Pages:
Author

Topic: Yeni Rigler Kurulumu, Fikir Alışverişi - page 2. (Read 356 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 278
1850 TL rx570 için cok fazla fiyat gecen hafta kdv indirimi varken bile Asus rx570 leri 1550 TL ye satıyorlardı bence o fiyatı bile hak etmeyen bir kart. Bekleyip 1200 1300 fiyat aralıgından almanı tavsiye ederim zira suan kazançlar cok düşük ne zamana kadarda böyle gider bilinmez.
member
Activity: 235
Merit: 75
Haha haklisiniz hocam 1850 dediginiz icin bende bosta duran kartlari ortaya attim. Dedigim gibi aman aman satma dusuncesinde degilim, dursun calisacaklar gunu gelince. Smiley
4gb ram konusunu es geçmeyin ddr4 8gb ram 5rigde kullansaniz korkunc paralar odersiniz, 4gb dusurerek ekstradan 1 karti bedavaya getirmis olursunuz..

Hocam sadece bilgi almak amacı ile yazıyorum. Bende minig işine önümüzdeki aylarda girmeyi planlıyorum. RAM yüksek olması azda olsa Hashrate etki etmiyor mu? Bilmediğimden soruyorum. Yada şöyle sorayım Bit ve RAM yüksek olmasının hashrate hiç mi etkisi olmuyor?

Arkadaşlar merhaba yeni yatırım yapacağımı bir önceki konuda belirtmiştim. Şuan için sanırım girilebilecek bir sezondayız,hobi olarak mining yapanlar riglerini satabileceklerini diye düşünüyorum. Ayrıca piyasa hakkındada konu üzerinden sohbet edebiliriz.

Toplamda 12 rig alınacak ancak ilk etapta 5 rig ile başlıyacağız.

Donanım listesi:

8X Sapphire rx570 1850 civarı fiyat düşünmekteyiz.
1x Btc-250 12 gpu anakart
1x Redrock 2000w Psu
12x Riser V9
12x 6 pin dönüştürücü
1x İntel g4400
1x 8GB Ram
1x 120gb ssd
1x 12'li metal kapalı kasa

Rig maliyeti tahmini 19500

5 Rig bu şekiedl düşünüyoruz.

İlk etapta 8 kart girme sebebimiz her ay 1 rige 4 kart eklemesi yapmak. Her rig fullendiğinde ise 3 yeni rig eklemesi yapmak.

Bu arada arkadaşlar rig room olarak kullanacağım yer 15m2 civarı ancak hava akımı hakkında farmı olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Havalar ne kadar sıcak olursa olsun temiz hava ne kadar akıcı olursa riglerde soğutmayı o kadar verimli şekilde yapabiliriz. Toplamda 4 tane aksiyel fan ile temiz hava üflemesi yapmayı düşünüyoruz ayak hizasından. 2 Adette sıcak havayı emmek için radyal fanları da egzoz olarak kullanmak istiyoruz.

Şuan riglerin yerlerinde raflara 2x6 antigron kablo ve kablo ağzına 3lü priz takıldı. Her rige 1 3lü priz olacak şekilde planlamayı yaptık.

Bir sorumda UPS kullanan arkadaşlara bu cihazların bizlere + sı ne olur her rige 2kva ups takabiliriz.

Yorum yapan yapmayan fikir veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı günler dilerim.
Saygılarımla.

Hocam tek PSU 8 kartı destekler mi? Sanırım mod atacaksınız kartlara
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Haha haklisiniz hocam 1850 dediginiz icin bende bosta duran kartlari ortaya attim. Dedigim gibi aman aman satma dusuncesinde degilim, dursun calisacaklar gunu gelince. Smiley
4gb ram konusunu es geçmeyin ddr4 8gb ram 5rigde kullansaniz korkunc paralar odersiniz, 4gb dusurerek ekstradan 1 karti bedavaya getirmis olursunuz..
newbie
Activity: 57
Merit: 0
Rx570 lazimsa 1850 liradan satabilirim 4 adet msi armor 4gb. 2 tanesini kendime ayırdım gaming rig yapacağım, satma fikrim üst düzeyde degil eth artınca tekrar calıştırmayı düşünüyorum şuan 1 aydan fazladır uykudalar. 1 yıldan fazla garantileri var. Modlu 27mh basar zorlanmamıştır.
 Ayrıca aklınıza takılan soruları konu altında cevaplayabilirim.
+ 8gb ram gereksiz 4 yeter.
+ ssd gereksiz hdd yeter.

Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Şuan için aslında 2.el rigleri takip ediyorum. Ayrıca msi armorlara teklif almıştım toptancıdan sizin verdiğiniz fiyata sıfır alabiliyorum. Yanlış anlamayın dediğimi ancak bu fiyatlara satılması zor olur elinizde tutup kazım yaptırmak daha iyi olabilir sizin için.

Ssd isteme sebebim rigler kartlar çoğaldıkça daha fazla kitlenme veya resetlenme olabiliyor randımanı oturtana kadarda her rigin başında 3 5 dk açılmasını beklemek dert oluyor. Ayrıca arada format gerekiyor riglere 35 40dk da windows kurulu açılmaya hazır hale gelmesini bekliyoruz ssd ile. Diğer türlü 1 saati geçebiliyor.

Ram olarak da 4de kullanabiliriz. Dediğinize katılıyorum.

Saygılarımla.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Rx570 lazimsa 1850 liradan satabilirim 4 adet msi armor 4gb. 2 tanesini kendime ayırdım gaming rig yapacağım, satma fikrim üst düzeyde degil eth artınca tekrar calıştırmayı düşünüyorum şuan 1 aydan fazladır uykudalar. 1 yıldan fazla garantileri var. Modlu 27mh basar zorlanmamıştır.
 Ayrıca aklınıza takılan soruları konu altında cevaplayabilirim.
+ 8gb ram gereksiz 4 yeter.
+ ssd gereksiz hdd yeter.
newbie
Activity: 57
Merit: 0
Arkadaşlar merhaba yeni yatırım yapacağımı bir önceki konuda belirtmiştim. Şuan için sanırım girilebilecek bir sezondayız,hobi olarak mining yapanlar riglerini satabileceklerini diye düşünüyorum. Ayrıca piyasa hakkındada konu üzerinden sohbet edebiliriz.

Toplamda 12 rig alınacak ancak ilk etapta 5 rig ile başlıyacağız.

Donanım listesi:

8X Sapphire rx570 1850 civarı fiyat düşünmekteyiz.
1x Btc-250 12 gpu anakart
1x Redrock 2000w Psu
12x Riser V9
12x 6 pin dönüştürücü
1x İntel g4400
1x 8GB Ram
1x 120gb ssd
1x 12'li metal kapalı kasa

Rig maliyeti tahmini 19500

5 Rig bu şekiedl düşünüyoruz.

İlk etapta 8 kart girme sebebimiz her ay 1 rige 4 kart eklemesi yapmak. Her rig fullendiğinde ise 3 yeni rig eklemesi yapmak.

Bu arada arkadaşlar rig room olarak kullanacağım yer 15m2 civarı ancak hava akımı hakkında farmı olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Havalar ne kadar sıcak olursa olsun temiz hava ne kadar akıcı olursa riglerde soğutmayı o kadar verimli şekilde yapabiliriz. Toplamda 4 tane aksiyel fan ile temiz hava üflemesi yapmayı düşünüyoruz ayak hizasından. 2 Adette sıcak havayı emmek için radyal fanları da egzoz olarak kullanmak istiyoruz.

Şuan riglerin yerlerinde raflara 2x6 antigron kablo ve kablo ağzına 3lü priz takıldı. Her rige 1 3lü priz olacak şekilde planlamayı yaptık.

Bir sorumda UPS kullanan arkadaşlara bu cihazların bizlere + sı ne olur her rige 2kva ups takabiliriz.

Yorum yapan yapmayan fikir veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı günler dilerim.
Saygılarımla.
Pages:
Jump to: