Pages:
Author

Topic: 2021-22 Turkish Airlines Euroleague Sezonu - page 2. (Read 606 times)

full member
Activity: 525
Merit: 120
Anadolu Efes yine Final foura kaldı inşallah şampiyon olurlar.
Ben bir Fenerbahçe taraftarı olarak Ergin Ataman'a kızsam da kesinlikle çok iyi koç ve başarıyı hak ediyor.
Umarım hakemler ibnelik yapmaz ve Efes üst üste şampiyon olur. Türkiye'nin bir basketbol ülkesi olduğunu tüm dünyaya kanıtlariz.

Hakemler vermeyecek gibime geliyor hele ki üst üste şampiyonluk şansımız varken ama yine de Ergin Ataman'ı sevmesem de içeri farklı dışarı farklı Smiley Alıp getirsinler üst üste en azından basketbolda bir yerimiz olur, kalıcı bir yerimiz.

Neredesin Obra reis demeden de bitirmek istemiyorum Smiley

Bu sene en büyük şampiyonluk adayı Barcelona bence. Ne yapıp edip onu şampiyon yapabilirler. İyi kadro kurdular tamam ama iş  onla bitmiyor.  Bakalım hakemler etkili olacak mı?
İstanbul da olan csk maçı halen aklımdan gitmedi.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
Ben bir Fenerbahçe taraftarı olarak Ergin Ataman'a kızsam da kesinlikle çok iyi koç ve başarıyı hak ediyor.
Umarım hakemler ibnelik yapmaz ve Efes üst üste şampiyon olur. Türkiye'nin bir basketbol ülkesi olduğunu tüm dünyaya kanıtlariz.

Hakemler vermeyecek gibime geliyor hele ki üst üste şampiyonluk şansımız varken ama yine de Ergin Ataman'ı sevmesem de içeri farklı dışarı farklı Smiley Alıp getirsinler üst üste en azından basketbolda bir yerimiz olur, kalıcı bir yerimiz.

Neredesin Obra reis demeden de bitirmek istemiyorum Smiley
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
full member
Activity: 525
Merit: 120
Burada Fenerbahçe'nin bu sene bir şey yapması cok zor gibi gözüküyor. Real Madrid'i yenen takım Kızılyıldız'a yeniliyor. Son 2 deplasman maçlarında yenildi. İlk 8'e kalırsa bu sene büyük başarı elde etmiş olur. Ondan daha öteye gitmesi zor  bu sene benim favorim Milano.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 28, 2022, 04:21:18 PM
Hala normal sezonun bitimine yaklaşık 10 hafta var ama çoğu gitti azı kaldı diyebiliriz yine de. Şu an iki takımımız da ilk 8 içerisinde kendilerine yer bulmuş durumda ki bu oldukça sevindirici bir haber. Çok sıkıntılı bir sezon geçiriyoruz bu kez malesef. İki takımımız da hemen hemen kazandıkları maç sayısı kadar mağlubiyete sahip. Normal sezonu ilk 8'de bitirelim de ilk hedef o olsun tabi. Ondan sonrasında büyük işler başarabilmek için mevcut performansların üzerine çok fazla koyulması lazım. Yoksa erken veda görebiliriz hem Anadolu Efes hem de Fenerbahçe'den.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 28, 2022, 04:19:48 PM
Rus takımlarına yaptırım uygulanması en büyük gerizekalılık örneklerinden biridir. Hükümetlerin kararları yüzünden neden sporcuları cezalandırırsınız? Fifa'nın yaptığı da Euroleague organizasyonunun yaptığı da saçmalığın önde gideni. Olağanüstü durumlarda deplasmanı kaldırıp tarafsız sahada maç yaptırabiliyorsunuz, takımları turnuvadan atmak nedir? Bir an önce bu yanlıştan dönmeleri lazım aksi halde çok büyük prestij kaybedecekler. Ben tepkimi koyar, böyle organizasyonları izlemem. Yayın reytingleri düşsün sponsorlar zarar etsin o zaman görürüz aldığınız yanlış kararların sonucunu.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 28, 2022, 04:14:13 PM
Rus takımları savaştan oldukça etkileniyor. Bu sezon Turkish Airlines EuroLeague'de mücadele eden CSKA Moskova, UNICS Kazan ve Zenit ile ULEB EuroCup'ta oynayan Lokomotiv Kuban'ın katılımı donduruldu. Duruma bakacaklarmış ve olumlu yönde gelişme yaşanmazsa Rus takımlarına karşı oynanan tüm normal sezon maçlarının iptal edileceğini söylemişler. Ayrıca CSKA'dan da şu anda 5 oyuncu ayrılmış. Kulüpten yapılan açıklamada, Shengelia, Lundberg, Grigonis, Voigtmann ve Bolomboy'un şahsi sebeplerle takımı bırakmayı tercih ettikleri belirtilerek, "Bu hareket sözleşme şartlarına aykırı olsa da kulüp, sporcuların kararını anlayışla karşılıyor. Oyuncu anlaşmalarının durumu, Avrupa'daki siyasi ve sportif ortam normale döndüğünde çözülecek." demiş kulüp. Savaşın bu yönleri insanlık dramının yanında ayrı bir tadımızı kaçırıyor bence.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
February 22, 2022, 07:14:21 AM
Euroleague'de 26. haftayı da geride bırakmış bulunuyoruz. En baştaki ilk iki maç 26. haftaya ait olmasa da Ntvspor nedense buraya eklemiş. Alınan toplu sonuçlar:

Sonuçlar sonrasında oluşan puan durumu:

Real Madrid - Barcelona maçında büyük bir çekişme görürüz herhalde diye düşünüyordum ama Barcelona daha ilk çeyrekten 28-8 üstünlük yakalayıp fişi çekti. Real Madrid geri dönüş yapmakta çok zorlanınca da Barcelona 86-68 kazandı. Temsilcilerimizden Fenerbahçe bu haftayı boş geçti. Anadolu Efes ise Olympiacos deplasmanında çok iyi bir maç çıkarsa da 75-75'ten uzayan maçı 87-85 kaybetti malesef. Ancak temsilcilerimizi hala playoff sınırında görmek güzel. Ama tabi umarım ikisini de playofflarda izleyebiliriz.
sr. member
Activity: 1596
Merit: 268
February 08, 2022, 02:25:58 PM
Fenerbahçe bugün Real Madrid'i yenebilirse eğer final four için iddialı olduğunu gösterir ama Real yenerse belki ilk 8 olur ondan da daha öteye gitmez. Deplasmanda Milano'yu yendikten sonra bu maçı da alırsa iyi mesaj vermiş olur.

Tüm sezonu tek bir maça indirgemek bana kalırsa hata olur hocam üstelik Fenerbahçe'de Vesely gibi bir star yokken.Bu arada 2 yıl aranın ardından ilk defa salon full ve seyirci desteği kendisini hissettiriyor Real Madrid ilk çeyrekte sadece 8 sayı bulabildi.
sr. member
February 08, 2022, 01:40:23 PM
Fenerbahçe bugün Real Madrid'i yenebilirse eğer final four için iddialı olduğunu gösterir ama Real yenerse belki ilk 8 olur ondan da daha öteye gitmez. Deplasmanda Milano'yu yendikten sonra bu maçı da alırsa iyi mesaj vermiş olur.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
February 08, 2022, 12:53:02 PM
Temsilcilerimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe sezona çok kötü başladıktan sonra bir anda form tuttular deyim yerindeyse alev aldılar Fenerbahçe 5 maçlık galibiyet serisi yakaladı ve bu seriyi yakalarken en önemli iki oyuncusu De Colo ve Vesely sakatlıkları nedeniyle forma giyemedi.Bugün Fenerbahçe sahasında Real Madrid'i ağırlayacak favori İspanyollar olsa bile ben kazanabileceğimizi düşünüyorum.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
January 28, 2022, 02:58:27 PM
Bu sezon malesef takımlarımızın hiçbiri çok iyi bir dönem geçirmiyor. Anadolu Efes biraz daha iyi bir sezon geçirse de onlar da playofflara kalsa bile zar zor kalacak gibi duruyorlar. Fenerbahçe, Anadolu Efes'ten sadece 1 az galibiyet sayısına sahip şu an. Kalan maçlarda her iki takımımızın da performanslarını artırmaları gerekiyor. Normalde kazanabilmemiz gereken bir çok maçı kaybediyoruz. Bu çok can sıkıcı. Euroleague'de son zamanlarda Türk takımlarının başarılarını ve adlarından söz ettirişlerini göz önünde bulundurunca, bu tablo hoş durmuyor haliyle.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
January 28, 2022, 02:41:40 PM
Anadolu Efes istediği başarının bu sezon için uzağında kalsa da play off oynarlarsa ne yapacakları belli olmaz çünkü tecrübeli oyunculara sahipler. Fenerbahçe'ye gelince oyun güçleri yetersiz kaldı çoğu maçta ve playoff'a kalsalar dahi gelecek ilk 3'teki ciddi rakiplere karşı şansları çok az olacaktır
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 28, 2022, 07:38:11 AM
Son olarak Euroleague'de 23. hafta maçlarının bir kısmı oynandı ve oynanmayı bekleyen maçlar da var. Şu anki fikstür durumu ve sonuçlar:

Puan durumunun son hali ise şöyle:

Anadolu Efes son maçında Zenit'e 76-67 kaybetti fakat hala playoff sınırının içeri tarafında yerini koruyor. 3. çeyreğe kadar Anadolu Efes aslında maçı kafa kafaya götürmüştü fakat bu çeyrekteki performans düşüklüğü yüzünden fark açıldı ve Zenit son çeyreği de dengede tutmayı başararak maçı güvenli bir farkla kazandı. Diğer temsilcimiz olan Fenerbahçe ise maçı ertelendiği için oynayamadı. Yine de playoff sınırından çok uzak olmadıkları için umarım her iki temsilcimiz de playofflara kalmayı başarır.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
January 21, 2022, 01:53:58 AM
Uzun bir aranın ardından bu hafta euroleaguede herhangi bir maç ertelenmesine şahit olmadık bu oldukça sevindirici bir gelişme.Sakatlıklarla boğuşan Fenerbahçe Zalgris'i son çeyrekte yaptığı geri dönüş ile 73-67 yenerek son 7 maçtaki 6.galibiyetini aldı.Maçı izlemeyebilirsiniz ama son çeyrekte Şehmus Hazer'in smacını kesinlikle izleyin haftanın hareketi olmaya aday bir smaç oldu.
sr. member
January 15, 2022, 05:27:47 AM
Dün yine Euro league de bir çok maç iptal oldu. Daha sonra bu maçları telafi etmek zor olacak. Bizim takımlarımız bir türlü sağlam bir ritim tutturamadı. İlk 8'e kalırlar ama final four bizim takımlarımız için çok zor
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
January 14, 2022, 03:19:22 PM
İnsanın adı çıkacağına canı çıksın hesabı hakemler de Ergin Ataman’a çok kolay teknik faul çalabiliyorlar ama tabii ne olursa olsun hakemlerle münakaşaya girdiği her maçta takımına zarar veriyor Ergin Ataman. Bu şekilde NBA’yı bıraktım Efes’in başında bile koltuğu sallanır koçun
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
January 14, 2022, 03:06:46 PM
Adam yürüyen ego olmuş sanki Phil Jackson. Tamam çok büyük başarılar kazandın Türkiye'nin en iyi koçusun Avrupa'da sayılı isimlerdensin ama bu hareketler yakışıyor mu senin gibi bir koça? Ergin Ataman'a bu hareketleri hiç yakıştıramadım. Tek bir taraftar grubuyla kavga etse anlarım kişisel husumeti var derim ama yerli yabancı bütün kulüplerle böyle sorunlar yaşıyor. Ciddi bir öfke kontrol eğitimi alması lazım bu kadar profesyonel bir koçun yapmaması gereken hareketleri yapıyor. NBA hedefinin olduğunu biliyorum bu dediğimi ciddiye almazsa NBA'i unutsun.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 14, 2022, 02:04:14 PM
Ergin Ataman Barcelona maçından atıldı. Taraftarlar da biraz bence şerefsizce tepki gösterince Ergin Ataman da sinirlendi ve 'ben kupayı aldım' hareketleri ile salonu terk etti: https://youtu.be/ZlL5cPY7bUA

En azından sahadan çıkış anını izlemenizi öneririm.

Ergin Ataman'ı ben seviyorum ancak adamda garip bir şeyler olduğu açık. Sadece Türk taraftarlar ile değil yabancılar ile de sorun yaşamaya başladı. Ayrıca bence corona sebebiyle iptal olan sezonun şampiyonu da Efes Pilsen sayılır, hadi diyelim iki şampiyonluğu var ancak ne koçlar var ne müthiş kariyerleri ile böyle hareketler yapmıyorlar. Valla açıkçası kendisinin fiziksel olarak görünüşünden dolayı mıdır nedir biraz kompleksleri var sanırım. Keşke işine baksa, sahadaki sonuç ile konuşsa.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 09, 2022, 04:16:55 PM
Bugün oynanacak bütün maçlar covid nedeniyle yine ertelendi. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Açıkcası Euroleague yönetimi böyle maçları erteleme kararları almaya devam ederse sezonun tamamlanma ihtimali epey düşük gözüküyor.Bu konuda Nba yönetiminin aldığı kararlar örnek teşkil edilebilir gerekirse 10 günlük sözleşme yapılıp oyunculara lisans çıkarılabilir ya da oyuncuları bir alanda toplayıp tüm maçları orada yapabilirler covid yayılmasını engellemek için.
Pages:
Jump to: