Pages:
Author

Topic: Yerli üretim Bitcoin Cüzdanı Trezor by Kriptotek - page 2. (Read 440 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Karmaşık kafalı bir "yerli" proje daha. Sonra diyorlar Bora Bora olsa layklardınız...

Ledger nano'nun kodlarıyla da karma bir şey yaparsanız Trezor and Ledger by Kriptotek diyebilirsiniz, daha afilli olur. Almayın demiyorum kodları ama sunuma biraz dikkat edin bari.
member
Activity: 532
Merit: 29
Söz konusu şifreleme, veri güvenliği gibi olgularsa yerli kelimesini gördüğüm an o işten ışık hızıyla uzaklaşırım. Bu işi gayet güvenilir şekilde yapan firmalar varken, neden kendime heyecan arayayım ki?

Gerçi yerli telefon üretiyoruz deyip, Çin'den telefonun parçalarını alıp burada birleştirmek ve logo bastırmak ne kadar yerliyse; sizin proje de o kadar yerli gibi. Trezor altyapısını kullanacağınızı ve daha sonra ekstra coinlerin ekleneceğini söylemişsiniz. Kısacası, sizden bunu almanın bir artısını göremedim orijinali varken.

Keşke sıfırdan trezor, ledger gibi değerler yaratıp bunu dünyaya pazarlayabilsek ama onun da yolu yazılımdan geçiyor. Yine de çıktığınız yolda başarılar.
full member
Activity: 616
Merit: 118
yav hemen karalama biryerden başlamak gerekli
full member
Activity: 266
Merit: 108
mutlaka oluşturun, çalışın, devam edin.. cüzdan güvenilmesi en zor olan kısımlarından bu işin.. düzgün iş yaparsanız güven de zamanla gelir ama vazgeçmeyin.. başarılar..
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Yerli demişsiniz ama dışındaki plastik kap dışında yerli olan hiçbir şey görebilmiş değilim. Bu aynı yerli uçak üretilmesi ya da yerli araba üretilmesi gibi olmuş eğer yerli bir şeyler yapmak istiyorsanız yazılıma daha çok önem verin lütfen.
newbie
Activity: 21
Merit: 0
firmware alıntı mikroişlemci tayvan kullandığınız pcb büyük ihtimal ucuz diye çin, elektrik elektronik okuyan bir öğrenci olarak söylüyorum sizin gibilerin yerli üretime verdiği zarar öyle böyle değil. ifade edilemez efenim. milliyetçilik duygularını sömürmeyi bırakın da bir hardware walleta ne özellik kattınız da GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ ahkamı kesiyorsunuz? bir de bu lehimleri yapan arkadaşın kullandığı havya mı dandik kendisinin el becerisi mi yok çok merak ediyorum. havya olarak ts 100 kullanmasını öneriyorum. yerin dibine batsın sizin argeniz. biraz maddi durumum iyi olsa hobi olarak yapardım ben bu tarz projeleri. adamlar ülkeye faydamız oluyor moduna girmişler gelde küfür etme. sizin yüzünüzden gerçekten harika projesi olan adamlar destek bulamıyor insanların kafasında "türkler bir iş yapıyorsa kesin yolacak kaz arıyordur" düşüncesinin oluşmasına sebep olan insanlar. ne diyeyim ne denebilir ki. yeni bir mecra ya sömürün anasını satayım.
sr. member
Activity: 392
Merit: 252
Pekte yerli olduğu söylenemez ayrıca çoğu yatırımcı kendi yazılımınızı kullanmadığınız için size güvenerekte herhangi bir saklama yapmak yerine direkt olarak Trezor'u kendi websitesinden almayı tercih edecektir.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bu projenin tam olarak yerli olan kısmı nedir? Trezor'a ait kodlar var ise insanlar neden Trezor almak yerine bu kriptopara cüzdanını tercih etsin ben pek bir anlam veremedim. Bu piyasada kimse yatırımını riske atmaz ama iyi bir fikir, üzerinde çalışılabilir ve belki de bir gün bizim de Ledger gibi bir firmamız olabilir.
full member
Activity: 294
Merit: 101
Tebrikler umarım istediğiniz statüye gelebilirsiniz takipte kalacağız Wink
sr. member
Activity: 382
Merit: 311
yerli kelimesinin gecmesi bile yeterli. talep gormez. bu alanda ulkemizde malesef iyi seyler cikmiyor. cuzdan konusu hassas sey ve guvenmek gercekten zordur.

iyide yapılan şey tam olarak yerli değil ki, hatta hiçbir tarafı yerli değil yerli olarak üretilen tarafı nedir? trezor kodlarıyla yapılan bir sistemden bahsediyoruz farkında mısınız? lütfen yorum yapmadan 2 kere düşünün
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
en zor guvenilecek sey cuzdan. kesinlikle open source bir seyler yapmaniz lazim. diger turlu imkansiz insanlarin kullanmasi. umarim basarili olursunuz.
full member
Activity: 314
Merit: 101
yerli kelimesinin gecmesi bile yeterli. talep gormez. bu alanda ulkemizde malesef iyi seyler cikmiyor. cuzdan konusu hassas sey ve guvenmek gercekten zordur.
newbie
Activity: 22
Merit: 0
Yerli üretim Bitcoin Cüzdanı Trezor by Kriptotek projesinin detaylarını ve ilk prototipin fotoğraflarını burada bulabilirsiniz.

Amacımız Türkiye'de kullanabileceğimiz kaynakları değerlendirerek Trezor cüzdanının açık kaynaklı devre ve yazılımını kullanarak üretimi yapıp aynı ürünü yarı fiyatına satmak (tahmini satış fiyatı 399 TL)ve bu şekilde know-how geliştirerek Dünya pazarına açılmak. İsterseniz siz kendiniz de aşağıdaki kaynakları kullanarak kendinize bize Trezor üretebilirsiniz, fakat 1 adet üreteceğiniz için maliyeti fazla olacaktır. Biz 1000 adet üreterek herkesin kullanabileceği uygun bir alternatif sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda Bitcoin Cüzdanı üretiminde tecrübemiz olmadığı için bu üretim sürecinde know-how kazanarak kendi ürünümüzü geliştirme fırsatı yakalayıp dünya pazarına açılmayı hedefliyoruz.

İlk etapta sadece alüminyum kasa, elektronik parçaların dizgisi ve cüzdan montajı Türkiye'de yapılacak, bunun dışındaki parçaları ithal edeceğiz. Unutmayın ki Türkiye'deki Vestel gibi büyük firmalar rakiplerini bire bir kopyalayıp işi nasıl yapacaklarını öğrenmeden dünya pazarına açılmadılar, bu öğrenme eğrisini yaşamayan firmaların olduğu memleketler de 3. Dünya ülkesi olarak kaldı. Biz bu projeyi daha aydınlık bir geleceğe uyanmak için sahipleniyoruz, sizde bu şekilde bakın. Proje hakkında negatif görüşü olan herkesi katkı sağlamak adına ürünü inceleyip bu fikiri geliştirmeye davet ediyorum, çünkü memleket olarak başka şekilde ileri gidemeyiz. Ben daha iyisini yapabilirim diyenleri de ya bizim takımımızda ya da rekabette kendi Bitcoin Cüzdanlarını üretirken görmekten mutluluk duyarız, sonuçta memleketimiz kazanacak. Türkiyenin geleceği için çalışıyoruz.🙋‍♂️ https://www.facebook.com/kriptotek/photos/pcb.881638495338211/881637978671596/?type=3&theater

Bitcoin Cüzdanı yazılımını direk olarak Trezor'un açık kaynaklı yazılımını yükleyeceğiz: https://github.com/trezor/
Bitcoin cüzdan arayüzü için Trezor'un resmi sayfasından bağlanarak işlemler yapılacak https://wallet.trezor.io/#/

Uzun vadedeki planımız şu şekildedir:
1) Birinci adım Trezor açık kaynaklı kodları ile birebir bitcoin donanım cüzdanı üretmek.
 -Trezor ile birebir olacak ve Trezor sistemine bağlanacak. Sadece ürün birleştirmesini Türkiye'de yapacağız ve yaklaşık 399 lira piyasa fiyatı olmasını planlıyoruz (şu andaki satış fiyatı ile yarı yarıya). Yani sizin sadece Trezor'a güveniyor olmanız yeterli olacak.
2) İkinci adım ekstra coin desteklemeleri ile ürünü geliştirip farklılaştırmak.
3) Ortadoğu pazarına açılmak.
4) Dünya pazarına açılmak.

Amacımız piyasadaki en kaliteli malzemeleri kullanarak ürünü üretip yarı fiyatına satmak ve müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmak.

Lütfen ön yargılardan arınarak düşünce ve önerilerinizi paylaşın, sizin de projeye katkınız olsun.

*Yorum yaparken bunu göz önünde bulundurunuz: Kriptotek büyük bir şirket değildir, bir girişimdir. Bir girişim olarak işi en iyi şekilde yaparak ayakta kalınacağını biliyoruz. Bu sebeple biz de paramızı sadece içimize sinen ve insanların kullanmak istiyeceği bir ürün üretmek için kullanacağız. Çünkü bizde sizin gibi parayı sokağa atmıyoruz ve satabilmek adına abartılı bir kar payı bırakmıyoruz.

Sevgiler,
Kriptotek Ekibi
Pages:
Jump to: