Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 170. (Read 27983 times)

sr. member
Activity: 1778
Merit: 385
July 14, 2021, 01:10:07 PM
Aslında Trabzon maçlarına derbi demek doğru olmaz normalde evet sonuçta aynı şehrin takımları değiller. Fakat 3 büyükler, 4 büyükler gibi tabirler kullana kullana güçlü takımlara karşı olan maçlara derbi demeye başladık.

Beşiktaş - Galatasaray derbisi ile başlıyoruz ve tabi şimdiden bu maç hakkında tahminler yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Öncelikle kadroların son halinin şekillenmesini bekleyip ona göre yorum yapmayı düşünüyorum.
legendary
Activity: 1358
Merit: 1313
July 14, 2021, 12:56:29 PM
İlk derbi 10. hafta oynanıyor Beşiktaş - Galatasaray arasında bence Tranzonun maçları derbi olarak sayılmamalı, çoğunlukta derbi olarak saymıyordur şahsen ben saymıyorum.

Beşiktaşın fikstürü baya zorlu  Sivasla bir başlıyor Başakşehir, Galatasaray, Hatay, Trabzon ve Alanya maçları üst üste gelmiş araya tehlikeli olmayan takımlardan hiç girmemiş.
Bunu konuşmak için tabi erken ama çoğu aynı kadrosuyla devam ettiği için bana zor geldi.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
July 14, 2021, 11:11:07 AM
2021-2022 Türkiye Süper Lig’inin başlamasına sayılı günler kaldı.Geçen sene başa baş geçen Şampiyonluk yarışında ipi Hatayspor’a karşı gol olup yağan ve bu skor sonucunda Gol Averajıyla ezeli rakibi Galatasaray’ı geçen Beşiktaş göğüslemişti.

Bu sene tüm takımlar yeni yabancı kuralı gereği transferde yerli oyunculara öncelik veriyor.En beğendiğim yerlitransferler geçen senenin şampiyonu Beşiktaş’tan geldi.

Transfer sezonu 16 Haziran’da başlamıştı ve 8 Eylül’e kadar takımlar yeni oyuncularla kadrosunu güçlendirebilecekler.

Bu sezon Avrupa Kupalarında boy gösterecek takımlar :

Beşiktaş - Şampiyonlar Ligi
Galatasaray - Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi (Rakip PSV Eindhoven)
Fenerbahçe - Avrupa Ligi Play-off turu
Trabzonspor - Avrupa Konferans Ligi Ön eleme
Sivasspor - Avrupa Konferans Ligi Ön eleme

Bu sezon Süper Lig’e çıkan takımlar :

•Adana Demir Spor,
•Giresunspor,
•Altay.

Bu sezonun Fikstürü çekildi.Süper lig ve 1. Lig Maçları 13-14-15-16 Ağustos’ta başlayacak.

Derbi haftaları :

4. hafta: Trabzonspor- Galatasaray
9. hafta: Trabzonspor- Fenerbahçe
10. hafta: Beşiktaş -Galatasaray
12. hafta: Beşiktaş-Trabzonspor
13. hafta: Galatasaray-Fenerbahçe
17. hafta: Fenerbahçe-Beşiktaş

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=198

2021-2022 Türkiye Süper Lig’inde tüm takımlarımıza başarılar diler, Avrupa Kupasında yer alan tüm takımlarımızın gruplara kalıp, daha sonra gruplardan çıkıp güzel başarılarla ülkemize dönmelerini umarım.Son zamanlarda bu tür başarılara ihtiyacımız var.

Türkiye Süper Lig’i ile ilgili paylaşımları bu başlık altında toplayalım.

Pages:
Jump to: