Pages:
Author

Topic: 2024 Yılında zam gelmeyen ürünler listesi. (Read 198 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
January 11, 2024, 06:18:15 AM
Asgari ücret artışıyla başlayan bu serüvende her ürün zamlanıyor hem de çalışanlar daha ellerine zamlı maaşları geçmeden erimeye başlamış oluyor. 3 harfli marketlerde bazı ürünlerde indirim var ama %5'i geçmez, her markete gittiğimde zamlanmayan ürün bakınıyorum ama bulabilmek zor yıllardır zamlanmayan poşeti alınca bu konu aklıma geliyor nedense:)

Oluşturulan veren el mevzusu yüzünden yıllardan beri aldığımız zam yada maaş artışları hep manüple edildi. Gerçek değerler hep saklandı. Enflasyon değerleri hep yanlış açıklandı sonuç olarak yıldan yıla düşen maaşlar ve buna göre yükselen günlük harcama kalem fiyatları.  Neden artsın ki alım gücümüz. Alım gücü yükselirse sen iş seçimi yaparsın bu durumda nasıl çin modeline karşılık gelen Türk modelini uygulayacaksın. Yoksullaşki daha aza razı olup sesini çıkarmadan çalışa bilesin. Artış zinhar günah.

Abi asıl mevzu farkındalığı düşük, alıştırılmış kitle, bu kitleyi çok şekilde istedikleri noktaya kanalize edebilen de bir yönetim olunca yıllardır yaşadığımız bu süreç artık bana normal gelmeye başladı. Kendisine hizmet etmek üzere seçtiğini, yani güç verdiğini kendisinden daha kutsal gören kafa yapısı aciziyeti çıkıyor tam da burada karşımıza. Yahu senin yetki verdiğin adam cebinden birşey vermiyor sana, yönetmekle sorumlu kıldığın organizasyonun imkanlarını kullanıyor yani, şimdi ben bunu anlatmaya çalışınca vatan haini olmadığım kalıyor neredeyse, o yüzden bir süredir kimseye bu konularda ağzımı açmıyorum.

En doğrusunu yapıyorsun hocam ağzını açmamakla nitekim bilemiyorsun bu milletin içinden neler çıkacağını yok hülooğğcu mu, mabad kılı mı bilemiyorsun. Gerçekten de öyle bir şekilde manipüle ediliyor ki bu kitle iyi olan herşey onlardan kötü olan herşeyi de sınav sanıyorlar. O yüzden artık bugün dünden pahalı yarından ucuz olarak devam edecek.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Amazon sitesinde omo deterjan indirimde 9 kg paket 400 liradan satılıyor ama asıl indirim 4,5 kg üründe, fiyatı 145 lira x2 dersek 290 lira yapıyor başka bir yerde bu fiyata bu ürünü görmedim. Evdeki deterjanda bitince bu gün fiyat bakarken denk geldim fiyat piyasaya göre uygun. Nays ile %10 iade ve hemen kazandan 10 lira iade aldım 🙂
Fiyat zamlanmadan ihtiyacınız varsa almayı unutmayın.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Asgari ücret artışıyla başlayan bu serüvende her ürün zamlanıyor hem de çalışanlar daha ellerine zamlı maaşları geçmeden erimeye başlamış oluyor. 3 harfli marketlerde bazı ürünlerde indirim var ama %5'i geçmez, her markete gittiğimde zamlanmayan ürün bakınıyorum ama bulabilmek zor yıllardır zamlanmayan poşeti alınca bu konu aklıma geliyor nedense:)

Oluşturulan veren el mevzusu yüzünden yıllardan beri aldığımız zam yada maaş artışları hep manüple edildi. Gerçek değerler hep saklandı. Enflasyon değerleri hep yanlış açıklandı sonuç olarak yıldan yıla düşen maaşlar ve buna göre yükselen günlük harcama kalem fiyatları.  Neden artsın ki alım gücümüz. Alım gücü yükselirse sen iş seçimi yaparsın bu durumda nasıl çin modeline karşılık gelen Türk modelini uygulayacaksın. Yoksullaşki daha aza razı olup sesini çıkarmadan çalışa bilesin. Artış zinhar günah.

Abi asıl mevzu farkındalığı düşük, alıştırılmış kitle, bu kitleyi çok şekilde istedikleri noktaya kanalize edebilen de bir yönetim olunca yıllardır yaşadığımız bu süreç artık bana normal gelmeye başladı. Kendisine hizmet etmek üzere seçtiğini, yani güç verdiğini kendisinden daha kutsal gören kafa yapısı aciziyeti çıkıyor tam da burada karşımıza. Yahu senin yetki verdiğin adam cebinden birşey vermiyor sana, yönetmekle sorumlu kıldığın organizasyonun imkanlarını kullanıyor yani, şimdi ben bunu anlatmaya çalışınca vatan haini olmadığım kalıyor neredeyse, o yüzden bir süredir kimseye bu konularda ağzımı açmıyorum.

@totti67 hocam hani bir laf var ya sen sus gözlerin konuşsun diye. Sen söylemesende ben senin ne söylediğini duydum. Şimdi sen de beni duyuyorsun bak. Buna ne tür bir iletişim denir bilmiyorum. Hani telepati falan diyolar ya. Bizimki bunlara karşı olan antipati olsun. Grin
sr. member
Activity: 812
Merit: 293

hero member

sr. member
Mesela yıllardır alım gücümüze hiç zam gelmiyor, fark ettiniz mi? Enflasyonda neymiş krizde neymiş yok dolar altın artıyormuş falan bunlara aldırmadan alım gücümüz hiç artmıyor değil mi? Böyle gidersede alım gücü hiç artmayacak gibi görünüyor.

Asıl önemli noktaya temas etmişsiniz hocam, cebe giren paranın miktarını arttırıyorlar mi, evet. Ama işte bu noktada aldatma başlıyor. Şimdi zamları ele alalım, geçmiş altı ayın enflasyonu baz alınıyor dimi, e kardeşim bu vatandaşa gireni yerinden çıkarmaktan başka işe yaramiyor ki, bir daha geri gelmemek uzere sıkıntıyı yok etmiyor yani, hatta ilk zamlı maaşı almadan yeniden girmeye başlıyor sıkıntı 😅😅 o yüzden bu dönemde imkan dahilinde ihtiyaç duyulan veya duyulması muhtemel ne varsa almakta fayda var.
hero member
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ocak ayının 2.haftasına başlayacağız ve sırayla her şeye zam gelmeye devam ediyor.Asgari ücrete yapılan zam sadece ocak ayını refah seviyesi yüksek bir şekilde geçirmeye yarayacak gibi gözüküyor.Şubat'ın ortalarına doğru ve en sert bir şekilde mart'ın sonuna doğru ise artık o yapılan zamın etkisi kalmayacak gibi.Zam konusunda herkes artık istediği gibi zam yapabiliyor ve denetlenmiyor.Ne dolarda artış var ne de başka bir şeyde fakat denetleyen olmayınca fiyatlar da güzel bir şekilde yukarı itiliyor.
hero member
Mesela yıllardır alım gücümüze hiç zam gelmiyor, fark ettiniz mi? Enflasyonda neymiş krizde neymiş yok dolar altın artıyormuş falan bunlara aldırmadan alım gücümüz hiç artmıyor değil mi? Böyle gidersede alım gücü hiç artmayacak gibi görünüyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
3 harfli marketlerde 5 litrelik su hala 13.50 lira. Hatta A101’de 4 adet alınca 12 liraya düşüyor ve 20 litresi 48 liraya geliyor.
Damacana sipariş edince 70-80 lira civarı bir ücret istediklerini düşününce oldukça hesaplı oluyor bu şekilde almak. Tabi taşıma işi sizde oluyor ve sık sık evde su bitebiliyor.
20-30 lira için uğraşamam diyenleri de çok iyi anlarım, zaten dışarıda 1 kahve az içseniz 100 lira az ödemiş oluyorsunuz Smiley

Ya olmuyor öyle gerçekten, ben Ankara'dayken bir ara ciddi inat etmiştim çünkü hem teorik olarak tek damacanadaki aynı miktarda suyun (hatta 1 litre daha az) daha ucuz olması beklenir ancak öyle değildi, hem de damacana tekrar dolmadan önce nasıl temizleniyor bilemiyorsun. Ama taşınmıyor, çekilecek çile değil, evde depolaması bile problem. O nedenle mecburen yine damacanaya döndük.
Hocam Getir üzerinden sipariş edince 2x5L getiriyorlar, kuponlarla bazen alışveriş yaparken mutlaka 2x5L su eklerim siparişime, böyle durumlarda taşıması ne kadar sıkıntı oluyor biliyorum, 6-8 adet 5 L suyu bir kaç kez inip çıkarak taşımak zorunda kalıyorsunuz, kaldı ki asansör de yoksa binada sizin için bu durum tam bir eziyet halini alabiliyor, o yüzden mobil uygulamalardan böyle böyle eklemeler yapabilirsiniz, aklınızda bulunsun, bu arada zamların daha tam yansımadığını, bu ayın sonuna doğru yükselebileceğini düşünüyorum,
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
3 harfli marketlerde 5 litrelik su hala 13.50 lira. Hatta A101’de 4 adet alınca 12 liraya düşüyor ve 20 litresi 48 liraya geliyor.
Damacana sipariş edince 70-80 lira civarı bir ücret istediklerini düşününce oldukça hesaplı oluyor bu şekilde almak. Tabi taşıma işi sizde oluyor ve sık sık evde su bitebiliyor.
20-30 lira için uğraşamam diyenleri de çok iyi anlarım, zaten dışarıda 1 kahve az içseniz 100 lira az ödemiş oluyorsunuz Smiley

Ya olmuyor öyle gerçekten, ben Ankara'dayken bir ara ciddi inat etmiştim çünkü hem teorik olarak tek damacanadaki aynı miktarda suyun (hatta 1 litre daha az) daha ucuz olması beklenir ancak öyle değildi, hem de damacana tekrar dolmadan önce nasıl temizleniyor bilemiyorsun. Ama taşınmıyor, çekilecek çile değil, evde depolaması bile problem. O nedenle mecburen yine damacanaya döndük.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
lan şurada bir kere hayırlı bir olay için başlık açın:(
bugün akaryakıta gelecek olan zam belli oldu. ötv nanesinden dolayı %25 civarı bir artış olacakmış bunun da pompaya yansıması 2-3 lira olacakmış. zaten piyasada neredeyse 3 gündür sigara bulmak imkansıza yakın bir şey oldu. her gün farklı sigara içmek zorunda kaldığım için öksürmekten ciğerlerim götüme girecek. bu akşam da akaryakıt istasyonlarında bolca kuyruk görürüz. benim araçta da 100 km'lık yakıt kalmıştı gidip alayım dedim de ne anlamı var anasını satayım. 30 lira kar yapacağım diye 1 paket sigara içip havaya uçurağım orayı yanlışlıkla.
adam haklı beyler zam gelmeyen ne var onunla ilgili konu açmak lazım
mesela tuvalet kağıdı ilk zam furyasında heywen gibim artmıştı ama hala o seviyelerde, yakında sağlam zam gelebilir totomuzu ısırgan otu yapragiyla silebilirik  Grin

@wolwoo hocam sizin sözünüzü sanırım mandown hocam duymuş. Hemen isteğinize uygun bir başlıkla konu açmış. Buraya kadar çok güzel. Ama konunun içine şimdiye kadar sadece bir ürün girmiş. Diğerleri içinde araştırma yapıyoruz. Konuya giren ürünü belki tahmin etmişsindir. POŞET 25 kuruş. Grin Grin

https://bitcointalksearch.org/topic/2024-ylnda-zam-gelmeyen-urunler-listesi-5480380

tuvalet kağıdı çok pis artabilir  Wink
hero member
Bakalım hangimizin şomağzı daha büyükmüş görelim Cheesy İlk tutturana ödül yok bi ton laf var Cheesy Tabi şakası bir yana şuan ki ekonomik durumumuz neredeyse her türlü ürüne zam getirmeyi gerektiriyor. Artık önceden azar azar alıp idare edelim derken şimdi ise çok çok alalım yarın bir gün zam gelir diye istifçi olduk. Ki haklıyız da bunu yapmakta bakan geçenlerde taksit olayını kaldırmaya yanaşacakmışcasına sinyaller vermiş. O yüzden bu aralar gerçektende ihtiyaçları aradan uygun fiyatlı zam gelmeden vade farksız taksitle alma zamanı.

@meser# hocam aslında alışveriş mağazalarındaki lüx dükkanlarda poşet yerine verilen çantaları adamlar ta geçen seneden başlayan yüksek fiyatlarla satmaya başladılar. Boyner geçen sene 1 çantayı bu poşet karşılığı olan çanta 4 tl ye veriyordu. Birine em reklamınızı taşıyacağım hemde para vereceğim. Olmaz almam dedim keyfin bilir dediler. Bende 4tl yi verip aldım. Yani bu sadece üç harfli yerlerde falan 25kuruş.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
sr. member
Lan hepi topu daha bir hafta olmadı, poşet dışında ikinci bir örnek xzone hocamın dışında verememiş durumdayız, millet zamlı maaslari almadı henüz, ona rağmen piyasa denen canavar çatır çutur dogruyor cüzdanları, gıda konusunda özellikle hassasım bu arada, herhangi bir indirime denk gelirseniz mutlaka değerlendirin derim.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
17 bin lira asgari ücret desek, $ minimum 40 lira olacak bence.Doların 40 lira olması da dolar ile çalışan bütün teknolojik aletlerin pahalanması demek, ev veya araba alacaksanız daha uçuk fiyatlar gelecek demek.Yapılan zam havada kalacak.

Türkiye’de bir gerçek varsa o da asgari ücreti 400 dolardan fazla düşünmeyen işverenler olduğu gerçeğidir.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Fiyatı dolar cinsinden olan ürünlere zam gelmez yani fiyatları dolar olarak aynı kalır ama Türk lirası ile satışı yapan mağazalarda bu sene zam gelmeme oranı %0. Açık yemeksepetini 240 liralık menüler 300 lira olmuş bile. Artık artan benzin fiyatlarından dolayı olsa gerek gel al kampanyalarında daha cazip kampanyalar oluşturuyorlar. İnsanları artık kendi paketini almaya teşvik ediyorlar. Devir nasıl değişiyor beraber görüyoruz.

Öyle de olmaz, zincir marketinden esnafına kadar hemen hemen hepsi çakalın önde gideni olduğu için fırsat buldukları yerde fiyatları dolar bazında da yükseltirler. Bir çok ülkede olduğu gibi bizde de devlet sermayeye çalışır, sana ölmeyecek kadar verirler, onun da nedeni vicdan falan değil, sen ölürsen sermayenin malını satacak mecrası kalmaz.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Fiyatı dolar cinsinden olan ürünlere zam gelmez yani fiyatları dolar olarak aynı kalır ama Türk lirası ile satışı yapan mağazalarda bu sene zam gelmeme oranı %0. Açık yemeksepetini 240 liralık menüler 300 lira olmuş bile. Artık artan benzin fiyatlarından dolayı olsa gerek gel al kampanyalarında daha cazip kampanyalar oluşturuyorlar. İnsanları artık kendi paketini almaya teşvik ediyorlar. Devir nasıl değişiyor beraber görüyoruz.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Bakalım hangimizin şomağzı daha büyükmüş görelim Cheesy İlk tutturana ödül yok bi ton laf var Cheesy Tabi şakası bir yana şuan ki ekonomik durumumuz neredeyse her türlü ürüne zam getirmeyi gerektiriyor. Artık önceden azar azar alıp idare edelim derken şimdi ise çok çok alalım yarın bir gün zam gelir diye istifçi olduk. Ki haklıyız da bunu yapmakta bakan geçenlerde taksit olayını kaldırmaya yanaşacakmışcasına sinyaller vermiş. O yüzden bu aralar gerçektende ihtiyaçları aradan uygun fiyatlı zam gelmeden vade farksız taksitle alma zamanı.
hero member
Poşet ve plastik kullanımını azaltmak için aslında poşetin zamlanmasını istiyorum, en az 1 lira olmalı. 25 kuruşun artık bir önemi yok sembolik kalıyor insanlar çevreyi düşünmediği için poşet kullanımınıda önemsemiyor helede 25 kuruş için. Elimden geldiğince 1-2 parça ürün için poşet almıyor yada çanta kullanıyorum.
Pages:
Jump to: