Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 18. (Read 74903 times)

full member
Activity: 148
Merit: 100
September 05, 2017, 01:36:54 PM
Το Kraken δεν ζητά verification ?


Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;


Εγώ χρόνια τώρα. Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές και δεν μου τα εγκρίνανε. Βαρέθηκα και το παράτησα. Kraken και μονο Kraken

Αν δεν θες να κάνει έμβασμα σε fiat αλλα μονο σε coins δεν χρειάζεται. Αν θες σε fiat το verification μου το δέχτηκε  κανονικα με την ελληνική ταυτότητα (αρκεί να έχει και λατινικούς χαρακτήρες) και την διεύθυνσης από λογαριασμό ΔΕΗ με photosopia σε αγγλικά μονο τα στοιχεια της διεύθυνσης. Καμια σχέση με το bitstamp που σου ζητάει να κανεις μετάφραση και επικύρωση σε δικηγόρο (ήμαρτον).
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
September 05, 2017, 01:34:47 PM
για trading μέχρι κάποιες χιλιάδες ευρώ δεν θέλει και πολλά χαρτιά.
full member
Activity: 840
Merit: 128
September 05, 2017, 01:10:59 PM
Το Kraken δεν ζητά verification ?


Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;


Εγώ χρόνια τώρα. Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές και δεν μου τα εγκρίνανε. Βαρέθηκα και το παράτησα. Kraken και μονο Kraken
full member
Activity: 148
Merit: 100
September 05, 2017, 12:38:11 PM
Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;


Εγώ χρόνια τώρα. Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές και δεν μου τα εγκρίνανε. Βαρέθηκα και το παράτησα. Kraken και μονο Kraken
full member
Activity: 840
Merit: 128
September 05, 2017, 12:26:58 PM
Βασικά προσφέρει το γραφικό περιβάλλον.
Οι αγορές πωλήσεις γίνονται από on line traders. Δεν τους υποστηρίζει όλους αν και η λίστα είναι μεγάλη, κάπου άκουσα ότι μπορούν να διασυνδεθεί με bitcoin wallet αλλά το documentation είναι αρκετά ελλειπές, Στο Youtube θα βρεις περισσότερα.


αυτό το coinigy πρώτη φορά το βλέπω. Δεν το ήξερα καθόλου.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
September 05, 2017, 10:41:06 AM
αυτό το coinigy πρώτη φορά το βλέπω. Δεν το ήξερα καθόλου.
full member
Activity: 840
Merit: 128
September 05, 2017, 10:01:09 AM
Αρχίζει να με ενδιαφέρει η αγοραπωλησία (έχω εναν demo λογαριασμό στο Coinigy.com) και σκέφτομαι πως θα μπορούσε κανείς να συνδέσει στο Coinigy ένα ηλεκτρονικό πορτοφόλι, αν κατάλαβα καλά έτσι δουλεύει το σύστημα εκεί.


Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;


εγώ. ποτέ δεν μου δέχθηκαν τους ελληνικούς λογιαρασμούς γιαυτό και ποτέ δεν το χρησμοποίησα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
September 05, 2017, 09:15:07 AM
Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;


εγώ. ποτέ δεν μου δέχθηκαν τους ελληνικούς λογιαρασμούς γιαυτό και ποτέ δεν το χρησμοποίησα
full member
Activity: 840
Merit: 128
September 05, 2017, 09:07:05 AM
Είχε κανείς πρόβλημα με verification ταυτότητας και διεύθυνσης κατοικίας με την Bitstamp λόγω ελληνικής γλώσσας;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 31, 2017, 09:19:07 PM
Το btc-e άνοιξε ξανά τις πόρτες του.

https://www.coindesk.com/is-btc-e-back-troubled-exchange-enables-user-log-ins-weeks-after-crackdown/?utm_content=buffer24336&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

από τι λένε και στο reddit μπορούν να συνδεθούν με τα στοιχεία του παλιού τους λογαριασμού και βλέπουν κανονικά ότι ψηφιακά νομίσματα είχαν χωρίς όμως να μπορούν να τα τραβήξουν.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6x7a3a/btce_is_back_online/#oo

το btc-e γίνετε το pirate bay του Bitcoin Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 25, 2017, 08:42:05 PM
Νέα ανακοίνωση από το btc-e μεταφρασμένη στα αγγλικά

full member
Activity: 287
Merit: 100
August 25, 2017, 07:24:46 AM
Καλήμερα - από που μπορώ να αγοράσω btc στην Αθήνα? Υπάρχει ATM?

https://bcash.gr

Bcash Greece Inc
Dimitrakopoulou 84
Athens, Greece

μέχρι 500 ευρώ είναι ανα μέρα?

edid: τελικά είναι 500 ανα transaction - έχει αγοράσει κάνεις απο αυτούς?
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
August 25, 2017, 05:34:14 AM
Καλήμερα - από που μπορώ να αγοράσω btc στην Αθήνα? Υπάρχει ATM?

https://bcash.gr

Bcash Greece Inc
Dimitrakopoulou 84
Athens, Greece
full member
Activity: 287
Merit: 100
August 25, 2017, 04:20:06 AM
Καλήμερα - από που μπορώ να αγοράσω btc στην Αθήνα? Υπάρχει ATM?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 23, 2017, 07:27:09 AM
λάθος από τι φαίνεται ψαχνουν κάποιο κατάστημα για να βάλουν τις κάρτες. Αυτό μου έστειλαν σε pm
Quote
If you know any shops in Athens where we can open a site, please put them in touch with us.

δεν ξέρω αν το δει κανείς έχει κατάστημα και ενδιαφέρεται να το βάλει.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 23, 2017, 07:20:53 AM
τώρα το πόσο λειτουργικό θα είναι, αξιόπιστο η ακόμα και αν προχωρήσει δεν το ξέρω. Πάντως ένας από αυτούς που το έχουν δημιουργήσει μου έκανε pm στο tweeter και  μου είπε ότι θα το φέρουν και στην Αθήνα. Τώρα που και με ποιο βιβλιοπωλείο? θα συνεργαστούν δεν ξέρω. Που αλλού να πουλάνε τέτοιες κάρτες? Σε περίπτερα?
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
August 23, 2017, 03:35:55 AM
Σήμερα είδα αυτό εδώ.

https://azte.co

καινούργια εταιρεία θα δημιουργήσει κάρτες που θα πουλουνται σε καταστήματα και θα τις εξαργυρώνεις για  bitcoin ώστε κάποιος να μπορεί να αγοράσει τελείως ανώνυμα bitcoin.
μακαρι να δουλευει σωστα με μικρα fees. σαν ΑΤΜ για αγορα θα ειναι χωρις να υπαρχει φυσικο μηχανημα!
μακαρι να κανουν και το αντιθετο.  Wink
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 22, 2017, 08:44:10 PM
Σήμερα είδα αυτό εδώ.

https://azte.co

καινούργια εταιρεία θα δημιουργήσει κάρτες που θα πουλουνται σε καταστήματα και θα τις εξαργυρώνεις για  bitcoin ώστε κάποιος να μπορεί να αγοράσει τελείως ανώνυμα bitcoin.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
August 10, 2017, 04:51:22 AM
με τα "αν" και τα "ισως" και τα "μαλλον" δεν απονεμεται δικαιοσυνη.
ας κατασχεθουν ολα λοιπον και σε καμια δεκαρια χρονια που θα τελειωσει η ερευνα (αν τελειωσει)
να αποδοθουν στους "καθαρους" πελατες!
μακαρι να εδειχναν τετοιο ζηλο και με τις οffshore εταιριες!

Το 55% των κεφαλαίων ήταν καθαρά. Το πρόβλημα είναι ότι οι αφανείς ιδιοκτήτες του btc-e θα τα μοιράσουν εξίσου σε ΟΛΟΥΣ τους πελάτες τους, με αποτέλεσμα οι εγκληματίες να πάρουν τα χρήματα των "καθαρών". Αν αυτό δεν είναι έμμεση χρηματοδότηση των εγκληματιών τότε τι είναι;

Ας ελπίσουμε ότι αυτό δεν θα συμβεί ή ότι κάτι άλλο συμβαίνει.
full member
Activity: 181
Merit: 100
August 10, 2017, 04:28:13 AM
με τα "αν" και τα "ισως" και τα "μαλλον" δεν απονεμεται δικαιοσυνη.
ας κατασχεθουν ολα λοιπον και σε καμια δεκαρια χρονια που θα τελειωσει η ερευνα (αν τελειωσει)
να αποδοθουν στους "καθαρους" πελατες!
μακαρι να εδειχναν τετοιο ζηλο και με τις οffshore εταιριες!

μα οι περισσότερες οffshore είναι δικές τους  Wink
Pages:
Jump to: