Pages:
Author

Topic: Yetersizlikten ihaleye giremeyen Mercedes iddiasi - page 2. (Read 213 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Evet bu haberi bende internette gördüm İmamoğlu’nun belediye başkanlığını beğenmesem de gerçi konunun onla ilgisi var mı bilmiyorum belediye dedi diye diyorum doğruluğu kesin olmadıkça net bir şey söylemek doğru olmaz Mercedes’i yetersiz bulanın da savunmasını dinlemek isterdim nesi yetersizmiş
full member
Activity: 322
Merit: 101
Mercedes yetersiz bulunmuş
İhalelerden dosya alan firmaların üçünün bütün ihalelere teklif yerine teşekkür mektubu gönderdiğini dile getiren Göksu, "Özgür Karabat milletvekili olduktan sonra bu firmadan ayrılmıştı dediler ama esas milletvekili olduktan sonra mali müşaviri oldu. İronik olanı şudur. Otobüslerin bakım onarımı için Mercedes firması bile yetersiz bulunarak elenmiş. 'Sen yetersizsin ihaleye giremezsin.' diyorlar. Mercedes de 30 sayfalık savunma gönderiyor. Bakımlarda kalitesiz yan sanayi ürünleri kullanılmış. İETT’deki arızaların, bu ihalelerden sonra bu kadar artması bir tesadüf müdür? Bu iş için yetersiz olduğu alenen ortaya çıkan bu firmanın kısa süre içinde İBB’den bu kadar ihale almasının arka planında hangi ilişkiler vardır? Otobüsün icadından 100 yıl sonra otobüsleri düz yürütemeyen kişi, motorlu araçların icadından 450 yıl önce karadan gemileri yürüten Fatih Sultan Mehmet Han'a benzetiliyor.
https://www.gazetedamga.com.tr/istanbul-haberleri/ibb-meclisi-nde-ariza-cikti-h69220.html

İstanbulda yasayanlardan otobus sikayetleri geliyo bu aralar. Otobuslerin kimisi yaniyo. Kimisi yolda kaliyo. Vatandaslar itekleme yapiyo sabah sporu niyetine. Garip manzaralar yasaniyo.

İhale belgesini ortaya koymuslar. Bakim ihalesine Mercedes bilem girememis. Yaziktir. Vatandas bozulan otobusun altinda kalacak. Canlarimiza bi sey gelmeden onlem alinmasi lazim. Otobuslerin bakimlarini yapsinlar.
Pages:
Jump to: