Pages:
Author

Topic: 2013 Yılından Bu Yana Her Ay 100TL'lik BTC Alsanız Neler Olurdu Biliyormusunuz? - page 3. (Read 1127 times)

legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Hocam hiç ona gerek yok.Geçen sene 1 satoshiden 1000 dolarlık verge alsaydık şuan ne haldeydik sen onu de bana Cheesy Hiiiç öyle 2013 lere 2016 lara gitmeye gerek yok.Verge boğanın sonlarında doğru artış yaşayan bir coindi ve inanılmaz yükseldi.EĞer öyle bir altcoin dha artış yaşayacaksa direk onu örnek vermek daha iyi
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
artık net bir bitcoin almak olmaz ama bu günden sonra da her ay 100 liralık btc alınsa altı yıl sonra bu kadar kazanç olacaktır.

Bu mu daha karlı olur yoksa gerçekten değeri yükselebilecek düşük değerli bir projeye 3-5 yıl sabırla yatırım yapmak mı? Ben iki seçeneğinde değerli olabileceğini düşünüyorum ama BTC daha ne kadar yükselebilir ki?
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
artık net bir bitcoin almak olmaz ama bu günden sonra da her ay 100 liralık btc alınsa altı yıl sonra bu kadar kazanç olacaktır.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
sadece bitcoin olarak bakma. 2013 yılından bu yana her ay 100 tl lik ne alırsan al bugün çok iyi para yapardı. rakı al mesela. ya da sigara.. çünkü burası Türkiye Smiley o zamanki 100 liranın alım günü bugün kaç lira? para aynı para ama.
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
2013'te bitcoin'i ilk duydugumda google'a yazıp bir siteye girmiştim bitcoin.com'du sanırım. elimde 3.000 tl'ye yakın para vardı satın almak için biraz uğraşmıştım fakat becerememiştim. o zaman parasıyla en kötü 100-200 btc alabilirdim sanırım. neyse almayı beceremedim, borsalardan kripto para birimlerden bi haberim çünkü. hiç bi tanıdığım da  yoktu nasıl btc alırım nasıl satarım konusunda. ben de tuttum o parayla iphone 4s aldım kendine bir tane.

muhtemelen o dönemde btc alsaydım bile az bi karla satardım diye düşünüyorum, çünkü btc'yi alıp 10 yıllık yatırım olarak gören çok fazla kişi yoktur diye düşünüyorum, herkes karını gördükten hemen sonra satmıştır muhtemelen.

uzun lafın kısası telefon hala çalışır durumda, ben de macbook alan arkadaş gibi pişman değilim, telefonu hala kullanıyorum Cheesy
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
ben iki yil önce 8-10 bitcoin bozdurup su an kullandigim ve garantisi yeni biten macbook pro almistim:) pisman miyim? hayir.
simdi 8-10 bitcoin bozdursam neler alabilirim? Smiley güzel bi araba alirim...
acaba 2 yil sonra 8-10 bitcoin ne kadar edecek acaba..?

Bu ucu bucağı olmayan bir soru Smiley
Ama ben şanslıyım. BTC'yi aldığım fiyatın halen üstündeyiz. Bir süre altına indi ama tekrar yükseldi. Ne yazıkki elimde tuttuğum bir çok altcoin için ise durum farklı Smiley
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
ben iki yil önce 8-10 bitcoin bozdurup su an kullandigim ve garantisi yeni biten macbook pro almistim:) pisman miyim? hayir.
simdi 8-10 bitcoin bozdursam neler alabilirim? Smiley güzel bi araba alirim...
acaba 2 yil sonra 8-10 bitcoin ne kadar edecek acaba..?
sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
Bu çok normal sonunda baktığım miktara göre daha çok bile olması gerekiyor diye düşündüm gözüme az geldi. Ve bu bitcoinin sadece 2013e kadar zaten bir yol katetmiş bir coinin bunun aynısını xrpde ethta yaptığınızı düşünsenize?

Aynen ETH'yi 2-3$'dan satın aldığımdan 7-8$ civarlarında satışı yaparken havalara uçmuştuk. Bugün geldiğimiz noktada kafayı yememek elde değil. O günlerde USD kuru düşüklüğünüde baz alırsak binlerce alabileceğimiz ETH'den bugün onlarca bile alamıyoruz. Yazık oldu çok fırsatı kaçırdık. Ama bir cüzdanda unuttuğum ufak bir miktar ETH'yi 500$'dan sattığımdan bir nebze huzur bulabiliyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Bu çok normal sonunda baktığım miktara göre daha çok bile olması gerekiyor diye düşündüm gözüme az geldi. Ve bu bitcoinin sadece 2013e kadar zaten bir yol katetmiş bir coinin bunun aynısını xrpde ethta yaptığınızı düşünsenize?
sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
Ben ilk alımı 2017 başlarında yaptım, millet deli diyordu. O günlere dönmek vardı ahh ulan ahhh

O zamanlar az biraz yatırım yapıp sabırlı olanlar artık buralara uğramaz oldu. Yani öngörünün yanında sabır da önemli, inerken de çıkarken de...kısacası nasipten ötesi yok. Allah herkesin gönlüne göre versin, hepimize bol bol bol bol bol bol kazançlar ve Sağlık diliyorum.

Sabırsızlık Türk milletinin genel hastalığı. Gerçekten büyük çoğunluğumuz sabırsızız. Kendimi de buna dahil ediyorum. Zaten çiftlikbanklar, Titanlar, zincirler, tarikatlar bu nedenle milleti dolandırmıyor mu? Para biriktirip iyi bir telefon satın almak yerine 100TL'ye televizyon reklamına, netteki kandırmacalara kanıp iPhone 10 siparişi veren onlarca insan biliyorum. Bunlar hep sabırsızlıktan. Ben 2013'de tanıştığım BTC'yle 2015 gibi ilk alımımı yaptım. Hep soru işaretleri vardı kafamda. Sonra sonra ikna oldum. Tabi ilk zamanlarda alsam ohoo...
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
Ben ilk alımı 2017 başlarında yaptım, millet deli diyordu. O günlere dönmek vardı ahh ulan ahhh

O zamanlar az biraz yatırım yapıp sabırlı olanlar artık buralara uğramaz oldu. Yani öngörünün yanında sabır da önemli, inerken de çıkarken de...kısacası nasipten ötesi yok. Allah herkesin gönlüne göre versin, hepimize bol bol bol bol bol bol kazançlar ve Sağlık diliyorum.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Hepimizin hayali en az 5-10 BTC sahibi olmak sanırım. Bunun için sabah akşam okuyor, trade yapıyor ve araştırıyoruz. Aramızda evini arabasını satıp, saçma coin ve token'lere yatıranlar oldu. Aslında yatırım nasıl yapılırın güzel bir özeti olarak BTCTürk'ün bir makalesini buldum.

Ben ve pek çok arkadaşımız yatırımın düzenli ve ekstra diyebileceğimiz ve sizi üzmeyecek rakamlarla yapılması gerektiğini sıklıkla dile getiriyoruz. Ev satıp, araba satıp BTC ve diğer herhangi bir yatırıma yönelmenin doğru olmadığını söylüyoruz. İşte buna örnek olacak çok güzel bir makale.

Özet olarak;

1 Temmuz 2013 ve 1 Haziran 2019 arasında 6 yıl boyunca, Bitcoin’in fiyatının yükselmesini ya da düşmesini dikkate almadan her ay düzenli olarak 100₺ karşılığında Bitcoin satın aldığınızda toplamda 7,200TL ödemiş olacaktınız. Bunun karşılığında ise hesabınızda 5.91Bitcoin’den biraz daha fazlası birikmiş olacaktı.
NOT: Burada baz alınan BTCTürk'ün ilk işleme başladığı dönemde 2019 Haziran'a kadar geçen süre. Daha öncesini de eklerseniz işler karışır.

Makalenin tamamı: https://medium.com/btcturk/6-yil-her-ay-100tllik-bitcoin-c46aee049069
Pages:
Jump to: