Pages:
Author

Topic: Zcash Mining Fonu - page 2. (Read 3417 times)

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
October 07, 2016, 07:36:50 AM
1 fonda bana ayır. adres paylaştığın zaman gönderirim
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
October 07, 2016, 07:08:13 AM
Ben 1 pay istiyorum.
poloniex hesabımdan profilindeki adrese gönderdim. işlem onay alsın tx ide yazacağım.
şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Bir görelim de kim var kim yok, toplayabilecek miyiz o yüzden cüzdan adresi vermemiştim. Olmazsa profilindeki adrese her zamanki gibi dönüş yaparım.  Wink Biraz aceleye geldi böyle, bakalım ilgi olacak mı?
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
October 07, 2016, 06:44:31 AM
Ben 1 pay istiyorum.
poloniex hesabımdan profilindeki adrese gönderdim. işlem onay alsın tx ide yazacağım.
şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
legendary
October 07, 2016, 05:25:57 AM
Tabii önümüzde şöyle bir seçenek de var: https://cloud.zeropond.com/

Genesis block'dan başlayan satışlar 24 dakikada tükendi. Bir sonraki kontrat yarın açılacak ve o da muhtemelen hızla tükenir. Bu kontrat 6 aylık olacak ve 1 Aralık'ta, yani blok ödülleri 12.5 olmaya başladığında devreye girecek. Bu kontrata elektrik masrafları da dahil olduğu için görünürde genesisten pahalı olsa da daha iyi bir seçenek gibi. Zira genesisde elektrik masrafı dahil değil zannediyorum. Bir de tabii 6 aylık olması daha iyi. Son olarak adamların eğer bizden daha efektif bir GPU miner açık kaynak kodu olursa güncelleyeceğiz, hashlerinizi de ona göre arttıracağız sözü vermesi güzel.

bu adamların gerçekten bu işi yapacaklar mı o belli değil, scam'de olabilir.. benimde girme niyetim var ama zcash'in getirisi ne olur düşünmeden çok bu adamlar scam mı değil mi ona düşünüyorum.

zcash forumlarından baya bir konusu geçmiş, genesis-mining daha iyi olmaz mı ?

Zcash slackinde, forumlarında falan baya araştırdım, yatırım yapan birçok insan var. Adamlar açık açık şunu demiş: Bizim kapitalimiz yok ama GPU minerımız var (ki şu aşamada kapitalden 1000 kat daha önemli) dolayısıyla kapital toplayıp farm kuracağız. İlk satışlar 24 dakikada tükenmiş, 4000 GPU siparişi vermişler, sipariş faturalarını ve detaylarını paylaşmışlar. Bence gayet alınabilecek bir risk. Genesis mining'den geçmiş dönemlerdeki fee muhabbetleri yüzünden biraz uzaklaştım. Zaten ilk ay neredeyse hiç coin çıkmayacak, zeropond kontratında ilk ay başlamayacağı için bir kaybımız da olmayacak.

Şu anki düşüncem şu, fon 10 hash almak üzerine olacak. 6 ay sürecek. Zeropond'un bir sonraki paketi 50 hashlik olduğu için eğer ilgi çok olursa ikinci bir fon açarız. Zira 50 hash 14.5 btc, 10 hash 3 btc.

Yavaş yavaş netleştiriyorum fon girişini. Minimum 0.5 hash alınabilecek. Toplam 20 fon değeri olacak. Her fon değeri 0.5 hash edecek, toplamda 10 hash. Zeropond fiyatı 3.078 BTC. Bu yüzden fona minimum giriş miktarı 0.1539 BTC olacak.

An itibariyle sadece 20 fon sınırlı olacak. Aralık kontratları Cumartesi sabaha karşı 07:00'de satışa sunulacak. Dolayısıyla biraz acele etmemiz lazım, zira ben maksimum 30 dakika içerisinde tüm kontratların tükeneceğini düşünüyorum.

Fon minimum alım miktarı: 0.1539 ve katları.

Ana mesajı güncelliyorum.
legendary
Activity: 1301
Merit: 1000
📌 peerguess.com 📌
October 07, 2016, 05:06:26 AM

Genesis block'dan başlayan satışlar 24 dakikada tükendi. Bir sonraki kontrat yarın açılacak ve o da muhtemelen hızla tükenir. Bu kontrat 6 aylık olacak ve 1 Aralık'ta, yani blok ödülleri 12.5 olmaya başladığında devreye girecek. Bu kontrata elektrik masrafları da dahil olduğu için görünürde genesisten pahalı olsa da daha iyi bir seçenek gibi. Zira genesisde elektrik masrafı dahil değil zannediyorum. Bir de tabii 6 aylık olması daha iyi. Son olarak adamların eğer bizden daha efektif bir GPU miner açık kaynak kodu olursa güncelleyeceğiz, hashlerinizi de ona göre arttıracağız sözü vermesi güzel.

bu adamların gerçekten bu işi yapacaklar mı o belli değil, scam'de olabilir.. benimde girme niyetim var ama zcash'in getirisi ne olur düşünmeden çok bu adamlar scam mı değil mi ona düşünüyorum.

zcash forumlarından baya bir konusu geçmiş, genesis-mining daha iyi olmaz mı ?
legendary
October 07, 2016, 04:34:56 AM
Su an zeropond ile genesis arasinda karar verme asamasindayim. Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. Zeropond alirsak en az 10 hash alacagiz. Fiyati 3.078 btc. 6 aylik kontrat ve elektrik vs tum masraflar dahil. Genesis'in gecmis donemlerde kestigi sacma sapan elektrik masraflari ve isletim masrafi geregi su an zeroponda kaymis bulunmaktayim. Ustelik bir guzel tarafi sadece 6 aylik olmasi, riski boylece azaltiyor ve Aralik'ta, yani miningin asil bloklari ortaya cikmaya baslayinca basliyor. Zeropond icin gerekli bilgilieri guncelleyecegim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
October 07, 2016, 03:29:14 AM
ben katılmayı düşünüyorum, son tarih nedir acaba, forumu sık takip edemiyorum
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
October 07, 2016, 02:08:21 AM
0.5 btc ile girdiğimizde kazaç ne olur tahmini.Zcash poloniexte vb exchange sitelerinde satışa çıkacakmı.Üretilenlerin btc karşılığımı dağıtılacak.Birde bu zcash tam olarak nedir
legendary
October 06, 2016, 06:14:42 PM

legendary
October 06, 2016, 05:49:58 PM
Bu FON 1 yıllık bir fon olacak anladığım kadarıyla ve peşinen toplanan btc ile hash kontratı alacağız. Bu durumda fondan çıkış nasıl olacak?
kazdığımız zcash leri pay sahiplerine coin olarak mı dağıtacağız yoksa dumplayıp karşılık BTC yi ortaklara mı dağıtacağız?
biraz konuyu derinleştirelim. beni şimdiden listeye yazın 0.50 BTC ile girerim bu fona.

Fondan aldığımız hashler sonucu gelen zcashleri, fondaki paylara bölerek kişilere dağıtacağım. Haftalık dağıtımlar yapmayı düşünüyorum. O hafta boyunca kazılan coinleri pay sahiplerine, payları doğrultusunda bölüştüreceğim. BTC'ye çevirmek benim için sorun değil, ancak pay sahibi kendi karar vermeli, belki fonu tutmak isteyecektir. Bunu bilemiyorum. Ayrıca ilk bir aydan sonra 12.5 coin blok ödülleri başladığında hareketlilik artacağı için coin dağıtımlarını 3-4 güne indirebilirim ancak bu maliyeti arttırabilir transaction feeleri yüzünden.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
October 06, 2016, 05:39:13 PM
Bu FON 1 yıllık bir fon olacak anladığım kadarıyla ve peşinen toplanan btc ile hash kontratı alacağız. Bu durumda fondan çıkış nasıl olacak?
kazdığımız zcash leri pay sahiplerine coin olarak mı dağıtacağız yoksa dumplayıp karşılık BTC yi ortaklara mı dağıtacağız?
biraz konuyu derinleştirelim. beni şimdiden listeye yazın 0.50 BTC ile girerim bu fona.
legendary
October 06, 2016, 05:26:19 PM
Fon detayları netleşti. Zeropond'un 28 Ekim Cumartesi sabahı satışa açacağı paketlerden 10 hash değerinde olanı alacağız. Toplam maliyeti 3.078 BTC. Çok hızlı tükeneceği için acele etmemiz lazım. Özel olarak 3 btc'den fazla yatırmak isteyen varsa bana ulaşabilir. Fonun hepsi geceye kadar satılmazsa almayacağız.

Toplam fon sayısı: 20
Minimum fon alımı: 1
1 adet fon ücreti: 0.1539 btc
Kalan: 17

Alanlar:
1- olcaytu2005: 3 adet fon.

Herkese merhaba, bazılarınız ucundan duymuştur, bazılarınız biliyordur, uzun süredir beklenen zcash 28 Ekim'de çıkacak. Bunun için kendimin de yatırım yapacağı bir mining fonu oluşturmak istiyorum. Mining genesis-mining'de hash 1 senelik hash kiralanarak yapılacak. Cloud mininge, hele de genesise sakın girmeyin dediğinizi duyar gibiyim. Genesis'ten daha pahalı bir zcash cloud mining servisi zeropond'un satışları bir haftada tükendi. Open source GPU miner yok ve bu gidişle bir süre olmama ya da olsa da özel üretilen GPU minerları kadar verimli olamaması gibi büyük bir ihtimal var. Coinler sıfırdan çıkacağı için ilk en azından 6 ay çok yüksek miktarlarda seyreder diye düşünüyorum. Şu an 0.17'den trade ediliyor bitmex'de.

6 ayda madenden çıkarılacak coin miktarı yaklaşık 1036800. Tabii zorluğun da hızla artması, maliyetlerin tıpkı ether gibi gün geçtikçe fazlalaşması söz konusu olacak. Ben şahsen genesis mining kontratlarının zcash çıktıktan bir ay kadar sonra en az ikiye katlayacağına inanıyorum. Dolayısıyla %1000 olmasa da güzel bir dönüş sağlanabilir. Bunu fon olarak yapmak istememin sebebi de hash fazlalaştıkça ücretin azalması. Dolayısıyla kolektif olarak maliyetimizi düşürebiliriz.

Kısacası bir risk alacağız ancak ben kendi adıma çok umutluyum. Proje hakkında soru sorabilirsiniz, araştırabilirsiniz. Cevaplamaya hazırım. 10 hash'i bulursak toplamda &7 gibi bir indirim almış oluyor. Bu indirimi alabilirsek ben kardan cüzi bir miktar, %1 işletim ücreti almayı düşünüyorum. Kendim de 0.5 ila duruma göre 2 btc arası bir yatırım yapacağım.

Fonda maksimum bir limit olmayacak. Minimum giriş 0.05 olacak. Diğer tüm girişler hesabın kolay ve net olması için 0.05 katları olacak. Yani 10 BTC de olabilir 0.05 ya da 0.1 de.

Görüşlerinize ve önerilerinize açığım.

Pages:
Jump to: