Pages:
Author

Topic: 2024 Yerel Seçimleri Ana Konusu - page 3. (Read 733 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
March 31, 2024, 02:28:12 PM
Seçim oylamaları devam ediyor İstanbul'da seçim sandıklarının %60'ı açıldı Ekrem İmamoğlu farkla İstanbul'u tekrar kazanmış gibi görünüyor eğer başka bir sürpriz olmazsa. Ekonominin kötülüğü, deprem ve futbol içerisinde olan kötü yönetim bunların hepsinin bedelini 2024 yerel seçimlerinde halk iktidara gerekli cevabı göstermiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu daha erken bıraksa CHP liderliğini parti için güzellik yapmış olurmuş bu seçimde öyle bir etkide olduğunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
March 31, 2024, 02:09:05 PM
Tüm sonuçlar tahmin ettiğim gibi geliyor kazananlar olarak. Ancak oy oranlarına baktığımızda bu kadar falsoları olduğu halde hala yüksek oy almaları 20 yıldır bunlara tutkuyla bağlı seçmenin ne olursa olsun bırakamadığını gösteriyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde çok düşük profil aday göstermeleri aslında akpnin bu şehirleri bilerek bıraktığını anlatıyordu 20 yıldan uzun süredir ülkeyi yöneten parti çıkaracak bir tane mi düzgün aday bulamaz?
Artık yerel seçimler bitti erken seçim konuşulmaya başlar yakında bu oy oranlarıyla. Çok geçmez 2 seneye seçime gidilir. Halkın büyük çoğunluğu yeter artık dedi kutuplaştırıcı siyaseti değil normalleşmek istiyoruz dedi tüm rantı kaymak tabakaya yedirmeyin ekonomiyi düzeltin dedi.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 31, 2024, 02:00:50 PM
Sandıkların %30 küsür kadarı açılmışken sonuçlar oldukça ilginç bir şekilde ilerliyor. Ben CHP'nin bu kadar fazla belediye alıp AKP'nin önüne geçeceğini hiç tahmin etmiyordum. Hala tabi açılacak çok sandık sayılacak çok oy var ama çoğu yer yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Ankara'da Mansur Yavaş'ın kaybetmesine ihtimal vermiyordum ve mevcut sonuçlar şaşırtmadı. Ekrem İmamoğlu'nun da İstanbul'u kaybedeceğini düşünmüyordum. Murat Kurum her konuştuğunda gaf yaptığı için de çokça oy kaybetmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasetten çekilmesi görünüşe göre CHP oylarında ciddi bir artışa sebep olmuş.  Grin

Senin gibi düşünmüyorum mesele kk değil ekonominin çökmesi yani tencerenin dusuremeyecegi iktidar yoktur

En korkutugumda bu CHP sıkıntısını çekecek ileride de CHP döneminde çok sıkıntı çektik edebiyatını tekrar yapacaklar.

Bir sonraki seçim zamanı beklenmeyecektir büyük ihtimalle erken seçime gidilecektir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
March 31, 2024, 01:53:31 PM
Sandıkların %30 küsür kadarı açılmışken sonuçlar oldukça ilginç bir şekilde ilerliyor. Ben CHP'nin bu kadar fazla belediye alıp AKP'nin önüne geçeceğini hiç tahmin etmiyordum. Hala tabi açılacak çok sandık sayılacak çok oy var ama çoğu yer yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Ankara'da Mansur Yavaş'ın kaybetmesine ihtimal vermiyordum ve mevcut sonuçlar şaşırtmadı. Ekrem İmamoğlu'nun da İstanbul'u kaybedeceğini düşünmüyordum. Murat Kurum her konuştuğunda gaf yaptığı için de çokça oy kaybetmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasetten çekilmesi görünüşe göre CHP oylarında ciddi bir artışa sebep olmuş.  Grin
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 31, 2024, 11:46:13 AM
Seçim sonuçları yavaş yavaş geliyor. Eskişehir ve Artvin beni şaşırtıyor. Artvin’de kafa kafaya sıkı bir yarış varken, Eskişehir’de ak parti 5 puanlık farkla önde görülüyor. Tabi bunlar gayri resmi sonuçlar. 21’den önce yayın yasağı var. Saat 21 gibi ekranlarda parti parti görülecek muhtemelen. Eğer YSK erkene almazsa bu durum şimdilik böyle.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
March 30, 2024, 05:58:50 AM
Adamlar trilyon dolarları hüpletiyorlar bazıları hala uyuyor siz her şeyi hak ediyorsunuz. Grin

Bu sahte diploma olayı ciddi mi ya? Ankara'daki düşük profil zengin aday Azerbaycan'da 32 günde diploma almış sonra o okul böyle sahtekarlıklar yapıyor diye kapatılmış. Çok ilginç işler gerçekten adamlar dünyaları cukkaladı bir de böyle şeyleri ortaya çıkıyor. Ne günlere kaldık ülkenin haline bak.

33 günde hukuk diploması almış sonra okul yasadışı işlere bulaştığı için kapatılmış, CV de avukat yazıyor ama baro kaydı yok, eksik mal beyanı var (hakkını yemeyelim o kadar mal mülk içinde unutulmuş olabilir pekala😂), kardeşleri ile miras paylaşımı sıkıntısı var, kızlarını KPSS olmadan bunca zenginliğe rağmen kadroya alma durumu var. Yahu bunlari aynı bünyede barındıran adamın normalde içeride olmasi lazım ama adam başkente aday oluyor, neden, çünkü burası Türkiye

Şu yazılanların 10'da 1'i bile gerçek olsa başka ülkede bu adayı adaylıktan çekerler, insan içine çıkılmaz hale getirirler. Bizde ise hala çıkıp sokaklarda boy gösterip oy istemeye devam ediyorlar. O kadar iğrenç o kadar pislik bir düzen içerisindeyiz ki parti üyeleri bu kişileri yüceltmeye devam ediyorlar, onursuz ve omurgasız duruşları ile bir kere daha bizi hayretler içerisinde bırakıyorlar.
Biraz olsun düşündüğünü belli eden bir kişi bunlara oy vermez, bu kadar çok olumsuz haberden sonra tepkilerini ortaya koyarlar ve bu kişiyi ihraç ettirirlerdi Smiley
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
March 30, 2024, 04:37:32 AM
Yarınki seçimde bir sandığın emaneti de bana verildi artık bende bir başkanım. Hey yavrum hey kim tutar beni artık. Yarın en kaliteli oylar benim sandıktan çıkacak. Şaka bir yana yarın sandık kurul başkanı olarak bir daha göreve çağrıldık. İnşallah sıkıntı olmadan bir gün geçirir ve şu meşhur çuvalı yerine yetiştiririm.  Bu gün okula gidip sandık yerlerini ayarlayacağım bakalım bana kolay gelsin.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
March 30, 2024, 03:17:08 AM
daha önce burada yazdım mı bilmiyorum ama bana geçen hafta seçmen üye adı altında görev çıkmıştı. polis arayıp kağıdı almamı istedi ve ben de gidip aldım. daha sonra, her ne kadar geçersiz olsa da, seçim merkezine gidip dilekçe vererek olay yerinden ayrıldım. asil görevli gelmeyecek, onun yedeği de gelmeyecek ondan sonra beni çağıracaklar. bakalım yarın sabah aramazsa kimse yatar uyurum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 30, 2024, 02:26:19 AM
Adamlar trilyon dolarları hüpletiyorlar bazıları hala uyuyor siz her şeyi hak ediyorsunuz. Grin

Bu sahte diploma olayı ciddi mi ya? Ankara'daki düşük profil zengin aday Azerbaycan'da 32 günde diploma almış sonra o okul böyle sahtekarlıklar yapıyor diye kapatılmış. Çok ilginç işler gerçekten adamlar dünyaları cukkaladı bir de böyle şeyleri ortaya çıkıyor. Ne günlere kaldık ülkenin haline bak.

33 günde hukuk diploması almış sonra okul yasadışı işlere bulaştığı için kapatılmış, CV de avukat yazıyor ama baro kaydı yok, eksik mal beyanı var (hakkını yemeyelim o kadar mal mülk içinde unutulmuş olabilir pekala😂), kardeşleri ile miras paylaşımı sıkıntısı var, kızlarını KPSS olmadan bunca zenginliğe rağmen kadroya alma durumu var. Yahu bunlari aynı bünyede barındıran adamın normalde içeride olmasi lazım ama adam başkente aday oluyor, neden, çünkü burası Türkiye
legendary
March 29, 2024, 06:37:11 PM

legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
March 29, 2024, 12:11:13 PM
Bu seçimde en iğrenç olan olay aslında diğer seçimlerde de böyle geçmişi HDP, PKK ile kirli adayların siyasi partilerin safında belediye başkanı olması geçmiş dönemlerde barış süreci açılımında bunu Ak parti çok yapmıştı ancak Hendek barikat operasyonları ile hainlerin yüzü iyice anlaşıldığı için tekrar o topa girilmeden asıl yapılması gerekenler yapılmaya başlandı şimdi ise başka siyasi partilerde benzer görüntüler izliyoruz keşke keşke böyle adaylar asla başka bir siyasi parti safında aday olmasalar benim şehrimde bir ilçede chp oy potansiyeli %20-25 olmasına rağmen Aday çıkarmadı o ilçede hdp adayı destekleniyor daha sonra belediye PKK sempatizanlarıyla doluyor Diyarbakır ve Mardin’de de gördük ki buradan özerk kasalar dağa gönderiliyor ve çocuklar buralardan kamplara gönderiliyor keşke ne akp, ne chp, ne herhangi x parti bu terör seviciler ile ortak olmasa da kim kazanırsa kazansa bir de bu durumda karşıya gebe kalma durumu oluyor İstanbul seçimi için hdp çıkıp demedi mi bizim sayemizde İstanbul’u aldı İmamoğlu diye buna karşılık talepkar oluyorlar
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
March 29, 2024, 08:59:25 AM
Çözüm süreci diye direk pkk'nın kendisi ve türevleri ile masaya oturup anlaşma yapanlar ülke yönetiyor ama aynı ülke içerisinde kayıtlı olan partiler birlik olunca bıdı bıdı.

Bakanlar açık açığa iktidarın bakanı olduğunu murat kurum açıkladı bu saatten sonra seçimin bir önemi kalmadı isterse %100 muhalefet partisi alsın ya tekrar seçime gidilir yada kağıt üstünde hileleri denerler.

Bir önceki seçimde ne ara unuttunuz milletin kararına inanmayıp tekrar seçime gittiler.

@mandown  tarih bilgimizi tazeleyelim değil mi hocam. Ne demişlerdi;

Hiç birşey oladıysa oy oldu. Yok ya
Hiç olmadıysa bişey olduydu. yok buda olmadı
Hiç oldu boş doldu.
Hiç olunca boş çuvala çuvaldız daldı.
Hiç olmadı bişeye bişey girdiydi.
 Öf be bir sebep bulamadım ya.
Adamda kafamı kalıyor ya.Adamlar beyin loblarımızla oynuyorlar. Bişey olmayınca illa bişey olmuştur değilmi. Haha buldum ya. Hiç bişey olmadıysa bişey olmuştur. Bak seçim sonucunu değiştirecek açıl susam açıl kelimesi. yaşasın buldum. Grin Grin
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 29, 2024, 05:48:19 AM
Çözüm süreci diye direk pkk'nın kendisi ve türevleri ile masaya oturup anlaşma yapanlar ülke yönetiyor ama aynı ülke içerisinde kayıtlı olan partiler birlik olunca bıdı bıdı.

Bakanlar açık açığa iktidarın bakanı olduğunu murat kurum açıkladı bu saatten sonra seçimin bir önemi kalmadı isterse %100 muhalefet partisi alsın ya tekrar seçime gidilir yada kağıt üstünde hileleri denerler.

Bir önceki seçimde ne ara unuttunuz milletin kararına inanmayıp tekrar seçime gittiler.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 29, 2024, 05:24:24 AM
Ülkemizdeki en büyük problemlerden birisi bakanların bile işini yapmak yerine belediye seçimlerinde bir şehrin adayı için oy toplama amaçlı sahaya inmesi. İstanbul'u kazanmak için her şeyi seferber etmek yerine herkes kendi işini yapsa ülkeye daha çok faydası olacak. Parti ile ülke yönetiminin ayrılması gerekiyor yoksa bu kafayla hiçbir yere varamayız. Koskoca Dışişleri Bakanı'nın belediye başkan adayıymış gibi halkın arasında ne işi var mesela?
sr. member
March 28, 2024, 04:42:52 PM
Habertürkte akp genel başkan yardımcısı hasan basri yalçın öyle bir konuşuyor ki çok az dinleseniz bile halktan ne kadar kopuk olduklarını anlayabilirsiniz sanki başka ülkede yaşıyorlar. Yoksulluk sınırının altında bıraktıkları bu halkı salak yerine koymaya bayılıyorlar her seçim öncesi yalanlar ve kendi yaptıkları ne varsa tam tersini anlatıyorlar. Toplumu ayrıştıran nefret siyasetini benimseyen kendileri değilmiş gibi konuşuyorlar ekonomik krizi kendileri yaratmamış gibi ülkede hukuku kendileri bitirmemiş gibi konuşuyorlar. Bunların yalanlarına 80 iq üstü kimse inanmaz ama ısrarla yalanlarına devam ediyorlar. Yıllar sonra bugünlerin üstüne sosyoloji ve psikoloji tezleri yazılacaktır nasıl propaganda yapılır sürekli söylenen yalanlar seçimlerde nasıl kendi lehlerine çalışır diye. İnsanların aklıyla alenen dalga geçiyorlar.

Hocam tüm yazdıklarınızın toplamından aynı yere çıkıyoruz, çokça güç zehirlenmesi, halktan kopukluk, sokağın dinamiklerinden uzaklık. İnsanlar artık mevzu mutfağa geldiği için yavaş yavaş uyanmaya başladılar, ama bunlar farkında değil. Ölümsüzlük gibi birşey yaşadıklarını düşündükleri için vatandaşın her durumda kendilerini seçeceği yanılgısındalar ayrıca. Geçenlerde ne verirsek verelim enflasyon karşısında eriyip gidiyor diye bir açıklama geldi devletin en başından, bu malumun olanıydı aslında, biz bu işi yanlislar silsilesi ile bu aşamaya getirdik dediler yani. Ve ısrarla da düzeltme yolunun yine kendilerinden geçtiğini düşünüyorlar.
legendary
March 28, 2024, 04:01:19 PM
Habertürkte akp genel başkan yardımcısı hasan basri yalçın öyle bir konuşuyor ki çok az dinleseniz bile halktan ne kadar kopuk olduklarını anlayabilirsiniz sanki başka ülkede yaşıyorlar. Yoksulluk sınırının altında bıraktıkları bu halkı salak yerine koymaya bayılıyorlar her seçim öncesi yalanlar ve kendi yaptıkları ne varsa tam tersini anlatıyorlar. Toplumu ayrıştıran nefret siyasetini benimseyen kendileri değilmiş gibi konuşuyorlar ekonomik krizi kendileri yaratmamış gibi ülkede hukuku kendileri bitirmemiş gibi konuşuyorlar. Bunların yalanlarına 80 iq üstü kimse inanmaz ama ısrarla yalanlarına devam ediyorlar. Yıllar sonra bugünlerin üstüne sosyoloji ve psikoloji tezleri yazılacaktır nasıl propaganda yapılır sürekli söylenen yalanlar seçimlerde nasıl kendi lehlerine çalışır diye. İnsanların aklıyla alenen dalga geçiyorlar.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 15, 2024, 12:48:02 PM
anladığım kadarıyla istanbul'da işbirliği şekilleniyor. pkk'nın siyasi uzantısı olmakla övünen hdp/ysp/dem/ıvır-zıvır, atatürk'ün partisi olma iddiasındaki chp ile işbirliğine giriyor yine...

kalem pil ile anlattılar, oda terliği ile anlattılar, boya fırçası ile anlattılar... bunlar kendilerini abd'nin mayın eşşeği olan pkk'nın siyasi uzantısı olarak görüyor, bunlarla işbirliği yapmayın dediler ama anlamadılar, yetmedi örgütten tasfiye edilmiş eski terörist osman öcalan'ı trt'ye bunları anlatması için çıkardılar ama yine yetmedi.

Yerel seçimlere doğru ittifak pazarlıkları... CHP kırmızı halıyla karşıladı!
https://www.yirmidort.tv/gundem/yerel-secimlere-dogru-ittifak-pazarliklari-chp-kirmizi-haliyla-karsiladi-147270

bari şehitlerin olduğu günlerde yapmayın, bari kırmızı halı sermeyin kardeşim, allah'tan korkunuz kuldan utanmanız yok mu?
sr. member
January 15, 2024, 11:38:31 AM
Şu anda ülkenin bence birçok ilinden ziyade, iktidar için olmazsa olmaz İstanbul'u kazanmak. Aday beyefendi şimdiye kadar hep baltayı taşa vurdu açıklamalarıyla, Ekrem başkan gercekten muhalefetin içindeki en güçlü figür onu aşağı etmek için şimdiye kadar ki çabaları çok cılız. Ankara özelinde de durum pek değişmez yine Mansur başkan seçilir ama genel olarak en kritik hamle Meral hanımın şu ana kadar ki tutumu, birkaç gün önce Bilecik'te başkanlığın el değiştirilmesi sürecinde bile iyi parti etken olmuşken, köprünün altından özellikle birkaç hafta kala daha coook sular geçer bence.
member
Activity: 1011
Merit: 64
January 15, 2024, 11:04:16 AM
Muhalefet kazanmak istiyorsa birlik olmalı. Aksi halde zor.

Reelde ekonomik kriz var şuan agir şartlar altında seçime gidiyoruz.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 15, 2024, 10:57:14 AM
İstanbul'da ZP'nin adayının da güçlü bir isim olduğunu unutmamak gerekir.Azmi karamahmutoğlu tamamen ülkücü kesimin oyunu alacağı gibi Ekrem imamoğluna oy vermek zorunda kalan bazı kesimi de kendisine çekebilir. Alparslan Türkeş'in atadığı son Ülkü ocakları genel başkanı olduğunu unutmamak gerekir. Ben onu da İstanbul için güçlü bir aday olarak görüyorum ve bana kalırsa kazanabilecek potansiyelde bir aday.

Bence ZP'den aday olan birinin kazanma şansı yok. İstanbul gibi bir yerde seçim kazanmak çok zor, arkanızda garanti oyu olan bir partiniz yoksa kim olduğunuzun önemi olmuyor kazanmanız imkansız oluyor.
Ekrem İmamoğlu her kesimden insanı kucaklayabilen bir tavrı olan bir başkan. Particilik yapmayı geçtim, genel olarak görüştüğüm arkadaşlarımın birçoğu başkanlığından memnun ve bence önde gelen isim o.
AKP'nin Murat Kurum'u aday göstermesi de garip oldu. Kendi seçmeninin bile çekindiği bir aday. Deprem sürecinde pek hoş anılmayan bir isimdi, nasıl bir düşünce ile onu aday gösterdiler bilemiyorum
Pages:
Jump to: