Pages:
Author

Topic: 1500 km de olan aracımın frenleri ses yapmaya başladı (Read 193 times)

member
Activity: 154
Merit: 10
Narin kullanmak lazım çukur içinde yollar. Dağılır araba.
newbie
Activity: 67
Merit: 0
Bazı balatalar böyle yapabiliyor hocam. Eğilme de olabilir. Frenler sıcakken oto yıkamaya verirseniz, soğuk suyu basıp eğdirebiliyorlar.
member
Activity: 65
Şansına denk gelmiş, sıfır araba sorunsuz olur.
newbie
Activity: 63
biraz narin kullanmak gerek ama yinede servise götürmekte fayda var
member
Activity: 392
Merit: 13
Balatalarda sorun olabilir baktırmazsanda disklerde çizik yapabilir. Aracı sıfır mı almıştın. Garantisi vardır diye düşünüyorum. bence aldığın yere servise götür bi incelesinler veya kışlık lastik taktırdıysan rot balans ayarlarında sorunda olabilir bence hemen bi baktır.
member
Activity: 102
Merit: 25
Balata ve disklerle ilgili bir sorun olarak görüyor banada. Olmadı için rahat etmesi açısından bir servise göster derim.
member
Activity: 98
“Innovation Powered by Crypto”
Bu ses ıslık sesi gibiyse balatalar serttir. Ya da tozlanmıştır. Balataları temizlemeyi denemelisin ilk olarak.
newbie
Activity: 55
servis direk ilgilensin derim araç sıfır sayılır daha
newbie
zaman kaybetmeden aldığınız yerin yetkil servisine götürün bir problem olduğu belli. biraz çirkefleşin sesinizi yükseltin ücretsiz değişim yapsınlar kontrol etsinler.
o kilometrede sorun olmuş olması çok saçma kullanıcı hatası olmaz o kadar kısa sürede. belliki alet sorunlu
member
Activity: 112
Yeni arabanın sorunu olmaz, ful kontrol yaptır, parça hatası varsa değişir.
member
Activity: 350
CAT.EX Exchange
Kötü bir sonuçla karşılaşmamak için en kısa sürede aracinizi tamirciye götürüp baktirin
member
Diskleri balataları kontrol ettir. Tekerlek içindeki dengeleyici parça kırılmış olabilir.
member
Activity: 98
Sert kullanma arabayı, ülkede sağlam yol yok. Yeni araba arıza çıkarır.
full member
Activity: 238
Merit: 105
Belirtiler pek disk eğilmesi gibi gözükmüyor. Umarım öyle bir sıkıntı yoktur. Yüksek suratle giderken fren yaptığında titreme yapıyor mu? Bu durum yoksa belki balata ve disk arasına taş vs bir şey girmiştir.
newbie
Activity: 79
aşınma olur çok fazla frene basıyorsan ama ses yapacak kadar olmamışsada disk çizilmesi olmayacak bişey değil kirli olan disk yada arasına küçük taşların girmesi çabuk çizdirttiriyor tornaya vuruuyorlar düzeliyor ama ses bikere geldimi değişene kadar geçmiyor namussuz
member
Activity: 239
Merit: 14
Hemen gidip baktırılmalı Allah korusun bişey olmadan halledilmeli sorunu
member
Activity: 210
Kontrol ettirlmesi iyi olur temas vs.varsa ilerde balatalar yine eskiyecektir kisa surede.
full member
Activity: 333
Merit: 101
frene basınca mı ses geliyor ? eğer frene basınca ses geliyorsa fren balatalarında asbest kullanılmadığı içindir malesef bunun çözümü yok.
member
Activity: 140
Merit: 22
Ben araba alip satiyorum, galerim var. Yeni araba titreme yapiyorsa fren siktiginda demek ki fren diskleri daklik yoldan inis cikista eger suyun icine aniden girdiyseniz kizgin olan diskler suyu yiyince birden yamuluyor, yamulunca duz olan balatalar yamulmus diskler uzerinde gecince titreme yapar. Herzaman sudan dikkat etmek lazim.
sr. member
Activity: 454
Merit: 300
Hocam bir an önce servise götürün bana kalırsa bu tür şeylerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor dikkat etmeniz gerekir diye düşünüyorum. Ancak araç sıfır olduğu için sıkıntısız çözeceklerdir.
Pages:
Jump to: