Pages:
Author

Topic: 4 Mart dünya Obezite farkındalığı günü - page 2. (Read 202 times)

full member
Activity: 154
Merit: 115
İnsanların çoğunluğu obezite yapın sonra da insanlar için obezite farkındalık günü çıkarın.  Wink
Antik Yunan’da aşırı obezite iyi bilinirmiş, ancak aşırı obez bir kişiyle karşılaşmak gelişmiş ülkelerde bugün olduğu kadar sık rastlanan bir durum değildir.
Bugünlerde obezite insanlarla karşılaşmak normal artık.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Avrupanın en obaz ülkesi olmayı malesef başardık her geçen gün ülkemizdeki genç nufus azalırken bir yandan da yediğimiz o sağlıksız ürünler yüzünden obez olmaya devam ediyoruz marketlerde satılan süt ürünleri neredeyse %99 aynı kalitede olabilir mi oluyor işte sırf o dengeyi sağlayabilmek adına neleri nelerle karıştırıyorlar allah bilir.

Obez bir toplum her sektör için iyidir gıda, sağlık bunlar için sağlıksız toplumlar değerli konulardır.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Bunun günü olduğunu bilmiyordum ama malum artık her şeyin günü olduğu için bunun da özel günü olabileceğini tahmin ediyordum. Son dönemde maalesef body positivity adı altında şişmanlık övülür oldu insanlar aslında böyle daha çok zarar veriyorlar ama farkında değiller. Özel sağlık sorunları dışında düzensiz yaşam ve beslenme nedeniyle aşırı kilo alan ve bundan rahatsızlık duymayanları ciddi sağlık sorunları bekliyor. Ülkemizde düzgün beslenmek kaymak tabaka harici zor hale geldi biliyorum ama hayatımıza mutlaka sporu eklemeliyiz ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durmalıyız.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Bak bu gün benim göbegimin günü. Göbeğim günün kutlu olsun. Bu gün seni biraz daha bombeli hale getirmek için ne yapayım.
Şaka şaka. Aslında şaka da gerçekten kilo sorunu ile yıllardan beri uğraşıp duruyorum. Bu günün böyle bir farkındalik için ayrılması bilmem kaç kişiyi ilgilendirecek. Alış veriş mağazaları bu gün için bir pasta bir kek satmadıktan sonra bu gün için hamburgeci bir ürün satmadıktan sonra ne anlamı kaldı bu günün.  Gelecekte bir gün dünya zayıflar günü de kutlanırmı ki.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Obezite, dünyanın en büyük belasından birisi. Şu an dünyada da en fazla mağdur olunan hastalık bence obezite. Hatta bir YouTuber çift vardı yemek videoları çekmeye daha doğrusu fast food yeme videoları çekmeye başlamıştı. Daha sonra her ikisi de 200 kilo kadar oldular hatta fast foodları mixerde sıvılaştırıp huni ile içmeye kadar gitti bu durum. Türkiye olarak ekonominin dezavantajının tek avantajı sanırım dışarıda çok yemek yiyemeyecek olmamız sanırım.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
4 Mart Dünya Obezite günü arkadaşlar. Özellikle son yıllarda artan fast foodlar ile insanlık tamamen obeziteye mahkum olunmaya çalışılıyor. Bunun planlı bir çalışma olduğuna inanıyorum. Türkiye’de 2017 de yapılan araştırmada 15 yaş ve üzeri bireylerde obezite oranı %31.5 olarak saptanmış. Fazla kilolu oranı ise %34. Sağlıksız beslenme hayatımızın merkezine inmiş durumda. Sağlıklı beslenmeye özen gösterelim.

Burada da 2030 yılına kadar kadınlar arasında Avrupa’da obezite verileri tahmini var ve maalesef ülkemiz kadınları zirvede görünüyor.

Obezite bir düşman ve bu düşmana karşı sizi spora davet ediyorum.

Kaynak : https://obdm.beun.edu.tr/duyurular/4-mart-dunya-obezite-gunu.html#:~:text=4%20Mart%20Dünya%20Obezite%20Günü%2C%20insanların%20sağlıklı%20bir%20kiloya%20ulaşması,teşvik%20etmek%20amacıyla%20farkındalık%20günüdür.
Pages:
Jump to: