Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 108. (Read 23233 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701
Ciğerim Fenerbahçe'm ya yine gönlümüzü alıyor son haftalardaki oyunuyla. Nasıl bir takım anlamıyorum sövüyoruz sayıyoruz ama şu hallerini görünce varsın şampiyonluk gelmesin diyoruz nasıl başarıyorlar bunu anlamış değilim. Ama seneye gelmezse bu seneki gibi kanmam bak buraya yazıyorum.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Bu ligde üçlü savunma işlemez cezayı böyle keserler sen de mecburen dörtlüye dönmek zorunda kalırsın. 30 orta yapıp sonuç alamamak bir tarafa, rakip ceza sahasında en çok topla buluşup gol atamamak bir tarafa, maç başı en çok şut çekip en az golü atmak bir tarafa, son dakikada Larin'in boş kaleye atamadığı gol sezonun net bir özetiydi. Psikolojik olarak çökmüş bir takımın görüntüsü hiç hoş olmadı. Gelecek sezon bu kadro büyük ölçüde değişecek ama bu mali durumda kimler gelecek büyük bir soru işareti.

Üçlü defansı Pereirada çok denemişti ancak Fenerbahçe sisteminde de işe yaramamıştı. Fenerbahçe ne zaman bu sistemden vazgeçtiyse başarıya ulaştı. Üçlü savunma Türkiye’de işlemiyor işlemesini istiyorsak 3 savunmanın da birbirinin açığını kapatması için ekstra performans göstermesi, orta sahanın da savunmayı desteklemesi gerek. Bizim standartlarda bu sistemin oturması imkansız gibi.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Dün Beşiktaş kendi sahasında Kasımpaşa’ya 0-3 mağlup oldu. Beşiktaş’ın bu sezon aldığı sonuçlar tam anlamıyla hayal kırıklığına sebep oldu. Beşiktaş taraftarları ile Galatasaray taraftarları için bu sene çok kötü hatıralar olan bir sene olarak kalacak. Trabzonspor ise 38 yıllık hasretini dindirecek. Fenerbahçe İsmail Kartal yönetiminde başarılı oyunlar çıkardı. Yeni seneye Löw ihtimali var ancak bence İsmail hoca devam edebilir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Galatasaray'ın dün Altay'a karşı galip gelmesine sevindim. Maçı izleme fırsatı bulamadım ama izleyesim de pek yoktu zaten bir amacımız kalmadığı için. Ancak istatistiklere bakarak Galatasaray için zor bir maç olduğu izlenimini aldım. Neyse en azından düşme tehlikemiz kalmadı ona da şükür ne yapalım.  Cheesy  Önümüzdeki sezon çok daha güçlü olmamız dileğiyle. Ayrıca Beşiktaş'ın evinde Kasımpaşa'ya 3-0 kaybetmesi de büyük sürprizdi. Dördüncülük şansları varken işleri iyice zora soktular son haftalarda.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Bu ligde üçlü savunma işlemez cezayı böyle keserler sen de mecburen dörtlüye dönmek zorunda kalırsın. 30 orta yapıp sonuç alamamak bir tarafa, rakip ceza sahasında en çok topla buluşup gol atamamak bir tarafa, maç başı en çok şut çekip en az golü atmak bir tarafa, son dakikada Larin'in boş kaleye atamadığı gol sezonun net bir özetiydi. Psikolojik olarak çökmüş bir takımın görüntüsü hiç hoş olmadı. Gelecek sezon bu kadro büyük ölçüde değişecek ama bu mali durumda kimler gelecek büyük bir soru işareti.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Trabzonspor dün Adana Demirspor karşısında deplasmanda 3-1 kazanarak kritik bir galibiyet aldı. Bu galibiyet sayesinde fark 11 puanda kaldı ve geriye ligde sadece 4 hafta kalmış durumda. Yani Trabzonspor bir puan bile alsa şampiyonluğu ilan etmeleri için yeterli olacak. Çünkü puan farkı dokuza bile inse Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye karşı ikili averajda üstünlüğü bulunuyor. Sezon boyunca maçların büyük çoğunluğunda çok iyi bir performans ortaya koydu Trabzonspor. Belki Fenerbahçe erken açılsa daha kıyasıya rekabet izlerdik ama Trabzonspor güzel oyunuyla bu şampiyonluğu hak etti.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Bu sene Beşiktaş'ın şampiyonluğunun nasıl çalındığının güzel bir kanıtı daha olmuş. Biz izleyenler olarak sezon boyunca bunları gördük ve söyledik ama izlemeyenlerin de gerçekleri görmesi açısından yorumsuz güzel bir istatistik: https://twitter.com/HatasizFutbol/status/1517503833630466049
Üst üste ikinci, son yedi sezonda dördüncü şampiyonluk olacağı için güç odakları buna karşı çıktı ve operasyon 7. haftadan başladı. Gerisine hepimiz tanıklık ettik. Tarih bunları yazacak.
Hocam verdiğiniz link çok güzel bir çalışmaymış. Yorum yapılmadığı ve hesaplamanın nasıl yapıldığı da anlatılıyor. Tabi ki %100 doğru değil ancak yapılan operasyonu açık açık gösteren bir çalışma. Her sezon sanki sudan çıkmış ak kaşık değildi ancak bu sezon gerçekten akıl almaz şeyler yapıldı. Şimdi de çıkıp hiçbir şey yokmuş gibi kutlayacaklar. Beşiktaş'ın hakemleri de yenmek gerek durumu yaklaşık 40 yıldır var. Ama bu da bir yere kadar. MHK olaylarını da gördük. Tek dileğimiz önümüzdeki sezonlarda biraz olsun düzelme olsa ancak bu boş bir umut. Bu ülkede gidişay böyleyken bir şeylerin kendiliğinden değişmeyeceğini biliyoruz.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Henüz resmileşmedi ama bu senenin şampiyon takımının Trabzonspor olduğunu söyleyebiliriz zaten beklenen de oydu haftalar öncesinden önde olduklarını göstermişlerdi Fenerbahçe son bir atak yapsa da yeterli olmadı ve oyunun artık sonuna geldik diyebiliriz haftaya Trabzonlular sokaklara dökülür artık şampiyon olduk diye Smiley

Benim de beklentim artık bordo mavili takımın bir kaç hafta öncesinden şampiyonluğu ilan etmeseydi. Beklemedikleri ve hesap etmedikleri puan kayıpları yaşadılar. Fenerbahçe’de son maçlarda sürekli kazanınca Trabzonspor’un ilanı gecikti. Büyük ihtimal olarak gelecek hafta şampiyonluk maçına çıkacaklar. Kazanıp şampiyon olacaklar.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bir fenerbahçe taraftarı olarak trabzonun bu yıl liderliği almaya hak ettiğini düşünüyorum ama şunu da objektif olarak söylemek istiyorum bu yıl tranzonun bu kadar başarılı olmasının sebebi diğer büyüklerin çok kötü performans göstermesinin de çok etkisi var ayrıca federasyonunda trabzonun liderliği konusunda da pozitif bir tavır takındığına hissediyorum .Gene de tebrik ediyorum bu kadar yıl geçmesinden sonra şampiyonluk trabzona iyi gelecektir.
Fenerbahçe taraftarı olduğuna dair şüphelerim var. Özellikle 2 trabzon maçında da katledilmemize rağmen.
Şakaysa komik şaka değilse daha komik Cheesy
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bir fenerbahçe taraftarı olarak trabzonun bu yıl liderliği almaya hak ettiğini düşünüyorum ama şunu da objektif olarak söylemek istiyorum bu yıl tranzonun bu kadar başarılı olmasının sebebi diğer büyüklerin çok kötü performans göstermesinin de çok etkisi var ayrıca federasyonunda trabzonun liderliği konusunda da pozitif bir tavır takındığına hissediyorum .Gene de tebrik ediyorum bu kadar yıl geçmesinden sonra şampiyonluk trabzona iyi gelecektir.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Henüz resmileşmedi ama bu senenin şampiyon takımının Trabzonspor olduğunu söyleyebiliriz zaten beklenen de oydu haftalar öncesinden önde olduklarını göstermişlerdi Fenerbahçe son bir atak yapsa da yeterli olmadı ve oyunun artık sonuna geldik diyebiliriz haftaya Trabzonlular sokaklara dökülür artık şampiyon olduk diye Smiley
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Trabzonspor, aslında zor sayılan Adana deplasmanında 3 puanı 3 golle aldı. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. 4 maç kaldı ve 1 galibiyet daha alırlarsa şampiyonluk garanti olacak. Uzun zamandır şampiyon olamıyorlardı bu sene son zamanlarda kötü oynayıp yenilgiler, beraberlikler alsalarda sonunda bekledikleri şampiyonluk tek galibiyet uzaklıkta. Şampiyonluk coşkusunu zirvelerde yaşayacaklarına eminim.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
hoşt amk çomarı seni. Shocked

trabzonspor maçında verilen penaltıyı gördünüz mü dostlar? bizim maçta verilen penaltılardan bile daha komikti. baktılar avcu efendi bu işi son haftaya kadar kesinleştiremeyecek bir el atalım demişler:)

tamam lan tamam. trabzonlu olarak bu ülkenin her yeri her şeyi sizin lan. Smiley

member
Activity: 406
Merit: 47
Fenerbahçe Rizespor'u gerçekten çok kolay geçti 6-0 gibi bir skorla. Hatta Trabzonspor ile puan farkını geçici olarak 8 puana indirince de şampiyonluk için bile bir acaba dedirtti. Ama şu an Trabzonspor Adana Demirspor karşısında deplasmanda 2-0 gibi bir skorla üstünlüğü yakalamış durumda. Penaltının tekrar kullanılıp gole çevrilmesi Adana Demirspor oyuncuları üzerinde negatif bir hava bırakmış olmalı. Trabzonspor ligde dört haftadır kazanamıyordu ve galiba burada bu son bulacak. Hem de ligin bitimine 4 hafta kala 11 puan önde girmiş olacak son anlara.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Siz yorum yapmamış olabilirsiniz ancak o istatistikleri hazırlayanların fazlaca yorum kattığı belli Fenerbahçe'nin lider olarak gittiği Trabzonspor maçında Kim'e verilen kırmızı kartı ve Kadıköy'de Fenerbahçe'ye verilen gereksiz kırmızı kartı es geçmişler sadece bunlar aklıma geldi  Grin Bu sezon hakemlerden dolayı çok fazla ligi takip etmedim ancak bu büyük maçlarda yaşananları hatırlıyorum. Grin

Linki incelediyseniz analiz ve puanlama yöntemi belirtilmiş. Bana kalırsa da daha fazla puan kayıpları ve ciddi hatalar var ama genel hatlarıyla bir fikir oluşturuyor. Sezon boyunca her hafta boşuna isyan edilmedi bu şike düzenine. Daha bugün Antep Göztepe maçında olanlar sezonun ne kadar şaibeli olduğunu gösteriyor. Bu ligin tescil edilmesi en büyük komedi. 20-30 yıl sonra bu işin içinde olanlar itirafçı olmaya başlayınca gerçekler kanıtlarıyla ortaya dökülecek. Neler döndüğünü herkes biliyor ama kimse konuşmuyor.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Fenerbahçe'yi ortaya koyduğu mükemmel performanstan dolayı tebrik ederim. Rizespor belki zor bir rakip değildi ama Fenerbahçe için burada 3 puan almak kritikti. İkinciliği Konyaspor'a kaptırmamak için kazanmaya devam etmeleri gerekiyordu sonuçta. 3 puanı 6 golle almaları da muazzamdı cidden. Rizespor on kişiydi ama yine de her türlü Fenerbahçe rahat bir galibiyet alırdı bence. Trabzonspor da bu akşam 20.30'da Adana Demirspor ile deplasmanda oynuyor. Zor bir maç olacak ama bence Trabzonspor artık bir galibiyet alıp kendine gelir.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Bu sene Beşiktaş'ın şampiyonluğunun nasıl çalındığının güzel bir kanıtı daha olmuş. Biz izleyenler olarak sezon boyunca bunları gördük ve söyledik ama izlemeyenlerin de gerçekleri görmesi açısından yorumsuz güzel bir istatistik: https://twitter.com/HatasizFutbol/status/1517503833630466049
Üst üste ikinci, son yedi sezonda dördüncü şampiyonluk olacağı için güç odakları buna karşı çıktı ve operasyon 7. haftadan başladı. Gerisine hepimiz tanıklık ettik. Tarih bunları yazacak.

Siz yorum yapmamış olabilirsiniz ancak o istatistikleri hazırlayanların fazlaca yorum kattığı belli Fenerbahçe'nin lider olarak gittiği Trabzonspor maçında Kim'e verilen kırmızı kartı ve Kadıköy'de Fenerbahçe'ye verilen gereksiz kırmızı kartı es geçmişler sadece bunlar aklıma geldi  Grin Bu sezon hakemlerden dolayı çok fazla ligi takip etmedim ancak bu büyük maçlarda yaşananları hatırlıyorum. Grin
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Bu akşam Adana Demirspor galibiyetiyle Trabzon iyiden iyiye baskı altına girecektir. Ayrıca bugün Göztepe'nin düşmesi de kesinleşti enteresan bir maç oldu bence Göztepe teknik heyeti yanlış karar verip bilerek Gaziantep'e gol yolunu açtı. Geride kalan haftalarda bakalım köprünün altından ne sular akacak son haftalar her zaman candır  Cheesy
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Fenerbahçe 2 puan kaybedilen mi Cheesy
Trabzonspor maçlarında olan kırmızılar olmasa fener şuan şampiyondu bea Cheesy
2 haksız kırmızı kart. Başka maçlarda yapılan aynı müdahelelere baktığımızda kart bile yok. Adil bir liste olmamış olduğunu düşünüyorum.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Sadece sinema izletiyor tabi bu sinemada yönetmenin senaryosu doğrultusunda oynanıyor. İstedikleri gibi yönetip istedikleri sonucu çıkartıyorlar sonuç olarak buralarda milyar dolarlar dönüyor bu kadar büyük paranın olduğu yerde istedikleri sonucu çıkartmış oluyorlar. Asıl oyun perdenin arkasında oynanıyor maalesef ligimizniyice kalitesizleşti.
Jump to: