Pages:
Author

Topic: Yurtdışından Yerli borsaları kullanmadan ödeme alabilmek - page 2. (Read 459 times)

sr. member
Activity: 868
Merit: 250
Merhabalar,

Yurtdışından doğrudan Türkiye'ye dolar veya euro olarak gönderebileceğimiz herhangi bir borsa mevcut mu?

Kraken sanırım durdurmuş, coinbase de çalışmıyor.

Şu an sadece Cex.io. Onun da üyelik süreci epey sancılı... Eğer daha önceden hesabınızı onaylatmadıysanız, biraz uğraştırır...

Bitstamp ile direk çekiliyor fakat 5 iş günü sürüyor. Yerli hangi banka olursa olsun fark etmez. Hem ülkeyede faydası oluyor az da olsa.

Eğer SEPA banka hesabınız yoksa artık Bitstamp'ten USD çekemezsiniz. Durdurdu...

Elden pf yapın hiç banka olmadan...

Alışveriş yaptığınız kişiyi şahsen tanımıyorsanız, daha önce alışverişiniz yoksa ASLA elden işlem yapmayın.

Hocam halen uluşlar arası transfer açık gözüküyor. Sepa da Swift te var gibi.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
Merhabalar,

Yurtdışından doğrudan Türkiye'ye dolar veya euro olarak gönderebileceğimiz herhangi bir borsa mevcut mu?

bitfinex ile gönderebilirsiniz ama adamlar öyle evraklar istiyorlar ki, başka bir yöntem arasam daha iyi diyorsunuz ama prosedür sıkıntım yok hallederim diyorsanız bakabilrisiniz.
newbie
Activity: 168
Merit: 0
Şuan için en güzel ve sıkıntısız yöntem türk borsalarıyla son işlemi yapıp parayı çekmek gibi duruyor. Diğer türlü uğraşı çok elden takas ise büyük risk.
sr. member
Activity: 832
Merit: 250
Merhabalar,

Şu an sadece Cex.io. Onun da üyelik süreci epey sancılı... Eğer daha önceden hesabınızı onaylatmadıysanız, biraz uğraştırır...

Bitstamp ile direk çekiliyor fakat 5 iş günü sürüyor. Yerli hangi banka olursa olsun fark etmez. Hem ülkeyede faydası oluyor az da olsa.

Eğer SEPA banka hesabınız yoksa artık Bitstamp'ten USD çekemezsiniz. Durdurdu...

Alışveriş yaptığınız kişiyi şahsen tanımıyorsanız, daha önce alışverişiniz yoksa ASLA elden işlem yapmayın.

3-4 hafta önce çekmiştim ya. Çok üzüldüm şimdi. Çok kötü olmuş gerçekten.
hero member
Activity: 1306
Merit: 593
In #Bitcoin me trust
Merhabalar,

sr. member
Activity: 672
Merit: 281

Miktar büyük ise elden satış her zaman riskli oluyor . Güvendiğin birisi olması gerekiyor alım veya satım yapacağım kişi .
jr. member
Activity: 161
jr. member
Activity: 94
Benim de merak ettiğim bir konu. Ancak borsadan direkt banka hesabına TR borsaları olmadan aktarmak için transfer ücreti çok yüksek olursa sıkıntı olur. Makul bir komisyonla aktarım yöntemi olursa harika olur.
sr. member
Activity: 784
Merit: 272
full member
Activity: 448
Merit: 107
Enpara dolar hesabına direk dolar çekebilmek mümkün olur mu? Bilmiyorum.
member
Activity: 602
Merit: 12
benimde merak ettiğim bi konu en azından ülkemize bi faydamız olur tabi bizim gibi küçük ölçekli değilde büyük yatırım yapıp alanlar için diyorum. İnşallah böyle birşey vardır
newbie
Activity: 16
Merhabalar,

Pages:
Jump to: