Pages:
Author

Topic: 24 Kasım Öğretmenler Günü - page 2. (Read 185 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
November 24, 2023, 01:13:18 PM
Öğretmen arkadaşlarım çok fazla aslında bende bir pedagojik eğitim gördüm ve çok fazla sayıda meb olsun özel sektör olsun dershane öğretmenleri arkadaşlarım var birlikte çalıştığımız bir tim vardı 30 kişiydik 15 tanesi öğretmendi tarih coğrafya kimya edebiyat Türkçe ve sosyal bilgiler öğretmenimiz vardı bir İngilizce bir de din kültürü eksikti matematik hocamız da vardı hatta arkadaşlarla dershane mi kursak diye makara yapıyorduk işte öğretmenlere gereken imkan verilmediği için alternatiflere yönelen ve farklı mesleklere kaydırılan bu düzenin değişip öğretmenlerin kendi işlerini yapmaları en büyük temennim umarım öğretmenlerimiz geleceklerimizi şekillendirirken en doğru eğitimi vererek öğrencileri birer pırlanta gibi işlerler her öğretmenin ve baş öğretmenimizin öğretmenler günü kutlu olsun

Hocam ne yapsın insanlar atama bekliyor. Atanıp hayat kurmak istiyor ama yok. Mecburen bir çok kişi polis oldu.
Eskiden lise bitince polislik sınavları vardı ama şimdi emniyet o ihtiyacı üniversite mezunlarından karşılıyor.
Bilmiyorum hâlâ lise bitince 2 yıl eğitim alıp polis olma durumu.
O şekilde polis olup MEB'e geçerim diyeni çok duydum ama geçene hiç çevremde rastlamadım.

Tabi insanları yadırgamıyorum herkes bir şekilde hayata tutunma gayreti içerisinde ayrıca şerefli bir meslek askerlik polislik diğer meslekler şerefsiz demiyorum hemen yanlış anlamayın sakın Grin Yani bizim toplumumuzda daha da ilgi çekilen bir iş kolu insanlar da öğretmen olarak atanamadılar ve mecburen bu yola girdiler bir kaçı bu yoldan bir kaç sene sonra yine öğretmenliğe döndüler

Daha geçen sene bomba imha bir arkadaşım vardı asıl mesleğine yani Türkçe öğretmenliğine atandı ve onun adına çok sevindim atandığında 38 yaşındaydı buna rağmen başardı ayrıca bir arkadaşım Şanlıurfa’ya sınıf öğretmeni olarak atandı geçenler var ama mülakatta zaten bir işin var deyip olumsuz bakılanlar da var

Ben genellikle özel üniversitede hukuk okuyup mesleği bırakan avukat olan çok arkadaş duydum ama bunda zirve sanırım bir genç arkadaşta kendisi kaymakamlık sınavını kazandığında 5 yıllık polismiş kaymakam olmuş yani çalışınca her şey oluyor

Dipnot hala liseden mezun olup senede 2500 kişi polis okullarını kazanıp 2 yıl okuyorlar
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 24, 2023, 01:07:24 PM
Öğretmen arkadaşlarım çok fazla aslında bende bir pedagojik eğitim gördüm ve çok fazla sayıda meb olsun özel sektör olsun dershane öğretmenleri arkadaşlarım var birlikte çalıştığımız bir tim vardı 30 kişiydik 15 tanesi öğretmendi tarih coğrafya kimya edebiyat Türkçe ve sosyal bilgiler öğretmenimiz vardı bir İngilizce bir de din kültürü eksikti matematik hocamız da vardı hatta arkadaşlarla dershane mi kursak diye makara yapıyorduk işte öğretmenlere gereken imkan verilmediği için alternatiflere yönelen ve farklı mesleklere kaydırılan bu düzenin değişip öğretmenlerin kendi işlerini yapmaları en büyük temennim umarım öğretmenlerimiz geleceklerimizi şekillendirirken en doğru eğitimi vererek öğrencileri birer pırlanta gibi işlerler her öğretmenin ve baş öğretmenimizin öğretmenler günü kutlu olsun

Hocam ne yapsın insanlar atama bekliyor. Atanıp hayat kurmak istiyor ama yok. Mecburen bir çok kişi polis oldu.
Eskiden lise bitince polislik sınavları vardı ama şimdi emniyet o ihtiyacı üniversite mezunlarından karşılıyor.
Bilmiyorum hâlâ lise bitince 2 yıl eğitim alıp polis olma durumu.
O şekilde polis olup MEB'e geçerim diyeni çok duydum ama geçene hiç çevremde rastlamadım.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
November 24, 2023, 12:59:46 PM
Bütün öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlarım.Öğretmenler geleceğin bilim adamlarını, siyasetçilerini, tarihçilerini, doğal olarak geleceği inşaa eder.Geleceği inşa eden bu özel meslek grubunun maddi, manevi haklarını en kısa sürede alarak hayat standartlarının yükseltilmesini diliyorum.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
November 24, 2023, 12:30:05 PM
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 24, 2023, 10:05:46 AM
Çok kutsal bi meslek bana göre. Gencecik insanların hayatlarına dokunuyor öğretmenlerimiz. Onlara kimlik aşılıyor okullarda. İlkokul öğretmenimi hatırladım yine bu satırları yazarken. Üzerimde çok büyük emeği olduğunu hissediyorum. Onu çok seviyordum. Hala seviyorum gerçi. Ama onu çok sevdiğim için rol model almak istemiştim kendime. Öğretmen olmak istemiştim. Onun gibi gencecik insanların hayatlarına dokunmak istemiştim. Tabiki hayat bizim istediğimiz şekil ilerlemiyor. Öğretmen olmaktan vazgeçtim ideallerim değişince.

Öğretmenlerimi, öğretmenlerimizi sevgiyle anıyorum bu 24 Kasım da. Atamızı da asla bitmeyecek bi özlemle anıyorum. Onun yeri her zaman bi başka bizim yüreğimizde.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
November 24, 2023, 03:00:09 AM
Halen ilkokul yıllarımı ve öğretmenlerimi hatırlıyorum. Yıllar geçti ama o zamankiöğretmene bakışım değişmedi. Şimdi öğretmenlerimize ve diğer çalışan memur kesimin genel durumuna bakınca kendini beğenmiş bencil yönetim ve yöneticilerin elinde sefil duruma gelmiş pırıl pırıl öğretmenlerimizi görüyorum. Bu olumsuzluklara rağmen halen vatan aşkı ile çocuklarımızı yarınlara hazırlamaya çalışıyorlar. Öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum. Hepsi de çok değerli çok kıymetli. Kendini öğretmen sanan şarlatan ve yandaşları ayrı tutuyorum. Onlar yarın yaptıklarını yaratana anlatırken bu değerli mesleği nasıl rezil ettiklerinin hesabını ayrıca versinler.
Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 24, 2023, 02:49:14 AM
Günümüz de sadece 24 Kasım'da hatırlanan o gün haricinde başka günler pul kadar değeri olmayan bir meslek.
Değerli olduğu günler çok geride kaldı.
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.🌹🌹🌹
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 24, 2023, 02:43:17 AM
Yolumuzu aydınlatarak bizlere her zaman ışık olan ve yarınlarımızı yeşerten başta Başöğretmen  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" kutluyorum.

Pages:
Jump to: