olacaktır. Aynı olsa bile eski tasoların orjinalleri paha biçilemez olur. Hatta değerlerine daha fazla değer katar.

1990-2005 arası uretilen tasolar bir kereliğine üretildi. Bu tasoların sahipleri de çok az kişi ve bu arkadaşlar hala daha ne kadar değerli koleksiyonları tuttugunun farkında değil  Smiley

Şuan tanesi 30-40 liraya giden bu tasoların gelecek 5 yılda 1000-2000 hatta tanesinin 10.000 liraya kadar çıkışını izleyeceğiz bence.

Arkadaş ortamında konuşup  makarasini yaptığınız konunun aslında sizi zengin etme potansiyeli var Smiley
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Hacı yemin ederim seninle reel hayatta arkadaş olmak isterdim çok renklisin altına olan zaafını baz alarak en sevdiğin rengin de sarı olduğunu düşünüyorum bu fikri geçen arkadaş ortamında konuşmuştuk çok makarasını yapmıştık hatta 100 tasoluk koleksiyon fiyatı da almıştık 100x olmasa da 5-10x’i var ama tasoyu eve alırsam herhalde çocuk tek tek kırar hepsini Grin

Bu arada Doritos ile tekrar Taso üretimi çok basit bu tezini çürütür bu yüzden yatırım yapılamaz bulduk üretimi çok basit  Grin
member
Activity: 1011
Merit: 64
1990-2010 arasında doğan grubun yeni çılgınlığı.

Hem dolar endeksinin yakın gelecekte düşmesi hem 1990-2010 arasında doğmuş neslin zenginleşmesi ve dünyada söz sahibi olması onların koleksiyoner ruhunu ortaya çıkaracak ve arayışa sürükleyecek.Özellikle ülkemizde en çok meşhur olan Pokemon tasoları yakın gelecekte 100x artışlar yaşayacağını düşünüyorum.Sadece ülkemizde değil dünya da NFT ve Taso cilginliginin baş görmesini bekliyorum

Şuan tanesi 20-30 liraya giden Pokemon tasoların yakın gelecekte tanesi 1000-2000 hatta 10.000 liradan gideceğini düşünüyorum.  100x potansiyel mevcut.

2025 yılından sonra bu sektör adından çokça söz ettirecek gibi duruyor.
Pages:
Jump to: