Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 104. (Read 22990 times)

full member
Activity: 700
Merit: 134
Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları festival havasında çok güzel geçmiş izlemesi keyif veren videolardan oldu (: şimdi bence ligde ilgi çekici bir yan kalmadı ligden düşen takımlar belli şampiyon belli hatta 2. takım bile belli diyebiliriz böyle olunca önümüzdeki maçların pek tadı yok sadece bir sürpriz yaparlar da Konyaspor'u öne geçirirler mi diye düşünüyorum ama o da zor görünüyor Smiley
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Herkes kadar ben de derbiyi merakla bekliyorum. Sezon Beşiktaş için bitti gibi bir şey denilebilir aslında. Çünkü dördüncülük için şanslarını iyice düşürdüler. Başakşehir ile aradaki puan farkı altıya kadar çıktı ve önlerinde Alanyaspor da tam bir puan üstlerinde. Son maçlarına bakıyorum Beşiktaş'ın da genel olarak zor diyebilirim. Derbi zaten zor, Göztepe'yi yenerler çünkü Göztepe düştü çoktan ligden. Ama son maç Konyaspor'a karşı ve yine zor bir maç. Fenerbahçe ise hala ikinciliği garantileme savaşı veriyor bu yüzden daha istekli oynar bence ve maçı da alma olasılığı var.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
member
Activity: 560
Merit: 57
Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi yaklaştıkça yaklaşıyor. Yarın 19.00'da derbi heyecanını yaşayacağız. Bu maçta iddaa oranlarına göre Beşiktaş çok küçük bir farkla favoriymiş gibi görünse de oranları nerdeyse aynı diyebilirim. Çünkü bu maç bence de çok çekişmeli olacak. Fenerbahçe son zamanlardaki performansı ve galibiyet serisi yüzünden büyük favori olarak görülebilir de ama bence yanıltıcı bir maç da olabilir bu. Yani Beşiktaş'ın kazanacağını pek düşünmesem de berabere bitebilir diyorum.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Fenerbahçe bir seri yakaladı ve derbiyle taçlandırmak istiyor. Beşiktaş'ta eksikler var ama adı derbi olduğundan sonuç ne olur kestirmek zor. Genel duruma bakarak konuşursak Fenerbahçe rahat bir galibiyet alacağı havası var. İsmail Kartal gitmeden önce derbi galibiyetini çok istiyordur diye düşünüyorum. Belki Arda faktörünü daha fazla değerlendirebilir diyecektim ki milli takıma gittiğinden dolayı 3 maç yokmuş. Üzdü biraz. Arda'yı derbilerde görmeyi isterim her zaman.

edit: Özel izin aldı derbide oynayacak deniyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Bakalım Fenerbahçe sekiz haftalık galibiyet serisini devam ettirebilecek mi. Beşiktaş bence bu maçta daha çok zorlanan taraf olacak. Fenerbahçe muhteşem bir galibiyet serisinde ve bu ivmeyle bu maçı da kazanırsa şaşırmam. Ama tabi derbiler bi başka oluyor. Fenerbahçe Kasım 2014'ten beri Beşiktaş'ı ligde deplasmanda yenemiyor eğer yanlış bakmadıysam. O yüzden burada da işi zor olabilir çünkü psikolojik üstünlük bir nevi Beşiktaş'ta. Ama Fenerbahçe şu sıralarda çok odaklı bir şekilde oynadığı için bence yenilmez.

Fenerbahçe, son haftalarda galibiyet formuna ulaşsa da, Beşiktaş maçlarında şansı dönmüyor.En iyi oldukları dönemde bile Beşiktaş Fenerbahçe’yi yeniyordu.Bu akşam oynanacak maçta da aynı şey olursa normaldir.Ayrıca Beşiktaş Avrupa kupaları için galip gelmekten başka şansı olmayan bir takım konumunda.Bu yüzden sıralamasını iyi tutmalı.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bakalım Fenerbahçe sekiz haftalık galibiyet serisini devam ettirebilecek mi. Beşiktaş bence bu maçta daha çok zorlanan taraf olacak. Fenerbahçe muhteşem bir galibiyet serisinde ve bu ivmeyle bu maçı da kazanırsa şaşırmam. Ama tabi derbiler bi başka oluyor. Fenerbahçe Kasım 2014'ten beri Beşiktaş'ı ligde deplasmanda yenemiyor eğer yanlış bakmadıysam. O yüzden burada da işi zor olabilir çünkü psikolojik üstünlük bir nevi Beşiktaş'ta. Ama Fenerbahçe şu sıralarda çok odaklı bir şekilde oynadığı için bence yenilmez.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Fenerbahçe dolu dizgin gelirken Trabzon'un paso puan kaybetmesine bayılıyorum ya böyle inşaat yakınından iş makinesi izlemek gibi Cheesy Malum 2011'den sonra araları baya limoni oldu ve ister misiniz Trabzon kalan tüm maçları kaybetsin Fenerbahçe'de kazansın arada 1 puan kalsın nasıl çıldırırlar ya Cheesy Şakası bir yana inşallah Trabzonspor yıllar sonra gelen bu şampiyonluğun üzerine rehavete kapılmaz ve bi o kadar daha şampiyonluk için sabretmezler. Daha iyi bir yapılanmayla Şampiyonlar Liginde ilerilere giderler inşallah ne diyelim artık.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Beşiktaş - Fenerbahçe derbisine geliyor sıra. İki gün sonra oynanacak olan maçta Beşiktaş ev sahibi takım. Ancak Fenerbahçe'yi ben her türlü bir adım önde olarak görüyorum birçok kişi gibi. Beşiktaş çok sıkıntılı maçlar çıkardı son zamanlarda ve ilk dört şansını iyice zora soktu. Bu maçı da kazanabileceğini pek sanmıyorum doğrusu. Buradaki son lig maçları 1-1 berabere bitmişti. Fenerbahçe belki de son zamanlardaki formunu iyi kullanırsa kazanabilir bile bu sefer. Zaten ikinciliği garantiye almak için de hücum futbolu sergilerler diye tahmin ediyorum.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Görev tamamlandıktan sonra nasıl da döküldüler gerçek güçleri ortaya çıktı son 7 maçta tek galibiyet. Diğer takımlara operasyon çekilmese orta sıralarda takılırlardı. Tarihin en kolay kazanılmış şampiyonluğu olabilir bu, Franco dönemindeki Real bile böyle kayırılmamıştır. Siyasetin kara yüzü tekrar kendini gösterdi ve 2011'in diyeti ödendi. Bir daha 35 sene yine şampiyon olamazlar ama 35 sene içinde itiraflar gelince görürüz gerçekte olanları. Hani biz biliyoruz canlı canlı izledik şahit olduk ama tanık olmayanlar için tarih bunları yazacaktır.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Trabzonspor'un şampiyonluğu gerçekten ses getirdi tüm dünyada. 38 sene aradan sonra şampiyon olması bir yana, asıl dikkatleri çeken nokta tabi ki de bu çok özel şampiyonluğu kutlayış şekilleri oldu. Trabzon'da rave yaparak kutlanılan bir şampiyonluk görmek kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi herhalde.  Grin  Valla bence mükemmel bir kutlayış şekliydi. Biraz çağa da ayak uydurmak lazım sonuçta. Artık diğer takımları da etkiler belki de bu kutlama şekli ve benzer şeyler görmeye devam edebiliriz.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Trabzonspor'un kutlamaları bütün dünyada ilgi ile karşılanmış. Taraftar konusunda çok şanslı bir ekip. Takımlarına tutkuyla bağlı olan taraftar grupları var. Bence böyle bir takım daha fazla şampiyonluk kazanmak zorunda. Taraftarları daha fazlasını hak ediyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Aziz başkanı özledim ben arkadaşlar ya adam ne yapıp edip yıldız oyuncu transfer ediyordu Fenerbahçede iyiydi tabi son zamanlarını saymazsak eskiden yaptığı saçma hareketler de oldu Alex’in kıymetini bilmeyip küçümsemek gibi ama Ali Koç yönetiminden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim keşke tekrar başımıza Aziz Başkan gelse bu cümleyi kuracağıma hayatta inanmazdım  Grin

Anelka, Alex, Roberto Carlos'u almış efsane başkan. Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi bıraktıktan sonra Trabzonspor, Beşiktaş şampiyonluk fırsatı buldu. Cheesy

Boğaz Köprüsü'ne asılan Trabzonspor bayrağını Rambo Okan keserken yakalanmış. Cheesy İyi yapmış. Trabzon'a Fenerbahçe bayrağı asılsa iki dakika dalgalanamaz. Ama Trabzon'dan gelip köprüye bayrak asıyorlar. Anlamsız yarışlar. Bayrağın kime faydası var orada.

‘BEN YAPTIM' DEDİ
Polis ekiplerince Çengelköy Polis Merkezine götürülen Okan G.'nin bayrağı kesmeye çalışan kişinin kendisi olduğunu kabul ettiği belirtildi.
https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/rambo-okan-bu-sefer-bogazda-ortaya-cikti-trabzonspor-bayragini-kesmeye-calisirken-yakalandi-7113495/

Rambo Okan, Fenerbahçe için bir sembol oldu, ondaki Fenerbahçe aşkı farklı bir seviyede, iyi yapmış demek doğru değil ama Trabzonspor’un da İstanbul’un ortasına bayrak asması da insanları tahrik eden bir davranış olmuş, bu şampiyonluğu söke söke aldılar ama bu kadarına da gerek yoktu bence,

Aziz yıldırım konusuna gelince, bence Fenerbahçe’nin bugün bu kadar borcu varsa sebebi kontrolsüz transfer yapan Aziz yıldırımdır,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Aziz başkanı özledim ben arkadaşlar ya adam ne yapıp edip yıldız oyuncu transfer ediyordu Fenerbahçede iyiydi tabi son zamanlarını saymazsak eskiden yaptığı saçma hareketler de oldu Alex’in kıymetini bilmeyip küçümsemek gibi ama Ali Koç yönetiminden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim keşke tekrar başımıza Aziz Başkan gelse bu cümleyi kuracağıma hayatta inanmazdım  Grin

Anelka, Alex, Roberto Carlos'u almış efsane başkan. Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi bıraktıktan sonra Trabzonspor, Beşiktaş şampiyonluk fırsatı buldu. Cheesy

Boğaz Köprüsü'ne asılan Trabzonspor bayrağını Rambo Okan keserken yakalanmış. Cheesy İyi yapmış. Trabzon'a Fenerbahçe bayrağı asılsa iki dakika dalgalanamaz. Ama Trabzon'dan gelip köprüye bayrak asıyorlar. Anlamsız yarışlar. Bayrağın kime faydası var orada.

‘BEN YAPTIM' DEDİ
Polis ekiplerince Çengelköy Polis Merkezine götürülen Okan G.'nin bayrağı kesmeye çalışan kişinin kendisi olduğunu kabul ettiği belirtildi.
https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/rambo-okan-bu-sefer-bogazda-ortaya-cikti-trabzonspor-bayragini-kesmeye-calisirken-yakalandi-7113495/
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Önümüzdeki sezon için rekabet dolu geçmesini diliyorum en çok. Kim şampiyon olur şimdiden bilemeyiz tabi ama rekabet olduğu sürece ligin kalitesi daha da artacaktır. Bu arada bu hafta bir Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi de izleyeceğiz. Gönül isterdi ki sağlam bir maç olsun ve Fenerbahçe de kazanabilsin.  Grin Ama işte her iki takım için de zor bir maç şüphesiz. Beşiktaş çok düşe kalka ilerlediği için belki kazanamaz diyorum ama derbilerde işler belli olmuyor da.

Beşiktaş kazanmak ister çünkü avrupa kupalarına gitmek için yarışı son haftaya kadar taşımak istiyorlar. fenerbahçe de şampiyon olamadı ancak ikinciliği garanti altına almak istiyorlar. konyaspor ile aralarında 4 puan olması avantaj tabi ancak Beşiktaş kazanarak üzerine düşen görevi yapıp başakşehirin de puan kaybetmesini bekleyecek.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Önümüzdeki sezon için rekabet dolu geçmesini diliyorum en çok. Kim şampiyon olur şimdiden bilemeyiz tabi ama rekabet olduğu sürece ligin kalitesi daha da artacaktır. Bu arada bu hafta bir Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi de izleyeceğiz. Gönül isterdi ki sağlam bir maç olsun ve Fenerbahçe de kazanabilsin.  Grin Ama işte her iki takım için de zor bir maç şüphesiz. Beşiktaş çok düşe kalka ilerlediği için belki kazanamaz diyorum ama derbilerde işler belli olmuyor da.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231

Aziz başkan bütün yaşı geçmiş yıldızları getirerek takımı borç batağına sürükledi. Ali koç ise bu borç batağından takımı kendi şirketleriyle ayağa kaldırmaya çalışıyor. Adamın hakkını yemeyin. Ali koçta yıldız transferi yapmak ister elbette ama eldeki şartlar buna müsait değil artık. Aziz yıldırım dönemide finansal fair play diye bir kavram yoktu. Eldeki şartlarla mesutu getirdiler o da oynamamaya başladı. Takımın ekonomisini düzeltince illaki yıldızlar gelecektir. Şuan sessiz sedasız gelen kim,crespo,szalai,osayi kaç milyon dolar ediyor bunları da düşünmekte fayda var. Aziz yıldırım iyi savunuyordu takımı ama borç batağına sürüklediği gerçeğini değiştirmiyor.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Geçen sezonların sıkıcılığı ve avrupada bir şey yapamamamız artık bezdirdi. Önümüzdeki sezonun çok iyi olacağını düşünüyorum. Rekabet en üst düzeyde olacaktır. İstanbul takımlarının sayısının artması iyi mi yansır bir ondan şüpheliyim. Büyük kulüplerin arka bahçesi olmasalar bari.
Bende bezdim gerçekten, artık avrupada daha iyi bir Türk takımları performansı görmek istiyorum, Türkiye’de oynanan futbol kaliteli olmayabilir ancak avrupada başarı özlediğimiz bir şey, artık Fenerbahçe’nin şampiyonlar ligi, Galatasaray’ın şampiyonlar liginde, beşiktaşın da öyle efsane olduğu seneleri izleyelim, federasyonda saçma sapan yabancı kontenjanıyla uğraşmasın
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Geçen sezonların sıkıcılığı ve avrupada bir şey yapamamamız artık bezdirdi. Önümüzdeki sezonun çok iyi olacağını düşünüyorum. Rekabet en üst düzeyde olacaktır. İstanbul takımlarının sayısının artması iyi mi yansır bir ondan şüpheliyim. Büyük kulüplerin arka bahçesi olmasalar bari.

Ben sizin gibi düşünmüyorum.Geçmiş yıllarda yaşadığımız kötü Avrupa maceraları, önümüzdeki seneleri etkileyecek şekilde kartopu etkisiyle Türk Futboluna ket vuruyor.Futbol, bu yüzyılda p2w şeklinde olduğu için parası olan düdüğü çalıyor.Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi büyük dediğimiz takımların bile artık Finansal Fair Play ölçütleri içinde maddi sıkıntılarla boğuştuğu belli.Art arda gelen başarısızlıklardan sonra Süper ligin marka değeri düştü.Yalnızca bununla da kalmadı.Avrupa’da elde edemediğimiz başarılardan dolayı artık Süper Lig şampiyonu, UCL’ye direkt katılım sağlayamıyor.Ön elemede de muhtemelen elenir.Şanslıysak bir UEFA kupası daha görürüz ancak o da çok küçük bir ihtimal.Artan ekonomik kurlar sebebiyle oyuncu transferi sorunu da yaşadığımız için Sheriff gibi Moldova takımının aldığı başarıları alma ihtimalimiz bile yok.

Bu yüzden bir Arap milyarderin Türk takımlarını alma girişimi olmadığı müddetçe Türk kulüplerinden başarı beklemek hayalcilik olur.
Jump to: