Pages:
Author

Topic: Yatırım tavsiyesidir. Türk parasinda durmayın - page 2. (Read 647 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Türk Lirasının her gün değer kaybetiğinden dolay neye geçerseniz geçin kazanma oranınız TL de durma oranınızdan daha fazladır.
Benim şahsi yatırım  düşüncem öncelikle kripto, sonra altın en son dolar.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
ekonomi denen birşeyin kalmadığının en güzel örneği herşey daha da kötüye gidiyor ve gitmeye devam ediyor sorsan dünya bizi kıskanıyor doğru kıskanıyordur tepesine binip nasıl bu kadar sessiz kaldığımızı merak ediyorlardır.

Birikimi olan zaten durmuyor ya altın ya kripto yada döviz tutuluyor asıl mesela dar gelirli. Eğer birikiniz yok ise para arttırma şansınızda yok gibi bir şey aldığınız maaş geçiminize ancak yetiyor. Şuan kirada oturan orta sınıf memurun bile geçimi zorlaşıyor. Alım gücü oldukça düştü maaş elimize geçene kadar eriyim gidiyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
ekonomi denen birşeyin kalmadığının en güzel örneği herşey daha da kötüye gidiyor ve gitmeye devam ediyor sorsan dünya bizi kıskanıyor doğru kıskanıyordur tepesine binip nasıl bu kadar sessiz kaldığımızı merak ediyorlardır.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Tlyi geçtim bütün paranızla dolarda dahi durmayın arzı sınırlı kaynaklar seçilmelidir,yatırımı çeşitlendirmekde herzaman iyidir.Biri durursa diğeri devam eder şuandaki altın-btc gibi altın hep böyle devam mı edicek elbette oda fiyatlanıcak.Belli bir yüzdelik kısımda nakit rezerv bulundurmakta fırsatlarda rahat hamle yapabilmemizi saglıyor.
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
hocam sırf konu olsun diye mi açtın yerleşik döviz hesaplarından belli değil mi durum ? Smiley kimse güvenmiyor ki zaten Cool
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Doların ne değerli ne değersiz olmasını isterim.

6.90 düştüğünde saçma bulmuştum. Bana kalırsa 7.30 - 7.80 arası ideal noktalar.

Birde ek not:
Kendi ülkenizin para birimine güvenmezseniz reel piyasada zengin olamazsınız.Borsa hisse yeteneğiniz var ise bilemem. Ama ben fabrika yatırım elle tutulur göz ile görülür yatırımlardan bahsediyorum.

Yatırım için Türk lirasına güvenmek zorundasınız.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Altının bu kadar düşmesinin şaşırtıcı olması dışında diğer tüm şeyleri bende aynı şekilde düşünüyordum açıkcası. Türk lirasında bu yönetim varken durmak mantıksız. Şuanda altına girmek için güzel seviyeler girmeyi düşünebilirsiniz.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Açık konusacagim ne memurum ne alt orta ne de üst sınıfım standart bir yasamım var insanları sınıflara bile ayirmayacagim artık  eğer bu felsefede ilerleyip ülkeme ve parasına guvenmeseydim bugün muhtemelen daha kotu bir noktada olurdum.

Corona sürecinde herkes dolar alırken  TL ye geçtim ve ticaret yaptım. Sadece Marttan Hazirana kadar ticaret yaparak 50 bin lira kazandım sadece ürettim çalıştım. Hala Türk lirası varlığım var ve yatırım yapıp daha da büyümek istiyorum. Hatta ülkemin parası benim için büyük şans sürekli degerlenseydi beni zor durumda birakabilirdi.
- Mesela korkmadan Türk lirası ile borcalanabiliyorum.
- Yatirimlarimda daha agresif ve kararlı olmamı sağlıyor.
- Genç nüfusun getirdiği tüketim işleri soğutmuyor aksine sürekli artan talep mal ve hizmetlerde sürekli yeni alanlar fırsatlar doğuruyor

Şimdi ben öldük bittik mahvolduk dolar alalım altın alalım vs deseydim kazandığım paranın çok azı bende olacaktı. Ülke dolar ile dönmüyor evet ithalatta dolar kullaniyoruz ama bu ülke de işler Türk Lirası ile yapiliyor. Markete gittiğinizde dolar vermiyorsunuz yatırım yaparken sizden dolar talep etmeyecekler elinizde Türk Lirası olacak ve size büyük fırsatlar sunuyor. Ülkemizde serbest piyasa var kazanmak istiyorsanız Türk lirasına güvenmek ve yatırım yapmalısınız.

Paradan para kazanıp spekülasyon boğa sezonu vs hayalleriyle 1 yılımı feda ettikten sonra çok daha net getirisi olan gerçek ekonomiye reel sektöre yonelmenin heyecanını yaşıyorum.

Tabiki de yatırım yapip kaybedenler de olacak ancak şurası bir gerçek benim kendi görüşümdür;

Ülkesinin parasına ekonomisine potansiyeline güvenmek kazanmanın anahtarıdır. Ağlamak karamsar olmak bahaneler üretmek herkesin yaptığı şeyler çok para kazanıp yatırımlarınızı çeşitlendirebilirsiniz ama dolar altın alarak zengin olanda servetine servet katanda kendini kandırır. Bankaların dagitttigi kredilerle dolar altın alıp zenginlik hayali kurmak bana çok basit geliyor ve basit şeyler benim için doğru değil.

Gerçek olan şu ki
Çalışmak üretmek kazanmak ve yatırımları cesitlendirebilmek. Benim için doğru olan bu.

YTD

Paradan para bir yere kadar ben ülkeme ve parasına güvenin yatırım yapın daha sonra o yatırımları ceşitlendirin mantığı ile ilerliyorum tercih sizin. Dolar Altın Gümüş alın veya almayın bunlar tercihiniz ama önce ekonomimize güvenin yatırım yapın para kazanın sonra kazandığınız parayı yatıracak mal ve hizmetlerde  emtia da hisse senedi de çok oluyor.

YTD.

Son not : O var bu var riskler var diyorsanız ticareti bırakın ve memur olun. Ticarette güven ilk kural ise riskin olduğu gercegi ikinci kuraldır.
Hocam eline sağlık iyi yazmışsın anlatmışsında elimizden geldiğince sahip çıkıyoruz ama ülkeyi yönetenler bu kadar düşünmüyor ülkeyi bunu görüyorum.

Bende sizin gibi ticarette ve her konuda dürüstlükten yanayım bir ürün satıyorsam arkasında dururum kusuru varsa hepsini söylerim belki kazancım az olur ama huzurlu ve rahat olurum. Dürüst ve kişilikli olmak prensibim.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Pazarcı bir arkadaşımın anlattığı kadarıyla İstanbul'da yıllarca pazarcılık yapmış olmasına rağmen günlük kazandığı parayı gün sonunda dolar alıyormuş. Bu sayede birçok kriz atlattığını söylüyor pazarcı bile Türk lirasına güvenmiyor. Hani bir söz var para saadet getirmez diye Aslında Türk Lirası saadet getirmez diye yorumlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum.
member
Activity: 462
Merit: 14
adam haklı biz her şeye yatırım tavsiyesi değildir diyoruz fakat türk lirası için bunu söylemeye gerek yok yıllardır değer kaybediyor. açıp inceleyebilirsiniz pariteleri Smiley
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
eylül ayının başında 766 tl olan çeyrek altın ay içinde 784 tl yi görmüş ve şuanda 777tl den satış görmekte. zira dolar ve euro da aynı şekil hafif hafif her geçen ay artmakta.dolar 8 e dayanıyor euro 9 oldu sayılır sterlin 10a geldi. sene sonuna kadar da duracağı yok gibi
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Dolar Euro artınca üzülüyorum ama geri çekildiği zaman Sevinemiyorum. Yükselirken artan fiyatlar geri çekildiği zaman asla geri gelmiyor. Bu arada maaşımı da dolarla almıyorum 😃🤔😀

Yıllardır dolar ve euro'nun geri çekildiğini göremiyoruz hocam.2018 deki o hızlı artışından sonra bir düzeltme hareketi yaptı sadece o kadar zaten son 2 yılda bizi bu seviyelere yavaş yavaş alıştırdılar eskisi gibi tepki vermiyoruz belki de veremiyoruz.
full member
Activity: 980
Merit: 207
Dolar Euro artınca üzülüyorum ama geri çekildiği zaman Sevinemiyorum. Yükselirken artan fiyatlar geri çekildiği zaman asla geri gelmiyor. Bu arada maaşımı da dolarla almıyorum 😃🤔😀
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Borcu harcı olmayan adam gidip sadece yabancı para birimi alsa her türlü parasının değerini korumuş oldu çok merak ediyorum bu yıl kaç tl zam alacak çalışanlar?
jr. member
Activity: 91
Merit: 2
Türk lirasinda durmak şu zamanda saçmalık olurdu zaten önceden yavaş yavaş biriktirmiştik de bir şeyler az çok gelir elde ettik. Bu işin sonu yok gibi duruyor sene sonuna oadar
sr. member
Activity: 404
Merit: 251
Durmak zaten aptallık gibi birşey artık buna inandım, maaş yattığı gibi Eth alıyorum Smiley
legendary
Activity: 1764
Merit: 1656
Siyaset yapmak istemiyorum ama ekonomi politikamızın acilen değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ancak iktidarın kurun artmasını istediğini sayın bakanımız Berat Albayrak'ın katıldığı televizyon programından anlayabilirsiniz kendisi Türk Lirasının artık daha rekabetçi olduğunu ve bu durumdan memnun olduğunu söylemişti.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Şöyle bir terslik var ortamda: Halkın ve iş dünyası mevduatlarının TL'de kalması için banka faizlerinin (gerçek enflasyon oranı doğrultusunda) yukarı çekilmesi lazım. Yani kazanç getirecek ki TL işlemleri artsın. Faizler aşağıda kaldığı için millet de dolar/euro ve altına yöneliyor haliyle. Ama devlet, hem TL'de kalınsın hem de faizler düşük olsun istediğinde çıkmaza giriliyor.

Bu faiz işini ciddi takıntı haline getirdiler, vatandaşı TLye çekecek hiç bir şey yok ki ortamda, çok basit mantıkla artırırsın faizleri vatandaş parasını TLde tutar. Böyle bir ortamda liranın değer kaybetmesi kadar normal bir şey olamaz. Dışardan para bulamıyorsun, bari içerdeki dolarları bozdurmaya teşvik et.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Şöyle bir terslik var ortamda: Halkın ve iş dünyası mevduatlarının TL'de kalması için banka faizlerinin (gerçek enflasyon oranı doğrultusunda) yukarı çekilmesi lazım. Yani kazanç getirecek ki TL işlemleri artsın. Faizler aşağıda kaldığı için millet de dolar/euro ve altına yöneliyor haliyle. Ama devlet, hem TL'de kalınsın hem de faizler düşük olsun istediğinde çıkmaza giriliyor.
member
Activity: 462
Merit: 14
bu durum zaten uzun yıllardır böyle TL de durmak çok saçma zaten haa durunlar diyecek ki biz faizini alıyoruz kardeşim sanane.  bende derim ki kaç alıyon kardas en fazla senede yüzde 15 alırsın Smiley değer mi kaybına otur hesapla .
Pages:
Jump to: