Pages:
Author

Topic: 14 Şubat Sevgililer Günü (Read 215 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 14, 2022, 01:06:11 PM
İnstagram storylerim sevgililerin attığı hikayelerle doldu ne yalan söyleyim ister istemez kıskandım  Grin Sevgilisi olan herkesin 14 Şubat Sevgililer günü kutlu olsun ama sevgiliniz kıymetini tek gün değil her gün bilin her gün ona değer gösterin hediye almak için özel günleri beklemeyin.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 14, 2022, 06:20:06 AM
olanın sevinirken üzüldüğü, olmayanın ise üzülürken sevindiği anlamsız bir gün. Kökeni Roma Katolik Kilisesine kadar uzanıyor yanlış hatırlamıyorsam, Valentin adındaki bi din adamının başımıza ördüğü çoook büyük bir çorap. ben yıllarca protesto ettim, karşı çıktım ama sanırım kapitalist düzen ağlarını öyle bir örmüş ki, karşı tarafa bir türlü mevzuyu kabul ettiremedim  Cool Özel şeylerin belirli bir günü olmamalı, anneler günü, babalar günü vs. çünkü geri kalan 364, önemsenirmiş gibi yapılan 1 günden daima daha büyüktür. 
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 14, 2022, 05:12:53 AM
Evet beklenen gün geldi ve artık sevgili iseniz bunun hakkını vermenizi isteyen bir hediyelik malzeme satan sektör var ve bunlar sizi bekliyor. Yok arkadaş ben sevgili değilim bir bakıp çıkacaktım falan da dinlemezler. Ellerine düşünce dibine kadar sömürürler. Adamalar da haklı ev geçindirecekler. Şimdi bu sevgililer günü ile başlasınlar gerisi gelir yılbaşı ile kapatıp yeniden yeni yılda start verirler.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 13, 2022, 05:15:25 PM
Kişiler, taraflar kendi aralarında özel günler kutlamalar vs yapmasında bir aykırılık görmüyorum ama şöyle bir şey var sürekli özel günler adı altında insanlara bir tüketim çılgınlığına sokmak çok kötü bir durum. Bugünler öyle zorunlu yapılması gerekiliyormuş gibi yapılıyor ki hatırlanmıyorlar bile. Önemli olan hatıra değil mi, böyle yapılınca çok samimiyetsiz oluyor zaten akılda kalıcı olmuyor. Benim için bu günlerin önemi yok, önemli bir günü kendim belirlemek isterim ve içimden geldiyse güzel bir hediye tasarlarım..
Hocam katılıyorum gerçekten samimiyetsiz bir hal almaya başladı çoğu kişi için. İki sevgili gerçekten aşık olur, bi topkek üzeri mum bile müthiş anlamlı olabilir. Ama ilişki yapay olursa binlerce gül alınsın, kollara bilezikler dizilsin, araba alınsın anlamı yok.

Tüketim çılgınlığı demişken aklıma geldi. Hadi sevgililer gününün bir anlamı var gene. Asıl şu bebek cinsiyeti açıklaması partisi olayına aşırı gülüyorum. Dünyanın en anlamsız olaylarından biri olabilir. Ona bile ne kadar paralar harcanıyor. Türkiye'ye geldi o akım. Onun yanında sevgililer günü çok masum ve anlamlı kalıyor akıllıca kutlandığında.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
February 13, 2022, 10:40:55 AM
Kişiler, taraflar kendi aralarında özel günler kutlamalar vs yapmasında bir aykırılık görmüyorum ama şöyle bir şey var sürekli özel günler adı altında insanlara bir tüketim çılgınlığına sokmak çok kötü bir durum. Bugünler öyle zorunlu yapılması gerekiliyormuş gibi yapılıyor ki hatırlanmıyorlar bile. Önemli olan hatıra değil mi, böyle yapılınca çok samimiyetsiz oluyor zaten akılda kalıcı olmuyor. Benim için bu günlerin önemi yok, önemli bir günü kendim belirlemek isterim ve içimden geldiyse güzel bir hediye tasarlarım..
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 13, 2022, 10:04:04 AM
Bana da bir arkadaşım tablo verdi. Mısır'dan almış epey zaman önce al evin götür as dedi. Ben de aracın bagajına koydum ki 14 Şubatta hanıma hediye edeceğim.
Soru şu: milyoncudan hediye kabı alıp sarıp mı vereyim yoksa olduğu gibi versem olur mu?
Bu soruyu sorma amacım şu: alışkanlık olmasın. Yoksa ne anneler günü ne doğum günü ne evlilikte ne tanışma vs vs bitmiyor. O bakımdan sordum.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
February 13, 2022, 09:42:15 AM
Fırsatı, vakti veya parası olmayanlar için ufak bir öneride bulunayım.

Şöyle gördüğünüz gökyüzü haritaları bu aralar iyice moda oldu ve en kötü fiyatı 60 tlden başlıyor. Bunu daha ucuza ve istediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kullanacaklarımız:
https://www.latlong.net/convert-address-to-lat-long.html
Belirtiğiniz adresin koordinatlarını size verecektir. Bir sonraki link ile o koordinatta belirtilen tarihte gökyüzünün nasıl olduğunu görüp kopyasını alacağız.

https://www.fourmilab.ch/cgi-bin/Yoursky
Dediğim gibi belirtilen tarihte belirtilen konumda gökyüzünün nasıl gözüktüğünü bizlere verecek olan web sitesi

https://www.canva.com/
Çıktı alacağımız tasarımı hazırlayacağımız basit site. Normalde photoshop ve benzeri uygulamalar kullanılıır ancak bu da işimizi görecektir.

Başlayalım.

Ben örnek tasarım için bu foruma üye olduğum tarihte yanlış hatırlamıyorsam istanbuldaydım bununla ilgili bir çalışma yapacağım.

Öncelikle ilk web sitemizden istanbulun koordinatlarını alalım. Latitude 41.008240 / Longitude 28.978359

Daha sonra ikinci web sitemizde gereken yerleri dolduralım.

Gerekli yerleri doldurduktan sonra update'e tıklayarak haritamızı güncelleyelim. Haritamız güncellendiğinde sağ tıklayarak resimi yeni sayfada aç diyerek resmimizi kaydedelim.

Şimdi Canva'yı açalım ücretsiz üyelikte işinizi görecektir. Eğer edu mailiniz var ise bir sınıf oluşturarak ücretsiz bir şekilde premium üyelik alabilirsiniz. Ben a4 boyutunu tercih ediyorum siz daha farklı bir boyutta olsun isterseniz herhangi boş bir şablon açıp istediğiniz boyutlara göre yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Örnek olarak şöyle hızlı bir tasarım gerçekleştirdim bunun çok daha iyisini siz hayal gücünüzle yaparsınız. Gökyüzü haritasının resmini bir çerçevenin içine yerleştirmek daha şık gösterecektir. Tercihlerinize göre canva da yer alan bir çok çerçeveyi kullanabilirsiniz. Arkaplan için bileşenlerden fotoğraflara bakıp seçin sağ tıklayarak görseli arkaplan olarak ayarla deyin. Konumunu ayarlamak için ise yukarıda yer alan kırp butonunu kullanın.

Çıktı almak için herhangi bir fotoğrafçıya gidebilirsiniz. Bundan 1 sene öncesinde buna benzer birşey için fotoğraf kağıdına baskı almıştım. 10 tl gibi bir ücret tutmuştu. Orta halli bir çerçeveyede 20-30 tl derseniz taş çatlasa 40 tl ye halledebilirsiniz. Şuan yoğunluktan sipariş verseniz bile 3-4 günden önce kargonuz gelmeyecektir. Günü kurtarmak adına böyle birşey deneyebilirsiniz.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 13, 2022, 01:25:23 AM
Böyle özel günleri oldum olası anlamsız bulmuşumdur. Neyse ki eşim de çok umursamıyor. Sadece onun doğum gününü büyük kutluyoruz. Anneler günü, sevgililer günü vs. siz onlara genel olarak yeteri kadar iyi davranmıyorsanız senede bir gün hatırlamanın bir anlamı yok bence. Bazı insanlar annelerine ya da eşlerine hizmetçi gibi davranıyorlar. Zaten bu kişiler özel günleri de umursamaz muhtemelen ama siz onlara kötü davrandıktan sonra bir gün kraliçe yapsanız da değeri yok.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
February 12, 2022, 09:20:01 PM
Öyle güzel anlar yaşanıyor ki 14 Şubat tarihinde böyle kafelerde falan görseniz şaşırırsınız. Koca koca adamlar minyon küçücük kızlar için pastalar alıyorlar, kesim yaptırıyor, sunum yaptırıyor, konfetiler attırıyor, masayı kırmızıya döşettiriyorlar. Bunu yapan abilerimizin bir kaçının evli olduğunu daha sonra eşiyle aynı kafeye geldiği için biliyorum. O da bir risk tabi neden aynı kafeye getiriyor acaba aramızda psikoloji ile ilgilenen varsa bize anlatsın Grin

Günün sonunda ise kazanan biz oluyoruz onlar ise 15 Şubat’ta bir sonraki 14 Şubat’a kadar bekliyorlar.

Bununla beraber o kadar temiz sevgililer de geliyorlar ki, gerçekten onları görünce bazen ücret almıyorum. El ele ikinci çayı istemeye çekinen ama hoş sohbet yaparak geleceklerinden bahseden gençlere bazen kafemin ikramı kahvelerimden gönderiyorum. Onların bu mutluluğuna küçük bir katkı sağlamak için elimden sadece bu geliyor.

Gerçek “sevgililerin” sevgililer günü kutlu olsun!

Şu eylemleriniz için Allah sizden razı olsun hocam. Özellikle öğrencilerse bunlar ne büyük dualar almışsınızdır. Çünkü çoğu zaman cebimizde para olmuyor havalar buz gibi oluyor ve bir cafede oturup 1'er 2'şer çay içip güzel sevdiceklerimizle güzel vakitler geçirmeye çalışıyoruz.

Bir diğer husus ise ilk paragrafta belirttiğinize psikoloji alanı dışında bir cevap vereyim. Hanzolar hocam katıksız hanzolar afedersin koluna sevgilisini takıp getirerek bak ben erkeğim havası atmak isteği var bilinçaltlarında. Aynı şeyi ortalama bir erkeğin kolunda onun standartlarından yüksek bir kız varsa onda da görebilirsiniz. Böylesine yüreğin varsa bir koluna sevgilini diğer koluna eşini tak getir demek lazım. Valla böyle babayiğit çıkarsa hesabını ben ödeyeceğim Cheesy
copper member
Activity: 644
Merit: 269
February 12, 2022, 07:14:26 PM
Öyle güzel anlar yaşanıyor ki 14 Şubat tarihinde böyle kafelerde falan görseniz şaşırırsınız. Koca koca adamlar minyon küçücük kızlar için pastalar alıyorlar, kesim yaptırıyor, sunum yaptırıyor, konfetiler attırıyor, masayı kırmızıya döşettiriyorlar. Bunu yapan abilerimizin bir kaçının evli olduğunu daha sonra eşiyle aynı kafeye geldiği için biliyorum. O da bir risk tabi neden aynı kafeye getiriyor acaba aramızda psikoloji ile ilgilenen varsa bize anlatsın Grin

Günün sonunda ise kazanan biz oluyoruz onlar ise 15 Şubat’ta bir sonraki 14 Şubat’a kadar bekliyorlar.

Bununla beraber o kadar temiz sevgililer de geliyorlar ki, gerçekten onları görünce bazen ücret almıyorum. El ele ikinci çayı istemeye çekinen ama hoş sohbet yaparak geleceklerinden bahseden gençlere bazen kafemin ikramı kahvelerimden gönderiyorum. Onların bu mutluluğuna küçük bir katkı sağlamak için elimden sadece bu geliyor.

Gerçek “sevgililerin” sevgililer günü kutlu olsun!
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
February 12, 2022, 05:09:46 PM
Foruma kayıt oluşumun 4. yıldönümünü kutlamayı planlıyorum. Aslında tamamen tesadüftü ama Theymos'tan 14 Şubat'ta foruma kayıt olanlar için özel bir etkinlik beklentisi içerisindeyim. Bu forumun bir parçası olmayı seviyorum, bana kattıklarını seviyorum.

Güzel bir tesadüfler zinciri olmuş. 14 Şubat tamamen insanların algısını çeken bir tarih. İnsanlara hadi 14 Şubat’ta çiçek al, çikolata al gibi algılarına yön verilmiş şeyleri yaşatıyorlar. Bir günün özel olması için neden dünya üzerindeki herkesin aynı günü seçtiğini anlamıyorum. Herkes aynı gün doğmadı mesela, herkes aynı gün ölmeyecek. Neden aynı günde herkes sevgilisi var diye seviniyor. Oysa sizin en mutlu anınız, sevdiğinizi ilk gördüğünüz andır. Benim için özel olan gün, o gündür. Yine de sisteme yenik düşüp bir Gül ile eve gideceğim galiba .
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 12, 2022, 04:00:07 PM
Bu zamana kadar kutlamaya gerek duymadığım bir gün olarak kaldı ki bir süre daha öyle kalacak gibi Cheesy

Tabiki bu günlerin anlamı sevgililer için ayrı. Kutlayan kutlar kutlamayan hayatına devam eder. Şuanlık benim hayatımda bu kadar da önemli bir gün değil ve olacağını da düşünmüyorum. Bir insan sevgilisine sadece sevgililer günü diye önem gösterip hediye şu bu yapmamalı. Sürpriz her gün yapılabilir. Sevgili olma veya hayat arkadaşı olma günü her gün de kutlanabilir.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
February 09, 2022, 01:24:07 PM
Uzun zamandır sevgililer günü için hediye bakınıyordum genellikle kolye tarzı ürünlerin fiyatları son birkaç gündür artmaya başladı.Birçok kişi kendini sevgilisine eşine hediye almaya mecbur hissettiği için fırsatçılık yapıyorlar.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
February 09, 2022, 11:02:51 AM
Hediyenin en makbul olanı en ucuz ve anlamlı olanıdır. Hediyenin maddi kıymeti arttıkça manevi anlamı düşüyor. Özellikle el emeği bir hediye oldukça anlamlı olur.

Videodaki adam özgün bir hediye hazırlamış ramazan kolisi tarzında. Fakat o kolinin maddi değeri epey vardır ha. Adam 3000 liralık mal koydu içine.  Grin
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 09, 2022, 10:57:23 AM
Hayatım boyunca anlam veremedim özel günlere, kapitalist sistemin hayatımıza nasıl girdiğinin ve dahası orada cikarilamayacak şekilde nasıl kaldığının bariz göstergesi. Özel olan bir durumun 365 günden birine mahkum edilmesi çok anlamsız, önemli olan yılda bir gün özel hissettirmek değil bir ömür boyu özel hissettirmek
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
February 09, 2022, 09:01:23 AM
Sevgiliniz varsa böyle bir gün daha anlamlı olur. Gelmesi için günleri sayarsınız sabırsızca. Hediyenizi seçmekte zorlanırsınız. Ancak yalnızsanız hoş geçmez böyle günler. Dışarıda gördüğünüz mutlu çiftler içinizi hüzünlendirir. İkilemde bırakan bir gündür. Sevgiliniz yoksa arkadaş olarak sevdiklerinizi mutlu edin dostlar.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 08, 2022, 06:52:43 PM
İnsanları para harcamaya itiyor. Kapitalizmin bir oyunu ama sevgiyi de hatırlamamızı sağlıyor. Evli olan olmayan sevgilisi olan olmayan herkes sevgililer gününü kutluyor bu sebeple. Ben seviyorum böyle günleri. Birisine hediye vermek için maddi gücünüzü zorlamanız da gerekmiyor. Küçük bir hediye ile karşınızdakini mutlu edebilirsiniz.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
February 08, 2022, 03:27:08 AM
Saysan 2-3 düzgün ilişkim oldu onların da hiçbirisinde 14 şubat’a sevgiliyle giremedim, bu derdi çekeceklerin Allah kesesine bereket versin düzgün hediye seçmek de beni çok strese sokar, bir yandan hüzün bir yandan neşe böyle de bi durum yaratır bende 14 şubatlar  Grin
jr. member
Activity: 31
Merit: 1
February 07, 2022, 09:31:54 PM
Senelerdir 14 şubat günlerini aşktan çok kazanç kapısı olarak görüyorum. Çevremdekilere hediye ürünleri satarak güzel paralar kaldırıyorum allah bereketini versin. Bazende çiçeksepetinin kuryeliğini yapıyorum. O gün çok sıkışık oldukları için kendi aracımda olunca mis gibi para kaldırıyorum. Doluysamda arabayı arkadaşa verip kira ücreti alıyorum. Daha fazla zorlamıyorum bunun bir model üstü jigololuk kalıyor artık  Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
February 07, 2022, 06:05:55 PM
Yine yalnız gireceğim bir gün. Büyük ihtimalle şarabımı filan alıp forumda post atacağım. Eskiden sevgilisi olmayan arkadaşlar olarak toplanır 14 Şubatta beraber içerdik. Sonra ya tek tek evlenip masadan ayrıldı arkadaşlar, evlenmeyenler de yurt dışına gitti, ir ben kaldım Türkiye'de. Belki sevgilisi olmayan arkadaşlar ile facetime yapıp eski günleri yad ederim.
Pages:
Jump to: