Pages:
Author

Topic: 2024 Yılında zam gelmeyen ürünler listesi. - page 2. (Read 198 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bu konu güzel olmuş, malum her şeye zam geldi ama gelmeyen ürün bir elin parmaklarını geçmiyor.
Yanlış hatırlamıyorsam doğalgaz için zam gelmeyecek demişlerdi, bu bir fırsat olabilir evleri ısıttıkça ısıtalım Cheesy
Markette etiketlerin katında fiyat değişim tarihi yazıyor, bazı marketlerde 6-7 aydır fiyatı değişmemiş şeyler görebiliyorum. Denk geldikçe lazım olmasa da almıyorum herkese tavsiye ederim. Özellikle Metro Gross Markette konserve ve gıda ürünlerinde böyle ürünler denk gelebiliyor
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Çok şükür en azından poşete fazladan para vermiyoruz öyle değil mi?  Grin  2024 yılı da maşallah zam bombardımanı ile başladı. Daha yıla yeni girdik hemen araç markaları arabalarının fiyatlarını güncellemeye aldı. Akaryakıt desen anında 2 küsür lira hem benzin hem mazota zam geldi. Bedelli askerlik de memur maaşı zam oranının açıklanmasıyla birlikte 182 bin lira olarak belirlendi. Şu ana kadar gördüklerim bunlar ama daha dur neler neler zamlanmaya devam eder.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
2024 Yılında zam gelmeyen ürünler ile ilgili bir başlık neden olmasın dedim
İlk ve son kalemi aşağı yazdım varsa bildiğiniz yazın bakalım.

POŞET 25 Kuruş.

@mandown hocam aslında poşete de zam geliyor ama bu zam 25 kuruşun üstünü ilgili kurum yada kuruluş karşılıyor. Devlet bunlardan zamlı alıyor  bu poşeti. Ama halka yansıyan 25 kuruş.
2023 yılındaki poşet fiyatı 38,5kuruş olarak uygulandı bunun 25 kuruşunu bizler ödedik.

2024 yılında ise poşet fiyatı 58,46 kuruş olarak belirlenmiş. Yine  bunun biz 25 kuruşunu ödeyeceğiz.

Aynı eskiden akaryakıtta olduğu gibi. Hani eşel mobil yöntemi vardı ya gelen zam vergiden gidiyordu. Burada da dükkandan gidiyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
1 Ocak 2019 tarihinden itibaren poşet 25 kuruş olarak ücretlendirilmişti amaç ise poşet kullanımını azaltmaktı. 2019 yılında 25 kuruşun bu güne göre alım gücü yüksekti bu gün sakız bile alamıyorsunuz yani kısaca 25 kuruşun bu gün bir caydırıcılığı yok bu nedenle poşetin en az 1 lira olması gerekiyor ki kullanımı azalsın.

Poşetin halen neden 25 kuruş fiyatı değişmediğini anlamıyorum sanırım enflasyon kalemlerinin içinde.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
2024 Yılında zam gelmeyen ürünler ile ilgili bir başlık neden olmasın dedim
İlk ve son kalemi aşağı yazdım varsa bildiğiniz yazın bakalım.

POŞET 25 Kuruş.
Pages:
Jump to: