Pages:
Author

Topic: 2022 FIFA Dünya Kupası ve Elemeleri Ana Konu - page 7. (Read 1660 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
https://www.ntvspor.net/futbol/milli-takim-da-okan-buruk-donemi-basliyor-613b5bca15ae6ee4b8067289

Görünüşe bakılırsa milli takım teknik direktörlüğü için Okan Buruk ile büyük oranda anlaşmaya varılmış. Başakşehir ile 2019/2020 sezonunda kulüp tarihinin ilk şampiyonluğunu yaşamıştı ve şu an herhangi bir kulübü çalıştırmıyor. Bence öne çıkan adaylar arasında en iyisi olarak görünen de Okan Buruk'tu. Şimdiden hayırlı olsun diyelim. Umarım milli takımımız yeni bir dönem itibariyle kendine çeki düzen verip azimli bir şekilde oynamaya başlar.

Norveç'i biz daha önce 3-0 yenmeyi başarmıştık. İyi bir yönetim tarzı ile yine kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum.

Okan buruk ne kadar başarılı olabilecek merak ediyorum Okan yönetiminde ilk maç Norveç ile olacak ve bizim grupta ölüm kalım maçımız olarak adlandırabiliriz bu maçta mutlak galibiyet parolasıyla maça çıkmamız lazım milli takımda nasıl değişiklikler olacak acaba
full member
Activity: 1400
Merit: 161
https://www.ntvspor.net/futbol/milli-takim-da-okan-buruk-donemi-basliyor-613b5bca15ae6ee4b8067289

Görünüşe bakılırsa milli takım teknik direktörlüğü için Okan Buruk ile büyük oranda anlaşmaya varılmış. Başakşehir ile 2019/2020 sezonunda kulüp tarihinin ilk şampiyonluğunu yaşamıştı ve şu an herhangi bir kulübü çalıştırmıyor. Bence öne çıkan adaylar arasında en iyisi olarak görünen de Okan Buruk'tu. Şimdiden hayırlı olsun diyelim. Umarım milli takımımız yeni bir dönem itibariyle kendine çeki düzen verip azimli bir şekilde oynamaya başlar.

Norveç'i biz daha önce 3-0 yenmeyi başarmıştık. İyi bir yönetim tarzı ile yine kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum.

Anlaşmanın bu kadar hızlı gerçekleşmesini beklemiyordum. Şimdiden milli takımımıza güç getirmesini dilemeye başladım. Okan Buruk zamanında milli takımda az oynamamıştır, iyi bilir bence o yüzden takımı da. Teknik direktörlük tecrübesi de şimdiye kadar gayet iyiydi sizin de belirttiğiniz gibi. Güzel bir oyun anlayışı ile oyuncularını sahaya çıkarması gerekiyor. Ayrıca gazla çalışan bir milli takım da olmamalıyız kesinlikle. Yani gerçekten taktiksel kararlara dayanarak maçları kazanmalıyız. Gazla bir yere kadar gidersiniz. Karşınıza sizin oyun tarzınızı çözmüş bir takım gelince ne yapacağınızı bilemezsiniz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Şenol Güneş'in gidişi kazanılmış bir zafer olarak görüyorum sonunda kurtulduk, maç sonları salak saçma açıklamalar yapıyordu, yeni gelecek olan umarım şu takımı düzene sokar ilk elemelere başladığımız gibi top oynatır takımı.
full member
Activity: 854
Merit: 113

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Şenol Güneş sonunda istifa etti. Bu yıl hiçbir takım çalıştırmaz artık ama Trabzonspor Abdullah Avcı ile şampiyon olamaz ise seneye sezon başı itibariyle Trabzonspor'un başına geçer.
Yeni hoca kim olacak acaba? Geriye 4 mac kaldı.. tahminim Okan buruk olur  bakalım tutacak mı?
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Löw olsaydı gerçekten bizim için çok iyi olurdu. alman ekolünü futbolda çok beğeniyorum. ayrıca löw torpilli değil işini iyi yapan oyuncuları milli takıma çağırırdı. alman gurbetçilerde de potansiyelli oyuncuları yine getirebilirdi. keşke o gelseydi.

Joachim Löw'ün adının bile geçmesi bana bir "Acaba?" dedirtti ama çok da inanmadım. Zaten kendisi de bir süre herhangi bir takım çalıştırmayı düşünmediğini söylemiş. Alman ekolüne bayılan bir insanım ben de. Bayern Münih, Borussia Dortmund gibi takımların nasıl bir disiplinle oynadıklarını hepimiz iyi biliyoruzdur. Aynı oyun anlayışını Türkiye milli takımına entegre etse harika sonuçlar ortaya çıkardı gibime geliyor. Çünkü takımımız yetenekli oyunculardan kurulu şu an. Böyle bir kadroyla çok iyi başarılar yakalayabilir normalde milli takımımız.
member
Activity: 294
Merit: 49
Şenol Güneş gitti. Yerine en büyük favorim Yılmaz Vural, şaka deniyorum, gerçekten Yılmaz Vural. Ha o olmazsa Olan Buruk, o da olmazsa Sergen Yalçın'ı getirin. Adam futbol dehası. Hem de zeki. Şenol Güneş'in gitmesi inşallah hayırlıdır. İnşallah da gelen gideni aratmaz. Yorumculara göre hatanın büyüğü onda. Oyunculara bakıyoruz first class, oyuna bakıyoruz bad class. Düzelsin de son dakika da olsa çıkalım şu gruptan

Hakikaten de istifa etmiş. Şimdi internetten okudum haberi. Habere göre yerine düşünülen teknik direktör adayları  Okan Buruk, Rıza Çalımbay, Mustafa Denizli, Tayfun Korkut, Emre Belözoğlu ve Samet Akbaba isimleri geçiyor...
full member
Activity: 182
Merit: 140
Şenol Güneş gitti. Yerine en büyük favorim Yılmaz Vural, şaka deniyorum, gerçekten Yılmaz Vural. Ha o olmazsa Olan Buruk, o da olmazsa Sergen Yalçın'ı getirin. Adam futbol dehası. Hem de zeki. Şenol Güneş'in gitmesi inşallah hayırlıdır. İnşallah da gelen gideni aratmaz. Yorumculara göre hatanın büyüğü onda. Oyunculara bakıyoruz first class, oyuna bakıyoruz bad class. Düzelsin de son dakika da olsa çıkalım şu gruptan
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
İlk defa şu saçma sapan programı izleyesim geldi anasını satayım bu kadar kötü giden mevzulardan sonra merakla bekletip kahkaha attırdı Cheesy https://www.instagram.com/p/CTpRQZ1DZJ7/
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Sonunda Şenol Güneş’in tahtı sallandı.Buraya kadar denildi.Gerçi kendisi istifa etmediği için -kuvvetli ihtimal- tüm kalan alacaklarını tahsil edip, öyle ayrılmıştır.Aldığı paranın ne kadar hakkını verdiği şüphelidir.

Elindeki kadroya baktığımızda son Fransa ligi şampiyonu Lille’de as takımda oynayan 2 isim, Atalanta’da defansta oynayan Merih Demiral, bir dönem Barcelona’nın takip ettiği Leicester City banko defansı Çağlar Söyüncü, Liverpool gibi bir kulüpte defansta oynayan Ozan Kabak vardı.

Diğer oyuncularımız da profesyonel mevkilerinde başarılıydı ancak gerçek başarı gelmedi.

Umarım bundan sonra başarılı oluruz.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Tek sorun şenol güneşte mi? onu buraya getiren federasyonda hiç mi sorun yok? bu fiyata kim anlaşma imzaladıysa bunlarda hesabını versinler. yazık bu oyuncularla başarı kazanamıyorlarsa tek sorun hoca ve federasyondadır. inşallah iyi bir hoca getirirler başımıza.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
Şenol Güneş'in takımdan hemen gönderilmesi isabetli bir karar diye düşünüyorum. Hiçbir takımda bir teknik direktör sürekli olarak başarı yakalayamaz. Son zamanlarda Şenol Güneş için olan şey de buydu ve bir değişiklik gerekiyordu. Bakalım şimdi yerine kim getirilecek. Aklıma ilk olarak Sergen Yalçın gelmişti tabi ama adaylar arasında şu an ismi geçmiyor. Bir aralar da Fatih Terim'in getirilmesi konuşuluyordu ama onun da adaylar arasında ismi yok. Sonraki maçımız için antrenmanlar öncesi netleştirilmesi iyi olur. Norveç ile oynayacağız ve kritik maçlardan birisi bizim için. Eğer toparlanamazsak Haaland bizi darmadağın edebilir.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Diğer maçı 8 ekimde Norveç ile Türkiye’de oynayacağız bu maç çok kritik. Eğer grubu ikinci sırada bitirebilirsek dünya kupasına gitmek için son şansımız olabilir. Hollanda’nın puan kaybedecek maçı yok. Her takımı rahatça yenip grup lideri olarak gruptan çıkacaklar. Bizim şu an rakibimiz Norveç.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Şenol Güneş'in işine şimdiden son verilmesi yerinde bir karar. Tabi oyuncuların kendisinde de ruh yok ama o ruhu kazandırabilecek bir teknik adam ile anlaşılırsa işler düzelmeye başlayacaktır. Doğru kişi kim olabilir inanın en ufak bir fikrim yok. Joachim Löw'ün adının geçtiğini duyunca heyecanlanmıştım. Çünkü çok iyi bir teknik adam olduğuna inanıyorum ve Alman futbolunun izlerini gördüğümüz bir taktikle harika işler yapabilirdik belki de. Ancak malesef federasyona hala bir takım çalıştırmak istemediğini iletmiş. Umarım yeni gelecek teknik adam takımın şahlanmasına öncülük eder.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Löw olsaydı gerçekten bizim için çok iyi olurdu. alman ekolünü futbolda çok beğeniyorum. ayrıca löw torpilli değil işini iyi yapan oyuncuları milli takıma çağırırdı. alman gurbetçilerde de potansiyelli oyuncuları yine getirebilirdi. keşke o gelseydi.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
SON DAKİKA! TFF Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı
Son dakika! Türkiye Futbol Federasyonu A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı

Yapılan açıklama şu şekilde:

A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir.

Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz.
https://www.fanatik.com.tr/son-dakika-tff-senol-gunes-ile-yollarin-ayrildigini-acikladi-2240763

beklenen olmuş ve sonunda tff, şenol hocayı göndermiş, hayırlısı olsun. rıza çalımbay ve okan buruk isimleri plase olarak dolaşıyor; bence aykut kocaman da olabilir. sergen elindeki iyi kadro ve şampiyonlar ligi fırsatı nedeniyle milli takım teklifini nazikçe geri çevirir.  

İlk önce Türkiye'yi eskilerden iyi bilen bir teknik direktör olan Joachim Löw'e gitmişler ama teklifi reddetmiş. Şimdiki adayların hepsi yerli ve şöyle sıralayabilirim: Emre Belözoğlu, Samet Aybaba, Okan Buruk, Aykut Kocaman ve Rıza Çalımbay. Görünüşe göre, Sergen Yalçın Beşiktaş'ı bırakmak ya da ikisini aynı anda götürmek istemediği için o seçeneği elediler. Ben bu adaylar arasından Okan Buruk'u daha uygun görüyor gibiyim. Şenol Güneş kararını zamanında netleştirmeleri iyi oldu. Umarım yeni gelecek teknik direktör ile birlikte takım canlanmaya başlar ve uzun yıllar boyu da saçmalamaya başlamaz yine.

https://www.ntvspor.net/futbol/low-den-a-milli-takim-a-ret-iste-yerli-adaylar-613b47c2c6598ce740ad62c2
hero member
Aynı tas aynı hamam olmaması temennisiyle kapatalım Şenol Güneş sayfasını. Şu milli takıma bi 5-10 sene götürecek başarılar getirecek bir teknik adam gelsin abi artık. 2-3 sene de bir aynı muhabbetler gerçektende sıkmaya başladı...

Harbiden hocam ha bir kaç senede bir olmuyor dur Şenol hoca gelsin de adam etsin deniyor şimdi Fatih terim boşta olsaydı hemen ilk isim yine Fatih terime dönecekti sürekli bir döngü var sanki ülkede başka teknik direktör kalmadı

Valla hocam Yılmaz Vural'a verilsin istiyorum açıkcası oynamazsa milyonlarca tl pirim alanlar döve döve oynatır. En kötü ne olacak ki artık kaç turnuvada rezil olduk varsın şu adama bir şans verilsin artık.
legendary
Aynı tas aynı hamam olmaması temennisiyle kapatalım Şenol Güneş sayfasını. Şu milli takıma bi 5-10 sene götürecek başarılar getirecek bir teknik adam gelsin abi artık. 2-3 sene de bir aynı muhabbetler gerçektende sıkmaya başladı...

Harbiden hocam ha bir kaç senede bir olmuyor dur Şenol hoca gelsin de adam etsin deniyor şimdi Fatih terim boşta olsaydı hemen ilk isim yine Fatih terime dönecekti sürekli bir döngü var sanki ülkede başka teknik direktör kalmadı
hero member
legendary
TFF görevden aldığı için kalan parasını güzelce alır Şenol güneş senelik ne kadardı 3.2 milyon Euro muydu maaşı hollanda hocası 500 bin Euro ile çalışıyor vallaha Türkiye’de zengin olmak bu kadar kolaymış işte başa kim geçer bilmiyorum ama Aykut veya Ersun geçmesin kanser ediyor futbolu Grin
Pages:
Jump to: