Pages:
Author

Topic: 2022 indirim Ana Konu - page 2. (Read 540 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
July 25, 2022, 03:09:01 PM
Bu geceden itibaren motorinde 92 kuruş indirim beklentisi diye bir haber duymuştum ne kadar doğrudur bilmiyorum ama doğrudur bu sıra dolar arttı diye düşüş ihtimali düşük bence yine de indirimi takip eden varsa haberi olsun arkadaşlar benimki benzin olduğu için motorine fazla önem vermiyorum Grin
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
July 24, 2022, 06:09:33 PM
Sırf aradan indra gandi yapacakları avanta için saçma sapan projelere(!) para harcamasalar, dünyanın en dangalak enflasyon teorisinde ısrar etmeseler ve sadece bunlarla cepte kalacak birkaç milyar dolarla petrolü sübvanse etselerdi bunun ekonomiye etkisi olumlu yönde 3 kat olurdu.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
July 24, 2022, 05:47:04 PM
25 Temmuz Pazartesi gecesinden geçerli olmak üzere motorin fiyatına 92 kuruşluk indirim yapılacakmış bakalım bu indirimlerin devamıda gelirse daha güzel şöyle 15-16 Liraya kadar fiyatlar geri gelse çok daha iyi olacak ama sanırım bu seviyeler imkansız gibi görünüyor. Benzinde ve otogazda ise herhangi bir indirim beklenmiyor.

Kaynsk: https://finans.mynet.com/galeri/haber/detay/ekonomi/son-dakika-petroldeki-dusus-akaryakit-fiyatlarina-yaradi-tabelalar-degisiyor-motorin-ve-benzin/446535/1
Keşke o fiyatlara düşebilse dediğiniz gibi, bunu cidden kalpten isterdim ama bizdeki doların durumu böyleyken, ki ülkeyi mahvetme pahasına doları tutmaya çalıştıklarını biliyoruz, çok çok zor. Ayrıca Rusya yüzünden enerji konusunda çok büyük çıkmazlar var. Direkt benzini çok etkilemese de genel durumu çok etkiliyor. Bizim doların ben bu seviyelerde çok durabileceğini sanmıyorum, kışa doğru daha da kötüleşecektir.

Gönül ister ki şöyle 12 ya da 24 ay taksitlerle telefonu yenileyebilsek ya da pc toplayabilsek ama şu anda ben öyle yapmıyorum. Sadece şu anda bitmiş olan prime indirimlerinden güzel yararlandım. Zaruri olan birkaç şeyi çok güzel indirimlerle kaptım.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 23, 2022, 03:19:03 PM
25 Temmuz Pazartesi gecesinden geçerli olmak üzere motorin fiyatına 92 kuruşluk indirim yapılacakmış bakalım bu indirimlerin devamıda gelirse daha güzel şöyle 15-16 Liraya kadar fiyatlar geri gelse çok daha iyi olacak ama sanırım bu seviyeler imkansız gibi görünüyor. Benzinde ve otogazda ise herhangi bir indirim beklenmiyor.

Kaynsk: https://finans.mynet.com/galeri/haber/detay/ekonomi/son-dakika-petroldeki-dusus-akaryakit-fiyatlarina-yaradi-tabelalar-degisiyor-motorin-ve-benzin/446535/1
hero member
Activity: 728
Merit: 698
July 22, 2022, 01:43:21 PM
Brent 104-105 dolar seviyelerinde dolar kuru deseniz 18 liraya doğru yükseliyor bu sebeple indirim beklemiyorum hatta 2-3 lira birden bindirim yaparlarsa şaşırmam çünkü durum onu gösteriyor.

Yakın zamanda aldığım ürünlerde fiyatı düşen bir şey görmedim aksine fiyatlar yükseliyor özelliklede temel gıda ürünlerinde ciddi artış var.

Alacağımız ürünleri geç olmadan almak kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik olur, bu ekonomik durumda artan enflasyon ve değer kaybeden TL ile fiyatı düşen ürün neredeyse yok, benzin de artar, mazotta artar, fiyatlar yükseliyor yükselmesine, indirimler hep geçici olarak yapılıyor,

3 harfli marketlere gittiğimde ihtiyacım olanları alıyorum sonra eğer işime yarayabilecek bir şey varsa diyelim ki 2 hafta sonra bitecek bir yağ ya da un tarzı malzemeleri eğer o an indirimdeyse kaçırmak istemiyorum. O an alım gücüm var alabiliyorum eğer alım gücüm olmasa ne yapılır gerçekten çok zor bir durum. Şu dönemde zar zor geçinen insanları gördükçe kahroluyorum. Çünkü daha da kötüye gidiyoruz. Kaç kez bu dediğim marketlerden fiyat bakıp hiçbir şey almadan çıkan insanlar gördüm. Ucuz olarak hizmet sunmayı hedefleyen bu marketler bile artık insanların alım güçlerini zorluyor. Böyle artış devam ederse ya da şu anki durum düzelmezse daha da kötüye doğru gidişimiz hızlanır.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
July 22, 2022, 08:11:34 AM
Brent 104-105 dolar seviyelerinde dolar kuru deseniz 18 liraya doğru yükseliyor bu sebeple indirim beklemiyorum hatta 2-3 lira birden bindirim yaparlarsa şaşırmam çünkü durum onu gösteriyor.

Yakın zamanda aldığım ürünlerde fiyatı düşen bir şey görmedim aksine fiyatlar yükseliyor özelliklede temel gıda ürünlerinde ciddi artış var.

Alacağımız ürünleri geç olmadan almak kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik olur, bu ekonomik durumda artan enflasyon ve değer kaybeden TL ile fiyatı düşen ürün neredeyse yok, benzin de artar, mazotta artar, fiyatlar yükseliyor yükselmesine, indirimler hep geçici olarak yapılıyor,
hero member
July 22, 2022, 01:23:39 AM

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
July 21, 2022, 05:11:25 PM
Akaryakıt konusundan bahsediyorsak benzinin litresinde son zamanlarda 5-6 lira civarı toplam bir indirim geldi yanlış hatırlamıyorsam. Dolar her ne kadar artıyor olsa da brent petrolün düşüşte olması yine de indirime zorladı neyse ki. Tabi hala 22-23 lira aralığından bahsettiğimiz bir durum var o yüzden iyi diyemem. Umarım brent petrol önümüzdeki günlerde düşme eylemini sürdürür de 20 liranın altına kadar bir gerileme görebiliriz. En güncel indirim miktarı 96 kuruş kadardı ve devamının gelmesi dileğiyle.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
July 21, 2022, 08:31:29 AM
Akaryakıtta fazla bir indirim olacağını düşünmüyorum. Akaryakıt hala dolar arttığı için stabil kalıyor. Brent petrol bugün yüzde 4 düştü ama petrole bu hemen yansımıyor tabi. Keşke petrole yansısa da anlık fiyat üzerinden alsak. Adamlara de hak veriyorum yüz binlerce lira yatırım yapıyorlar ve sen daha yüksekten aldığın benzini eritemeden düşükten satmak zorunda kalacaksın öyle olursa.
hero member
July 06, 2022, 04:54:32 PM
Brent petrolde bu hafta 10 dolar civarında fiyat geriledi ama bizim akaryakıt fiyatlarına neden yansıtılmıyor anlamıyorum. Bayram öncesi seyahate çıkacaklar içinde daha uyguna yakıt almış olurlardı ama fiyat yukarı çıkarken hemen zammı yerleştirmeyi unutmazken fiyat düşüşlerinde indirim yapmaya elleri gitmiyor sanırım. Her yakıt aldığımızda biraz daha soyuluyoruz.

Saat 17:30 itibariyle 100 doların altına düştü.

2 gün önce 1 lira zam gelecek dediler depoyu doldurdum, akşamına haber geldi zamdan vazgeçildi diye. Şimdi de petrol fiyatı düştü diye indirim beklemeye başladık. Onlar indirimi pompaya yansıtana kadar ben depoyu boşaltırım o ayrı konu, ama madem zam yapmayacaksınız neden zam haberi düşürtüyorsunuz piyasaya, yapın zammı biz de rahatlayalım siz de rahatlayın Cheesy
Zam haberi verildiğinde brent petrol 110 dan 114 de çıkmıştı sonrasında 104 hatta 99 dolarlara kadar inince ayıp olmasın diye zammı geri çekmek istemişlerdir. Bu rakamda kalıcı olabilirse 3-4 TL daha indirim yapılabilir diye düşünüyorum aslında bayram öncesi güzel bir zam yapılır diyordum bu zammıda nasıl olsa enflasyon açıklandım maaş zamları yapıldığı için yapılır diyordum. Benzinli araç olsa bende sizin gibi yapacaktım aslına bakarsanız zam bekliyordum şimdide indirim bekliyorum ne hallere kaldık.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
July 06, 2022, 04:48:37 PM
Brent petrolde bu hafta 10 dolar civarında fiyat geriledi ama bizim akaryakıt fiyatlarına neden yansıtılmıyor anlamıyorum. Bayram öncesi seyahate çıkacaklar içinde daha uyguna yakıt almış olurlardı ama fiyat yukarı çıkarken hemen zammı yerleştirmeyi unutmazken fiyat düşüşlerinde indirim yapmaya elleri gitmiyor sanırım. Her yakıt aldığımızda biraz daha soyuluyoruz.

2 gün önce 1 lira zam gelecek dediler depoyu doldurdum, akşamına haber geldi zamdan vazgeçildi diye. Şimdi de petrol fiyatı düştü diye indirim beklemeye başladık. Onlar indirimi pompaya yansıtana kadar ben depoyu boşaltırım o ayrı konu, ama madem zam yapmayacaksınız neden zam haberi düşürtüyorsunuz piyasaya, yapın zammı biz de rahatlayalım siz de rahatlayın Cheesy
hero member
July 06, 2022, 07:33:52 AM

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
July 05, 2022, 12:52:35 PM
Arkadaşlar yanlış anlamayın iyi niyetinize karşı bir söyleyeceğim yok ama 2022'de yapılan tek indirim hayat standardımıza yapılıyor. Her geçen gün hayat kalitemiz biraz daha düşüyor.

1 temmuzda asgari ücrete yapılan %40+ zammın etkilerini önümüzdeki aydan itibaren görmeye başlayacağız çünkü hem asgari ücrete hem de SGK primlerine %40+ zam geldi. İşverenin maliyeti katlandı. Bu maliyetler fiyatlara "pozitif iyileştirme(!)" olarak yansıyacak.

Bugün satın aldığınız / alabildiğiniz her şey, bir sonraki güne göre indirimli edinilmiş mal / hizmet oluyor. Gerisi ne yazık ki büyük bir aldatmaca...

Doğru söylüyorsunuz da işte insanlar üç beş indirim yakalamak için konuya yazmak istiyorlar hocam. Küçük miktar paralar bile olsa insanların şu dönemde yapmak zorunda olduğu başlıca şey ekonomik davranmak. Ona göre davranıyorlar, ona göre yaşıyorlar. Söylediğiniz her şeyin farkındayız ve başka konularda defalarca konuşuldu bu.
hero member
Activity: 1284
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
July 05, 2022, 06:59:54 AM
Arkadaşlar yanlış anlamayın iyi niyetinize karşı bir söyleyeceğim yok ama 2022'de yapılan tek indirim hayat standardımıza yapılıyor. Her geçen gün hayat kalitemiz biraz daha düşüyor.

1 temmuzda asgari ücrete yapılan %40+ zammın etkilerini önümüzdeki aydan itibaren görmeye başlayacağız çünkü hem asgari ücrete hem de SGK primlerine %40+ zam geldi. İşverenin maliyeti katlandı. Bu maliyetler fiyatlara "pozitif iyileştirme(!)" olarak yansıyacak.

Bugün satın aldığınız / alabildiğiniz her şey, bir sonraki güne göre indirimli edinilmiş mal / hizmet oluyor. Gerisi ne yazık ki büyük bir aldatmaca...
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
July 05, 2022, 06:09:25 AM
Açıklanan asgari ücret artışı, memur ve emekli aylıklarındaki artışla beraber uzun bir süre daha indirimden bahsedemeyeceğiz. Yapılan akaryakıt indirimlerinde samimilerse en büyük enflasyon tetikleyicisi olarak gördüğüm akaryakıt fiyatlarındaki ötvyi kaldırsınlar, çiftçiye akaryakıtı düşük fiyattan versinler de vatandaş rahatlasın. Sanıyorum seçimlere kadar bol para süreci devam edecek. Yani indirimleri unutun.
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
July 01, 2022, 01:30:48 AM
Geldik Temmuz ayına. Artık indirimlerin sonuna gelindi. İnen indi yada inmiş gibi yapıldı. Şimdi değerler açıklanacak ve dinlenme durumuna geçmiş olan zamcılar mesaiye başlayacaklar. Durmak yok zama devam.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
June 30, 2022, 04:36:54 AM
Mazota üst üste 2 kere indirim geldi, 30 liranın üstündeyken yeniden 26 lira seviyelerine geriledi. Benzin ise sadece 25 kuruşluk indirim aldı. Şu anda benzinin olması gereken fiyatı en fazla  23, mazotun 24 liradır. Araba ile gittiğim her kilometrede yasal bir şekilde soyguna uğruyorum, sürekli her ortamda dile getirmekten sıkıldım ama verdiğim vergilerden daha çok koyuyor bu durum.

Neyse konumuz madem indirim, giyim markalarının büyük kısmında ufak çaplı indirimler başlamış. İndirimli hali bile hala pahalı geliyor olabilir ama bence fırsatı değerlendirin, birkaç hafta içerisinde tekstil ürünlerine %50’nin üzerinde zam geleceği konuşuluyor Smiley
full member
Activity: 1176
Merit: 159
June 29, 2022, 06:39:32 PM
akbank davet et kazan kampanyası ile 1000 lira kazandım, şöyleki varlık barışı için akbank hesabı açmıştım ve mobil uygulamayıda telefonuma kurmuştum sonra kampanyalar kısmı dikkatimi çekti orada davet et kazan var referans kodun ile akbanklı olan 4 kişi için adam başı 250 lira toplamda 1000 lira chip para veriyor yazıyordu (bu paralarda bir alt limit yok, süre yok normal para gibi migros da hepsiburada da harcıyorsun) neyse hemen anneye babaya ve kardeşlere de hesap açtık havadan 1000 lira geldi, nasıl olsa hesap işletim ücreti vs yok.

hesabı açmaları ile 1 saat sonra kadar 250 liralar benim hesaba düştü yarın gidip 1000 liralık market alışverişi yapacam migrostan.

yarın son gün bu arada bende son anda gördüm ama bu kampanyayı yine yaparlar uzatırlar diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
June 29, 2022, 05:00:55 PM
Evet biraz da pozitif durumlardan bahsetmek lazım katılıyorum.  Grin  Çeşitli alışveriş siteleri sağlam indirimler yapabiliyor dönem dönem. Hatta tam da şu sıralar yaza özel bin tane indirim kampanyası yapıyorlar, biri bitiyor diğeri başlıyor. Giyim sektörüne kış sezonuyla birlikte çok sağlam bir zam bekleniyormuş o yüzden aslında şimdiden kışa yönelik bir alışveriş de yapılabilir gibi duruyor.  Grin  İnsanlara sürekli indirim kovalamaktan gına gelmiş olduğuna dair şüphem yok ama bu şartlarda bundan başka çare de kalmıyor.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
June 29, 2022, 10:22:36 AM
İndirimleri takip edebileceğimiz bir konu olması güzel olmuş düşüncene sağlık dostum. Konuların içerisinde üst sıralarda yer alacağına eminim çünkü öyle bir dönemdeyiz ki en ufak indirimleri bile insanlar değerlendirmek istiyorlar.
Pages:
Jump to: