Pages:
Author

Topic: Yeni Halka Arzlar - page 2. (Read 237 times)

hero member
Activity: 868
Merit: 878
January 13, 2024, 12:06:45 AM
Gyo halka arzları aşırı düşüş gösterdi ve insanları borsadan soğuttu diğer halka arzlarda düşüş göstermiş olsada yeni yeni toparlanmaya başladılar. Kbaru ve Ekos çok güzel değerlendi hatta düşüş öncesindeki seviyesinin bile üzerine çıktı. Yakın zamanda yeni halka arz gelecek diye düşünüyorum.
Evet, bu mümkündür. 2024 yılının ilk arzları gelecek hafta açıklanabilir. İnsanları, özellikle de halka arzlara katılmak isteyen ufak kesimi (öğrenciler, ev hanımları vs.) eleyecek gelişmeler oldu. Şimdi bir kaç bin kişi daha az katılım gösterir arzlara yine de en az 2 milyon kişinin arzlara katılacağını düşünüyorum.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 12, 2024, 06:22:17 PM
Gyo halka arzları aşırı düşüş gösterdi ve insanları borsadan soğuttu diğer halka arzlarda düşüş göstermiş olsada yeni yeni toparlanmaya başladılar. Kbaru ve Ekos çok güzel değerlendi hatta düşüş öncesindeki seviyesinin bile üzerine çıktı. Yakın zamanda yeni halka arz gelecek diye düşünüyorum.
legendary
Merit: 1176
January 12, 2024, 06:14:42 PM
Halka arzlar kurallar değişti diye biliyorum, bu sebeple yeni halka arzlar açıklanmıyor olabilir, yeni kurallara uymak için şirketler halka arz başvurularında düzenlemelere gidiyorlar.
Yakın zamanda tekrar başlar halka arzlar sanki Ocak ayı boş geçecek gibi duruyor.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
January 12, 2024, 03:55:33 PM
Durmak yok arzlara katılmaya devam. Pasif getiri olarak görüyorum ben arzları. Son zamanlarda zarar yazan hisseler olması arzların ömrünün uzunluğu açısından bence sağlıklı oldu. Her zaman kazandırmamalı ki bazıları ayrılırken, bazıları daha fazla kazansın.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
January 12, 2024, 03:38:30 PM
Yeni arzlara katılacağım ben de. Ufak ufak kazandırır ama uzun vadede tutmanın bir anlamı olmayabilir. Sadece şu an dikkatimi çeken şey dolar artıyor, hisse senetleri dolar bazında değerini korumak için artış yaşayacaktır. Büyükşehir belediye seçimleri de önem arz ediyor borsa için. Seçim sonuçlarına göre pozitif yönde etkilenebilir borsa. Seçime de az kaldı şunun şurasında.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
January 12, 2024, 03:16:21 PM
yeni halka arz çıkmadıysa ne yapalım @ZekiBeyy? spk'yı mı basalım, ne istiyorsun hele söyle bakayım. bu yaştan sonra bizi bir de anarşist mi yapacaksın devletin gözünde:)

insanların biraz gazını aldıktan sonra tekrardan başlar. sene bitmeden önce antyapı vardı mesela. ne olursa olsun ben o firmanın halka arzına düşünmeden girerim. sevdiğim, zamanında ilişkimin de bulunduğu firma.
Halka arzlara girecek misiniz? düşünceniz nedir diye merak ettim hepsi bu Smiley  Açıkçası her halka arza girmem içeriğine dağıtım şekline halka arz büyüklüğüne kısaca her yönüyle inceleyeceğim 10-20 hisse için bu kadar uğraşmaya değmez diyebilirsiniz belki ama bu işlemler zaten çok zamanımı almaz en azından paylaşırım bilgi vermiş olurum. Belki ay sonuna doğru bir kaç halka arz patlatırlar Smiley

Bu sene içerisinde tüm halka arzlara katılmayı düşünüyorum ama cüzi miktarla elbette. Her arza 1000 liralık alım girerim, duruma göre bazılarında daha yukarıya da çıkabilir tabi. Sene sonunda bana 50 bin lira kâr bırakırsa amacıma ulaşmış sayılırım. Daha fazla bir amacı yok zaten halka arzların. Bu arada 50 bin lira benim maksimum beklentim. Minimum ise 7-10 bin lira arası bırakır herhalde 1 sene içerisinde. Allah bereket versin ufak ufak çocuğa harçlık verecek kadar getiriyorsa yeterli.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 12, 2024, 03:07:51 PM
Bugün bir halka arz açıklanmadı ve bu şekilde devam ediyor olacak bir süre sanırım. Çünkü halka arzların son zamanlarda sert eleştirilere konu olduğunu biliyoruz. Bu sert eleştiriler yüzünden halka arzlara biraz çeki düzen gelecek sanırım. Bir de geçen gün bir yerde 750 milyon liradan az şirketler halka arz olamayacak diye bir şey okudum belki ondan böyle bir eleme vardır da arz olacak şirketlere bir ayar çekiyorlardır.
hero member
January 11, 2024, 12:19:59 PM
yeni halka arz çıkmadıysa ne yapalım @ZekiBeyy? spk'yı mı basalım, ne istiyorsun hele söyle bakayım. bu yaştan sonra bizi bir de anarşist mi yapacaksın devletin gözünde:)

insanların biraz gazını aldıktan sonra tekrardan başlar. sene bitmeden önce antyapı vardı mesela. ne olursa olsun ben o firmanın halka arzına düşünmeden girerim. sevdiğim, zamanında ilişkimin de bulunduğu firma.
Halka arzlara girecek misiniz? düşünceniz nedir diye merak ettim hepsi bu Smiley  Açıkçası her halka arza girmem içeriğine dağıtım şekline halka arz büyüklüğüne kısaca her yönüyle inceleyeceğim 10-20 hisse için bu kadar uğraşmaya değmez diyebilirsiniz belki ama bu işlemler zaten çok zamanımı almaz en azından paylaşırım bilgi vermiş olurum. Belki ay sonuna doğru bir kaç halka arz patlatırlar Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 11, 2024, 11:14:10 AM

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
January 11, 2024, 09:32:30 AM
Açıkçası ben seçim süreci bitip hatta üzerine 1-2 ay da geçene kadar herhangi bir şekilde borsaya dönmeyi düşünmüyorum. Bana borsa şu anki şartların kırılganlığı neticesinde tehlikeli geliyor. Muhtemelen yapılacak en iyi iş bu. Halka arzların ise hâlâ mantıklı olabileceği kanaatine sahibim. En büyük sebebi de şudur: Halka arz fiyatı gerçekten hissenin tabanı gibi görülüyor. İyi şirketler halka arz fiyatına, özellikle de teknoloji ve bence inmiyor. Karlılığı yüksek oluyor.
hero member
January 11, 2024, 08:51:10 AM
Sanırım forumda halka arzlara olan ilgi bitti gibi bir şey kimseden bir ses çıkmıyor. Sanırım yeni bir halka arz onaylanıncaya kadar kimseden yine bir ses çıkmayacak gibi görünüyor.

Güzel bir halka arz gelirse kesin karılırım, olumsuz durumları göz önüne alarak umarım iyi bir halka arz getirirler diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
January 11, 2024, 07:32:35 AM
2023 yılı son halka arzların daha ilk günden - (zarar) ile işleme başlaması dolayısıyla küçük yatırımcının büyük çoğunluğunun yeni halka arzlara bir süre katılmayacağını düşünüyorum. Son halka arzların kötü performans sergilemesi neticesinde 15 Aralık 2023 tarihinden beri yeni halka arz açıklanmadı, belki bu hafta belki de bir sonraki hafta halka arz açıklaması gelecektir diye düşünüyorum. Bu gün bir halka arz açıklansa tahminimce yine 2-3 milyon arası başvuru gelecektir.

Yeni gelecek halka arzlara katılacak mısınız?

Benim düşüncem halka arzları daha detaylı incelemeyi düşünüyorum, tamamı eşit dağıtım olanlara, teknoloji gibi geleceği olan şirketlere katılmayı düşünüyorum. Katılmayacaklarım ise; ortak hisse satışı olanlar, gyo şirketleri, hacim olarak büyük olan halka arzlar.

Hocam iki üç sene önce nft piyasasında acayip bir coşku vardı, ben geç katılabildim o furyaya ama NBA, NFL ve UFC den harcadığımıza kıyasla yine de çok çok iyi kazançlar elde etmiştik. 2023 teki halka arz furyasını biraz o döneme benzettim, başladı tepeyi gördü şimdi tükenmek üzere, örnek birebir örtüşmüyor aslında ama neticede doğru hamleler yapanlar en kötü çorba dürüm sigara parası çıkardı. İlerleyen dönemde yeniden benzer çoşkuyu yakalar mı halka arzlar, deneyimli arkadaşlar daha iyi bilir ama benim pek umudum yok.
hero member
January 08, 2024, 04:15:07 AM
2023 yılı son halka arzların daha ilk günden - (zarar) ile işleme başlaması dolayısıyla küçük yatırımcının büyük çoğunluğunun yeni halka arzlara bir süre katılmayacağını düşünüyorum. Son halka arzların kötü performans sergilemesi neticesinde 15 Aralık 2023 tarihinden beri yeni halka arz açıklanmadı, belki bu hafta belki de bir sonraki hafta halka arz açıklaması gelecektir diye düşünüyorum. Bu gün bir halka arz açıklansa tahminimce yine 2-3 milyon arası başvuru gelecektir.

Yeni gelecek halka arzlara katılacak mısınız?

Benim düşüncem halka arzları daha detaylı incelemeyi düşünüyorum, tamamı eşit dağıtım olanlara, teknoloji gibi geleceği olan şirketlere katılmayı düşünüyorum. Katılmayacaklarım ise; ortak hisse satışı olanlar, gyo şirketleri, hacim olarak büyük olan halka arzlar.
Pages:
Jump to: