Pages:
Author

Topic: 1 Bitcoin ile Alabildikleriniz - 2010'dan 2017'ye Zaman Yolculuğu (Read 809 times)

jr. member
Activity: 51
Merit: 10
Gelecekte fırsatlar var.
newbie
Activity: 154
Merit: 0
halen çok geç sayılmaz. geçmişe bakmak yerine geleceği kaçırmayalım
member
Activity: 70
Bunları düşünmek insana kafayı yedirir. O kadar geriye gitmemeye gerek yok bir kaç ay bile geriye gidilecek olsa be fırsatlar geçti.
sr. member
Activity: 1667
Merit: 271
altcoinlerde değilde, bitcoinde kalsaydım keşke diyorum. dolar olarak zarar yok ama, bitcoin muazzam şekilde yükseldi. bu kadarını da hiç birimiz beklemiyorduk. haksızmıyım?
member
Activity: 65
Şimdi fiyatı artacak diye hiç bir şey alamıyoruz. Grin
member
Activity: 546
hocam bu konu iyi tuttu. bitcoin ile alınabilecekler gün geçtikte daha da artıyor.
geçen gün webtekno videosunda teslayı gördüm. harika bir araç eksikleri var ama ilk defa bu kadar gelişmiş bir araç görüyorum. akıllı araba diyebilirim. elon musk süper bir iş çıkarmış. bence bitcoini olanlar teslayı kaçırmayın.
member
Activity: 532
Merit: 29
Sakla samanı, gelir zamanı.

Alan aldanmaz, satan aldanır.

Şu iki cümle arazi, eşya ve diğer metalarda hayatın her alanına neredeyse tam otururken; bir de kripto para konusunda haklı çıkmış olması resmen öngörünün önemini özetler nitelikte. Bu yükseliş sürer mi bilinmez ama 2010-2017 arası yaşanılan gelişmeler ve büyüme resmen ders kitaplarında okutulacak cinsten.
member
Activity: 196
Pişmanlık zor Cheesy İnsan gerçekten hayret ediyor yaşanan gelişmelere. Arada bir arkaya dönüp bakmak gerekiyor.
Geçmişi öğrenip gelecek için ders çıkarmamız lazım Smiley
member
Activity: 350
Kripto paralar buralara ulaşmak için çok uzun bir yol kat ettiler. İlk kripto para kullanımı 2010 yılında Lazlo Hanyecz tarafından 10.000 Bitcoin ile iki pizza alınarak gerçekleştirildi, yatırımcılar uzun süre kripto paralarla dalga geçti. Kimse kripto paraların bu seviyeye gelebileceğini tahmin bile etmiyordu. Zaman geçtikçe önceden kripto paralara inanmayanlar kripto para fiyatlarındaki ani artış ile şok oldular. Önceden bir Bitcoin ile sadece bir muz satın alabilirken artık dünyanın en pahalı Rolex’lerinden satın alabiliyorsunuz. Sizlere kripto para dünyasının etkisini göstereceğimiz bir infografik hazırladık. Bu görselden sonra keşke daha önce Bitcoin satın alsaydım diyebilirsiniz, bunda hiçbir sorun yok çünkü bütün dünya sizinle aynı fikirde!

En başta sadece küçük atıştırmalıklar alabildiğiniz bir Bitcoin ile artık araba veya lüks bir saat dahi alabiliyorsunuz. Kim bilir belki bir gün 1 Bitcoin ile Lambourghini  veya Tesla satın alabildiğimiz günleri de görürüz!

https://dowbitturk.com/1-bitcoin-ile-alabilecekleriniz-2010dan-2017ye-zaman-yolculugu/

çok güzel özetlemişiniz 2010 yılında 1 dolar 4 btc ve 6 tl ediyordu şimdi ise 4 btc 60.000 dolar yaklaşık 250.000 tl
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Çok ilginç değil mi geçen sene 100 btc'ye 100 binlik sıfır bir araba alınabiliyorken. Bu gün 7,8 milyon lira yapıyor 100 btc. Kimse bu seviyelere bu kadar hızlı gelinebileceğini tahmin edemezdi. Çok hızlı bir piyasa içersindeyiz.
member
Activity: 322
Merit: 14
Keşke 7 yıl geçmişe dönebilsek de 50 60 yıl sonrasını kurtarabilsek.
member
Merit: 11
Sağlam coinler bulup uzun vadeli beklemek lazım aslında enflasyondan hızlı yükseldikçe hiç bir sıkıntı yok ne zaman çeksen kar.
newbie
Activity: 126
Merit: 0
Bunlar nasıl değerler böyle, insan aldığı herşeyi elinde tutmalıymış aslında Cheesy
full member
Activity: 224
Merit: 100
İbret verici veriler gerçekten. Neyse ibret olsun da şu paraları uzun vadeli olarak elde tutmamız gerektiğini sürekli hatırlayalım
Dostum her coini de tutmamak gerekiyor.Bu artışların yanında ne coinler de çöp olup gitti ya da scam çıktı patladı,proje yöneticileri değişti patladı.
member
Activity: 728
Trphy.io
İbret verici veriler gerçekten. Neyse ibret olsun da şu paraları uzun vadeli olarak elde tutmamız gerektiğini sürekli hatırlayalım
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
Bitcoin'i elden çıkardığı için öyle kayıplara uğrayanlar var ki... Geçenlerde Bitcoin ile aldığı pizzayı yemeseydi o Bitcoin günümüzde şu kadar milyon dolardı gibisinden bir haber okumuştum.
Bence şu 7 yıldaki gelişmeler ilerideki 7 yılın nasıl olacağını bize gösteriyor. Ben Bitcoin'in gücüne güç katacağına inanıyorum.

Bildiğim kadarıyla bu pizza-bitcoin satışını yapan kişiye çok iyi miktarlarda bitcoin bağışı yapıldı. özellikle 2013 yılında 100 btc üzerinde bağış aldı diye biliyorum.. elbette 10.000 adet bitcoinin yerini tutmaz ama yine kazandı bu arkadaş Smiley
member
Activity: 364
Merit: 20
Insan bunları gördükçe zamanında bitcoin almadığı için bir kez daha pişman oluyor.
member
Activity: 462
Bitcoin'i elden çıkardığı için öyle kayıplara uğrayanlar var ki... Geçenlerde Bitcoin ile aldığı pizzayı yemeseydi o Bitcoin günümüzde şu kadar milyon dolardı gibisinden bir haber okumuştum.
Bence şu 7 yıldaki gelişmeler ilerideki 7 yılın nasıl olacağını bize gösteriyor. Ben Bitcoin'in gücüne güç katacağına inanıyorum.
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
2018 ocak olarak bir güncelleme yapılabilir listeye. şöyle bir fotoğraf uygun olabilir.  En azından benim elimdeki BTC ile bu yolda devam ediyorum

Smiley şaka bir yana.. ileride bu listenin ileride çok çok değişeceğini düşünüyorum. 2018 için 1 BTC = 1 Ev durumuna gelebilir.
member
Merit: 12
hayır çok zamanda geçmedi. bir şeyin değerinin 7 yıl içinde bu kadar artacağını 7 yıl önce kim bilebilirdi de büyük paralar yatırıp beklerdi ki. yani 7 yıl önce bitcoine iyi para yatırmışım olsaydım bugünlere gelmeden satar yine çok zengin olamazdım. o yüzden kafam rahat.
Pages:
Jump to: