Pages:
Author

Topic: Yeni başladım birkaç sorum var - page 2. (Read 4931 times)

sr. member
Activity: 456
Merit: 261
February 09, 2015, 12:35:13 PM
Cevaplarınız için teşekkürler. Yanlız microwalleti tam anlamadım. Microwallete girip kayıt olup cüzdan mı oluşturuyoruz.

Kayıt olmuyorsun. Sen faucet sitesine zaten adresini yazıyorsun. Faucet sitesi o adres adına microwallet a gönderiyor satosileri. Sen microwallet.org sitesine girip adresini yazarsan orada kaç satoshi toplandığını görürsün.

Saolun hocam. Bende kayıt olucaz ordan oraya aktara aktara oluyor sanıyordum. Btcturk şimdi bana cüzdan desteği sağlamıyor mu? Sağlamıyor ise Blockchain mi yoksa coinbase yi mi önerirsiniz.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
February 09, 2015, 12:30:10 PM
Cevaplarınız için teşekkürler. Yanlız microwalleti tam anlamadım. Microwallete girip kayıt olup cüzdan mı oluşturuyoruz.

Kayıt olmuyorsun. Sen faucet sitesine zaten adresini yazıyorsun. Faucet sitesi o adres adına microwallet a gönderiyor satosileri. Sen microwallet.org sitesine girip adresini yazarsan orada kaç satoshi toplandığını görürsün.
sr. member
February 09, 2015, 12:28:32 PM
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
February 09, 2015, 12:14:37 PM
Merhaba bitcoin e yeni başladım. Bir kaç sorumun cevabını forumda bulamadım.

1- Al-sat yapmak ve bu bedava bitcoin sitelerinden dağıtılanları toplayacağım. Bunları yapmak için btcturkten  e-cüzdan açmam yeterli oluyor mu?
2- Faucet sitelerinden toplanan satoshi btcturkten aldığım e cüzdana alabiliyor muyum?
3- Microwallet nedir? (O da e cüzdan sitelerinden mi?) Nasıl kullanılır?
4- Alım satım yapsam dahi bilgisayara cüzdan indirmek gerekiyor mu?

Soruların biraz karışık olmuş ben toparlayarak cevap vereyim.
 Cüzdanlar bilgisayarına indirebileceğin, online kullanabileceğin yada bir usb tarzı bir donanımla offline koruyabileceğin şekilde 3 e ayrılır. Sen öncelikle kendine online bir cüzdan hesabı aç. (blockchain, xapo, block.io vs. birsürü online cüzdan var.) Faucet sitelerini kullanırken bu online cüzdan adresini gir.
 Faucet siteleri ya direk adresine ödeme yapar ya da micro wallet,faucetbox,epay vb. micro cüzdanlara satoshileri gönderir ve belli miktara ulaşınca oradan senin hesabına gönderir. Ortalama 5500-6000 satoshi toplanınca hesabına ödeme yapar micro cüzdanlar.
 Btctürk bir cüzdan değil exchange sitesidir. Sen oraya üye olup alım satım yapabilirsin. Herhangi bir transfer yapmadığın sürece bitcoin yada tl neyin varsa BTCTurk hesabında durur. Ama alım satım yapmayacaksan bitcoinlerini oluşturduğun cüzdanlara gönder. Exchange sitesi sonu ne olacağı belli olmaz.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
February 09, 2015, 12:11:05 PM
1- BTCTürk'e biriktirdiklerinizi atarsınız, çünkü
0.001 BTC altındaki miktarlar kabul ve iade edilmemektedir. (https://www.btcturk.com/yardim/nasil-bitcoin-yatirabilirim)
Coinbase veya blockchain gibi online cüzdanları kullanabilirsiniz.
2- Faucet siteleri 0.001 gibi büyük(!) miktarlar yollamayacağı için dediğim gibi önce online cüzdanda biriktirin sonra BTCTürk'e atabilirsiniz.
3-
Microwallet Hesabı, Ufak miktardaki satoshileri toplamak için kullanılan cüzdan tipidir. (http://www.bedavabitcoin.net/2014/08/microwallet-hesab-nedir.html)

4- Bilgisayara cüzdan indirmeniz gerekmez online cüzdan da kullanabilirsiniz.
sr. member
February 09, 2015, 12:03:15 PM
Merhaba bitcoin e yeni başladım. Bir kaç sorumun cevabını forumda bulamadım.

1- Al-sat yapmak ve bu bedava bitcoin sitelerinden dağıtılanları toplayacağım. Bunları yapmak için btcturkten  e-cüzdan açmam yeterli oluyor mu?
2- Faucet sitelerinden toplanan satoshi btcturkten aldığım e cüzdana alabiliyor muyum?
3- Microwallet nedir? (O da e cüzdan sitelerinden mi?) Nasıl kullanılır?
4- Alım satım yapsam dahi bilgisayara cüzdan indirmek gerekiyor mu?
Pages:
Jump to: