Pages:
Author

Topic: Yüksek Miktarda BTC Alımı Hk. - page 2. (Read 270 times)

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
July 01, 2018, 01:58:07 PM
1-Sadece büyük borsalardan alım yapın. Btctürk'ü kullanabilirsiniz.
2-Size ait temiz paraya kimse bloke koymaz. Miktar büyük olduğu için kontroller olabilir ancak bloke olmaz. Parça parça gönderim yapabilirsiniz.
3-Büyük borsalara kimlik verdiğiniz için sıkıntı yaşamanız düşük bir ihtimal.
4-O miktar için elden işlem yapmanız güvenli değildir.
5-Ledger ve Trezor donanım cüzdanlar konusunda ön plana çıkıyor.
6-Kademeli alım yaparsanız dalgalanmalardan daha az etkilenirsiniz. Bol kazançlar.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
June 30, 2018, 04:36:30 PM
Merhabalar,

Değerli üstadlarım uzun bir süredir yüksek bir miktarla BTC'ye giriş yapmak istiyordum, yanlış kontrol etmediysem BTC fiyatları son 3. Ayın en düşük seviyelerinde. Yüksek miktarda BTC almak istiyorum (600.000TL civarı), bazı sorularım var;

1. Alım/Satım'da borsa kullanılmasını öneriyor musunuz? Daha önce borsaların hacklendiği ile ilgili konular okudum.
2. Borsalardan alım/satım yaparsak vergilendirme ile ilgili sorunlar yaşar mıyız? Elimde aileye ait ev ve arsa satışından gelen bir para var, bazı bankaların BTC satan borsalara yapılan işlemleri bloke edip hesapları kapattığını okudum, bu doğru mudur? Doğru ise, noter onaylı satış belgelerini gönderirsek banka hesabı açılır mı?
3. BTC alınacak tutar ailecek toplanan bir tutar olduğu için güvenlik/gizlilik şahsım için ve aile güvenliği için ek olarak önem taşımakta. Borsadan işlem yaparsak (kimlik doğrulamaları isteniyor) gelecekte sıkıntı yaşar mıyız?
4. Elden nakit ile işlem yapılmasını öneriyor musunuz? Öneriyorsanız güvenlik önerileriniz nedir?
5. Eskiden cüzdan olarak ledger kullanmıştım, düştüğü gibi kırıldı Grin. Önerdiğiniz sağlam fiziksel wallet var mı?
6. Şu an ki piyasa kuruyla BTC alımı avantajlı mı? Ailecek TL'nin zamanla ciddi değer kaybedeceğini düşünüyoruz, bundan dolayı dolar, altın veya BTC'yi yatırım aracı olarak düşünüyoruz. Eskiden 5BTC almıştım, sattığımda toplamda 60.000TL gibi güzel bir gelir elde ettim, BTC'yi uzun vadede saklamayı düşünüyoruz. Bu durumda mevcut kurlardan almamızı önerir misiniz?

Değerli üstadlarım güzel yanıtlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla
Pages:
Jump to: