Pages:
Author

Topic: 1 Milyon liranız var..mining?masternode?yatırım? - page 4. (Read 893 times)

full member
Activity: 616
Merit: 118
1 milyon para çok bir para değil.
kalkıp hepsini bir arada 1 ev 1 dukkan 1 araba alamaz.

Ancak ben cebimdeki paranın en az %30 unu sisteme yatırır

Trade ile hiç uğraşmam
hold durumuna geçerim.

Paranın %20 si le mining
--------------------------------------------------

Geri kalan %50 si ile de dünyayı gezerdim. mining ve hold durumundan gelir sağlayacağı için
full member
Activity: 840
Merit: 111
1 Milyon liram olursa;
%40 ile borsada trade yapardım
%20 si ile kendimi oyalamak için rig kurardım.
%10'una ile masternode ve ico'da iyi gördüğüm coinlere yatırım yaparım
%10'unu banka hesabımda bulundurur %14 faize yatırırdım.
%10'una altın alıp yastık altına atarım.
%10'una da ayagımı yerden kesecek bir götürgeç alırdım

Şu anki varlık durumumda bu oran şöyle;

%70 Trade
%10 Rig
%10 Altın
%10'u %10 gecelik faizde.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Yok vallahi anlamadım. Ama iki arada bir derede kalmış olunuyor bu durumda. 3 sıfır atmadık ki 6 sıfır attık.
1 trilyon demek lazım o zaman.

Yukarıdakiler ciddiydi, bu geyik  Wink
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
~snip

Var olduğu varsayılan kişi için söylemiştim ben de  Wink

Ama olay yatırım sorusuysa iş değişir. Yatırım için milyar denen rakam çok büyük. Yapı kredi bankası 4,5 milyara satıldı mesela. Malıyla, mülküyle, mevduatıyla, personeliyle. Yanında da Yapı kredi sigorta hediye geldi Smiley

Tüpraş 1,5 milyar dolara satıldı...

Envion bir mining projesi örneğin. 100 milyon dolar topladılar. Akıllarındaki şeyi 5 kere yapabilirler.

Şöyle soruyorsanız örneğin, mining yapmak istiyorum. Limitsiz sermayem var.  Ne kadar bir bütçe ile bu işe girmek lazım? Bence bu sorunun cevabı 10 milyon dolar maksimum. Argesiyle, ekipmanıyla, tesisiyle, başlangıç için gayet yeterli olur. Ben olsam 10 milyon dolardan bir kuruş fazla vermezdim.

ahaha hocam milyon işte yav.
yanlış yazmışım sıfırlar atıldıgından beri ara ara milyar diyorum ben milyona.
sende anlamışssınıdr buyuk ihtimal yanlış yazdıgımı geyik yapıyorsun sanırım Smiley
legendary
~snip

Var olduğu varsayılan kişi için söylemiştim ben de  Wink

Ama olay yatırım sorusuysa iş değişir. Yatırım için milyar denen rakam çok büyük. Yapı kredi bankası 4,5 milyara satıldı mesela. Malıyla, mülküyle, mevduatıyla, personeliyle. Yanında da Yapı kredi sigorta hediye geldi Smiley

Tüpraş 1,5 milyar dolara satıldı...

Envion bir mining projesi örneğin. 100 milyon dolar topladılar. Akıllarındaki şeyi 5 kere yapabilirler.

Ama şöyle soruyorsanız, mining yapmak istiyorum. Limitsiz sermayem var.  Ne kadar bir bütçe ile bu işe girmek lazım? Bence bu sorunun cevabı 10 milyon dolar maksimum. Argesiyle, ekipmanıyla, tesisiyle, başlangıç için gayet yeterli olur. Ben olsam 10 milyon dolardan bir kuruş fazla vermezdim.
member
Activity: 490
Merit: 10
Mining konusunda ikinci yorumun altına imzamı atarım. O kadar para varken yapılması gereken en mantıklı yatırım uzmana yatırım olur. Kurumsal birkaç uzman firmayla görüşür fikir alır bedeli neyse verirsiniz. Arsa dahi alınacak olsa uzmanına danışmak gerekir.
member
Activity: 322
Merit: 16
%50 babalar gibi mining yapardım. hemde terramining gibi bir tesisle.
%10 ico yatırımları
%10 altcoinlerde hodl.
%10 cüzdan da eth ve btc
%20 herhangi bir aksilik için rezerve. %50 si zaman durumuna göre kısa vade alsat.
sr. member
1 milyar bir insan evladının ve 7 sülalesinin varolan ekonomik düzende sonsuza kadar geçinmesini sağlayabilecek bir para. Böyle bir parayla bilmeden hiçbir işe girmek doğru değil. Mining ile ilgili olarak da işi hiç bilmiyor durumdayken 1 milyar değil, 100 binle bile mining yapmak akıl karı değil.

benim 1 milyarım var demedim ki.
hepsi farazi soruda farazi.
var oldugunu var sayarak nasıl bir yatırım yaparsınız diyorum sadece.
legendary
1 milyar bir insan evladının ve 7 sülalesinin varolan ekonomik düzende sonsuza kadar geçinmesini sağlayabilecek bir para. Böyle bir parayla bilmeden hiçbir işe girmek doğru değil. Mining ile ilgili olarak da işi hiç bilmiyor durumdayken 1 milyar değil, 100 binle bile mining yapmak akıl karı değil.
sr. member
arkadaşlar 1 milyon boşta paranız olsa mining işine girer misniz?
girerseniz nasıl bir yol izlersiniz.evde olmayacagı aşikar.
benim gibi mining den gram kadar anlamayan sadece parası olan birine bunu tavsiye eder misniz?

yoksa 10-15 tane farklı koinin masternodunu alıp hiç mininge bulaşmaz mısnız?
yada masternode da neymiş normal altkoin yatırımlarımı yapar yatarım mı dersiniz?
Pages:
Jump to: