Pages:
Author

Topic: Yeni Açıcağım Siteye Bitcoin Dahil Edimmi? - page 2. (Read 324 times)

jr. member
Activity: 73
Merit: 1
Bitcoinle odeme yerine dile dikkat etmeniz belki daha iyi olur. 'Edimmi' yanlis, 'edeyim mi?' olmali ayrica tafsiye degil tavsiye.  Grin
member
Activity: 263
Merit: 11
Para Basan Adam
Arkadaşım, bu forumda barınan tüm kullanıcılar kripto parayı destekler lakin online satış için bu kadar oynak kura sahip bir para birimini kullanmak ciddi risktir o yüzden yazılımına ek yaparak kullanırsan riski azaltmış olursun.

Basit bir yama : kripto para valutesini belli aralıklar ile belli kur oranlarında sabitleyecek. Misal oran 35.500 iken 1 saat içerisinde genelde 50-100 lira oynar ve sistem zarar riskini azaltmak için mevcut rakamın üstüne 5-10 tl ekleyerek fiyatı gösterecek. Kişi zaten ödeme esnaında eft  parası filan ödemek zorunda kalmayacağı için bu rakam çokda göze batmaz.

Eğer ilgili 1 saat içerisinde valute oynaması x liradan fazla iner yada çıkar ise o zamanda sistem uyarı verecek böylece personel birimlere manuel müdehale edecek.

Bu arada aktif bir personel(ler)in sürekli sistem ile ilgilendiğini varsayıyorum yoksa hazır script ile alışveriş sitesi kurup nadasa bırakır ise kripto para kabul etsende etmesende her türlü zarar olur arkadaşım.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Ben hiç bulaşma derim. Hem yasal olarak sıkıntı yaşayabilirsin hem de maddi kazanç sağlayacağım derken evdeki hesap çarşıya uymayabilir.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Kriptoyla alısveriş olmaz şimdi btc 10k oldu diyelim bir televizyon koydun. Fiyat 8k btcye gelince ben hemen alsam bana göndermeyecenmi veya sahibi kabul etmez sen 100k lık arabayı 70k ya verirmisin.
newbie
Activity: 98
Merit: 0
yanlış hatırlamıyorsam forumda okuduğum bir başlıkta bazı kişilerin bitcoinle alakalı ödeme kabul ettiğini görmüştüm bu kişi Türkiye de yani, çokta memnundu. zaman geçtikçe bu tür girişimler çoğalacaktır ama ülkemizde ki resmi hukuksal yönleri nasıldır nasıl işler arkadaşlarında dediği gibi iyi araştırmak lazım, bol bereketli işler.
member
Activity: 392
Merit: 10
hocam tavsiye ederiz ancak hukuksal yönlerini iyice araştır derim yoksa para kazanacam diye başın ağrımasın. başarılar dilerim
member
Activity: 224
Merit: 10
site gitti gidiyor tarzı bir alışveriş sitesi herhalde.
dahil edebilirsin fakat fiyat oynaklığından dolayı kullanışlı olacağını düşünmüyorum. 24'ü 9000 dolar 25'i 9750 dolar. yaklaşık %10 değişmiş bunu ne satıcı kabul eder ne alıcı. anlık fiyat değişimi ister onunla da kimse uğraşmaz.
alışveriş yapıldıktan sonra para yerine kriptopara kullanılacağı için hukuki bir zemini nasıl olacak.
newbie
Activity: 70
Merit: 0
1 hafta içerisinde faliyete koyucağım alış veriş sitesine bitcoini dahil etmemi tafsiye ediyormusunuz?

Bİde sitenin linkini burda reklam amacı paylaşsam bişey olurmu?
Pages:
Jump to: