Pages:
Author

Topic: Zadyma z bitomatami - page 2. (Read 428 times)

legendary
Activity: 1302
Merit: 1002
October 14, 2021, 04:09:06 AM
#24
Shitcoins.club jeden z kluczowych dostawców bitomatów w Polsce

Mega nazwa dla firmy działającej w branży crypto prowadzącej bitomaty Wink
Shitcoins.club  Grin


nazwa firmy jest lepsza XD

Tygrysia Maska sp. z o.o.
ul. Pod Krzywą Wieżą 14, 87-100 Toruń
NIP: 9562335590, KRS: 0000733149
member
Activity: 373
Merit: 37
September 24, 2021, 12:14:51 PM
#23
Im wieksza afera tym wieksza reklama . SHIT COINS kto ich nie ma
newbie
Activity: 2
Merit: 0
September 24, 2021, 12:05:18 PM
#22
Shitcoins.club jeden z kluczowych dostawców bitomatów w Polsce

Mega nazwa dla firmy działającej w branży crypto prowadzącej bitomaty Wink
Shitcoins.club  Grin
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
September 23, 2021, 03:25:57 AM
#21
Testowałem 2 dni temu bitomaty shitcoins.club w Polsce. Wszystko przebiegło bez problemów. Na bitomatach wciąż widnieje opis, że dodatkowa weryfikacja jest obowiązkowa dopiero od 15 000 euro.

Ja testowałem dla kwoty w okolicy 5000$ i obyło się bez dodatkowych formalności.

Na ich telegramie jest już znacznie ciszej, czasem pojawia się wciąż trochę FUDU:

"
N 1, [21.09.21 14:28]
Myślę, że się starają tak jak mogą, ale to wciąż ruletka i nie można być niczego pewnym.

Zawsze można sobie wrzucić parę drobnych. Ale dużych sum bym nie ryzykował. Niektórzy czekają tygodniami na support.

Sebastian, [21.09.21 16:35]
Bitomat wziął dzisiaj ode mnie kasę i niestety był blat połączenia z serwerem. Potem wszystko się zresetowało i kasy nie ma… na maila nikt nie odpowiada. Nie ma takiego numeru… co się tu wyprawia?

Sebastian, [21.09.21 16:38]
Korzystałem jeszcze tydzień temu i wypłata poszła gładko

Marcin Niedzielski, [21.09.21 16:53]
Ja wpłacałem miesiąc temu 14k euro
W tamtym tygodniu również za tyle kupiłem btc i wszystko poszło bez problemów

Marcin Niedzielski, [21.09.21 16:54]
Na ich stronie jest lista działających bitomatow

Tommy, [21.09.21 16:58]
[In reply to Sebastian]
Raz się uda, raz się nie uda. Life is life
"

Trzeba uważać, nie rzucać za dużo na raz a jak jest możliwość to nie ryzykować i korzystać z innych firm.
legendary
Activity: 3108
Merit: 7471
🔐Icarus CEO💳
August 29, 2021, 03:28:04 AM
#20
pierwszy bitomat powstał również w latynoamerykańskim kraju honudras - będzie on wówczas akceptował kupowanie BTC i ETH. Smiley

Quote
Urządzenie zamontowano w jednym z biurowców w stolicy kraju. Bitomat pozwala entuzjastom kryptowalut kupować BTC i ETH za pomocą lokalnej waluty fiducjarnej. Warunkiem jest to, że ujawnią oni pewne dane osobowe.
https://bitcoin.pl/honduras
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 27, 2021, 08:13:01 PM
#19
Na obrazku masz EUR, a porównujesz do USD.

38912 EUR to 45905 USD

45905/48200 to niecałe 4.8% różnicy.

racja mój błąd i pewnie ostanio było to samo, porównywałem ceny eur i usd
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
August 27, 2021, 07:00:14 PM
#18
Na obrazku masz EUR, a porównujesz do USD.

38912 EUR to 45905 USD

45905/48200 to niecałe 4.8% różnicy.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 27, 2021, 04:05:15 PM
#17
...No i jak pisze TJ, nie patrzeć na sam spread, tylko na różnicę ceny względem dużej giełdy.

To na chwilę obecną wygląda to tak, z mojego kraju na stronie shitcoins widzę to


https://shitcoins.club/

Będe sprawdzał regularnie teraz, więc zobaczymy czy to się zmienia, moim zdaniem, to fee czy spread, zwał jak zwał, różnica w cenie, a co za tym idzie koszt wyplacenia rośnie cały czas, jeszcze 2 tygodnie temu bylo do 20% teraz juz jest więcej, nic dziwnego skoro w całej Belgii jest coraz mniej maszyn, w ktorych jeszcze mozna sprzedac.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 27, 2021, 03:11:59 PM
#16
ciach

dzięki za info, oczywiście na Coinatmradar pokazuje, ale bez detali, jeżeli chodzi o fee, ale tak jak pisze @Malevolent wychodzi na to, że opłaty są wyższe, albo faktycznie trafiłem na taki spread.

Będe niedługo i dowiem się dokładnie, pojadę właśnie do shitcoins, sa 3 ATMy w jednym mieście. 2 od shitcoins i jeden od innego operatora.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
August 26, 2021, 11:03:38 PM
#15
Jak ktoś korzysta z bitomatów shitcoins to w niektórych krajach poza Polską mają wyższe prowizje. No i jak pisze TJ, nie patrzeć na sam spread, tylko na różnicę ceny względem dużej giełdy.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 26, 2021, 12:35:48 PM
#14
Dzięki za info, tylko teraz gdzie taką stronę żeby pokazywala te dostepne ATMy i ceny aktualne?

Nie ma, więc tez nie ma szans, żeby trafic praktycznie, szczególnie, ze ja musze jechac dobre 200km do najblizszego.

Otóż błąd. Sprawdzasz firmę bitomatu do którego się udajesz (np tutaj) i wchodzisz na ich stronę i sprawdzasz nie tylko cenę ale i opcje sprzedaży. Czy to przy użyciu maila, czy telefonu, czy kodu QR, czy na miejscu czy może chcesz już wygenerować transakcję by zabookować cenę. Wątek dotyczy shitcoinsclub i oto ich strona z bieżącymi kursami:
https://shitcoins.club/

Juz się wyjaśniło, tak cena była nizsza w bitomacie o dobre 15%, takie moje szczęście.

Jeśli było to shitcoins.club to złapałeś się zapewne na skrajnie niekorzystne odchylenie spreadu od ceny spot. Polecam co kilka dni brać cenę spot z binance przeliczyć po bieżącym kursie z $$ na swoją walutę potem wchodzić na shitcoins.club i sprawdzić, czy wyliczona cena jest bliżej ceny kupna czy sprzedaży.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 25, 2021, 06:31:56 PM
#13
ciach

Dzięki za info, tylko teraz gdzie taką stronę żeby pokazywala te dostepne ATMy i ceny aktualne?

Nie ma, więc tez nie ma szans, żeby trafic praktycznie, szczególnie, ze ja musze jechac dobre 200km do najblizszego.

Quote
Kupowałeś krypto czy sprzedawałeś?
Jaki był kurs? Bo u mnie 200k PLN za BTC. ..

Juz się wyjaśniło, tak cena była nizsza w bitomacie o dobre 15%, takie moje szczęście.
hero member
Activity: 789
Merit: 1909
August 25, 2021, 11:42:50 AM
#12
Quote
Kupowałeś krypto czy sprzedawałeś?
Kupowałem. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się sprzedać krypto, jedynie wydawałem je po to, aby coś kupić, zawsze płacąc bezpośrednio w krypto bez dotykania fiatów (czasami trzeba było zamienić jedne krypto na inne).
Quote
do 1000 euro potwierdzenie telefoniczne, powyżej pełne KYC
To ciekawe, bo w bitomacie większa kwota przeszła u mnie bez żadnego potwierdzenia. Oczywiście są tam kamery, więc nie wykluczam, że jakaś forma KYC/AML jest tam używana.
Quote
o opłatach nawet nie wspominam, praktycznie jak podatek
Jaki był kurs? Bo u mnie 200k PLN za BTC. Początkowo byłem u konkurencji i tam było drożej, nie mówiąc już o wymianie online, gdzie dostałbym o 10% BTC mniej, także w moim przypadku ta wymiana wydawała mi się dość opłacalna. Chociaż oczywiście nie wykluczam, że pewnie dałoby się taniej to wymienić.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 25, 2021, 06:55:16 AM
#11
Właśnie w weekend byłem w oddziale shitcoins, do 1000 euro potwierdzenie telefoniczne, powyżej pełne KYC, o opłatach nawet nie wspominam, praktycznie jak podatek.

Przetestuj tą opcję z wcelowanie się w korzystny spread, bo jak juz pisalem w innym wątku jest on niesymetryczny:

na poważnie, to z tym fee to warto przeanalizać temat. Bitomaty, których używam mają fee wliczone w spready (mam cenę kupna i cenę sprzedaży BTC) i co ciekawe jest on niesymetrycznie rozstawiony względem ceny spot. I tak właśnie nieraz wynosi on 6% przy zakupie i 1% przy sprzedaży, nieraz odwrotnie, a czasem po równo. Raz nawet wynosił -1% przy zakupie. Nie wiem od czego to zależy, ale daje możliwość ominięcia fee po prostu czekając na odpowiednią okazje. I tak oto jak chcę wyjść z BTC to sprzedaję do stable coinów a jak chcę wyjść z krypto to czekam na dobry dzień, kupuję btc i wyciągam $$ z bitomatów.

Poważnie ... raz nawet widziałem ujemną opłate u nich przy zakupie .... przy sprzedaży było wtedy ponad 10%, ale to zależy od tego, czy bardziej opłaca im się kupować czy sprzedawać więc w odwrotną sytuację też można trafić.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 24, 2021, 05:35:33 PM
#10
...Trzeba kożystać póki jest.

Właśnie w weekend byłem w oddziale shitcoins, do 1000 euro potwierdzenie telefoniczne, powyżej pełne KYC, o opłatach nawet nie wspominam, praktycznie jak podatek.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 24, 2021, 04:52:28 PM
#9
Tak, u mnie wszystko poszło normalnie. Jeszcze wczoraj na stronie był stan podany jako zero, dziś już pojawiły się niezerowe kwoty, wydaje się, że sytuacja wraca do normy.

Zgadza się. FUD opada. Ludzie dostają kasę spowrotem, telegram cichnie. Niektóre bitomaty zaczynają faktycznie podawać kwoty posiadanych środków jednak spready niekorzystne więc nie testowałem. Dzięki wielkie za info, że transakcje przechodzą. Kupowałeś krypto czy sprzedawałeś?

W UK odpowiednik Polskiej biedronki zajoł się sprzedażą BTC ( azteco top up voucher) a ostatnio natknąłem się na
https://www.airtm.com/en/ ...

Można z dość dużym prawdopodobieństwem założyć że BTC ATM będą tracić punkty  1 cała masa kłopotów z KYC & AML dla operatora 2 niska prowizja bo konkurencja coinbase & wire transfer


Zgadzam się. Branża ewidentnie umiera. Nie ma się co dziwić - jedna z nielicznych bramek krypto/fiat pozostająca względnie anonimowa. .Trzeba kożystać póki jest.
hero member
Activity: 789
Merit: 1909
August 24, 2021, 09:58:30 AM
#8
Quote
Testował ktoś z was te bitomaty po aferze z 22 czerwca?
Tak, u mnie wszystko poszło normalnie. Jeszcze wczoraj na stronie był stan podany jako zero, dziś już pojawiły się niezerowe kwoty, wydaje się, że sytuacja wraca do normy.
member
Activity: 373
Merit: 37
August 24, 2021, 09:15:45 AM
#7
W UK odpowiednik Polskiej biedronki zajoł się sprzedażą BTC ( azteco top up voucher) a ostatnio natknąłem się na
https://www.airtm.com/en/ ...

Można z dość dużym prawdopodobieństwem założyć że BTC ATM będą tracić punkty  1 cała masa kłopotów z KYC & AML dla operatora 2 niska prowizja bo konkurencja coinbase & wire transfer
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
August 22, 2021, 01:32:38 PM
#6
Pozycja otworzona wcześniej powinna zostać zabezpieczona stop-lossem.

Zakładając, że w ogóle posiadają takie możliwości. Ze względu na charakter działalności nie zdziwiłbym się gdyby mieli problemy nawet z utrzymaniem konta na Binance.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 22, 2021, 08:53:03 AM
#5
Nie ciekawie robi się na ich telegramie gdzie od kilku dni ludzie żalą się, że przychodzą z pieniędzmi, bitomat chętnie zjada ale nie przelewa krypto...

[...]

Testował ktoś z was te bitomaty po aferze z 22 czerwca?

Sytuacja na telegramie uspokaja się. Pieniądze zaczynają wracać do właścicieli. Wciąż jednak wszystkie bitomaty pokazują stan 0. Wygląda na to, że faktycznie potrzebowali tylko czasu. Niesmak jednak pozostaje ... wiedząc o problemach powinni zdalnie wyłączyć bitomaty a nie pozwalać ludziom przez kilka dni wpłacać gotówkę. Kiepskie posunięcie marketingowe zwłaszcza przy obrocie tak zmiennymi instrumentami finansowymi. Zaraz pewnie zacznie się FUD związany z "niezrealizowanymi zyskami/stratami" Jak to teraz jest z pozwem zbiorowym przeciwko binance.

Chwilka lagów podczas dużej zmienności i nagle 1000 osób twierdzi, że potraciło miliony bo akurat by sprzedało gdzie tylko by chcieli jakby nie lagi - https://markets.businessinsider.com/news/currencies/binance-crypto-service-outage-lawsuit-class-action-exchange-headquarters-decentralized-2021-08
Ciekawe czy jakby na pompie chcieli sprzedać po 50k a przez lagi zlecenie by zeszło za 60k to czy też by pobiegli oddać biannce kasę. Pozycja otworzona wcześniej powinna zostać zabezpieczona stop-lossem. A scalping podczas dumpu 40% jednego dnia jest hazardem. Moim zdaniem nic się nie należy ale ludzie zawsze wykorzystują takie okazje to uzasadnienia swoich błędów, zwalenia problemu na giełdę i domagania się refundacji.
Pages:
Jump to: