Pages:
Author

Topic: 2013 Yılından Bu Yana Her Ay 100TL'lik BTC Alsanız Neler Olurdu Biliyormusunuz? - page 2. (Read 1127 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
2017 yılında o bitcoinleri satmayacak bir iradenin var olduğuna ben kesinlikle inanmam. çok acayip bir olaydı o.
biz 100 dolardan bi anda 1000 dolara cıktıgını gördük ordan geri 100 dolara inmesini. 20bin doları görünce sahsen artık 100k ya gidiyoruz diye dusundum. Global haber kanallarını izliyordum ve hepsinde btc haberleri vardı. ve satmadık 15bin dolara indi tuzak dedik 10 bine indi keriz silkiolar dedik sonra geri 3bin doları gördük. bu yukselişte 100bin dolar olsa 250ye gidiyor der bozmayız biz.
sr. member
Activity: 542
Merit: 250
Uzun süre bunu devam ettirebilmek çok zor haa düzenli bir şekilde aldım diyelim ani fiyat değişimlerinde sakin kalıp doğru düşünebilmem zor olurdu gerçekten. Çoğu kişi yükseliş ve düşüş dönemlerinde elindekinidoğru değerlendiremiyor ne yazık ki. Devamlılığının yanında sabır da en büyük kazanç ortağı olacaktır her zaman.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Bizim insanımızın büyük çoğunluğu temek ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşıyor. 12 ay boyunca aylık 100 liralık alır ama 13. ay zarar bile olsa satmak zorunda kalır. Ama işaret ettiğiniz yer başka ve o konuda kesinlikle haklısınız.

Buna katılmıyorum. Bunu söylediğiniz insanların ellerinde son model telefonlar, ceplerinde sürekli sigara var. Sigara içenler ortalama 300TL civarı buna harcıyorlar. Bu temel ihtiyacını gidermekte zorluk yaşıyor dediğin insanların büyük bir çoğunluğu sigara içiyorlar. Kimse kusura bakmasın ama sigara içen insan en zengin insan bence. Bunu insanlarımıza yerleştirmek zor ama herkes tasarruf yapmalı! Tasarruflar ülkenin geleceğidir. Özellikle yatırıma çevirilen tasarruflar çok kıymetlidir. Anlatmak istediğim bu.

Elbette düşük gelirde yaşam şartları çok zor olan insanlar var, bunu biliyorum ama her yerden kısmasına rağmen elinde bir şey kalmıyorsa o zaman tasarrufun anlamı yok derim. Ama asgari ücret 3-4 kişi yaşıyan ailelerde iPhone almak için kredi çekip, sigara içerek maaşını harcayan insanlarımız var. 2000TL maaş alıp 7000-8000TL'lik telefon kullanmak nedir yahu!
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
Bizim insanımızın büyük çoğunluğu temek ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşıyor. 12 ay boyunca aylık 100 liralık alır ama 13. ay zarar bile olsa satmak zorunda kalır. Ama işaret ettiğiniz yer başka ve o konuda kesinlikle haklısınız.
jr. member
Activity: 462
Merit: 1
2017 yılında o bitcoinleri satmayacak bir iradenin var olduğuna ben kesinlikle inanmam. çok acayip bir olaydı o.
jr. member
Activity: 462
o dönemlerde ilgilenenlerin büyük bir kısmı artık forumda falan bile takılmıyordur parayı vurup çekilmişlerdir .
sr. member
Activity: 518
Merit: 250
Her zaman düşünürüm şu anki kafamla 2012 2013e dönsem nasıl bir yol izlerim diye. O kadar çok şey var ki ne üniversite okurdum ne de dışarı çıkardım 5 yıl çalışıp bir daha hayatım boyunca çalışmayıp yatardım kesinlikle
member
Activity: 350
Merit: 14
düzenli olarak alıp satmamak lazımdı. Kimseyi dinlemeyip kendi düşüncelerimiz dogrultusunda yatırım yapmalıydık
hero member
Activity: 894
Merit: 501
Beğendim ben bu sistemi. Çünkü işlem yapma psikolojimiz bizi yanlışlara itiyor. Ama bir sistem belirleyip onu sürekli uygularsak psikoloji bizim için anlamsız kalacaktır ve kazanmaya başlayacağız.
legendary
1000dolardan 150 dolara döndüğü zamanlar olmuştu oralarda 10bin dolarlık almak icin elim çok gitti geldi hala pişmanım. Birde etheri icodan alıp 1 yıl bekleyip piyasaya çıktıktan kısa süre sonra satmıştım ona çok pişmanım. Aslında bunun benzerini etherle yapmak istiyorum heray 250tl lik ether alıp kenara atmak istiyorum ama biryandanda daha fazla nakit parayı piyasaya sokmak istemiyor insan 2 kere ayı dönemi görünce...

Aynı şeyleri düşünüyoruz demek ki. O kadar uzun sürdü ki bu geri çekilme yeniden para sokmak akıllıca gelmiyor insana. Bitcoin 3300-3400 aralığındayken elimde ne var ne yok koyacaktım. O günden sonra pişmanlık yaşadım çok ama sonuçta bende olan bir şeyi kaybetmediğim için çok takmadım. Düşünüyorumda 3500'den alsam ve 2000'e düşse baya yıpranırdım.
Daha 1 sene bile önce değil ether 100dolar altına inmişti. Kenarda tl birikimim olsaydı acımaz son kuruşuna kadar sokardım. Çevremde çok kişiye tavsiyede bulundum. Ama insanlar o kadar ürkmüşki kimse girmedi. Sonra 200 doları gecip 170lere geri dönünce bak düştü yine diyorlar. Ya düştüde ben sana al dediğimde 85-90 dolardı. Döviz bazında şuan bile 2x üstünde olucaktın ama işte algılar farklı yönetiyor insanları.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
1000dolardan 150 dolara döndüğü zamanlar olmuştu oralarda 10bin dolarlık almak icin elim çok gitti geldi hala pişmanım. Birde etheri icodan alıp 1 yıl bekleyip piyasaya çıktıktan kısa süre sonra satmıştım ona çok pişmanım. Aslında bunun benzerini etherle yapmak istiyorum heray 250tl lik ether alıp kenara atmak istiyorum ama biryandanda daha fazla nakit parayı piyasaya sokmak istemiyor insan 2 kere ayı dönemi görünce...

Aynı şeyleri düşünüyoruz demek ki. O kadar uzun sürdü ki bu geri çekilme yeniden para sokmak akıllıca gelmiyor insana. Bitcoin 3300-3400 aralığındayken elimde ne var ne yok koyacaktım. O günden sonra pişmanlık yaşadım çok ama sonuçta bende olan bir şeyi kaybetmediğim için çok takmadım. Düşünüyorumda 3500'den alsam ve 2000'e düşse baya yıpranırdım.
legendary
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
Bende 2017 de piyasaya girenlerdenim zararımda oldu kazancımda oldu ama, piyasaya 2013 te girsem bile hodl yaparmıydım 3-4 sene boyunca çok fazla sabır istiyor o yüzden en iyisi yüzdelik hedef koyarak kendi hedeflerimizi tamamlamak herkese bol kazançlar önümüzdeki yıllarda daha dolu dolu günler yaşarız umarım.Yani burdaki herkesin durumunu bilmem ama benimde hedefim şuan 10 btc civarıdır.

2013'te piyasaya girenlerin çoğu zirveden önce çıkış yaptı ya da zirvede zafer sarhoşluğu yaşayıp tam çıkış yapamadı. Nereye kadar gideceği pek belli olmadığı için o dönemlde hodl mantığı da farklıydı. Sonuçta bir noktada realizasyon yapılması gerekiyor ama noktayı tutturabilmek çok zor bir iş. Bu konu düzenli yatırımın önemini ortaya koymuş ama bu realizasyon durumunu görmezden gelmiş.
Hareketsiz dönemlerde bu taktik izlenerek her ay düzenli coin alınabilir. Büyük rallilerde ise realizasyon parça parça yapılmalıdır. Aksi halde eldeki coin hep aynı kalırken rallilerde hiçbir kazanç sağlanamamış olur.

Kesinlikle dogru. 2013 yilinda hatirliyorum 50 dolarlik artis bile cok ciddiydi. 150 TL'nin 1 BTC'e denk geldigi zamanlar vardi. BTC ilk 1000 TL oldugunda falan inanilmaz sevinmistik, sonunda 1000 TL diye. Zamanda geriye giderbilsem buyuk ihtimalle o donemlerde alip 2017 sonunda satip sonra dustugunde tekrar alip 2018'de yukseldiginde tekrar satmak icin kendime talimat verirdim.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
Bende 2017 de piyasaya girenlerdenim zararımda oldu kazancımda oldu ama, piyasaya 2013 te girsem bile hodl yaparmıydım 3-4 sene boyunca çok fazla sabır istiyor o yüzden en iyisi yüzdelik hedef koyarak kendi hedeflerimizi tamamlamak herkese bol kazançlar önümüzdeki yıllarda daha dolu dolu günler yaşarız umarım.Yani burdaki herkesin durumunu bilmem ama benimde hedefim şuan 10 btc civarıdır.

2013'te piyasaya girenlerin çoğu zirveden önce çıkış yaptı ya da zirvede zafer sarhoşluğu yaşayıp tam çıkış yapamadı. Nereye kadar gideceği pek belli olmadığı için o dönemlde hodl mantığı da farklıydı. Sonuçta bir noktada realizasyon yapılması gerekiyor ama noktayı tutturabilmek çok zor bir iş. Bu konu düzenli yatırımın önemini ortaya koymuş ama bu realizasyon durumunu görmezden gelmiş.
Hareketsiz dönemlerde bu taktik izlenerek her ay düzenli coin alınabilir. Büyük rallilerde ise realizasyon parça parça yapılmalıdır. Aksi halde eldeki coin hep aynı kalırken rallilerde hiçbir kazanç sağlanamamış olur.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
kim söyledi tam hali nasıldı hatırlamıyorum ama özetle ''borsa, sabırsızların parasını sabırlı olanlara kaptırdıkları yerdir'' gibi bir şeydi ki ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.

Bu görüş tam olarak doğru değil. Siz bir hedef belirlersiniz ve o hedefe ulaştığınız zaman çıkış yaparsınız. Hedefiniz on bin dolar da olabilir, yüz bin dolar da. Eğer on bin dolarken çıkış yapmak sizi tatmin edecekse kaybetmiş sayılmazsınız. Sonuçta belli bir miktar kar etmiş ve para kazanmışsınız demektir.
Bazen keşke çıkış yapsaydım dersiniz. Bunu söyleyecek duruma gelip para kaybetmiş olmaktansa yüksek olmasa da kar etmiş olmak iyidir.
hero member
Activity: 910
Merit: 503
ben iki yil önce 8-10 bitcoin bozdurup su an kullandigim ve garantisi yeni biten macbook pro almistim:) pisman miyim? hayir.
simdi 8-10 bitcoin bozdursam neler alabilirim? Smiley güzel bi araba alirim...
acaba 2 yil sonra 8-10 bitcoin ne kadar edecek acaba..?

10 btc nerdeyse 500 bin lira para yapıyor hocam. O kadar parayı gerçekten de gidip bir arabaya mı yatırırdınız? Araba sürekli para harcayan, sürekli değer kaybeden, sürekli kaza riski ile çöp olabilecek bir yatırım. Ben olsa 10 btc'yi ona böle 10 altcoine yatırırdım sonra onlar da 10 kat değer kaybedince 50 bin lira olarak bozar gider ucuz bir araba alırdım.

Hahaha sizin ki şimdi daha mantıklı geldi gözüme. En iyisi haydan gelenin keyfine bakmak.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Ben ne olacağını söyliyim. BTC maksimum 1000$'ı gördüğünde all out yapıp çıkardık. Sonra da arkasından bakar bakar ağlardık Smiley Yada çıktıktan sonra bu hep yükselicek diye daha fazlasını 20K'ya yakın bir yerlerden borç harç daha fazlasını alır ve patlardık. Bu mantıkla varılan iyi bir sonuç göremiyorum.
jr. member
Activity: 476
kim söyledi tam hali nasıldı hatırlamıyorum ama özetle ''borsa, sabırsızların parasını sabırlı olanlara kaptırdıkları yerdir'' gibi bir şeydi ki ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
Aldık aldık ama işte elimizde tutamadık. Biraz ne olacak korkusu birazcık ani çıkışlar elden çıkarmaya yöneltti diyelim. aslında çalışan insan için 100 TL çok büyük para değil ve yapılabilir. ben aylık olarak düzenli aldım ama hiç böyle sistemli şekilde almayı düşünmedim. bitcoin için şimdiden sonra pek işe yarar yaramaz bilinmez aynı işi altcoinlerden birini seçerek yapabilirsiniz diye düşünüyorum .
Pages:
Jump to: