Pages:
Author

Topic: 2022 NBA Sezonu - page 9. (Read 2477 times)

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
March 17, 2022, 07:59:09 PM
Play-off iddiası olmayan iki genç takımın güzel maçını izliyoruz bu gece. Yapılanma içerisinde olan ve lotaryada iyi bir sıra kapmayı hedefleyen Detroit Pistons ile Orlando Magic arasında başa baş bir mücadele geçiyor. İki takımın da atletik oyuncuları var. Doğu Konferansı'nda son ik sırada bulunsalar da gelecek vaat eden kadrolara sahipler.
Pistons'ta Saddiq Bey takımın skor yükünü sırtlarken Magic'te daha homojen bir dağılım var. Mo Wagner bu maçta dikkatimi çekti, potansiyelli bir uzun forvet gibi görünüyor. Beklentilerin büyük olduğu Jalen Suggs ise bu maçta sakatlığından dolayı yer almıyor.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
March 14, 2022, 04:07:56 PM
Dün gece en çok dikkat çekici maçlardan birisi bence net bir şekilde Suns - Lakers maçıydı. Suns maçın ilk çeyreğinde mükemmel bir performans gösterdi ve 48-22 önde kapadı. Geri kalan çeyreklerde maç kafa kafaya gitse de Suns 140-111 gibi rahat bir skorla kazanmayı başardı. Lebron bu maçta da çok iyi bir performans sergiledi. Yenilen taraf olmalarına rağmen 31 sayı ile maçın en çok sayı atan oyuncusu oldu. Aynı şekilde ribaund ve asistleriyle de büyük bir katkı vermeye devam etti. Ama takım yeterince iyi olmadığı için sıkıntılar çekmeye devam ediyorlar.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 14, 2022, 03:35:20 PM
Lebron James 30.000 sayı, 10.000 rebound, 10.000 asist yapan NBA tarihindeki tek oyuncu oldu dün geceki Phoenix Suns maçı ile. Adam 37 yaşında. 30 Aralık 1984 doğumlu. Belki 20li yaşlarındaki Z kuşağı arkadaşlar anlayamıyorlardır tam ama normal hayatta 84'lü görseler dede diyecekleri adamlar var. Lebron bu yaşında 29.7 8.1 6.3 ortalama yapıyor. Ben kişisel olarak 2003'ten beri çok sevmem ama gerçekten takdire şayan bir sporcu.

Bu sezon Lakers için biraz hayal kırıklığı oluyor. AD'nin bir türlü iyileşememesi baya etkiledi onları. Ayrıca Russell Westbrook ile ilgili çok geyik dönüyor kötü performansı sonucu. Bakalım yazın nasıl değişiklikler olacak, Lebron ne yapacak
member
Activity: 406
Merit: 47
March 13, 2022, 03:57:13 PM
Evet gerçekten de Cavaliers'in son zamanlardaki formunda ciddi bir düşüş var. Son üç mağlubiyetleri belki çok dişli rakiplere karşı deplasmandaydı ama bu bir bahane olarak gösterilemez tabi ki. Cavaliers harika bir sezon geçirirken birden oyundan düşmeye başladı biraz biraz. Hala ilk 6'nın içerisinde bulunsalar da kendilerine bir çeki düzen vermeleri ve yeniden bir galibiyet serisi tutturmaları lazım. Dün gece Bulls ile oynadılar ve 101-91 kaybettiler. İkinci çeyrekte biraz oyundan düşmeleri bu yenilgiye sebep oldu.
hero member
March 13, 2022, 03:50:50 PM
Cedi ve Cleveland'da işler çok iyi gitmiyor. Son 11 maçta 8 mağlubiyet aldılar. Dün de Chicago'ya karşı deplasmanda kaybettiler. Cedi ve tüm takım hücumda çok kötüydü. %20 ile üçlük attılar. Aslında son dakikalarda bile şutları girse şansları olabilirdi ama hiç girmedi. Cedi de bence içeri drive etse her zaman daha iyi oluyor ama dün mesela Chicago hiç izin vermedi. Şu anda doğuda 6.lar. Eğer biraz toparlayamazlarsa Toronto ya da Nets onları geçebilir. Umarım Cedi playofflarda ikinci turu görebilir ama bakalım..
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
March 10, 2022, 04:11:29 PM
Bu gece iki tane sağlam maç var gördüğüm kadarıyla. İlk önce Philadelphia 76ers evinde Brooklyn Nets'e karşı mücadele verecek. 76ers'te Harden eski takımına karşı oynayacak aynı zamanda. Şu ana kadarki performansı oldukça etkileyiciydi. Kevin Durant - Kyrie Irving ikilisi, Joel Embiid - James Harden ikilisine karşı bakalım neler yapacak. 76ers maçı alır diyorum. Diğer maçta da Denver Nuggets evinde Golden State Warriors ile oynayacak. Her ne kadar Warriors favori gösterilse de Nuggets galibiyet alma potansiyeline de sahip. Jokic mükemmel bir sezon geçiriyor ve rakibini üzebilecek seviyede oynarsa maçı belki de alırlar.
hero member
March 10, 2022, 03:54:48 PM
Dün gece inanılmaz bir maç izledik. Los Angeles Lakers'ta Lebron James unutulmaz bir performans gösterdi ve tamı tamına 56 sayı attı.  Cheesy  Aynı zamanda 10 asist de yaparak double-double da yaptı. Bu adam daha napsın denilebilecek seviyede bir performanstı ve eski zamanlardaki Lebron'u izledik adeta. Hala bu sezon takımı taşıyan Lebron görüntüsü verse de bu performans çok ekstraydı. Maçı da iyi ki 124-116 kazanabildiler yoksa yazık olurdu bu efora. GSW'de Curry 30 sayı ile oynadı ama Lebron ile pek yarışamadı tabi.
Dün de Lebron'ın triple double'ına rağmen şutları girmeyince kazanamadılar, hem de zayıf Houston Rockets karşısında. Alperen ve Lebron center olarak başladılar. Lebron maçın çoğunda Alperen'i tuttu. Dwight Howard sakat mı diye araştırmaya çalıştım ama kötü bir durum yok gibi gözüküyor. Niye oynatmadı koçları acaba, bilen varsa aydınlatabilir mi?

Houston 19 yaşındaki Alperen'den ve 20 yaşlarındaki Green ve Christopher'dan güzel katkılar alıyor genel olarak, ilk sezonlarına göre. Ayrıca ben Kenyon Martin Jr'ı da çok beğeniyorum, babasını da severdim.

Bakalım Lakers playofflara kaçıncı sıradan girebilecek ve neler yapabilecek. Pek umutlu gözükmüyor durumları tabi.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
March 06, 2022, 06:18:50 AM
Dün gece inanılmaz bir maç izledik. Los Angeles Lakers'ta Lebron James unutulmaz bir performans gösterdi ve tamı tamına 56 sayı attı.  Cheesy  Aynı zamanda 10 asist de yaparak double-double da yaptı. Bu adam daha napsın denilebilecek seviyede bir performanstı ve eski zamanlardaki Lebron'u izledik adeta. Hala bu sezon takımı taşıyan Lebron görüntüsü verse de bu performans çok ekstraydı. Maçı da iyi ki 124-116 kazanabildiler yoksa yazık olurdu bu efora. GSW'de Curry 30 sayı ile oynadı ama Lebron ile pek yarışamadı tabi.
legendary
March 06, 2022, 05:38:56 AM
Lakers kötü serisini noktalarken gecenin yıldızı LeBron James oldu. Bu sezonki en yüksek sayısına ulaştı, 56 sayı ile Warriors karşısında takımına galibiyeti getirdi. Bu sayıları atarken gayet yüzdeli oynadığını da söylemeliyiz. Öyle 60 şut falan kullanarak atmadı, 6/11 üçlük ve 12/13 serbest atış isabetiyle, toplam 19/31 ile oynadı.
Maçtan sonra ilginç istatistikler de oluştu. 21 yaşından önce ve 35 yaşından sonra bir maçta 50 sayı atabilen tarihteki ilk oyuncu oldu. LeBron tartışmasız GOAT olmasa da tartışmasız ilk üçte olduğunu söyleyebiliriz.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
March 05, 2022, 04:33:11 PM
Geçen gece 76ers - Cavaliers maçı vardı ve aşırı zevkliydi bana göre. İki tarafın da galibiyeti hak ettiğini düşünsem de günün sonunda kazanan 125-119 ile 76ers oldu. Ayrıca görüyorum da James Harden takımına çabuk alışmaya başlamış. Şimdiye kadar 4 maça çıktı ve her birinde harika performans gösterdi. Hepsini de kazandılar bu arada. 76ers, Doğu Konferansı'nda 2. sıraya kadar yükselmiş durumda. Playofflardaki performansını iple çekiyorum bu takımın. Ayrıca Cavaliers'ta milli oyuncumuz Cedi Osman da 20 sayı ile güzel bir performans sergiledi.
hero member
March 05, 2022, 03:52:30 PM
Evet bu aralar Doncic çok iyi oynuyor. Ben şahsen stilini pek sevmiyorum ama çocuk çok etkili. 99'lu bir çocuk olduğunu vurgulamak istedim. Adam takımı sırtladı ve sanki veteran gibi oynuyor ama onun yaşında çaylaklar var. Ayın da oyuncusu seçilmiş. Bakalım kariyeri boyunca ne başarılar elde edebilecek.

Philadelphia da yukarıda yazıldığı gibi efsane başladı all-star arasından sonra. Harden takası bence iki takıma da yaradı. Adam gelir gelmez çok asist de yapıyor. Sanki eski takım arkadaşlarıymış gibi. Alışma periyodu müthiş geçiyor 76ers için. Playoffta neler yapacaklar onu çok merak ediyorum.
sr. member
March 04, 2022, 06:35:45 AM
Dün gece harika maçlar vardı ve o maçlardan birisi de bence Dallas Mavericks - Golden State Warriors'tı. Mavericks'in performansından büyük keyif aldığımı söyleyebilirim. Özellikle Luka Doncic o kadar harika bir performans sergiledi ki bu galibiyetteki payı inanılmaz büyüktü (40 sayı, 10 ribaund, 9 asist). Warriors'ta Curry ya da Thompson'ın dümeni eline alması gerekliydi ama ikisi de yeterince performans sergileyemedi. Mavericks de 122-113 kazanarak sağlam bir rakibini daha devirdi.
legendary
March 03, 2022, 07:59:02 PM
Philly çok iyi gidiyor, dört maçlık galibiyet serisi yakaladılar ve Doğu Konferansı'nda üçüncü sıradalar. İkinci sıradaki Bulls ile de aralarında sadece bir galibiyet fark kaldı. Harden geldiğinden beri tüm maçlarını kazandılar. Harden'ın gelişi Tyrese Maxey gibi gençlerin de performansını bir üst noktaya taşıdı. Normal sezonu ilk ikide bitirip play-offlarda avantajlı konuma gelmeleri lazım.
Doğuda New York Knicks tanka başladı. Kaliteli genç oyunculara sahipler, ligi mümkün olduğunca alt sıralarda bitirip güzel bir yerden draft hakkı alabilirler. Gelecek sezon yapılacak doğru takaslarla yeniden rekabetçi bir takım olabilirler.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 27, 2022, 06:04:33 PM
Nets beni dün gece çok zor bir maçta aldığı galibiyetle çok şaşırttı. Bucks gibi dirençli ve hücum yönü çok kuvvetli bir takımı Durant olmadan Irving ile kazanmasını bildiler. Maç 126-123 sonuçlandı ama Kyrie Irving'in galibiyetteki payı o kadar büyüktü ki izlemeye değer bir performans gösterdi. 38 sayılık bir performansla bence çok net maçın oyuncusuydu da. Portis, Giannis ve Middleton üçlüsü elinden geleni yaptılar ama çok iyi oynamalarına rağmen mağlubiyetin önüne geçemediler. Irving maçtan sonra babası ile duygusal anlar yaşadı.
hero member
February 27, 2022, 03:03:52 PM
Durant'in yokluğunda Brooklyn Nets önemli bir galibiyet aldı. Harden takasıyla gelen Curry ve Drummond çok iyi katkı verdi ama maçın kahramanı 38 sayı ile geri dönen Kyrie oldu. İlk altıyı yakalamaları biraz zor görünüyor ama normal sezonu ne kadar üstte bitirirlerse o kadar iyidir.
Ayrıca Dragic de 14 sayı ile çok önemli katkı verdi. Salı günü imzalayıp Nets'e gelmiş. Şimdilik Harden takası iki takım için de iyi olmuş gözüküyor. Maçın özeti bence baya zevkliydi, izlemeyenlere öneririm: https://www.youtube.com/watch?v=WUER9TSoeqE
Kyrie Irving ayrıca bu sezonki 15. maçını oynamış, çünkü aşı olmayı reddettiği için New York'ta yani evlerindeki maçlara çıkamıyor. Sanki az maç oynadığı için enejisini depolamış da son maçlarda çok iyi performans gösteriyor. Keşke olsa aşısını da adam gibi oynasa. Ayrıca dediğiniz gibi Curry ve Drummond çok iyi katkı vermiş ve ben özellikle Drummond'ı çok beğendim. 3-4 pozisyonda takımı ateşlemiş.
Bana kalırsa Harden takası yılın olayı gibi oldu şimdilik. İki takım da nasıl bitirecek sezonu çok merak ediyorum. İki takımı da takip edeceğim.
legendary
February 27, 2022, 01:10:00 PM
Durant'in yokluğunda Brooklyn Nets önemli bir galibiyet aldı. Harden takasıyla gelen Curry ve Drummond çok iyi katkı verdi ama maçın kahramanı 38 sayı ile geri dönen Kyrie oldu. İlk altıyı yakalamaları biraz zor görünüyor ama normal sezonu ne kadar üstte bitirirlerse o kadar iyidir.
Bu akşam erken bir saatte New York - Philly maçı var. Harden'ı yeni takımında izlemek isteyenler kaçırmasın. New York dört maçtır kaybediyor, tüm yük RJ Barrett'ın üstünde. Belki çok çekişmeli bir maç olmayabilir ama bireysel performansları izlemek keyifli olacaktır.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
February 26, 2022, 03:58:18 PM
Dün gece Lakers - Clippers maçı vardı. İkisi de aslında evinde oynadı aynı salonu paylaştıkları için. O kadar yakın bir maçtı ki gerçekten çok heyecanlı geçti. Maçın son anlarında Lakers önemli bir fırsatı değerlendiremeyince 102-105 boynu eğik bir şekilde maçtan ayrıldı. Lebron maçta oynayabildi ve takımının en skoreriydi de. Ama tek başına bir yere kadar götürebiliyor. Takım arkadaşlarının çok daha sağlam bir şekilde destek vermesi lazım. Yoksa Lakers'ın işi bu sene çok zor olacak.
hero member
February 26, 2022, 02:46:52 PM
Harden Philadelphia ile ilk maçında iyi performans göstermiş. 27 sayı 8 rebound 12 asist. Açıkçası 12 asist ilk maçı için çok iyi. Biraz maçı erken kopardıkları için olabilir ama gene de 76ers için iyi haber. Bu adam da gerçekten ilginç. Bazen kafada bir takımla tüm olayını kesiyor, bu kaçıncı oldu. Bari burada sakin ve huzurlu güzel güzel oynasın. Harden'ın gelmesi ile Furkan'ın dakikaları düşebilir diye düşünüyorum. Bence o da ilk fırsatta başka takıma geçebilir.
sr. member
February 23, 2022, 06:30:59 AM
All-Star'ı da geride bıraktıktan sonra yavaş yavaş normal sezona geri dönüyoruz. Yarın gece maçlar yeniden başlıyor ve aynı gece dikkatimi çeken bir maç da Brooklyn Nets - Boston Celtics maçı. Bu iki takım birbirine çok yakın bir sezon geçiriyor. Ama son zamanlardaki performansları kıyaslayacak olursak, Celtics Nets'ten kat kat iyi durumda. Nets üst üste 11 maç falan kaybetti ve daha yeni kazanmaya başladı. Tabi ilk 5lerinde önemli değişikliklere gitme amacıyla bir takas da gerçekleştirmişlerdi. Durant hala sakat şu an ama 1 hafta sonra dönme ihtimali yüksek. Fakat bu maçta ben Celtics'in kazanacağını düşünüyorum.
hero member
February 21, 2022, 04:37:25 PM
All star maçından pek zevk alamadım. Tek eğlenceli kısım curry'nin bir ara sürekli sokmasıydı. Seyirciyi de coşturan anlar bir tek oydu. Maçın son anları bile bence all star için sönüktü. Ja Morant keşke daha çok oynayabilse ve top kullanabilseydi, bana tek zevk veren kısımlar onun yaptıklarıydı.

All star maçları hiçbir zaman müthiş zevkli maçlar olmamıştır ama git gide kötüleşiyor gibi geliyor bana.
Pages:
Jump to: