Pages:
Author

Topic: 2021-22 Turkish Airlines Euroleague Sezonu (Read 602 times)

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Efes haklı bir galibiyet aldı. Her zaman düşündüğüm bir olay vardı ve o olaya bugün ergin cevap verdi. İkinci yari 3 molasi durduğu halde ergin mola almadı. Daha önce hep şu aklıma gelirdi. Ben mola almış olsam bu sadece benim takıma  avantaj sağlamıyor ki. Rakipte bundan faydalanıyor.  Bugün Ergin o soruya  bu tarz bir cevap verdi ve son dakikalarda bilerekmola almadim dedi.
Ergin harbiden kasıldıgı kadar büyük koç. Seneye Efes dağılır mı acaba? Yoksa 3 te 3 yapmaya büyük aday.

Dağılacağını zannetmiyorum Efes oyuncularının temelini sağlam attıktan sonra Avrupa’da hangi takıma gitmek istesinler ki zaten İstanbul Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi takımları da Avrupa’nın en büyüğü olduktan sonra bence gitmek istemezler Ergin Ataman gerçekten iyi bir Koç hayali amerikada takım çalıştırmak ancak bu biraz siyasi olduğu için bence çağırmazlar
Euroleague resmi kanalında ve diğer youtube kanallarında ropörtajları bayağı izledim. Hep bir 'last dance' muhabbeti döndü. Sanırım önemli oyuncuların kontratları bitiyor ve bence muhtemelen daha yüksek maaş isteyeceklerdir. Ayrıca Ergin Ataman'ın da gitmesi söz konusu ama 3 yapmak istiyoruz falan da diyor. Sanırım olay Tuncay Özilhan'da bitiyor ve ayrıca oyuncular da keşke biraz makul kontratlar yapsalar. Bir videoda gördüğüme göre Euroleague'de en çok maaş alan oyuncu 5m euro ile sezon mvp'si Mirotic, sonra 2,3 m euro ile Larkin ve Micic geliyormuş. Larkin'in bi de bonusları varmış. Bakalım seneye kadroyu ne kadar koruyabilecekler, yeni kimleri alacaklar.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
Çok keyifli bir final serisi izledik ve Efes'ten enfes bir back to back gördük.

Şanslıydık ki Real Madrid çok kötü oynadı ve çok fazla şut kaçırdı, savunmada da çok başarılı olamadı. Normal şartlarda bu takımın Real Madrid'i yenmesi pek beklenebilecek bir şey değildi ama bence Ataman kalitesini konuşturdu ve çok iyi bir maç sonu oynattı.
Takımda sadece Larkin ve Micic ile bir şey yapılamayacağını bir kere daha gördük, oyun tıkandığı anda 3. ve hatta 4. oyuncuların skor desteği olmadığı sürece pek fazla şansımız olmuyor. Rotasyon yeterince geniş değil, sahada 8-9 oyuncu görüyoruz ve 2 kilit oyuncu sahada olmadığı sürece sayıyı kim atacak kaygısı yaşıyoruz.

İyi kötü oynadık ve şampiyon olduk, bu takımla gurur duyuyorum. Son iki maçın her dakikası ayrı keyifti Smiley

Ataman daha önce verdiği demeçlerde NBA'e göz kırpmıştı, bence NBA'de görme şansımız yüksek. Bir Amerika yolculuğuna başlayıp yeni bir hayat kurabilir. Oyuncu olarak NBA'de var olabilmekten zor bir şey varsa o da koç olarak var olabilmek Smiley
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
Efes haklı bir galibiyet aldı. Her zaman düşündüğüm bir olay vardı ve o olaya bugün ergin cevap verdi. İkinci yari 3 molasi durduğu halde ergin mola almadı. Daha önce hep şu aklıma gelirdi. Ben mola almış olsam bu sadece benim takıma  avantaj sağlamıyor ki. Rakipte bundan faydalanıyor.  Bugün Ergin o soruya  bu tarz bir cevap verdi ve son dakikalarda bilerekmola almadim dedi.
Ergin harbiden kasıldıgı kadar büyük koç. Seneye Efes dağılır mı acaba? Yoksa 3 te 3 yapmaya büyük aday.

Dağılacağını zannetmiyorum Efes oyuncularının temelini sağlam attıktan sonra Avrupa’da hangi takıma gitmek istesinler ki zaten İstanbul Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi takımları da Avrupa’nın en büyüğü olduktan sonra bence gitmek istemezler Ergin Ataman gerçekten iyi bir Koç hayali amerikada takım çalıştırmak ancak bu biraz siyasi olduğu için bence çağırmazlar
full member
Activity: 525
Merit: 120
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Anadolu Efes 2021-22 sezonunun da şampiyonu olmayı başardı! Mükemmel bir final oldu demeyi çok isterdim ama bana göre biraz sönük bir finaldi. Çünkü iki takım da skor bulma konusunda büyük zorluk çektiler ve 58-57 gibi zayıf bir skorla maç sona erdi. Ribaundların önemi çok büyüktü ve bu konuda Anadolu Efes çok iyi iş yaptı. Özellikle Larkin çok ön plandaydı bu anlamda. Micic de yine önemli işlere imza atarak destek verdi. Son anlarda bir karambol yaşanınca Real Madrid oradan topu kurtaramadı ve maç adeta bir anda sona erdi. İnanılmaz mutluyum şu an yine bir Türk takımı şampiyon olduğu için.  Cheesy
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
Son topta faul yapmayan Real'de mağlubiyet koça yazar. Yani daha kötüsünü yapamazlardı herhalde. Grin
Üst üste iki şampiyonluk çok büyük başarı. Ergin Ataman ve oyunculara tebrikler. Seneye muhtemelen tekrarı olmayacak ama takım dağılmadan ikinci kupayı da almak büyük işti. Artık Ergin Ataman da yavaş yavaş istediği NBA kontratı için görüşmeleri bekleyebilir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Harika bir maçtı kesinlikle. Son zamanlarda izlediğim en heyecanlı ve keyifli maçlardan birisiydi. Anadolu Efes'in turu geçip finale çıkabileceğine yürekten inanmaya başlamıştım. Maçın belli bir bölümünde çok sağlam bir üstünlük de sağladık ama kapamışlardı farkı. Aynı şeyi biz de onlara yaptık. Maçı ise buzzer-beater ile kazanmamız tadından yenmez bir durumdu. Micic harika bir iş yaparak üçlüğü göndererek finali Anadolu Efes'e getirdi. Belki riskli bir seçimdi öyle bir an için ama sonrasında kendimizden geçtik kesinlikle.  Grin

Finalin adı ise Real Madrid - Anadolu Efes. Yarın akşam 20'de nefesler tutulacak. Umarım kazanırız.
hero member
Activity: 714
Merit: 697
Finalde Real Madrid olması bence daha avantajlı. Barcelona'ya kaybetmişlerdi iki kez ve Euroleague'de kazandılar  yani Barcelona'ya göre daha rahat olacağımız bir maç diye düşünüyorum. Gelelim asıl diyeceğim meseleye. Arkadaş son saniye basketlerinde üçlük atılmaz ya neden riske giriyorsun 19 saniye vardı diye biliyorum ve ikilik atmak için gayet yeterliydi. Girmese uzatmada kaybetsek kötü senaryo gerçekleşirdi.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
Son saniye üçlüğü efsaneydi ama doğru bir tercih miydi derseniz bence çok yanlıştı, şans yanında oldu ve attı ama girmese maç uzatmaya gidecekti ve potaya penetre edip faul ya da kolay bir iki sayı bulmak varken bu tercih tartışılacaktı. Belki de uzatmada maç kaybedilecekti ve final kaçacaktı ama her şey olumlu geçti. Kupa bu sene gelirse güzel olur rakip Real Madrid olmuş bu maçtan daha zor olmaz.
full member
Activity: 525
Merit: 120
Dun oynanan her iki maçta nefes kesti.
Real Madrid 11 sayıdan geri dönüş yaptı ve normal sezonda hrr iki maçta da yenilen Real , bu maçta Barçayi yendi.
Sen ligi zirvede bitir gel burada elen. Real Madrid Barça'ya göre biraz daha kadro kalitesi düşük. Bakalım Efes öpebilecek mi. Eger olursa öyle birşey gerginin havasından yanına yaklaşmak zor olur
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Dün Micic adeta burası benim evim son noktayı ben koyarım dedi. Her iki maç da son topa kaldı ve son yılların en iyi Final 4'ü oluyor şu an. Bence zor olanı geçtik umarım okyanusu aşıp derede boğulmayız Real Madrid'in ismi kadar kadro kalitesi olduğunu düşünmüyorum ben bu sene
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
Cumartesi günü Anadolu Efes Real Madrid ile finalde kozlarını paylaşacak. Ben bir Fenerbahçeli olarak Anadolu Efes'in kupayı 2.kez almasını çok istiyorum. Gelecekse kupa Türkiye'ye gelmeli ama şunu da belirteyim. Ben finalde hakemlerin verecekleri kararlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Geçen yıl Efes aldı diye Real kollanacak bence. Hakem kararları önemli. Gergin bir teknik faul rahat alır. Umarım yanılırım ama Avrupa ne yazık ki bizim ülkeye bazı noktalarda farklı gözle bakıyor. Herşey cumartesi saat 00.00 a kadar belli olur artık.
hero member
Şu anda Euroleague Final Four'unda Efes Pilsen Olympiacos karşısında 37-32 geride. İlk yarının bitimine yaklaşık 4 dakika var. Maç selçuksporstta izlenir.

Shane Larkin çok iyi başladı 14 sayı ile. Olympiacos ise hayvan gibi üçlük yüzdesi ile oynuyor, taraftarları çok kalabalık ve iyi baskı yapıyorlar şu ana kadar. Bizde defans ve genel olarak Micic aksıyor. Micic'in devreye girmesi lazım. Tam da adamın memleketinde oynanıyor maç ama şu ana kadar çok kötü. Bu maçı gerekirse onun yokluğuna rağmen kazanmamız gerekiyor. Larkin kendini paraladı ve çok yoruldu, helal olsun.
member
Activity: 1022
Merit: 10
Eğer eşleşmeler @püsür hocamın belirttiği gibi olacaksa o zaman Anadolu Efes'in final şansı bence yüksek. Monaco gerçekten inanmış gibi oynuyor. Olympiacos'un işinin zor olduğunu düşünüyorum. Ancak Olympiacos bile Anadolu Efes'in rakibi olsa yine de bence temsilcimiz final görebilir. Şampiyon olur mu o işte gerçekten zor gibi. Ama tabi ki temennim şampiyon olmaları.
sr. member
Activity: 742
Merit: 279
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Olası Barcelona galibiyeti sonrası kural gereği iki İspanyol takımı final fourda karşılaşmak zorunda diye biliyorum.diger tarafta ise olimpiyakos Monaco arasında tercihim Monaco olur, Yunan takımları final fourlari en kötü haliyle bile basarabiliyor, Monaco da ise en büyük sıkıntı Mike James olur o da larkin ile sidik yarışına girer Efes diğer silahlarıyla finali görür, finalde ise coach Ataman bence Barça ile karşılaşmak ister çünkü onları yenmek hep çok zevkli olmuştur.
sr. member
Activity: 1568
Merit: 266
Anadolu Efes için tam da tercih edilebilir bir senaryo gerçekleşecek gibi duruyor ama hala bunu konuşmak için erken. Monaco ve Bayern Münih beklenilenin aksine çok iyi direnç gösterdiler ve ikisi de normal Euroleague sezonunun en iyi iki takımına karşı serileri 2-2'ye getirdiler. Eğer olur da ikisi birden Barcelona ve Olympiacos'u elerlerse mükemmel olur. En azından biri bile başarsa yine iyidir. Mesela karşımıza Monaco gelse bence finale kalma ihtimalimiz daha da yükselir. Rakibi küçümseme gibi bir hataya düşmeyiz zaten diye varsayıyorum. Sonuçta biz de mükemmel değiliz.  Grin
hero member
Activity: 714
Merit: 697
Olympiacos'un geçeceğini düşünmüyorum. Efes nefes alacak o ara. Ama asıl değinmek istediğin şey yine iddaa'dan parayı vurdukları. Son maçlardaki sayıları 2 çeyrekte atacak diye oran açsalar gözüm kapalı oynarım ama yine yediler milleti. Bundan sonraki maçlar sarar ama izlenilir. Sayı yönünden bu şekilde geçmemesi temennim tabii ki.
hero member
Real Madrid ve Anadolu Efes çok rahat bir şekilde serilerini kazanmayı başardılar. Anadolu Efes'in Final Four'a kaldığına hala o kadar şaşkınım ki. Çünkü bu sezon takımlarımız için pek de süper geçmiyordu. Fenerbahçe'nin de buralarda olmasını isterdim ama artık önümüzdeki sezon yaparlar bu işi umarım. Anadolu Efes en azından final görse bile süper bir başarı olur şimdi. Final Four'daki rakipleri kim olacak hala belli değil herhalde. Real Madrid gelirse sıkıntı büyük olur o yüzden umarım onlar gelmez.

Durum şu anda böyle olmuş. Bayern Munich ve As Monaco maçları kazanarak seriyi eşitlemişler. Açıkçası ben Olympiacos rahat geçer sanmıştım. Onların takılması bizim açımızdan biraz avantaj gibi. Efes rahat geçmiş oldu bu turu.

Bayern son maçı 59-52 kazanmış. İki takım da %17 ile üçlük atmış. Barça için 52 sayı nedir ya NBA'de tek çeyrekte atılıyor 45-50 sayı bazen ve yıldızlar kaç kere 50 sayı ile maçı bitiriyorlar. Zamanım olsa bu serinin tüm maçlarını izlemek isterdim. Ayrıca şu andan sonra tüm maçlar çok iyi aslında, izlemek lazım.
sr. member
Activity: 1582
Merit: 301
Real Madrid ve Anadolu Efes çok rahat bir şekilde serilerini kazanmayı başardılar. Anadolu Efes'in Final Four'a kaldığına hala o kadar şaşkınım ki. Çünkü bu sezon takımlarımız için pek de süper geçmiyordu. Fenerbahçe'nin de buralarda olmasını isterdim ama artık önümüzdeki sezon yaparlar bu işi umarım. Anadolu Efes en azından final görse bile süper bir başarı olur şimdi. Final Four'daki rakipleri kim olacak hala belli değil herhalde. Real Madrid gelirse sıkıntı büyük olur o yüzden umarım onlar gelmez.
hero member
Real Madrid de Maccabi'ye karşı seride 3-0 öne geçerek Final Four'u garantilemiş. Belgrad'da olacak final four için Sırp takımı olmaması ne olursa olsun iyi. Muhtemelen bizim karşı takımları destekleyeceklerdir. Olympiacos'u çok iyi takip edemedim ama normal sezonda 19 galibiyet ile Barcelona'dan sonra en iyi ikinci durumda. Real Madrid 18, biz 16 galibiyet almışız. Ama Efes 19 galibiyet alan Armani Milan'ı geçti ve final four'a kaldı. Umarım bizimkiler iyi oynayabilir de en azından finale kalabiliriz. Pleiss ve Larkin bu son maçlarda baya iyiydi, umarım Final Four'da da yüksek performanslarıyla başarılı sonuç alabiliriz.
Pages:
Jump to: