Pages:
Author

Topic: Yüklü miktarda parayı bankay çekim işlemi nasıl oluyor ? (sıkıntı çıkıyor mu vs) - page 2. (Read 1112 times)

member
Activity: 266
Merit: 12
Merhabalar herkese
Uzun zamandır aklıma takılan bir soruyu sormak istedim. Mutlaka benim dışımda da merak eden arkadaşlar vardır. Şöyle kısa bir olayı kurgulayalım;

Coin borsasına 30bin dolar ile girdik bitcoinimizi aldık yabancı borsalara attık ve başladık maceramıza. Ayrıca bu işte de çok iyiyiz , 8-12 ay o borsa da sürekli bitcoin/usd miktarımızı katlayarak arttırdık ve bu süre zarfında hiç para ihtiyacımız olmadı (bankaya para çekmedik).

1 yıl sonunda 30bin dolarımız oldu bize 250bin dolar ve biz artık ara vermek istediğimiz için parayı çekmek istiyoruz (hepsini).
250bin dolarlık bitcoini türk btc borsalarından birine yolladık. Buraya kadar her şey güzel. Fakat o yerli borsadan banka hesabımıza atmak istediğimiz de doğal olarak banka hesabımızdaki miktar sırıtacaktır.

Bunun sonucunda oluşabilecek sorunlar için nasıl önlemler almalıyız?
Gelir vergisi olarak %35 vergi ödüyoruz. Tamam peki başka neler var?

Borsalar açılan hesapları devlete bildiriyor. Çekeceğiniz paranın kaynağı zaten belli olacak fiyatın yüklü olması durumunda sorun çıkartacaklarını sanmıyorum  ki son zamanlarda Türkiye de yanlış hatırlamıyorsam bakanlık tarafından kripto paraları millileştireceğiz diye bir açıklama gelmişti. Çok büyük bir pazar oluşuyor Türkiye de bu duruma kayıtsız kalmayacaktır en azından ülkesine döviz sokan insanları zor durumda bırakmayacağına inanıyorum, inanmak istiyorum Cheesy
full member
Activity: 630
Merit: 102
herkesin ağzına bir masak sakız olmuş gidiyor ama şu forumda masak ile birebir duruma giren ve bunu paylaşan hiç kimseyi görmedim nedense.
bunu yazdım ya benim başıma gelir kesin haftaya sizinle paylaşıyor olurum..

İşte ben de bundan bahsediyorum. Herkes mutlaka bir yerde bir şekilde pürüz çıkabileceğini söylüyor ama hiç bu sıkıntıyı dile getiren birisiyle karşılaşmadım forumda. Belki de çok eski bir kullanıcı olmadığımdan denk gelmemişimdir bilemiyorum.

Fakat mutlaka Türkiye'de bırakın 250bin doları onlarca milyon dolarlık işlem yapan kişiler vardır diye tahmin ediyorum. Bu konuda düzeni nasıl sağlamalıyız tam olarak çözebilmiş değilim. Bir pürüz kalmasını kimse istemez bu kadar yüklü bir yatırım yaparken.
member
Activity: 392
Merit: 24
herkesin ağzına bir masak sakız olmuş gidiyor ama şu forumda masak ile birebir duruma giren ve bunu paylaşan hiç kimseyi görmedim nedense.
bunu yazdım ya benim başıma gelir kesin haftaya sizinle paylaşıyor olurum..
member
Activity: 98
Merit: 10
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
masak iyice sıkılaştırdı kontrolleri, mutlaka soru sorulacaktır.

Bende öyle düşünüyorum. Peki bu durumda nasıl davranmamız gerekiyor? Sağlam bir muhasebecimiz olmalı herhalde. Küçük bir trade şirketi kurup onun üzerinden profesyonel bir biçimde yapıyor olarak mı göstermeliyiz acaba?
bunun yanında mantıken Avukatımız ile de istişare halinde olmalıyız sık sık ,  bir sıkıntı çıkmaması için.
küçük bir trade şirketi kurmanın maliyeti ne olur bilemediğim gibi küçük bir trade şirketinden kastınız bitcoin ve altcoin borsası kurmak ise daha önce forumlarda tartışılanlardan okuduğum kadarıyla masraflı bir iş. alternatif olarak şu yapılabilir, yatırımınızı tamamen bitcoine veya Türkiyedeki koinek.com borsasında işlem gören altcoinlere çekerek, güvendiğiniz aile bireyleri adına açılmış hesaplara dağıtarak TL ye çevirip çekim işlemi yapılabilir diye düşünüyorum
full member

Bende öyle düşünüyorum. Peki bu durumda nasıl davranmamız gerekiyor? Sağlam bir muhasebecimiz olmalı herhalde. Küçük bir trade şirketi kurup onun üzerinden profesyonel bir biçimde yapıyor olarak mı göstermeliyiz acaba?
bunun yanında mantıken Avukatımız ile de istişare halinde olmalıyız sık sık ,  bir sıkıntı çıkmaması için.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
full member
Merhabalar herkese
Uzun zamandır aklıma takılan bir soruyu sormak istedim. Mutlaka benim dışımda da merak eden arkadaşlar vardır. Şöyle kısa bir olayı kurgulayalım;

Coin borsasına 30bin dolar ile girdik bitcoinimizi aldık yabancı borsalara attık ve başladık maceramıza. Ayrıca bu işte de çok iyiyiz , 8-12 ay o borsa da sürekli bitcoin/usd miktarımızı katlayarak arttırdık ve bu süre zarfında hiç para ihtiyacımız olmadı (bankaya para çekmedik).

1 yıl sonunda 30bin dolarımız oldu bize 250bin dolar ve biz artık ara vermek istediğimiz için parayı çekmek istiyoruz (hepsini).
250bin dolarlık bitcoini türk btc borsalarından birine yolladık. Buraya kadar her şey güzel. Fakat o yerli borsadan banka hesabımıza atmak istediğimiz de doğal olarak banka hesabımızdaki miktar sırıtacaktır.

Bunun sonucunda oluşabilecek sorunlar için nasıl önlemler almalıyız?
Gelir vergisi olarak %35 vergi ödüyoruz. Tamam peki başka neler var?
Pages:
Jump to: