Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 22. (Read 74864 times)

full member
Activity: 179
Merit: 104
June 12, 2017, 04:41:35 AM
Το Kraken έχει αρχίσει και κάνει νερά πάλι...

Από χθες προσπαθώ να κάνω Login και ο 2ος κωδικός είτε δεν μου έρχεται στο email καθόλου, είτε έρχεται μετά από καμιά ώρα που έχει ήδη λήξει, οπότε πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία Login από την αρχή.
Δεν αντικαθιστάτε αυτό με το 2fa;
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
June 11, 2017, 03:38:40 PM
Το Kraken έχει αρχίσει και κάνει νερά πάλι...

Από χθες προσπαθώ να κάνω Login και ο 2ος κωδικός είτε δεν μου έρχεται στο email καθόλου, είτε έρχεται μετά από καμιά ώρα που έχει ήδη λήξει, οπότε πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία Login από την αρχή.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 01, 2017, 01:11:56 PM
Τα ανταλλακτήρια της Κίνας ξεκίνησαν ξανά τις αναλήψεις bitcoin

https://twitter.com/cnLedger/status/870215467876536320

μικρά ποσά βέβαια αλλά μόνο η είδηση αύξησε ξανά τον πεθαμένο για μήνες όγκο συναλλαγών στα ανταλλακτήρια τους καταλαμβάνοντας πλέον το 10% του συνολικού όγκου συναλλαγών. Κατα τις 3 τα ξημερώματα που είναι και πρωινή ώρα στα ανταλλακτήρια θα δούμε και τις πρώτες επιπτώσεις στην αγορά από αυτή την είδηση.
Πάντως σαν αρχή πέφτει η ισοτιμία του ethereum που αρκετοί στην κίνα χρησιμοποιούσαν για να βγάζουν χρήματα από τα ανταλλακτήρια μετά το πάγωμα του bitcoin.

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 23, 2017, 11:36:52 AM
ενδιαφέρων ιδέα το prism που παρουσίασε η shapeshift αλλά έχει και αυτό τα flaw του κυρίως λόγο της σύνδεσης του με token που η ισοτιμια τους αλλάζει από την μια στιγμή στην άλλη

http://www.coindesk.com/shapeshift-breaks-new-ground-prism-digital-asset-portfolio-product/

δλδ με ένα smart contract στο ethereum θα δένεις την ισοτιμία των token σε ένα contract βασισμένο σε ether και αυτό θα κερδίζει η θα χάνει βάση της ισοτιμίας τους.
Εδώ είναι η σελίδα

https://prism.exchange/login

και εδώ το video πως λειτουργεί

https://vimeo.com/217088411
newbie
Activity: 42
Merit: 0
May 21, 2017, 07:54:52 AM
Καλησπέρα σε όλους!

Μία ερώτηση, σχετικά με το trading bitcoin/altcoins και USD/EURO, τι μας συμφέρει; Πχ. για να ρευστοποιήσει κάποιος τώρα bitcoins ώστε να επωφεληθεί από trading, τι προτείνετε; Λογαριασμό coinbase/kraken και withdraw σε κάποιο λογαριασμού τύπου leupay ας πούμε;

Αν υπάρχει κάποιος guide κάπου ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
May 20, 2017, 11:16:03 AM
ναι, εχω βαλει το wirexapp στο κινητο. καλα παει
newbie
Activity: 2
Merit: 0
May 20, 2017, 05:57:09 AM
Ευχαριστώ για την απάντηση. Η εφαρμογή της coinbase crashάρει στο κινητό μου. Έχει κανείς εμπειρία από την wirex?
full member
Activity: 294
Merit: 101
May 20, 2017, 05:15:30 AM
Ελπίζω να ειναι αυτό απλά. Γιατί όμως δεν απαντάνε στο support δεν μπορώ να καταλάβω ...



είναι απολύτα φυσιολογικό τότε μην ανησυχείς καθόλου και από δω και στο εξής πάντα να βάζεις διαφορετικά ποσά

πχ 500€, 501€, 499€, 503€ κλπ

τους τρώει έξτρα χρόνο να διαπιστώσουν ότι είναι διπλή κατάθεση και όχι κάποιο bug

Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!

Για καταθεση προς το κρακεν δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα για το support δεν εχω να πω κατι θετικο.
Για trading issues εχω αναπαντητα ερωτηματα 1 μηνα +
Οτι χειροτερο εχω αντιμετωπισει...

μήπως έχει κάνει πρόσφατα 2 καταθέσεις με το ίδιο ποσό;

Δυστυχως εγιναν 2 καταθεσεις με διαφορα 3 ημερων στο ιδιο ποσο... Τι προβλημα υπάρχει μ'αυτο;  Αλλά 5 μέρες να μην απαντανε στο support ειναι οτι χειροτερο!
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
May 20, 2017, 04:01:59 AM
είναι απολύτα φυσιολογικό τότε μην ανησυχείς καθόλου και από δω και στο εξής πάντα να βάζεις διαφορετικά ποσά

πχ 500€, 501€, 499€, 503€ κλπ

τους τρώει έξτρα χρόνο να διαπιστώσουν ότι είναι διπλή κατάθεση και όχι κάποιο bug

Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!

Για καταθεση προς το κρακεν δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα για το support δεν εχω να πω κατι θετικο.
Για trading issues εχω αναπαντητα ερωτηματα 1 μηνα +
Οτι χειροτερο εχω αντιμετωπισει...

μήπως έχει κάνει πρόσφατα 2 καταθέσεις με το ίδιο ποσό;

Δυστυχως εγιναν 2 καταθεσεις με διαφορα 3 ημερων στο ιδιο ποσο... Τι προβλημα υπάρχει μ'αυτο;  Αλλά 5 μέρες να μην απαντανε στο support ειναι οτι χειροτερο!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 19, 2017, 08:35:49 PM
Νομίζω η καλύτερη λύση για σένα είναι η coinbase και αγορά bitcoin με κάρτα χρεωστική από εκεί

https://www.coinbase.com

το μόνο κακό είναι ότι οι τιμές πώλησης τους έχουν 10 ευρώ διαφορά με αυτές τις αγοράς.
Για την ιστορία η coinbase ανακοίνωσε ότι έφτασε τους 7 εκατομμύρια εγγεγραμμένους χρήστες

https://www.coinbase.com/about
newbie
Activity: 2
Merit: 0
May 19, 2017, 07:23:35 PM
Καλησπέρα! Είμαι εντελώς νέος στο χώρο και ειλικρινά δεν ξέρω ακόμα κι αν το συγκεκριμένο post είναι το σωστό για να ρωτήσω από που και πως μπορώ να αγοράσω για δοκιμή ένα μικρό ποσό (30-50e) bitcoins? Έχω δει αρκετά ανταλλακτήρια online αλλά δεν γνωρίζω ούτε αν είναι αξιόπιστα ούτε ποιος τρόπος αγοράς είναι ο καλύτερος (τα ποιο πολλά αν πρόσεξα είναι με μεταφορά χρημάτων SEPA). Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Δυστυχώς δεν βρίσκομαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και γι'αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος εδώ στη Ρόδο από τον οποίο μπορώ να αγοράσω μέσω συνάντησης. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 19, 2017, 06:49:37 PM
και σε μένα όποτε έχω στείλει χρήματα στο kraken ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Πάντως τώρα από δευτέρα να περιμένεις να τα δεις τα χρήματα. σ/κ ποτέ δεν γίνονται οι μεταφορές. Να σε ρωτήσω έβαλες όλα τα στοιχεία καονικά δλδ ακόμα και το νούμερο που σου δίνει στο τέλος στο προτεινόμενο πεδίο?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
May 19, 2017, 04:52:18 PM
Τι να πω ρε παιδιά... όσες φορές έχω στείλει μήνυμα στο support μου έχουν απαντήσει μέσα σε 2 μέρες... Η τελευταία φορά μάλιστα αφορούσε μεταφορά ευρώ από Kraken προς τράπεζα (leupay) και επειδή είχαν περάσει 2 μέρες και δεν είχαν μπει στο λογαριασμό τους έστειλα email / ticket. Μου απάντησαν 2 μέρες μετά ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και ότι έχουν στείλει τα χρήματα και όντως μετά από 2 ώρες τα είδα στο λογαριασμό.

Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα φίλε μου άμεσα!
full member
Activity: 294
Merit: 101
May 19, 2017, 04:27:11 PM
Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!

Για καταθεση προς το κρακεν δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα για το support δεν εχω να πω κατι θετικο.
Για trading issues εχω αναπαντητα ερωτηματα 1 μηνα +
Οτι χειροτερο εχω αντιμετωπισει...

μήπως έχει κάνει πρόσφατα 2 καταθέσεις με το ίδιο ποσό;

Δυστυχως εγιναν 2 καταθεσεις με διαφορα 3 ημερων στο ιδιο ποσο... Τι προβλημα υπάρχει μ'αυτο;  Αλλά 5 μέρες να μην απαντανε στο support ειναι οτι χειροτερο!
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
May 19, 2017, 03:28:25 PM
Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!

Για καταθεση προς το κρακεν δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα για το support δεν εχω να πω κατι θετικο.
Για trading issues εχω αναπαντητα ερωτηματα 1 μηνα +
Οτι χειροτερο εχω αντιμετωπισει...

μήπως έχει κάνει πρόσφατα 2 καταθέσεις με το ίδιο ποσό;
member
Activity: 97
Merit: 10
May 19, 2017, 12:58:00 PM
Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!

Για καταθεση προς το κρακεν δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα για το support δεν εχω να πω κατι θετικο.
Για trading issues εχω αναπαντητα ερωτηματα 1 μηνα +
Οτι χειροτερο εχω αντιμετωπισει...
full member
Activity: 294
Merit: 101
May 19, 2017, 10:14:37 AM
Στην πρωτη sepa καταθεση το kraken αργει να τα βαλει; Πάμε στις 5 μερες τωρα! Και επισης 3 email και καμια απαντηση! Απο την τράπεζα τα λεφτα έχουν φυγει κανονικα!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
May 19, 2017, 05:46:08 AM
Το Kraken γενικώς επειδή το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, είναι από τα λίγα που κάνει προσεγμένες κινήσεις και αναπτύσσεται σωστά προχωρώντας σε διάφορες εξαγορές και από τα λίγα που προσέχει πάρα πολύ τι νομίσματα διαπραγματεύεται. Μπορεί να μην είναι το πρώτο σε όγκο συναλλαγών αλλά θεωρώ ότι είναι σοβαρό σε ό,τι κάνει.

Βέβαια έχουν υπάρξει περιπτώσεις (τότε με το ETH) που "έπεφτε" συχνά λόγω επιθέσεων και δεν μπορούσες να εκμεταλλευθείς το timing για να πουλήσεις ή να αγοράσεις.

Ακόμη και το support του είναι σχετικά γρήγορο και σχεδόν άψογο, επαγγελματίες.
newbie
Activity: 13
Merit: 0
May 18, 2017, 03:03:13 PM
To kraken πολυ καλο αν και δεν εχει οσα νομισματα εχει το poloniex,καθε τοσο ομως βαζουν και νεα νομισματα πχ σημερα εβαλαν XRP/EUR που πριν επρεπε να κανεις bitcoin για να παρεις xrp με αποτελεσμα να πληρωνεις extra fee.
hero member
Activity: 815
Merit: 500
May 14, 2017, 05:54:45 AM
To πρόβλημα είναι μόνο με το lisk όπως φαίνεται και το έχουν και άλλοι. Μια και ανεβαίνει, ακυρώνω το withdraw και το ξεφορτώνομαι  Grin
Pages:
Jump to: