Pages:
Author

Topic: Zivjeti sa Bitcoinom i bjeg od inflatornog fiata - page 3. (Read 532 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Meni osobno ne pada na pamet sav fiat koji imam promijeniti u Bitcoin zato što se i dalje radi o jako volatilnoj valuti. Koliko je lijepo kad naraste +50% u pola godine, tako isto nije lijepo kad padne za isto toliko u kratko vrijeme. Mislim da osim neznanja upravo ta činjenica većinu ljudi odvraća od mijenjanja svog fiat novca u Bitcoin. Kad Bitcoinom budem mogao kupiti kruh, mlijeko i ostale stvari (ali bez da se cijena u BTC preračunava prema trenutnom tečaju BTC/EUR), onda ću drage volje sav fiat prebaciti iz u Bitcoin.
full member
Activity: 165
Merit: 149
Prateci i  istrazujuci Bitcoin prostor vidio sam da su mnogi pravi Bitcoineri bjeze iz fiata
Imate ispod link ka  dobrom tekstu na ovu temu o zivotu na Bitcoinu i bjegu od fiata
Sta mislite o svemu

 posebno mi se svido ovaj dio

Quote
REMOVE THE USD/EUR FROM THE BANK. Leaving money in a bank account today is an act of madness. At any time they can block it or remove it from there. Also, while you leave it, they USE it, and they don’t give you anything. Give this some thought. Bitcoin is your life savings account, is your retirement plan.

There is a saying: “leave in the bank only the money that you are willing to lose!” Well, taking out the money, you have to keep it somewhere safe. Even though we don’t have much, so much we have is OURS and it’s our savings and work that we’ve done with sweat.

This is a multi step process, moving slowly from fiat money dependency

https://darthcoin.substack.com/p/living-with-bitcoin

Jos nesto

Ja sam sedamdeseto godiste i upamtio sam osamdesete godine u SFRJ
Sjecam da je tada moj otac kad bi primio placu  u jugoslavenskim dinarima jurio moje rodjake ,susjede koji su tada radili u Njemackoj i Svicarskoj ili kako se tada govorilo bili na privremenom radu u inozemstvu
da zamjeni jugoslavenski dinar u njemacku marku i svicarski franak kao tvrdje valute  jer godisnja inflacija u Jugoslaviji  osamdesetih  bila i do 100%
Tada nije bilo mjenjacnica kao danas a banke nisu mjenjale devize ,jedini nacin da zamjenis je bio od nasih radnika na privremenom radu u inozemstvu


Inflacija u evrozoni je danas oko 5-6% u Hrvatskoj i mnogo veca a jedina tvrdja valuta danas  je Bitcoin i zlato
 Bitcoin ima mnoge prednosti nad zlatom u koristenju u svakodnevno zivotu
Sta sprecava ljude da bjeze iz fiata i svoje place prebacuju u tvrdji novac Bitcoin,neznanje ,ili je  inflacija neprimjetna da je nisu svjesni,ili volatilnost Bitcoina ili je Bitcoin tezak za koristenje
Ovde ima jedan hrvatski bitcoiner koji je odrzao predavanje na ovu temu i objasnio kako on to radi ali jako mali broj ljudi je svjetsan svega ovoga

https://www.youtube.com/watch?v=HP7ZfHWJEpw


Pages:
Jump to: