Pages:
Author

Topic: Yıllık NXGN listesi En İyi 50 Genç Erkek futbolcu - page 2. (Read 301 times)

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bizde Arda Güler, Kenan Yıldız gibi çok yetenekli oyuncuların başını çektiği sağlam bir futbolcu nesili geliyor. Milli takım için de çok önemli bu ve umarım bundan en iyi şekilde faydalanabiliriz. Oyun süreleri konusuna gelirsek Arda Güler'in o kadar fazla süre alamamasına şaşırmamak lazım. Real Madrid gibi bir takımda o kadar yıldız oyuncunun arasında kendisine yer bulması zaman alacaktır. Azimli bir oyuncu olduğu için bu süreç daha da kısalır diye umuyorum.

İlk 50'de başka Türk futbolcu yoktu galiba göremedim ama yine de başka geleceği parlak oyuncularımızın da olduğu bir gerçek.  Smiley
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Listenin ilk on sıralamasında 2 Türk olması sevindirici bir haber. Arda Güler'in bu kadar az oynamasından dolayı listeye alınması bile güzel. Real Madrid'e bile gitsen kaderin değişmiyor işte, kısıtlı sürelerde çok iyi işler çıkartıyor hatta frikiklerde takım arkadaşları ile top kavgası yapıyor. Lamine Yamal Barca'nın gözdesi ve listede 1. sırada şaşırtmadı.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
1 Ocak 2005 sonrası doğumlu olan en iyi 50 erkek futbolcu listesi yayınlandı. Bizim için önemli olan Goal’in yaptığı listede 2 önemli yeteneğimizin beklentilerde yer alması.

İlk 10 Şu şekilde ;

1- Lamine Yamal (Barcelona )
2- Endrick (Palmeiras / Real Madrid )
3- Zaire Emery (PSG)
4- Mathys Tel (Bayern)
5- ARDA GÜLER (Real Madrid)
6- Vitor Roque (Barcelona )
7- Kobbie Mainoo (Manchester United)
8- KENAN YILDIZ (Juventus)
9- Claudio Echeverri (River Plate / Manchester City)
10- Leny Yoro (Lille)

Hem Arda Güler hem de Kenan Yıldız çok iyi gelişim gösteriyorlar ancak Arda'nın daha fazla süre alması lazım. Lamine Yamal tartışmasız sezonun en gelişen genç oyuncusu oldu. 16 yaşında bu kadar süre alıp bunu iyi kullanmak sadece çok özel oyuncuların yapabileceği bir şeydir. Vitor Roque'yi de yakından takip ediyorum. Barca'nın geleceği parlak, zaten hep altyapıdan çok iyi oyuncular çıkarmalarıyla biliniyorlar. Eskiden scouting işleri zordu, şimdi bilgiye erişim kolay ve her türlü veri tutuluyor. Tüm dünyadan genç yetenekler hızlıca keşfediliyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Lamine Yamal’ın listede zirvede olduğuna şaşırmadım. 16 yaşında Barça A takımında oynayıp maç çevirmek kolay değil. Yaşına göre muhteşem oynuyor ve geleceği çok parlak. Arda çok iyi ama Lamine daha iyi bence. Biz biraz duygusal bakıyoruz ve Ardayı beğeniyoruz ama Yamal maçları çevirecek güce sahip ve 16 yaşında. Gelecekte adı çok sıklıkla anılacak.
Hocam arda da boş adam değil şimdi. 16 yaşında oynuyor eyvallah ama Arda da önemli bir dünya yıldızı olabilecek potansiyel taşıyor. Vinicius da ilk geldiğinde bayağı fiziksek yükleme ve yedek kalmaların ardından takıma monte edilmişti. Arda’nın da zamanı olduğunu düşünüyorum. Barça Messi zamanındaki kadroda olsaydı eminim Yamal hala akademideydi. Biraz da mecburiyetten oynatıyorlar çocuğu.
Vinicius ilk geldiği sene Arda Güler gibi hazırlanma dönemi geçirmişti direk maçlara çıkmaya başlamadı oda sonraki sezonda daha fazla yer bulmaya başladı. Lamine Yamal on senedir Barcelona oynamış gibi rahat hareket ediyor, zirve zaten oda olmalıydı bu sıralamada onun haricinde bence ihtiyaçtan ötürü değil baya iyi performans verdiği için ilk 11'de yer alıyor.

Arda Güler'in tam olarak hangi seviyeye geleceğini bir sonraki sezon göreceğiz.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Lamine Yamal’ın listede zirvede olduğuna şaşırmadım. 16 yaşında Barça A takımında oynayıp maç çevirmek kolay değil. Yaşına göre muhteşem oynuyor ve geleceği çok parlak. Arda çok iyi ama Lamine daha iyi bence. Biz biraz duygusal bakıyoruz ve Ardayı beğeniyoruz ama Yamal maçları çevirecek güce sahip ve 16 yaşında. Gelecekte adı çok sıklıkla anılacak.
Hocam arda da boş adam değil şimdi. 16 yaşında oynuyor eyvallah ama Arda da önemli bir dünya yıldızı olabilecek potansiyel taşıyor. Vinicius da ilk geldiğinde bayağı fiziksek yükleme ve yedek kalmaların ardından takıma monte edilmişti. Arda’nın da zamanı olduğunu düşünüyorum. Barça Messi zamanındaki kadroda olsaydı eminim Yamal hala akademideydi. Biraz da mecburiyetten oynatıyorlar çocuğu.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Dün milli maçta Kenan’ı beğendim ancak Arda tam istenileni veremedi gibi geldi bana Kenan Arda ve Semih üçlüsü gününde olursa Euro 2024 çok farklı olacak Hakan da önemli Hakan iyi oyun kurarsa ve oyuncularımız buna alışırsa ve karşılık verirse Euro 2024 sürpriz ülkelerinden birisi olabiliriz diye düşünüyorum umut ediyorum ve istiyorum
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Bizim futbolcularımız da çok yetenekli ama bu listeye girmek için İspanya'da, İtalya'da oynamaları ve kendilerini kanıtlamaları gerekiyor. Arda Güler ve Kenan Yıldız bunu başardığı için o listede yer alıyorlar. Türkiye Süper liginde oynayan bir futbolcunun o listede olmasını bekleyemeyiz. Türkiye'de bir sezonda 30 gol barajını geçebilirsiniz. Fakat aynı performansı İngiltere'de, İtalya'da gösteremezsiniz. 37 yaşındaki Dzeko penaltısız 18 gol attı bu sezon. Başarılı performansı ile herkesin takdirini kazanan Icardi Avrupa'da 10 gol ortalama ile oynar maksimum.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Listede 15 Ağustos 2005 doğumlu ve Avrupa'nın 2024 yılında en çok gol atan genç oyuncusu Semih Kılıçsoy'un olmaması şaşırttı. Belli ki bu listeyi yapan scoutlar o kadar iyi değil. Jude Bellingham'ın kardeşi diye Jobe'u alanlar bu sene rekorlar kıran Semih'i nasıl olduysa unutmuş.
Ülke futbolunu bitirmeye yemin etmiş fetöcülerin oluşturduğu milli takımda Semih'i as kadrodan çıkarıp ümit milli takım kadrosuna almaları ise kendi değerlerimizi nasıl parlatmak yerine kötülediklerini gösteriyor. Türk futbolunun içinden fetönün pis elleri çekilmediği sürece bu ülkede futbol adına olumlu hiçbir şey olmayacak. Hapiste olması gerekenler önemli görevlerde kalmaya devam ederek ülkenin prestijini yerle bir etti. Buna sebep olan kişinin vatan hainliğinden yargılanması gerekir.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Arda için bence, her ne kadar bizim canımızı sıksa da, bize doğru gelmese de adamlar doğru yaptılar. Gelişim çağı devam eden bir genci direkt sadece yetenekli diye devler arenasına çıkarmak yerine herşeyi birbirine paralel olarak gelişecek şekilde planladılar ve bunun dogrulugu 5 dakika oynadığında bile sahada fark yaratması ile ortaya çıkıyor. İddaa ediyorum oyun zekası olarak listedeki kimseden aşağı değil arda, ben mesut Özil in bir üst modeli olarak görüyorum hatta, Kenan da cesareti, fizik gücü ve oyun görüşü olarak çok büyük yetenek, milli takımımız en az 10 sene ortalığı kasıp kavurabilir bu gençlerle.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Lamine Yamal'ın listede ilk sırada yer alması beni şaşırtmadı. Barcelona'nın parlayan genç yıldızı olarak öne çıkıyor. Bakalım kariyeri Ansu Fati gibi mi ilerleyecek yoksa çıkışını sürdürecek mi. Ansu Fati Brighton'a kiralanmış durumda ve sakatlığa yatkın bir profil çiziyor. Arda Güler ve Kenan Yıldız'ı ilk 10'da görmek ise çok sevindirdi.  Smiley  İkisi de büyük gelecek vadeden milli futbolcularımız. Biri Real Madrid biri Juventus gibi takımların parçasıyken umarım kariyerleri aşağı yönde gitmez.

Arda Güler Kenan Yıldız'a kıyasla şu ana kadar çok daha az oynama imkanı buldu. Ancelotti Arda Güler'in çabasını takdir ediyor ama biraz daha uzun süre oynatsa gelişimi için çok önemli olacak.

Arda Güler şanssız. Fenerbahçe’de Jesus ile forma şansı bulamıyordu orada Ancelotti ile ama gördüğüm kadarıyla oynadığı 5-10 dakikalık süreleri en iyi şekilde değerlendiriyor. Bu listeye zirve yapacak bir oyuncu Arda. Son yıllarda futbolda eksik olan teknik oyuncu açığını kapatacak kalitede tekniği var. Kevin De Bruyne gibi beyniyle oynuyor.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Lamine Yamal'ın listede ilk sırada yer alması beni şaşırtmadı. Barcelona'nın parlayan genç yıldızı olarak öne çıkıyor. Bakalım kariyeri Ansu Fati gibi mi ilerleyecek yoksa çıkışını sürdürecek mi. Ansu Fati Brighton'a kiralanmış durumda ve sakatlığa yatkın bir profil çiziyor. Arda Güler ve Kenan Yıldız'ı ilk 10'da görmek ise çok sevindirdi.  Smiley  İkisi de büyük gelecek vadeden milli futbolcularımız. Biri Real Madrid biri Juventus gibi takımların parçasıyken umarım kariyerleri aşağı yönde gitmez.

Arda Güler Kenan Yıldız'a kıyasla şu ana kadar çok daha az oynama imkanı buldu. Ancelotti Arda Güler'in çabasını takdir ediyor ama biraz daha uzun süre oynatsa gelişimi için çok önemli olacak.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
1 Ocak 2005 sonrası doğumlu olan en iyi 50 erkek futbolcu listesi yayınlandı. Bizim için önemli olan Goal’in yaptığı listede 2 önemli yeteneğimizin beklentilerde yer alması.

İlk 10 Şu şekilde ;

1- Lamine Yamal (Barcelona )
2- Endrick (Palmeiras / Real Madrid )
3- Zaire Emery (PSG)
4- Mathys Tel (Bayern)
5- ARDA GÜLER (Real Madrid)
6- Vitor Roque (Barcelona )
7- Kobbie Mainoo (Manchester United)
8- KENAN YILDIZ (Juventus)
9- Claudio Echeverri (River Plate / Manchester City)
10- Leny Yoro (Lille)

Kaynak : https://www.goal.com/tr/galeri-listesi/nxgn-2024-futboldaki-en-iyi-erkek-50-genc-yetenek/blt9e1cef023a087ced#csca08135b19de257e
Pages:
Jump to: