Pages:
Author

Topic: Futbol Transfer Haberleri ve Söylentileri 2023-2024 (Avrupa&Dünya, Tüm Ligler) - page 5. (Read 4498 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Ryan Kent İtalya'ya gitmişti Lazio transferi için. Fakat gelen haberlere göre menajerinin komisyon talebi transferi engellemiş. Sezonun ikinci yarısında yıllık ücretinin yarısını alacaktı futbolcu normal şartlar altında. Fakat bu transferle birlikte sezonun ikinci yarısı için maaşının yarısından daha fazla para talep etmişler. Lazio ve Fenerbahçe bu yüzden anlaşamamış. Kadroda fazla şans bulamayacak. Avrupa'da transfer sezonu kapanıyor. Yeniden Avrupa'da oynama şansını da kaçıracak. Ryan Kent çok anlamsız bir davranışta bulunmuş. Normalde futbolcular bu tür transferlerin gerçekleşmesi için ücretlerinde indirime gider. Bazen alacaklarından bile vazgeçer.

Ryan Kent'i Glasgow Rangers'ta birlikte çalıştığı eski hocası Steven Gerard istiyor Arabistan'a. Steven Gerard El İttifak'ta. Çok para kazanabileceği bi yer var Ryan Kent'in. Ondan fazladan bi şekil para talep etmiş olabilir. Para kazanmak birinci önceliği bazı futbolcuların. Ryan Kent de onlardan biri. Cheesy

Yabancı sınırlaması Türk futbolunu geriletiyor. Ama böyle sorunlarla da karşılaşıyoruz her bi yerden fazla fazla transfer yapınca. Bana kalırsa çok yetenekli bi futbolcu diiil Ryan Kent. Zaten Avrupa'da bırakmazlar yetenekli futbolcuları. Bizim keşif yapabileceğimiz bi yer diiil orası. Bizim için daha bi çok Afrika, Asya ligleri iyi olur bana göre. Oralardan transfer yapması gerekir takımlarımızın.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Ryan Kent İtalya'ya gitmişti Lazio transferi için. Fakat gelen haberlere göre menajerinin komisyon talebi transferi engellemiş. Sezonun ikinci yarısında yıllık ücretinin yarısını alacaktı futbolcu normal şartlar altında. Fakat bu transferle birlikte sezonun ikinci yarısı için maaşının yarısından daha fazla para talep etmişler. Lazio ve Fenerbahçe bu yüzden anlaşamamış. Kadroda fazla şans bulamayacak. Avrupa'da transfer sezonu kapanıyor. Yeniden Avrupa'da oynama şansını da kaçıracak. Ryan Kent çok anlamsız bir davranışta bulunmuş. Normalde futbolcular bu tür transferlerin gerçekleşmesi için ücretlerinde indirime gider. Bazen alacaklarından bile vazgeçer.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Bu arada Galatasaray Serge Aurier transferini resmen duyurdu.

https://www.transfermarkt.com.tr/serge-aurier-galatasarayda-oyuncunun-sozlesme-detaylari-belli-oldu/view/news/433303

Aurier ile sadece 6 aylık bir sözleşme imzalandı. 100 bin euro bonservis bedeli ile resmen bedavaya gelmiş oldu. Maaş konusuna gelince bu süreçte sadece 600 bin euro alacak ve 150 bin euro da imza ücreti var.

İngiliz basını Aurier'in hala iş görecek düzeyde bir sağ bek olduğuna inanıyor. Açıkçası Aurier eski günlerinden oldukça uzak. Eskiden hücumcu bir bek özelliğiyle çok sağlam katkılar verebiliyordu. Yine de peşin hükümlü olmak istemiyorum. Galatasaray adına geçici de olsa iş görür bir transfer olabilir. Hatta iyi oynarsa herhalde en az 1 yıl sözleşme de uzatılır. Yalnız ben Galatasaray'dan Boey gibi genç ve gelişime açık bir bek transferi beklerdim. Assignon Burnley'i seçmese o gelirdi diye tahmin ediyorum.  Sad
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Adana Demirspor Lyon'un ikinci takımından genç forvet Breyton Fougeu ve Kazakistan'dan Abat Aymbetov'u transfer etmiş. İki oyuncu da bilindik isimler değil bazen Anadolu kulüpleri böyle transferlerle çok iyi gemler yakalayabiliyor bakalım bunlarda da öyle bir durum olacak mı.
Fougeu çok gelecek vaat etse muhtemelen Lyon bırakmazdı ama belli de olmaz belki buradaki performansıyla bir sıçrama yapar. Aymbetov ise pek kimsenin takip etmediği bir ligden geldi ama istatistikleri iyi durmuyor. İki oyuncu da piyango bileti gibi, büyük ödül çıkma ihtimali düşük ama bakarsınız tutar. Grin
sr. member

Ryan Kent Lazio'ya kiralanmış. 5 milyon euro satın alma opsiyonu varmış. Avrupa'da bonservis bedelleri inanılmaz arttı. Ryan Kent biraz beğenilirse Lazio önümüzdeki sezon 5 milyon euro'yu öder ve bonservisini satın alır. Aslında şu aşamada rakamların hiçbir önemi yok. Fenerbahçe'de kadro planlaması yapılıyor. Takıma faydalı olmayan futbolcular bir şekilde başka kulüplere gönderiliyor. Opsiyonlu kiralama da en iyi yöntemlerden biri. Ryan Kent konusunda doğru kararı verdik bu yüzden. Şimdi aynısını King, Lincoln ve Mert Hakan için yapmalıyız. Onları bonservis ücreti karşılığında veya opsiyonlu kiralık anlaşmalar ile başka takımlara gönderip yapabiliyorsak onların yerlerine transferler yapmalıyız.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Türkiye Süper Ligi takımları için kış transfer dönemi 9 Şubat'ta kapanacak. Oldukça kısa bir süre kalmışken şampiyonluk yarışındaki takımların son transferlerini merakla bekliyoruz. Fenerbahçe'nin Serdar Dursun'u yeniden takıma getirme çalışmaları tamamlanmak üzere. En çok anlam veremediğim transfer bu diyebilirim. Çünkü Serdar Dursun bir golcü olarak çok verim sağlayamaz gibi geliyor.

Michy Batshuayi takımdayken daha iyi bir transfer yapılamaz. Michy Batshuayi takımdan gönderilirse daha iyi bir forvet transferi yapılacak. Serdar Dursun Umut Nayir'in yerine transfer edilmek isteniyor. 3. forvet gibi düşünebilirsiniz onu. Michy Batshuayi şu anda Edin Dzeko'nun arkasında 2. forvet. Verimsiz olduğu için onun yerine daha iyi bir isim transfer edilmek isteniyor ama takımdan ayrılmadan bunu yapmak imkansız.

Birinci forvetimiz Edin Deko. İkinci forvetimiz Michy Batshuayi. Üçüncü forvetimiz Serdar Dursun olabilir. Dördüncü forvetimiz altyapıdan genç bir forvet olur.

Dördüncü forvete ihtiyaç yok aslında. Genç bir forvetin şans bulma olanağı neredeyse yok. Bu arada Batshuayi, dk/gol orantısında Avrupa’da zirvedeymiş. Geçen haberlerde okumuştum. Dzeko’dan daha faydalı olabilir bana kalırsa. Biraz daha fazla vakit bulmalı ama Dzeko’yu kesemezsiniz.

Her ihtimal düşünülmeli. Bence dördüncü forvet olarak gençlerden birisi değerlendirilmeli ama dördüncü olarak da olsa yedeklerden mutlaka fırsat bulmalı. 18-20 yaşında gençlere dikkate değer gelişimler katmak istiyorsak maç tecrübesi yaşatmalıyız. Bunu paf takımda değil, as takımda değerlendirmek gerekiyor. Dzeko ve Batshuayi tecrübesi ile gençlere büyük avantajlar sağlar. Onlar varken gençleri daha iyi geliştirmek lazım.
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
Türkiye Süper Ligi takımları için kış transfer dönemi 9 Şubat'ta kapanacak. Oldukça kısa bir süre kalmışken şampiyonluk yarışındaki takımların son transferlerini merakla bekliyoruz. Fenerbahçe'nin Serdar Dursun'u yeniden takıma getirme çalışmaları tamamlanmak üzere. En çok anlam veremediğim transfer bu diyebilirim. Çünkü Serdar Dursun bir golcü olarak çok verim sağlayamaz gibi geliyor.

Michy Batshuayi takımdayken daha iyi bir transfer yapılamaz. Michy Batshuayi takımdan gönderilirse daha iyi bir forvet transferi yapılacak. Serdar Dursun Umut Nayir'in yerine transfer edilmek isteniyor. 3. forvet gibi düşünebilirsiniz onu. Michy Batshuayi şu anda Edin Dzeko'nun arkasında 2. forvet. Verimsiz olduğu için onun yerine daha iyi bir isim transfer edilmek isteniyor ama takımdan ayrılmadan bunu yapmak imkansız.

Birinci forvetimiz Edin Deko. İkinci forvetimiz Michy Batshuayi. Üçüncü forvetimiz Serdar Dursun olabilir. Dördüncü forvetimiz altyapıdan genç bir forvet olur.

Dördüncü forvete ihtiyaç yok aslında. Genç bir forvetin şans bulma olanağı neredeyse yok. Bu arada Batshuayi, dk/gol orantısında Avrupa’da zirvedeymiş. Geçen haberlerde okumuştum. Dzeko’dan daha faydalı olabilir bana kalırsa. Biraz daha fazla vakit bulmalı ama Dzeko’yu kesemezsiniz.
sr. member

sr. member
Activity: 2086
Merit: 408

Galatasaray kanadında ise hem sol hem sağ beke transfer çalışmaları devam ediyor. Aurier ve Tomiyasu dedikoduları da var. Aurier bence bitmiş bir oyuncu 2. bir Angelino vakası yaşanabilir. Tomiyasu'nun market değeri 30 milyon euro. Arsenal çok para isteyebilir.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Galatasaray Boey'i 30 + 5 milyon euro karşılığında Bayern Münih'e sattı. Resmi açıklama birkaç saat önce geldi. KAP'a yapılan açıklamaya göre 30 milyon euro net, 5 milyon euro şarta bağlı ödeme yapılacakmış. Ben 20 milyon euro olur diye tahmin etmiştim ama Galatasaray yönetimi iyi bir pazarlık yapmış ve bedeli yüksek tutmuş. Boey Türkiye'de bir transfer rekoru kırdı. Darısı Fenerbahçe'nin ve Ferdi'nin başına. Ferdi de en az 30 milyon euroya satılmalı. Ali Koç daha düşük teklifleri hiç düşünmeden geri çevirmeli.

Fenerbahçe'nin Ferdî'yi bu paralara satması için öncelikle şampiyonlar liginde mücadele etmesi lazım.
Şampiyonlar ligi iyi bir vitrin ve büyük takımlar hep orada. Konferans ligi ya da Avrupa Ligi'nde mücadele edince o paralara satması mümkün değil.
Galatasaray bence büyük iş başardı.
Bizim takımlarımızdan hangi futbolcuya gelirse gelsin 20 milyon Euro üstü teklif geldiği an satıp gerekçesin.
Bundan önceki transfer ücreti rekorları hep Fenerbahçe'de olurdu ama artık Galatasaray zirveyi kaptı. 30+5 milyon Euro çok iyi para
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Galatasarayımız Boey'i iyi bi bonservis bedeli ile sattı. Ama hemen bi tranfer daha yapmamız gerekiyor. Sağ beke koyacak birini bulmalıyız. Tabiki Kaan Ayhan bizi orada bi şekil idare eder. Ama tam kıyasıya bi yarış varken önemli bi futbolcuyu kaybetmek hoş diiil. Kötü sonuçlar almamıza neden olabilir.

Boey'in daha önceden istendiğini biliyoruz. Erden Timur daha önceden bi liste yapmıştır umarım. Basında çıkan haberlere göre pek yapılmamış çünkü. Assignon dışında Dubois, Zeki Çelik isimleri okuyorum. Hazırlıksız bi şekil yakalandığımızı düşünmeme sebep oluyor bu da. Gerçi devre arasında iyi transfer sadece çok para ile yapılır. Ama Zeki Çelik veya Dubois ile oynamaktansa genç futbolcularla oynamak daha iyi bişi olur.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Galatasaray Boey'i 30 + 5 milyon euro karşılığında Bayern Münih'e sattı. Resmi açıklama birkaç saat önce geldi. KAP'a yapılan açıklamaya göre 30 milyon euro net, 5 milyon euro şarta bağlı ödeme yapılacakmış. Ben 20 milyon euro olur diye tahmin etmiştim ama Galatasaray yönetimi iyi bir pazarlık yapmış ve bedeli yüksek tutmuş. Boey Türkiye'de bir transfer rekoru kırdı. Darısı Fenerbahçe'nin ve Ferdi'nin başına. Ferdi de en az 30 milyon euroya satılmalı. Ali Koç daha düşük teklifleri hiç düşünmeden geri çevirmeli.

Bir Türk takımı için gerçekten iyi bir transfer bedeli. Şu ana kadar ligde daha değerli bir transfer görmemiştik. Bilmiyorum Boey takımda kalsa belki Galatasaray'a çok büyük hizmetler edebilirdi ama bu kadar para eden bir oyuncunun burada kalma şansı da oldukça düşüktü tabi.
Dünya yıldızı bir oyuncu olabilirse yıllarca gururlanırız. Olamazsa da iyi paraya sattık der seviniriz. Böyle gizli yetenekler bulmaya devam ederiz umarım Smiley
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Fenerbahçe'nin Çağlar söyüncü transferi önemli bir nokta. Hem yerli transferi konusunda hem de cengiz çağlar ve irfan can iyi anlaşan bir 3'lü.Eğer ilk 11'de bu 3'lüye yer verilirse hem türk oyuncu bakımından diğer bölgelere yabancı oyuncu konulabilir hem de daha rahat bir takım ortaya çıkar diye düşünüyorum.Mesela bazen İsmail yüksek'i zorunlu bir şekilde ilk 11'e koymayı düşünüyor yabancı sınırı bakımından ve onun yerine Fred döndüğünde fred krunic ikilisi oynayacaktır.Umarım çağların maddesinde zorunlu satın alma opsiyonu vardır ilerisi içinde önemli bir rotasyon oyuncusu olabilir.
Bence de sene sonunda Çağlar’ı almayı başarmalı Fenerbahçe fenerimiz için Merih ile birlikte Çağlar stoper mevkisi için çok iyi olurdu yine de tek Çağlar da yerli kuralı için ve Fenerbahçe için çok iyi bir transfer oldu ben stoper bölgemizden çok memnunum adım adım konferansa gidiyoruz
Suudi takımlarına giden yıldızlar birer birer sözleşmesini iptal etmeye ya da kaçmaya çalışıyor.Eğer bu durum devam ederse Merih'in de daha fazla orada devam edeceğini açıkcası zannetmiyorum.Böyle bir olay olursa Merih'i Fenerbahçe'nin kapması yerli stoper rotasyonu açısından çok iyi olabilir.En azından o da Fenerbahçe altyapısından çıkan bir oyuncu olarak Fenerbahçesinde boy göstermek isteyecektir diye düşünüyorum.Bakalım şuan da defans hattı baya güçlendi kruniç ve çağların da eklenmesiyle forvet hattına takviye lazım.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Fenerbahçe'nin Çağlar söyüncü transferi önemli bir nokta. Hem yerli transferi konusunda hem de cengiz çağlar ve irfan can iyi anlaşan bir 3'lü.Eğer ilk 11'de bu 3'lüye yer verilirse hem türk oyuncu bakımından diğer bölgelere yabancı oyuncu konulabilir hem de daha rahat bir takım ortaya çıkar diye düşünüyorum.Mesela bazen İsmail yüksek'i zorunlu bir şekilde ilk 11'e koymayı düşünüyor yabancı sınırı bakımından ve onun yerine Fred döndüğünde fred krunic ikilisi oynayacaktır.Umarım çağların maddesinde zorunlu satın alma opsiyonu vardır ilerisi içinde önemli bir rotasyon oyuncusu olabilir.
Bence de sene sonunda Çağlar’ı almayı başarmalı Fenerbahçe fenerimiz için Merih ile birlikte Çağlar stoper mevkisi için çok iyi olurdu yine de tek Çağlar da yerli kuralı için ve Fenerbahçe için çok iyi bir transfer oldu ben stoper bölgemizden çok memnunum adım adım konferansa gidiyoruz
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
sr. member
Activity: 574
Merit: 346

Bana kalırsa Ferdi de en az Boey kadar değerli bir bek. Son zamanlarda dünya futbolunda eksik olan hücumcu bek algısının dünyada son kalan iyi temsilcilerinden. Hem Ferdi, hem de Boey çalımlar atarak adam eksilten, dikine içeri girip orta açabilen isimler. Bence Ferdi de en az Boey kadar bedele satılmalı. Ali Koç bu anlamda çok iyi çalıştığı için çok yüksek bedellere satar eminim. Bu arada Boey 2011’den beri Bayern’e devre arasında katılıp en yüksek transfer bedeli ödenen oyuncu olmuş.
sr. member
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Fenerbahçe az önce Çağlar Söyüncü’nün transfer olmak üzere İstanbul’a geleceğini yazmış. Fenerbahçe için harika bir transfer. Hem yerli hem de kaliteli. Defans tandemi çok sağlam oldu Fenerbahçe’nin. Alternatifi çok stoper bölgesinde İsmail Kartal’ın eli şu anda çok güçlü.

Ben de çok iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum. Ali Koç FM oynarmış gibi kadro kurdu. Türk ve yabancı dengesini çok iyi ayarladılar. Hem yerlileri hem yabancıları kaliteli, hatta belki tarihin en iyi Fenerbahçe kadrosu olabilir. Bu kadro büyük başarılar kazanamazsa yazık olur. Gerçi 10 sene sonra lig şampiyonu olmak bile büyük bir başarı olarak sayılabilir ama ben ligin yanında asıl hedefin Konferans Ligi olduğunu düşünüyorum.

Bayern Münih Sacha Boey için yaptığı 15 milyon Euroluk teklifi 22 milyon Euroya çıkarmış ama Galatasaray 30 milyon Euro istiyormuş. Konuşulan paralar şu anki ekonomide gerçekten çok büyük. Galatasaray maden buldu diyebiliriz. Birkaç güne bu transferin biteceğine eminim.

Sanırım daha açıklama tam olarak yapılmadı.Fenerbahçe cephesinden oyuncu ile görüşülmelere başlanmıştır bildirimi geldi ama anlaşılmıştır haberi gelmedi daha.Çağlar Söyüncü instagram adresinde herhangi bir veda mesajı veya hikaye de paylaşmamış.Şu an transfer resmiyete kavuşmamış durumda.

Eğer transfer gerçekleşirse Fenerbahçe defansı son yılların en sağlam hattı olacak.Lugano-Luciano’dan sonra herhalde Bonucci-Çağlar defansı olur Fenerbahçe’de.Bu arada Sacha Boey için 15 M Euro teklif etmek bile Bayern’in ne kadar ölücü olduğunu gösteriyor.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Fenerbahçe az önce Çağlar Söyüncü’nün transfer olmak üzere İstanbul’a geleceğini yazmış. Fenerbahçe için harika bir transfer. Hem yerli hem de kaliteli. Defans tandemi çok sağlam oldu Fenerbahçe’nin. Alternatifi çok stoper bölgesinde İsmail Kartal’ın eli şu anda çok güçlü.

Ben de çok iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum. Ali Koç FM oynarmış gibi kadro kurdu. Türk ve yabancı dengesini çok iyi ayarladılar. Hem yerlileri hem yabancıları kaliteli, hatta belki tarihin en iyi Fenerbahçe kadrosu olabilir. Bu kadro büyük başarılar kazanamazsa yazık olur. Gerçi 10 sene sonra lig şampiyonu olmak bile büyük bir başarı olarak sayılabilir ama ben ligin yanında asıl hedefin Konferans Ligi olduğunu düşünüyorum.

Bayern Münih Sacha Boey için yaptığı 15 milyon Euroluk teklifi 22 milyon Euroya çıkarmış ama Galatasaray 30 milyon Euro istiyormuş. Konuşulan paralar şu anki ekonomide gerçekten çok büyük. Galatasaray maden buldu diyebiliriz. Birkaç güne bu transferin biteceğine eminim.

Bence daha fazla edebilirdi Sacha Boey, ligin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Türkiyede bir takımda değilde Avrupadan bir takımda oynamış oluyor olsaydı kesinlikle 40-50'den aşağıya satılmazdı.
Türkiye olunca en ölü fiyatına satın almak çok kolay oluyor. Adamlar fazla para vermiyorlar maalesef çünkü ucuza alacaklarını biliyorlar.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485

Pages:
Jump to: