Pages:
Author

Topic: Πόσοι Έλληνες είμαστε; - page 4. (Read 13605 times)

sr. member
Activity: 275
Merit: 250
January 08, 2014, 06:29:00 PM
#64

Ο κόσμος δεν αλλάζει με το Bitcoin.
Από την κρίση δεν βγαίνουμε με το Bitcoin επίσης!!!
Με άλλες κινήσεις και ενέργειες αλλάζει ο κόσμος (Διαβάστε και λίγο ιστορία)

Συμφωνώ απόλυτα. Η μελέτη της ιστορίας (όχι της σχολικής) είναι απαραίτητη, θα βλέπαμε ότι όλα αυτά που συμβαίνουν σήμερα έχουν ξανασυμβεί στο παρελθόν...

+1

Γεια και χαρα σε ολους απο εναv νεο κρυπτορύχο..!
κρυπτορύχος -> σωστόόος
newbie
Activity: 12
Merit: 0
January 08, 2014, 04:32:05 AM
#63
Γεια και χαρα σε ολους απο εναv νεο κρυπτορύχο..!
sr. member
Activity: 384
Merit: 250
January 07, 2014, 02:09:05 PM
#62
Η ψυχασθένεια στο Forum πάει σύννεφο!!!
Μήπως θα έπρεπε να αλλάξει το θέμα από "Πόσοι Έλληνες είμαστε;" σε "Πόσοι Ψυχασθενείς Έλληνες είμαστε;"

Θα έλεγα ~10.000.000


Ο κόσμος δεν αλλάζει με το Bitcoin.
Από την κρίση δεν βγαίνουμε με το Bitcoin επίσης!!!
Με άλλες κινήσεις και ενέργειες αλλάζει ο κόσμος (Διαβάστε και λίγο ιστορία)

Συμφωνώ απόλυτα. Η μελέτη της ιστορίας (όχι της σχολικής) είναι απαραίτητη, θα βλέπαμε ότι όλα αυτά που συμβαίνουν σήμερα έχουν ξανασυμβεί στο παρελθόν...
full member
Activity: 162
Merit: 100
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 07, 2014, 12:45:31 PM
#61
Η ψυχασθένεια στο Forum πάει σύννεφο!!!
Μήπως θα έπρεπε να αλλάξει το θέμα από "Πόσοι Έλληνες είμαστε;" σε "Πόσοι Ψυχασθενείς Έλληνες είμαστε;"
Ο κόσμος δεν αλλάζει με το Bitcoin.
Από την κρίση δεν βγαίνουμε με το Bitcoin επίσης!!!
Με άλλες κινήσεις και ενέργειες αλλάζει ο κόσμος (Διαβάστε και λίγο ιστορία)
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
January 07, 2014, 11:26:18 AM
#60
https://el.wikipedia.org/wiki/Alice_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_Bob

για το όνομα Alice & Bob
όσοι έχουν ασχοληθεί  με την κρυπτογραφία ή την πληροφορική ως επιστήμη και όχι ώς χόμπι θα το γνωρίζουν

Α γειά σου :-) Μα όχι, περίμενε! Είναι ατράνταχτη απόδειξη!

...

Υπάρχει πολύ πρόσφορο έδαφος για συνωμοσιολογία, για κάποιον που θέλει να βρίσκει θεωρίες. Παράδειγμα πχ αποτελεί ο κύριος "Tatsuaki Okamoto", ο οποίος αναφέρεται εκτενώς στην προαναφερθείσα δημοσίευση της NSA. Και ο οποίος επίσης έχει εκτενή βιβλιογραφία στο αντικείμενο της κρυπτογραφίας: http://link.springer.com/search?facet-author=%22Tatsuaki+Okamoto%22&sortOrder=oldestFirst
Είναι άραγε ο Satoshi Nakamoto; Αν θέλει κάποιος να το υποστηρίξει αυτό, έχει αυτές τις «προφανείς» (...) αποδείξεις. Στο κάτω κάτω, για μόνο τρία γράμματα δεν κάνει αναγραμματισμό το όνομα :-P

Επίσης, έχει ενδιαφέρον το ότι πολλοί απ'αυτούς που υποστηρίζουν ότι το Bitcoin είναι εφεύρεση ελέγχου της NSA, απόλυτο όπλο της νέας τάξης πραγμάτων (!) κλπ κλπ υποστηρίζουν εναλλακτικά κρυπτονομίσματα τα οποία, ουσιαστικά, είναι απλά forks του κώδικα του Bitcoin και έχουν τα ίδια μειονεκτήματα (και συνήθως κανένα πλεονέκτημα).

(edit: διορθωσούλες)
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
January 07, 2014, 09:13:28 AM
#59
https://el.wikipedia.org/wiki/Alice_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_Bob

για το όνομα Alice & Bob
όσοι έχουν ασχοληθεί  με την κρυπτογραφία ή την πληροφορική ως επιστήμη και όχι ώς χόμπι θα το γνωρίζουν

thanx για το payper
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 06, 2014, 09:54:54 AM
#58
καλά φίλε μου κάνε ότι καταλαβαίνεις...
Euxaristw gia th katanohsh.

Osoi thelete free LottoCoins, dwste mou to address sas na sas steilw.

Osoi thelete kathimerina na pairnete free coins, follow sto twitter: https://twitter.com/ThisWeeksCoin

Ευχαριστώ για τα Lottocoins
Parakalw : )
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
January 06, 2014, 09:51:00 AM
#57
καλά φίλε μου κάνε ότι καταλαβαίνεις...
Euxaristw gia th katanohsh.

Osoi thelete free LottoCoins, dwste mou to address sas na sas steilw.

Osoi thelete kathimerina na pairnete free coins, follow sto twitter: https://twitter.com/ThisWeeksCoin

Ευχαριστώ για τα Lottocoins
newbie
Activity: 39
Merit: 0
January 06, 2014, 09:25:13 AM
#56
Μαλιστα KeyserSozeMC εχεις πολυ δικιο. Αυτη ειναι η ιδεα απο 1996 αλλα τωρα το βγαλανε στη φορα (λογω κρισης) για να γινει η αναγεννηση του χρηματο-οικονομικου συστησματος. Το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι η αρχη μπορουμε να εχουμε μεγαλο κερδος! Ολος ο κοσμος οχι μονο εμεις που το ξερουμε. Και να βοηθησουμε την κοινωνια σιγα σιγα να βγει απο την κριση.
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
January 06, 2014, 09:19:49 AM
#55
Το κακό μ'αυτή την ενότητα του forum, είναι η έλλειψη moderation, ή η ελαστικότητά του. Όπως και να'χει, υπάρχει και η ignore list. Την συστήνω ανεπιφύλακτα.
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 05, 2014, 10:01:36 PM
#54
newbie
Activity: 39
Merit: 0
January 05, 2014, 09:47:10 PM
#53
Θεωρω τον ευατο μου πιο κοντα στους αρχαιους παρα στους νεοελληνες. Ειναι θεμα παιδειας οποτε. Δεν εγραψα κεφαλαια για να φωναξω αλλα επειδη θεωρω οτι ειναι πιο ευκολα αναγνωσιμα απο λιγο πιο μακρια απο οθονη και επειδη δεν χρησιμοποιω τονους. Εν τω μεταξυ, εχετε αλλαξει τη συζητηση μιλωντας για τα κεφαλαια γραμματα και τους κανονες. Μου φαινεται αστειο ποσο ψαχνεστε για αντιπαλοτητα. Και εγω ειπα στο πρωτο μου ποστ να εννωθουμε να ενημερωσουμε τον κοσμο για τα κρυπτονομισματα αλλα εδω δεν βλεπω να συνεννουμαστε μεταξυ μας... Τελος παντων παιδια προσπαθω να κανω σοβαρη συζητηση γιατι το θεμα του bitcoin δεν ειναι πλακα. Με σωστη δραση θα ριξει κυβερνησεις! Ειστε μεσα να κανουμε κατι γι'αυτο?  (Σπαρτακος απο Αθηνα)
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 05, 2014, 07:23:52 PM
#52
Θέλω να σημπληρώσω και ένα άλλο χαρακτηριστικό χάρισμα και αρετή του νεοέλληνα που είναι να υπερασπίζετε με πάθος το λάθος του και να κατηγορεί όλους τους άλλους ότι απλά είναι ηλίθιοι και μλκ. Thanks φίλε μου για άλλη μια φορά μου θύμισες γιατί αυτή η χώρα έχει πάει καταδιαόλου.
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 05, 2014, 07:17:31 PM
#51
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 05, 2014, 07:09:27 PM
#50
δεν είναι θέμα κόμπλεξ η οτιδήποτε άλλο. Απλά οι κανόνες είναι για να μην σου βγαίνουν τα μάτια όταν διαβάζεις κάτι που γίνετε με τα greeklish και για τα κεφαλαία να χρησιμοποιούνται όταν πραγματικά θέλεις να φωνάξεις και να εκδηλώσεις την οργή σου.
τώρα το να βρίζει κάποιος τους άλλους έτσι επειδή επισημάναμε τους κανόνες αυτό στην γλώσσα του διαδικτύου λέγετε trolling και αυτός που το κάνει είναι φυσικά troll. Το να βγαίνεις δε και από πάνω και να κατηγορείς σε ένα geek forum αυτούς που γράφουν σαν καμμένους μέσα στα καλώδια για μένα αυτό λέγετε ατόφια νεοελληνική μλκ...
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 05, 2014, 06:39:24 PM
#49
καλά φίλε μου κάνε ότι καταλαβαίνεις...
Euxaristw gia th katanohsh.

Osoi thelete free LottoCoins, dwste mou to address sas na sas steilw.

Osoi thelete kathimerina na pairnete free coins, follow sto twitter: https://twitter.com/ThisWeeksCoin
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
January 05, 2014, 06:34:02 PM
#48
καλά φίλε μου κάνε ότι καταλαβαίνεις...
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 05, 2014, 05:49:43 PM
#47
βλέπω το κλασσικό που συμβαίνει με τους Έλληνες απο την αρχαιότητα - να τρώγονται μεταξύ τους. Ξεκολλάτε!

όποιος έχει την παραμικρή ιδέα από forums θα καταλάβει αυτό που λέει ο Entso11 το οποίο ισχύει σε όλα τα Ελληνικά forum που σέβονται τον εαυτό τους.
oxi greeklish όχι κεφαλαία
Vlepeis pouthena na leei oxi greeklish? Vlepeis na leei pouthena Ellhniko forum? Den nomizw.

''Πόσοι Έλληνες είμαστε;''
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
January 05, 2014, 05:38:39 PM
#46
βλέπω το κλασσικό που συμβαίνει με τους Έλληνες απο την αρχαιότητα - να τρώγονται μεταξύ τους. Ξεκολλάτε!

όποιος έχει την παραμικρή ιδέα από forums θα καταλάβει αυτό που λέει ο Entso11 το οποίο ισχύει σε όλα τα Ελληνικά forum που σέβονται τον εαυτό τους.
oxi greeklish όχι κεφαλαία
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
January 05, 2014, 02:38:13 PM
#45
Pages:
Jump to: