Pages:
Author

Topic: 31 Mart'tan 200 Gün Sonra... - page 2. (Read 268 times)

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
November 13, 2019, 03:49:52 PM
Siyasi tercihlerini saklayan biri değilim. İstanbul Büyükşehir seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na verdim. Mansur başkanın yaptıklarını sık sık duyuyorken, sanki İmamoğlu biraz daha belediye başkanlığından sonrasını ya da daha yukarıları düşünüyor gibi geldi. Meclis çalışmasına çok izin vermiyor olabilir ama sonuçta elinde büyük bir güç olduğunu da hiçbirimiz inkar edemeyiz. Tüm bunlara rağmen somut ve elle tutulur büyük bir şey yaptığını görmedim.

Örneğin; ilk iş olarak Beyoğlu - İstiklal'in yeşillendirilmesi oradaki Arapça tabelaların kaldırılması, ne bileyim ulaşım sorununa alternatif çözümler üretmesi hadi onu geçtim. İstanbul depremi gibi bir sorun var. En azından belediye olarak tarama yaparak, çürük binaları tespit edeceğiz gibi girişimler olabilirdi.

İstanbul devasa bir şehir, düzeltme ile sonu gelmeyecek kadar çok sorunu var ama insan en azından bazılarını düzeltmek için çaba görmek istiyor. Mesela yeşil alan yok, bisiklet yolu yok, yürüyüş yolu yok, otopark yok.

Bir daha verir miyim? Sanmam. Yani Cumhurbaşkanlığı seçiminde filan hiç vermem ama benim kastettiğim belediye seçimlerinde de vermem. Çünkü doğma büyüme İstanbullu olarak benim lafa karnım gerçek tok. Bin tane somut sorunu olan İstanbul'da, bir an önce aksiyon alıp yola koyulmak lazım.

Mansur başkan bu yapıcı tutumunu devam ettirirse, bence asıl Cumhurbaşkanı adayı o olmalı diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
November 13, 2019, 03:27:54 PM
31 Mart Seçimlerinden yaklaşık olarak 200 gün 6 ay 20 gün takriben bir süre geçmiş bulunmakta. Bu seçimlerde bildiğiniz gibi AKP'nin elindeki olan Büyükşehirlerin İstanbul , Ankara, Antalya, Mersin, Adana gibi yüksek oy oranı ile Muhalefet partilerine geçmiştir.

Bu forum aslında bazı trolleri dışarda bırakırsak ülkenin ortalama zeka seviyesinin üstündeki kişilerden oluşuyor. Bu 200 günlük dönemde tümüyle ideolojik saplantılarımız bir kenara bırakarak;

Büyükşehirlerde ne gibi güzellikler gördünüz veya ne gibi yanlışlıklar yaptı yeni gelen Belediye Başkanları.

Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Doğma büyüme Ankaralıyım, Karayalçın dönemini de gördüm ondan sonra Melih dönemininde bizzat gençliğim ve orta yaşım geçti. Mansur başkan gelince ilk işinin Ulus'ta ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykelini yıkatarak işe başlamasından gayet memnun oldum. Şu an için Ankara genelinde %70 ye yakın bir kesim Mansur Başkanın yaptığı işlerden memnun.

Diğer Büyükşehirler'de durumlar nedir?
Pages:
Jump to: