Pages:
Author

Topic: 19 - 20 Bitcoin Kadar Bozduracağım. BTCTurk mü? Yoksa? - page 2. (Read 3903 times)

member
Activity: 94
Merit: 10
Sagolasin. Paramın %7'sini koyup kumar demiştim. Ancak o zamanki Bitcoin artışına göre insana %80 artma ihtimali olan bir kumar gibi geliyordu (ne demekse). Kasım 2013 falan - coğumuzun girdiği zaman, bir de hikayeleri duyunca milletin 1000'e katlamaları falan. Şimdi pek inanmıyorum. Belki benim gibi inanmayanların gitmesi daha sağlıklı olur Bitcoin için. Paranın batma riski olunca yavaş yavaş kumara ayıramayacağım para olduğunu anladım. Giderse de sağlık olsun. Ama yine de kurtarmalı. Gelecek görmüyorum. Neticede tüm varlığım nakit para.

Şimdilerde Ripple düşünüyorum daha az bir paraya BTC'lerden kurtulunca. Sizler ne dersiniz?

Ayrı bir başlık mı açsam acaba.
legendary
Activity: 1008
Merit: 1000
GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC
14 bin TL ciddi bir zarar ama tabi ekonomik durumunuzu bilmiyorum. Keşke biraz daha bekleseydiniz ya da ben olsam 4 bin liralık kısmını kumara ayırırdım Smiley
member

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ben de BTCTurk diye düşünmüştüm. Sadece derinlik olmaması biraz zarar getirirdi. Dediğiniz gibi azar azar satarım. 20.000 TL Limit o kadar onemli değil. Zaten 20.000'i biraz gececek. (Yine de sacma bir uygulama). Gerci aldığımda 34.000 kusurdu. Ama ben pek gelecek hissetmemeye başladım Bitcoin'de. Batmadan kurtaralım. Gerçekten başından beri inananlar iyi kazandı ama.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Bence de btctürk ama aynı anda hepsini bozdurmak istersen biraz zararlı çıkarsın. O yüzden parça parça bozdurman daha mantıklı olacaktır. Ayrıca fiyatı zaten düşürmek için pusu atmışlar var zaten ki onlarında oyununa gelmiş olup zararına bozdurmuş olursun. Bence belli miktarlar da satış koyarak satışını gerçekleştirip btctürkten güvenle paranı çekebilirsin. Diğer sitede dediğin gibi olmaz olmaz bize geldimi illaki bi aksilik olur Smiley
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
Bence bu kadar yüksek mebla için riske girmeye gerek yok. BTCTurk'den işlemi yapmanız en uygunu bana göre.

btcturkun cekme limiti 20.000 ile sinirli yalniz.

20.000 lira siniri niye var onu da anlamis degilim, aylik hemde. 40.000 liralik islem yapsam, hesaba gecirebilmek icin 2 ay beklemek gerekecek.
full member
Activity: 174
Merit: 100
Bence bu kadar yüksek mebla için riske girmeye gerek yok. BTCTurk'den işlemi yapmanız en uygunu bana göre.
member

Kısa bir süre sonra 19-20 BTC bozdurmayı düşünüyorum.

Normalde, BTCTurk'ten almıştım. Ancak, satarken BTCTurk mu - Bitstamp mı daha avantajlı karar veremedim. (BTC-e'yi düşünmem bile, sahibi bile belli değil. Olur ha olur BTC'leri gönderdiğim zamana bir olay denk gelir.)

BTC'den satarsam:

+ Para hemen hesabımda
+ Transfer Komisyonu yok
- Derinlik olmadığı için değerinden çok aza gider 20 BTC

Bitstamp:

+ Derinlik var, hemen hemen değerinden gider.
- Swift uzun sürer
- Swift masrafı?

Bütün bunlar ışığında, deneyimli olanlara göre BTCTurk'te mi bozdurmalıyım, Bitstamp'te mi? Swift ücreti vesaire ne kadar tutar? BTCTurk'teki fiyatlar normalde uluslararası piyasalardan ne kadar farklı? (az? çok?)

Hangisini seçmeliyim?
Pages:
Jump to: