Pages:
Author

Topic: 1 Milyon liranız var..mining?masternode?yatırım? (Read 893 times)

newbie
Activity: 82
Merit: 0
Ben olsam şu günlerde elimde yüksek miktarda yl olsa döviz alırdım elektrik fiyatının her yıl arttığı bir ülkede yaşıyoruz madencilik hayal artık belki 2. Elden uyguna toplarsanız bi ihtimal ama benim bu kadar param olsa en az yarısını döviz olarak tutardım
newbie
Activity: 140
%50 Masternode, %30 Altcoin, %20 Bankada acil durumlar için.
member
Activity: 208
Merit: 10
O parayı tek bir yere yatırmaktansa %50'sini masternode için ayırırdım. %50 için risksiz bir kazanç olurdu en azından kalanlar ise sırasıyla: %30'unu Bitcoin için ayırırdım, %10 altcoinler kalanıyla da ico yatırımları yapardım. ICO'lar için yaptığım yatırımlar diğerlerine göre daha büyük risk teşkil edeceğinden %10'luk kısımda onda. 
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
O para elime geçince ne mining yaparım ne coin alır satarım. O parayla gireceğim tek iş güneş enerjisi santrali olur. Tabi birazda bankaların desteklemesi gerekiyor o para yetmez zira  Smiley
full member
Activity: 336
Merit: 100
mining ve master node yerine bence yatırım daha mantıklı hocam koin yatırımı
hero member
Activity: 714
Merit: 500
Alenktrik Teknikeri
Ben Tam Olarak Mining Yapmazdım, Sadece Bankaya Atar Aylığı İle Günümü Gün Ederdim.
Kimse Burda Ben Coin Yapacam Demesin.
O Para Ele Geçtiği Zaman İnsan Kendini Kaybeder.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Masternode kurulumunu bilmiyorum. Onun için bu şıkkı eliyorum. 1.000.000 TL param olsa bu paranın yarısıyla mining için mekan satın alırdım. Mekan işi hallolduğuna göre mining riglerimi toplardım ve mininge başlardım işte. Geriye kalan 500.000 TL'nin yarısını vadeli hesaba atar her ay düzenli TL kazanırdım. Diğer yarısını ise borsalarda trade için kullanırdım. Yâni yatırımlık.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
suanki sartlarda mining e girip kazacagin coine dogrudan yatirim yapmak daha karli bir durum aldi. bugun xx eth kadar nakit harcayip rig kurarsin 1 sene gecer ancak suan alabilecegin coin kadar kazarsin. ustune de elektrik oder cepten yersin
member
Activity: 234
1 milyon ile açıkcası mining e girmezdim yatırım yapardım , paramı bölerdim hepsini kripto paralara da aktarmak zorunda değilim mesela %30 ile dolar şu an ki durumundan dolayı geri kalanları da bir kaça bölerdim ona göre bir yatırım planı çizer uygulardım.

hocam mining bir yatırım aracıdır maşallah 3 kuruşa aldığım kartlar olmuş 5 kuruşç
full member
Activity: 322
Hiç gerek yok git BTC ye yatır yada ev işine gir hiç gerek yok bence vakit kaybetmeye yada dolar da alınabilir daha çabuk ve daha iyi kar olur bence.
newbie
Activity: 84
1 milyon ile açıkcası mining e girmezdim yatırım yapardım , paramı bölerdim hepsini kripto paralara da aktarmak zorunda değilim mesela %30 ile dolar şu an ki durumundan dolayı geri kalanları da bir kaça bölerdim ona göre bir yatırım planı çizer uygulardım.
member
Activity: 170
Merit: 11
bu konuyu açan arkadaş acaba ne yaptı sadece laftan mı konuştu yoksa cidden bu para varmıydı ha çeçvremde 2.5 milyon usd yatırım yapan olduğunu gördüm.
KTM
jr. member
Activity: 158
Merit: 1
Ben hobi için bir miktarı madenciliğe yatırırdım geri kalanı hodla masternode çok kazandırmıyor bence ilk girenler ekmeğini yedi herşeyde olduğu gibi
member
Activity: 364
GR
Bu parayla kesinlikle madencilik yapmam ama yapacaksamda masternode yaparim.  Saglam coinlerin masternode lari pahali ama digerlerine gore guvenli.
newbie
Activity: 32
o kadar büyük parayla mining işi yerine borsaya girerdim almadık coin yeni proje bırakmazdım Cheesy
full member
Activity: 322
Eğer BTC ile uğraşıyorsam birazını btcye harcar,büyük bir bölümüne ev alır geri kalanını ise evi güzelleştirip geri kalan son parayı ise kendime harcardım istediğim her hangi bir şey almak anlamında:)
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Buy $BGL before it's too late!
bu kadar paran varsa bu yatırımların hiçbiri mantıklı değil en iyisi kendin bir proje ile kendi coinini yada tokenını yapmak mantıklı özellile şu an  da çoğu alt coin yeterince güvenli değil

Parası olan amaçsızca token mi çıkarmalı, güzel kafa!
gelecek vadeden 10 coin e paranın yüzde 60 ını dağıtsa daha mantıklı, amaçsız coin çıkarıp elinizdekinden de olabilirsiniz.
itibar kaybınız da cabası, bu işler neden bu kadar kolay geliyor anlamıyorum.
jr. member
Activity: 112
Merit: 2
Ben dolar alırdım bitcoinden daha hızlı yükselecek önümüzdeki süreçte Smiley
full member
Activity: 840
Merit: 111
Şimdiki aklımla ne masternode ne mining nede cripto yatırımı yaparım.
Atarım bankaya aylık 12000-13000 tl faiz getirisi olur yattıgın yerden para gelir ne gerek var kafa yorup strese girmeye.
Şu aşamada 1 milyon lira hedefinin %20'sini  tamamladım daha yol uzun Smiley
KTM
jr. member
Activity: 158
Merit: 1
Şuan mining çok kazandırmadığı için masternode daha akıl karı olabilir yada %20 mining %80 masternode
Pages:
Jump to: