Pages:
Author

Topic: Yeni Bir Enflasyon Dalgası Gelme İhtimali Güçlü - page 3. (Read 344 times)

hero member
Activity: 798
Merit: 1441
Seçim vaatleri dolayısıyla yapılan maaş zamları enflasyonu yükseltecektir.Fakat kim gelirse gelsin bu tarz fiyat yükselten kişilere yani enflasyonu yüksek tutan firmalara cezai işlemler uygulayacaktır.Neden derseniz biz ne de olsa biraz fırsatçıyız ve bu fırsatçılığımı bu tarz olaylarda konuşturmayı çok seviyor ve yapıyoruz.Tabiki en düşük memur maaşının temmuz ayında 22 bin türk lirası olmasıyla bazı şeylerin fiyatları illaki çıkacak fakat belli bir miktarda artış yaşandığı takdirde buna kimse sesi çıkmaz.Fahiş bir artış yaşandığı takdirde hükümet buna dur diyecektir zaten.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Bir haber değil, tweet değil. Direkt kendi düşüncelerimi yazmak istedim. Malum seçim sürecindeyiz ve hem iktidar hem de muhalefet kanadında popülist söylemler çok revaçta. Son olarak işçiye memura teklif edilen absürd yükseklikte ücretleri görmüşsünüzdür. Bunlar asgari ücrete de devasa zam gelmesiyle birleşecektir. Belki çay fiyatı 100 lirayı geçer yakın zamanda bilemiyorum. Ama bu kadar yüklü yukarı yönlü hareketlerin mutlaka milyar dolarlık yatırım getirerek eşlenmesi gerek. Yoksa parayı basıp dağıtmak gibi görünüyor dışarıdan. Hiç hoş değil. Sonumuz ne olacak bilmiyorum.

Tavşana kaç taziya tut demekten başka bir şey değil ki yaşadıklarımız. Hayat şartları uçuyor, insanların yakalayabilmesi için zam yapıyor yöneten mekanizma ama her zamda sanki hayat şartları da güçleniyor. Yani ne kadar hızlı kosarsak koşalım 1 metre yanasabiliyioruz en fazla. Bu arada keşke çay örnek olmasaydı hocam, bır ağız tadıyla icebildigimiz o kaldı, onu da çıkarmayalim listeden😅
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Bir haber değil, tweet değil. Direkt kendi düşüncelerimi yazmak istedim. Malum seçim sürecindeyiz ve hem iktidar hem de muhalefet kanadında popülist söylemler çok revaçta. Son olarak işçiye memura teklif edilen absürd yükseklikte ücretleri görmüşsünüzdür. Bunlar asgari ücrete de devasa zam gelmesiyle birleşecektir. Belki çay fiyatı 100 lirayı geçer yakın zamanda bilemiyorum. Ama bu kadar yüklü yukarı yönlü hareketlerin mutlaka milyar dolarlık yatırım getirerek eşlenmesi gerek. Yoksa parayı basıp dağıtmak gibi görünüyor dışarıdan. Hiç hoş değil. Sonumuz ne olacak bilmiyorum.
Pages:
Jump to: