Pages:
Author

Topic: 2024 Yerel Seçimleri Ana Konusu - page 2. (Read 733 times)

hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
April 02, 2024, 04:19:58 AM
Seçimle ilgili okuduğum en komik mesaj Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olandı:

"Adam girmediği seçimi bile kaybetti"

1 sene önce bırakmış olsaydı, neler olurdu kim bilir...
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
April 02, 2024, 04:07:28 AM
İl ve ilçelerde muhtarlıklar keşke kaldırılsa. Her seçimde dünya kadar masraf yapılıyor, rezillik yaşanıyor.

AKP yerel seçimde ergen tokadı yedi. Bu kafayla siyasete devam ederlerse muhtelemen genel seçimde Osmanlı Şamarı yiyecek.

Hocam bizim buralarda koca büyükşehir seçiminde, belediye meclis üyeliklerinde sayımları çok çabuk bitirdi sandık kurulları ama muhtarlık ve azalik sayımları emin olun 11 e kadar sürdü, başka konu başlıklarında da değinildiği gibi muhtarlık birçok açıdan gereği kalmamış bir mevzu artık. Ama işin 17k gibi bir boyutu var, asıl olay burada, seçimin diğer yönlerine bakarsak, rahmetli Demirel in her dönemde geçerli olan kuralı işledi, mutfak eksilirse insanlar tarafını eninde sonunda gözden geçirir.

Bizim mahalleni,n 25 yıllık muhtarı değişti. Yeniye bir muhtarımız oldu hemide kadın bir muhtar. Ayrıca bizim muhtarın birde inşaat mühendislik diploması var. Bu iş yerine muhtarlığı tercih etmiş. Sandıklar açıldı  benim bulunduğum sandıktan çıkan zarflar açılınca içinden çıkan muhtarlık pusulalarının saymadan kadın bir muhtar olduğunu gördüm. 4 muhtar adayı vardı diğer 3 adayın toplamından fazla oy alan kadın bir muhtar. Kimse gıkını bile çıkaramadı. Sonuç çok fazla açık olarak ortaya çıktı. Saat 9 civarında okul önünde muhtarlık halayı çekiliyordu biz içerde tutanak ve sayım işlerine devam ediyorduk.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 02, 2024, 04:00:52 AM
Senin gibi düşünmüyorum mesele kk değil ekonominin çökmesi yani tencerenin dusuremeyecegi iktidar yoktur

En korkutugumda bu CHP sıkıntısını çekecek ileride de CHP döneminde çok sıkıntı çektik edebiyatını tekrar yapacaklar.

Bir sonraki seçim zamanı beklenmeyecektir büyük ihtimalle erken seçime gidilecektir.

Hocam aslında geçen seneki seçimde de ekonomi çok kötü durumdaydı ama bir şekilde yine cumhurbaşkanlığı Erdoğan'da kaldı. Kemal Kılıçdaroğlu'na aday olmaması için insanlar çok dil döktü inada bindirip yine de oldu. Bunun o seçimin kaybedilmesinde çok ciddi payı var. Görevini bıraktıktan hemen sonraki seçimleri ise CHP oylarını ciddi oranda artırıp 1. parti olarak tamamladı. Tabi ki ekonominin büyük etkisi var ama bence bu faktörü de unutmamak lazım.  Smiley

Erken seçim konusunda size katılıyorum bence de bu sonuçların üzerine bir erken seçim gelebilir.

Kemal Bey dürüst çalışkan bir insan olsa da maalesef halkta karşılığı o veya bu nedenle tam olarak yoktu. Mansur Bey de çeşitli nedenlerden dolayı tam olarak sayın Erdoğana rakip olabilecek durumda değildi, geriye tek seçenek kalıyor, İmamoğlu tabii ki. Ama olası bir İmamoğlu zaferinde, Mecliste bir anda parlamenter sisteme geçiş yapılıp Cumhurbaşkanı tamamen pasivize edilebilir miydi, bu arada İstanbul da kaybedilebilir miydi? bu soruların cevabı bizi doğru yere ulaştırır sanıyorum.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
April 01, 2024, 02:20:09 PM
Senin gibi düşünmüyorum mesele kk değil ekonominin çökmesi yani tencerenin dusuremeyecegi iktidar yoktur

En korkutugumda bu CHP sıkıntısını çekecek ileride de CHP döneminde çok sıkıntı çektik edebiyatını tekrar yapacaklar.

Bir sonraki seçim zamanı beklenmeyecektir büyük ihtimalle erken seçime gidilecektir.

Hocam aslında geçen seneki seçimde de ekonomi çok kötü durumdaydı ama bir şekilde yine cumhurbaşkanlığı Erdoğan'da kaldı. Kemal Kılıçdaroğlu'na aday olmaması için insanlar çok dil döktü inada bindirip yine de oldu. Bunun o seçimin kaybedilmesinde çok ciddi payı var. Görevini bıraktıktan hemen sonraki seçimleri ise CHP oylarını ciddi oranda artırıp 1. parti olarak tamamladı. Tabi ki ekonominin büyük etkisi var ama bence bu faktörü de unutmamak lazım.  Smiley

Erken seçim konusunda size katılıyorum bence de bu sonuçların üzerine bir erken seçim gelebilir.
sr. member
April 01, 2024, 02:01:47 PM
İl ve ilçelerde muhtarlıklar keşke kaldırılsa. Her seçimde dünya kadar masraf yapılıyor, rezillik yaşanıyor.

AKP yerel seçimde ergen tokadı yedi. Bu kafayla siyasete devam ederlerse muhtelemen genel seçimde Osmanlı Şamarı yiyecek.

Hocam bizim buralarda koca büyükşehir seçiminde, belediye meclis üyeliklerinde sayımları çok çabuk bitirdi sandık kurulları ama muhtarlık ve azalik sayımları emin olun 11 e kadar sürdü, başka konu başlıklarında da değinildiği gibi muhtarlık birçok açıdan gereği kalmamış bir mevzu artık. Ama işin 17k gibi bir boyutu var, asıl olay burada, seçimin diğer yönlerine bakarsak, rahmetli Demirel in her dönemde geçerli olan kuralı işledi, mutfak eksilirse insanlar tarafını eninde sonunda gözden geçirir.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
April 01, 2024, 01:21:02 PM
Bu gün aktif siyaset içinde olan biri ile görüştüm.
Kendisinin yorumu şu oldu;
"Hiç sevinme bu sonuçlara, şöyle 1 yıl geçsin. AKP ye kızıp CHP ye oy verenler, CHP ye oy verdik her şey daha da boka sardı deyip yeniden refah a oy verirler" dedi.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
April 01, 2024, 01:12:36 PM

hero member
Activity: 1204
Merit: 623
April 01, 2024, 10:55:04 AM
Dünki seçimde sandık b aşkanı olarak çalıştım. Gece saat 1 e kadar devam ettik. Sonra eve geldik ekran ve haberlere o zamana kadar bakamamıştım. Gerçekten 1 nisan şakası başlamıştı gece. Her taraf şaka kaynıyordu. Seçim aşamaları sayım ve diğer angarya yazım çizim işleri gerçekten insanı yıldıracak kadar çok ve karmaşıktı. Elimizden geleni yaprık. sandık katılımı 340 kişiden 290 kişi katıldı. Epey baş oy çıktı. Sanki birileri gelmiş ama eli varmamış mühür basmaya başka birine de vermemişler.
Sandıktaki görevli bir arkadaş x parti görevlisiym dedi. Sayım esnasında kulagına eğildim dedimki ya senin oyun nerde aha zarfların hepsi bitti halen çıkmadı diye. Çıt çıkmadı. Gerçekten seçemen bu sefer şapkasını önğne koyup iyi düşünmüş. Herkese hayırlı olsun.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
April 01, 2024, 07:26:06 AM
Tunceli'nin eski belediye başkanı Maçoğlu'nun orayı bırakıp kadıköye aday olması kadar saçma hayat.Tunceli'de zaten iyi bir başkanlık süreci geçirmişsin ve büyük ihtimalle tekrardan aday olsa tekrardan başkan olarak seçilecek fakat o kadıköyden aday olmayı tercih edip başkanlık unvanını kaybetmeyi tercih etti.Şimdi tunceliyi de sanırsam dem aldı. Olan maçoğluna oldu o da artık tarihden silinir gibi geliyor. Yeniden Refah partisinin bu seçimlerde 3.parti olarak çıkması gerçekten herkese sürpriz olmuşa benziyor.Kimse onların 3.parti olarak seçimi bitireceğini düşünmüyordu ve bunların çoğu tepki oyları olarak görülebilir.

AKP'yi akp yapan ve  akpnin doğum sürecinin en temelindeki parti yeniden refah partisidir bunuların amacı yeni nesil osmancılıktır ve refah partisinin erbakandan bu yana arkada sağlam bir sağ görüşlü oyu vardır ve bu seçmeni kim yanına alırsa oyunun cidden kazanını olabilecek kadar etkilidir.  Tepki oyu değil hocam bu seçmen kitlesi istediğini alamadığı için tek başlarına girdiler bulunduğum ilçede bile adını anmazlar ama seveni bile çoktur.
sr. member
April 01, 2024, 07:24:31 AM
Yaniden Refah bu seçimde stratejisini, muhafazakar kesim içinde AKP politikalarından her ne kadar rahatsız olsa da sağda başka bir partiye (sol partilere zaten hiiiç yanaşmayan kitle bu kitle) yönelmeyen kitleyi kendi saflarına geçirmek üzere kurmuş anlaşılan, ki bunda da epeyce başarılı oldular. İsrail ile ticaret üzerinden açıklamaları, emeklileri doğru yerde gündem yapmaları ile aslında zor gibi görünen bir oranı kolayca elde ettiler. Bir sonraki genel seçime kadar mevcut iktidar kanadında kayda değer bir düzelme olmaz, ekonomik olarak da hala kötü günler yaşıyor olursak, bayrağı akp den rahatlıkla teslim alabilirler.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
April 01, 2024, 07:01:11 AM
Tunceli'nin eski belediye başkanı Maçoğlu'nun orayı bırakıp kadıköye aday olması kadar saçma hayat.Tunceli'de zaten iyi bir başkanlık süreci geçirmişsin ve büyük ihtimalle tekrardan aday olsa tekrardan başkan olarak seçilecek fakat o kadıköyden aday olmayı tercih edip başkanlık unvanını kaybetmeyi tercih etti.Şimdi tunceliyi de sanırsam dem aldı. Olan maçoğluna oldu o da artık tarihden silinir gibi geliyor. Yeniden Refah partisinin bu seçimlerde 3.parti olarak çıkması gerçekten herkese sürpriz olmuşa benziyor.Kimse onların 3.parti olarak seçimi bitireceğini düşünmüyordu ve bunların çoğu tepki oyları olarak görülebilir.
sr. member
April 01, 2024, 06:32:33 AM
Mümkün mertebe siyasete girmiyorum bitcointalkta artık, çok fazla hakaret ve küfür içerikli mesajlar bulunuyor o yüzden uzak durma taraftarıyım.

Fakat muhalefetin bir "zafer" elde ettiği bu seçimden gerçekten çok şımarmadan çıkması gerektiği düşüncemide dile getirmek istiyorum. Halkımız bir şans tanıdı, bu çok güzel, dünyanın hiç bir yerinde hiç bir parti, hiçbir kişi 20+ sene aralıksız ülke yönetmemeli zaten bana kalırsa, o yüzden değişim elbette çok gerekli bir şeydi.

Fakat aman efendim biz kazandık, bak nasıl harikayız, herkes bize hasta, müthiş olduk o bu falan diyerek şımarılırsa, 2028de bu mazbatayı muhalefetin eline verir evine geri postalar halk. O yüzden bu verilen şansı iyi değerlendirmeli, ve verilen bu şansı iyi kullanmalı muhalefet.

Güzel işler çıkartır, halkın faydasına şeyler yaparlarsa, bu ivme ile elbette güzel sonuçlar alırlar, yok eğer yan gel yat belediyeciliğine geçiş yaparlarsa, o zaman tarih sahnesinden silinirler. Bu ülkede ne partiler, ne isimler tek gecede silindi, dünde bunlardan biriydi, dikkatli olmayanda bir seçim sonra aynı şeyi yaşar. O yüzden bu "galibiyeti", bir mağlubiyete çevirmemek için son sürat çalışmalı ve ellerinden geleni yapmaları lazım.

Dün gece İstanbul, Ankara belediye başkanları nezdinde ve de CHP genel başkanı özelinde yapılan konuşmalarda, zafer düşmana karşı elde edilir, rakiplerimiz düşmanımız değildi minvalinde cümleler kuruldu. Bu bence siyaset sahnesinde ihtiyaç duyulan dil, aksi halde rakibini ve daha kötüsü oy verem kitleyi ötekileştirme, sonrasında sürekli kazanmanın getirdiği kibir ile rakibi küçük görme şeklinde gelişen bir sürü saçma sapan davranışa tanık olduk. Bu sonuçlar aslında muhalefetin asıl sınavının da seçim sonuçları ile birlikte başladığını gösteriyor, umarım yapılan tek yarış hizmet yarışı olur, kazanan halk olur.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
April 01, 2024, 06:01:19 AM
Mümkün mertebe siyasete girmiyorum bitcointalkta artık, çok fazla hakaret ve küfür içerikli mesajlar bulunuyor o yüzden uzak durma taraftarıyım.

Fakat muhalefetin bir "zafer" elde ettiği bu seçimden gerçekten çok şımarmadan çıkması gerektiği düşüncemide dile getirmek istiyorum. Halkımız bir şans tanıdı, bu çok güzel, dünyanın hiç bir yerinde hiç bir parti, hiçbir kişi 20+ sene aralıksız ülke yönetmemeli zaten bana kalırsa, o yüzden değişim elbette çok gerekli bir şeydi.

Fakat aman efendim biz kazandık, bak nasıl harikayız, herkes bize hasta, müthiş olduk o bu falan diyerek şımarılırsa, 2028de bu mazbatayı muhalefetin eline verir evine geri postalar halk. O yüzden bu verilen şansı iyi değerlendirmeli, ve verilen bu şansı iyi kullanmalı muhalefet.

Güzel işler çıkartır, halkın faydasına şeyler yaparlarsa, bu ivme ile elbette güzel sonuçlar alırlar, yok eğer yan gel yat belediyeciliğine geçiş yaparlarsa, o zaman tarih sahnesinden silinirler. Bu ülkede ne partiler, ne isimler tek gecede silindi, dünde bunlardan biriydi, dikkatli olmayanda bir seçim sonra aynı şeyi yaşar. O yüzden bu "galibiyeti", bir mağlubiyete çevirmemek için son sürat çalışmalı ve ellerinden geleni yapmaları lazım.
sr. member
April 01, 2024, 03:27:10 AM
Adayların birbirine haksızca, yer yer hadsizce yüklendiği, dahası hiiiiç mevzuya karışmaması gerekenlerin de sırf talimatla veya birilerine yaranmak için rol kapmaya çalışarak adaylar lehine hareket ettiği, tüm bu karmaşa sonucunda seçim öncesin at izinin it izine karıştığı bir süreci atlattık çok şükür. Halk her zaman olduğu gibi bir teveccüh gösterdi, şimdi bu sonuçlardan alınacak dersleri alıp, gerçek ülke gündemine çok hızlı şekilde dönmemiz lazım. Çünkü halledilmesi gereken dünya kadar mevzumuz var ülke olarak.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
April 01, 2024, 01:46:24 AM
Bence bu seçim daha öncede üstünde durulduğu gibi 2024 yılı emeklinin yılı olacak denilmişti ve emeklilerin bir çoğunun karanı bu yönde verdiğini ve tepki olarak oyların farklı partilere dağıldığını düşünüyorum. Bu gün emekli maaşları iyileştirilsin bir gün sonra seçim yapılsın mevcut harita hükümet lehine ciddi oranda değişim olacağını düşünüyorum. Hangi parti olursa olsun seçim sonu havai fişek kutlamalarınıda gereksiz harcama olarak görüyorum.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
March 31, 2024, 06:52:20 PM
Cümlemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim, yeni bir dönem başlıyor bakalım, bu seçim de uzun süredir olmayanlar oldu, millet tepkisini gösterdi açık açık.
Yeniden Refah Partisi ülkenin 3.partisi olmuş gibi duruyor, adamlar başardılar.
Umarım yeni gelenler çok iyi çalışırlar ve milleti konuşturmazlar.
Üç büyük şehirde CHP fark atarak kazandı.
Mansur Yavaş için söylenecek bir şey yok, çalışan farkla oy alıyor, çalanın iste ortada durumu.
Murat Kurum'un dediğiniz gibi bu güne kadar ne başarı var, konuşmasını bilmez falan filan daha söyleyecek çok şey var ama gereksiz çünkü bu saatten sonra ne ortamlarda görünür ne ismi anılır.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 31, 2024, 05:27:46 PM
22 yıllık iktidar istanbul gibi paranın kaynağına murat kurum gibi birini buluyorsa parti bitmiştir murat kurum dediğin adam başlı başına tamamen başarısız birisi elle tutulur en ufak başarısı yok adamın başarıyı bırak adam doğru düzgün mantıklı konuşamıyor milletle dalga mı geçiyorlar adam istanbla aday gidip kıbrısa yol yapacağız diyor istanbulu gazze üzerinden siyaset yapıyor bu kadar salakça hareketleri yüksek profilli biri yapamaz baktılar seçim gidiyor hopp yaslan bakanlara.

Benim en çok güldüğüm ne biliyormusunuz koca cumhurbaşkanının belediye seçimi kadar basit bir seçimde oy istiyor olması rezillik abi üstüne bakanlar gidip kapı kapı geziyor.

Ben bakanların yerinde olsam anında istifa ederdim. insan da omurga önemli organ.
full member
Activity: 537
Merit: 124
March 31, 2024, 03:28:43 PM
İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde çok düşük profil aday göstermeleri aslında akpnin bu şehirleri bilerek bıraktığını anlatıyordu 20 yıldan uzun süredir ülkeyi yöneten parti çıkaracak bir tane mi düzgün aday bulamaz?

Düşük profilli değil kabile devletinin elindeki en güçlü adayları çıkardılar, hatta öyle ki Murat Kurum denilen tarihin en büyük çevre skandallarına imza atmış sözde bakanı, MİT başkanlığından Dışişleri Bakanlığına yatay geçiş yapan Hakan Fidan isimli kendi vatanını bombalamayı teklif etmesiyle ünlü şahıs dahil bütün AKP heyeti futbol taraftarları gibi gece gündüz desteklediler,

bu da Uganda'da bile rastlanmayan kabile devletine has tuhaflıklarda yeni bir rekor ve kara leke olarak tarihe geçti. Buna rağmen patlıyorlar, zaten bundan sonrası ya total hezimet ve dağılma olacak AKP için ya da sivil savaş olacak, tarihin her safhasında oluk gibi kan akarak kazanılmış toprakları Arap kölesi bir cahiliye kabilesine bırakamaz Türk medeniyeti...
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
March 31, 2024, 03:19:45 PM
Kazananın da kaybedeninde çok net belli olduğu bir seçim geride kaldı. Henüz daha oyların tamamı açılmamışken ve ıslak imzalı tutanaklar teslim edilmemişken bile bu kadar rahat davranabilen bir CHP uzun zamandır görmemiştik, hatta belki de hiç görmemiştik. Bu sefer oy çalmalarına gerek yok çünkü yakalayabilecekleri bir durum ortada yok. Muhalefetin büyük bir fırsatı teptiğini ve cumhurbaşkanlığını değiştireme işinde büyük bir başarısızlık yaşadıklarını bir kez daha görmüş olduk Smiley
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 31, 2024, 03:15:17 PM
Seçimin kazananı CHP kaybedeni İYİ parti oldu.
Meral Akşener büyük ihtimalle bu saatten sonra partisinden istifa edecektir.Partide daha fazla görev alması partinin oyunu iyice düşürecek gibi geliyor.Bilge yılmaz'ın istifa ettiği söyleniyor.Kendisi tweet atmış ve kendisinin istifa ettiğini ve meral akşeneri de istifaya davet etmiş.Uzun zaman sonra böyle keyifli bir seçim geçirdiğimi hatırlamıyorum.İnsanların  artık cevap vermesi gerektiğini göstermişler.
Bir diğer şaşırdığım olay ise YRP'nin URFA'yı alması olacak.
Pages:
Jump to: