Pages:
Author

Topic: Yerli ve Milli xxxx (!) - page 3. (Read 722 times)

newbie
Activity: 31
Merit: 0
May 17, 2018, 01:53:55 PM
Değerli forum üyeleri,

Eğitim, her konuda olduğu gibi kriptopara piyasasında da çok önemlidir. Türkiye' de günümüzde yasal addedilen sermaye ve para piyasalarında yatırım yapabilmek için teste tabi tutulur (bağlayıcılığı olmasa bile) ve belirli fonlara yatırım yapabilmek,  yüksek montanlı , yüksek riskli işlemler gerçekleştirebilmek için " nitelikli yatırımcı" olmanız gerekmektedir. Bu ülkemizin sosyo-ekonomik yapısı gereğince, gelir seviyesi düşük ve finansal piyasalar hakkında bilgisi zayıf insanlari bu tarz işlemlerden uzak tutabilmek için alınmış bir karardır.

Giriş çıkışın serbest , riskin yüksek (dolayısıyla kazancın da yüksek) olduğu kriptopara piyasaları, bu piyasaları bilmeyen sıradan insanlar için deyim yerindeyse adeta " az zamanda az sermaye ile yüksek kazanç vaad eden piyangolar" olarak görülmektedir. Böyle bir ortamda da bu insanların ilgisinden yararlanarak, yüksek kazanç vaad ederek para toplayan yapılar hızla türemişlerdir ve hala türemektedirler.

Bu illegal para toplayan yapılar popüler sloganlar kullanarak, yaptıkları işleri yasallaştırmaya çalıştırmakta ve toplum gözünde kredisi olan kelimeler ile kendilerine suni bir güven yaratarak bunu bir kalkan olarak kullanmaktadırlar.

Eğitim, yukarıda bahsettiğimiz konuların çözümü için gerekli olan yegane şeydir. Kriptopara piyasasını bilen kişiler bu konuda birer eğitim neferidir.

Yerli ve milli coin projemiz tüm bu bahsettiklerimiz ışıgında, doğru dürüst, açık bir kriptopara projesi olacaktır. (şimdilik, mzamızdaki twitter ve mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.)

itici geldi ben almayayım
member
Activity: 378
Merit: 11
May 17, 2018, 09:35:30 AM
Bu aralar yerli ve milli kelimeleri zaten meşhur oldu. Her alanda olduğu gibi kripto paralarda da bu kelimelerin içi boş.
İnsan kandırmak adına yapılan laf oyunları olarak görüyorum bu kelimeleri
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
May 17, 2018, 09:21:24 AM
Dini duygular sömürüldü milliyetçi duygularda bu seferde gözleri ,hangi haberde görsem araba yaptık silah yaptık onu yaptık bunu yaptık uçak yaptık diye ,ufak bir araştırma yapıyorum malesef bizimle alakası yok .
jr. member
Activity: 169
Merit: 5
May 16, 2018, 09:32:00 AM
Acikcasi milli duygularimizi somurmeye calisanlar yuzunden dogru duzgun bir proje ciksada guvenmemizin uzun zaman alacagi dusuncesindeyim.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
May 16, 2018, 08:52:40 AM
Ülkemizden güzel yazılımcılar çıksa girsek wp okusak takımı araştırsak ama yok varsa yoksa ödeme yöntemi . Ödeme yöntemi yapıldı onun kopyası da yapıldı çık arkana al bir organizasyon kuruluşu bizde destekleyelim
newbie
Activity: 70
May 16, 2018, 05:12:41 AM
"Yerli ve Milli" kelimelerini o kadar boş ve gereksiz şeyler için pompaladılar ki artık bu kelimeleri birlikte gördüğüm zaman dikkatimi çekmiyor açıkçası.
member
Activity: 322
Merit: 16
May 16, 2018, 05:02:16 AM
Aslında var ama bizler onlari görmüyor veya görmezlikten geliyoruz. Kripto paralarda henüz çok başarılı değilizdir ama bunu yapabilecek kapasitemiz yok mu var. Sadece destek lazım. Ondan sonrası çok kolay bir şekilde hallolacaktir.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
May 15, 2018, 06:39:04 PM
Artık sadece sizin değil bütün ülkenin anladığı bişey bu. Eğer amaç birilerine para aktarmak değilse böyle projeler finanse edilmez olurlar ve yerli ve milli kavramı proje onaylatmak için kullanılmaz olur. Ta ki gerçek bir proje çıkıp bütün dünyaya adını duyurana kadar.
member
Activity: 588
Merit: 18
May 15, 2018, 05:47:52 PM
Bir proje kendi varlığını oluşturan ana fikri yerli ve milli oluşuna dayandırıyorsa onu ciddiye almam söz konusu dahi olamaz. Yeterince etraf sahtekar dolu zaten bir yerli milli dolandırıcılarımız eksikti. Gerçekten sağlam bir projeyle karşımıza çıkan birileri olursa önyargılı davranmamaya çalışacağım.
member
Activity: 162
Merit: 10
May 15, 2018, 03:45:07 AM
Yerli ve milli desteklenebilir projelerin artması gerektiğini düşünüyorum çünkü bütün yatırımlarımızı yabancı projelere yatırmak zorunda kalıyoruz
hero member
Activity: 1284
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
May 14, 2018, 03:27:47 PM
Yerli ve milli söyleminin nedeni proje sahiplerinin yatırım yapacak olanları kolay lokma olarak görmesidir. Bu ülkenin vatandaşı nasılsa bu ülkeden çıkmış projeye destek olur mantığıyla mesela elin Amerikalısının yaptığı arama motorunun kodunu kopyalayıp yerli milli arama motoru diye çıkarabilir. Hatta devlet de buna destek olup yerli milli araba sloganıyla Chevrolet'in eski bir modelinin boy boy fotoğraflarını medya ile paylaşabilir. Kısacası koyunu bol olan köyün çobanı da bol olur...

Bu söylemleri engellemenin tek yolu eğitimdir. Her çocuğun salt bilim odaklı eğitilip "arak teknolojiyle" değil, kendi teknolojimizle adımızı duyurabileceğimizi öğretmeye başlarsak, belki 20 sene sonra faydalarını görmeye başlarız...
newbie
Activity: 38
May 14, 2018, 03:24:22 PM
Değerli forum üyeleri,

Eğitim, her konuda olduğu gibi kriptopara piyasasında da çok önemlidir. Türkiye' de günümüzde yasal addedilen sermaye ve para piyasalarında yatırım yapabilmek için teste tabi tutulur (bağlayıcılığı olmasa bile) ve belirli fonlara yatırım yapabilmek,  yüksek montanlı , yüksek riskli işlemler gerçekleştirebilmek için " nitelikli yatırımcı" olmanız gerekmektedir. Bu ülkemizin sosyo-ekonomik yapısı gereğince, gelir seviyesi düşük ve finansal piyasalar hakkında bilgisi zayıf insanlari bu tarz işlemlerden uzak tutabilmek için alınmış bir karardır.

Giriş çıkışın serbest , riskin yüksek (dolayısıyla kazancın da yüksek) olduğu kriptopara piyasaları, bu piyasaları bilmeyen sıradan insanlar için deyim yerindeyse adeta " az zamanda az sermaye ile yüksek kazanç vaad eden piyangolar" olarak görülmektedir. Böyle bir ortamda da bu insanların ilgisinden yararlanarak, yüksek kazanç vaad ederek para toplayan yapılar hızla türemişlerdir ve hala türemektedirler.

Bu illegal para toplayan yapılar popüler sloganlar kullanarak, yaptıkları işleri yasallaştırmaya çalıştırmakta ve toplum gözünde kredisi olan kelimeler ile kendilerine suni bir güven yaratarak bunu bir kalkan olarak kullanmaktadırlar.

Eğitim, yukarıda bahsettiğimiz konuların çözümü için gerekli olan yegane şeydir. Kriptopara piyasasını bilen kişiler bu konuda birer eğitim neferidir.

Yerli ve milli coin projemiz tüm bu bahsettiklerimiz ışıgında, doğru dürüst, açık bir kriptopara projesi olacaktır. (şimdilik, mzamızdaki twitter ve mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.)
newbie
Activity: 84
May 14, 2018, 03:14:16 PM
Bizimkiler şekilcilikten öeteye geçemediği için milli olamıyor milli olduklarını düşünsellerde
newbie
May 14, 2018, 01:05:23 PM
Öncelikle şunu bilmemiz lazım ki bizim halkımız kolay yoldan para kazanmak ( sahtekarlik ) ister onun için de oyunu ona göre oynuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ahlak azaldıkça bu durumda artıyor. Misal inşaat yapılırken müteahhit çimento çalıyor. Muhasebeci şirket sahibini dolandırıyor. Bunlar bitmiyor. Öncelikle bunların bitmesi lazım.
Ayrıca şu da bir gerçek ki bu çöplüğün içinde çok az kaliteli biri olsa bile tutunur. Merai etmeyin. Başarı kalite ve dürüstlük bu dönemde uzun vadede kazandırır.

Haklısınız . Peki o bitmesi gerekenler nasıl bitirilebilir ?
newbie
May 14, 2018, 12:25:17 PM
Bu başlığı Konu Dışı : https://bitcointalk.org/index.php?board=158.0 kısmına açarsanız eminim cevap almanız daha kolay olabilir.

Burası daha göz önünde diye burada açmıştım aslında  ama oluru oysa oraya açarım sorun değil.
member
Activity: 322
Merit: 12
May 14, 2018, 12:21:31 PM
Öncelikle şunu bilmemiz lazım ki bizim halkımız kolay yoldan para kazanmak ( sahtekarlik ) ister onun için de oyunu ona göre oynuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ahlak azaldıkça bu durumda artıyor. Misal inşaat yapılırken müteahhit çimento çalıyor. Muhasebeci şirket sahibini dolandırıyor. Bunlar bitmiyor. Öncelikle bunların bitmesi lazım.
Ayrıca şu da bir gerçek ki bu çöplüğün içinde çok az kaliteli biri olsa bile tutunur. Merai etmeyin. Başarı kalite ve dürüstlük bu dönemde uzun vadede kazandırır.
full member
Activity: 448
Merit: 124
May 14, 2018, 12:08:41 PM
Bu başlığı Konu Dışı : https://bitcointalk.org/index.php?board=158.0 kısmına açarsanız eminim cevap almanız daha kolay olabilir.
newbie
May 14, 2018, 10:34:43 AM
Bu ülkenin bir vatandaşı olarak "Yerli","Milli" gibi kavramlar ile reklam edilen ama aslında alakası olmayan projeler yüzünden artık böyle reklam edilen hiçbir projeye güvenmiyorum. Birçok yerde gördüğüm kadarıyla tek böyle düşünende ben değilmişim.

Sizce bu durum nasıl düzeltilebilir ?
Yerli yazılımcılar tarafından üretilen yerli/yabancı bileşen içeren projelerde milletin desteği nasıl alınır ?

( bu soruda düzgün yazmayacağım)
Her önüne gelen dangalağın bu kavramları kullanarak insanların milli duygularının sömürülmeye çalışması nasıl engellenebilir ?

Not : Yorumların benim cevaplarıma eleştiri şeklinde olmaması ve herkesin kendi düşüncelerini yazması için cevap vermiyorum.
Pages:
Jump to: