Pages:
Author

Topic: 50 milyon Turk Vatandasinin Bilgileri Hacklendi! (Read 2433 times)

hero member
Activity: 698
Merit: 506
malesef doğrudur bir çok tanıdığın bilgisine ulaştım 1990 sonrası doğanların büyük kısmı var.
hero member
Activity: 868
Merit: 502
neymıs efendım secmen bılgılerı dıger partılerle paylasılmıycakmıs lan gerızekalılar bıkerede hatalıyız deyın bunu bıle paralele bagladılar ya dıcek hıc bır ssey yok . yarın obur gun basımıza bısey gelse bunlar bızı korumaz kı suclu sensın derler
hero member
Activity: 490
Merit: 500
ben de diyorum neden cipli mipli sisteme geçmeye calısıyor bu elemanlar anlasılan kimlik bilgisi ile işlem yapılacak her türlü ortam da kimliginizi cihaza sokup işleminizi yapıcaksınız normalda sahte kimlige adam kendi resmini basıyor üstüne hat araba daire elektirik su dogalgaz allah ne verdiyse hepsine abone oluyor sonra sende cık cıka bilirsen işin icinden allah sonumuzu hayır etsin beyler e devlete girip sürekli kontrol etmeniz lazım Smiley))
sr. member
Activity: 403
Merit: 250
internet aktivist
kendi bilgilerimi kontrol ettim, 2009 daki  ikamet adresim gözüküyor. muhtemel seçim sisteminden çalınmış veriler.
18 yaş altı olanlar yok

2010 yılından önce oy verme hakkı olanların ki var internette YSK seçmen bilgilerini disk ile partilere gönderdikten sonra ihlal yapılıp vatandaş bilgileri sızdırıldı hacklenme söz konusu değil ama yine de tedbirli olmakta fayda var  Smiley
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
Bu data birkaç yıldır internette vardı. 2009 seçimleri seçmen datası. Şimdi suçu diğer partilere atıyorlar, yine sorumluluk almak yok..
full member
Activity: 280
Merit: 103
Bugün sözcü gazetesinde Yılmaz ÖZDİL'in güzel bir yazısı vardı kimlik bilgileri çalınan bir kaç vatandaşın başından geçen olayları kaleme almış okumanızı tavsiye derim
hero member
akcomarlarin, bu forumda bulunmaya , bu forumda yazilanlari idrak etmeye beyinleri yetmez. onlarin gidecegi yerler bellidir.
koyun surulerıne coban olsunlar onlar artık Cheesy
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
akcomarlarin, bu forumda bulunmaya , bu forumda yazilanlari idrak etmeye beyinleri yetmez. onlarin gidecegi yerler bellidir.
hero member
Activity: 1092
Merit: 520
Aleph.im
Akçomar bu konuya gelmemiş nedense? Gelsin de büyükleri gibi paralel yaptı chp yaptı desin, biraz eğlenelim. Smiley
Bu konu o kadar ciddi ki aslında, bir devletin bütün vatandaşlarının kişisel bilgilerinin çalınması ve hükümetin hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etmesi, halkın da büyük çoğunluğunun koyun gibi olayı umursamaması trajikomik.

Hayır bırak hadi bir şekilde çalındı falan da bu ne pişkinliktir arkadaş, hiçbir hatada sorumluluk kabul etmezler yüzsüzler... Ama iyi şeylere gelince biz yaptık bunları derler...

Hala bakan diyor ki önemli bir şey yok, sıkıntı yok dert etmeyin...
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
Akçomar bu konuya gelmemiş nedense? Gelsin de büyükleri gibi paralel yaptı chp yaptı desin, biraz eğlenelim. Smiley
Bu konu o kadar ciddi ki aslında, bir devletin bütün vatandaşlarının kişisel bilgilerinin çalınması ve hükümetin hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etmesi, halkın da büyük çoğunluğunun koyun gibi olayı umursamaması trajikomik.
hero member
basbakan bnmde evımın adresı var ısteyen gelsın dıyor ya bu kadar pişkınlık olmaz yemınle yuz kalmamıs bunlarda artık

BENi de davet etti, seni de mi etti? sorsaniz adresimi soylerim demisti, sormaya firsatim olmadi , bende bahse konu siteye girip adresini ogrendim,  gercekten cok faydali bir site. bu pazar davutoglundayiz ailecek. allah basimizdan eksik etmesin.

Cheesy aynen gıdek cay kahve ıcerız Cheesy
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Yeni bir haber degil ama devletin basiretsizligini gosteren onemli bir haber...

http://www.ntv.com.tr/teknoloji/50-milyon-turk-vatandasinin-bilgileri-hacklendi,5YxyFMzo_0qs3R8z21itnw

Bir bakan Nasa'dan daha mi ileriyiz demisti?..  Smiley
İşsiz bilgisayar mühendisleri olan bir ülkedeyiz ve eminim aralarında pırlanta gibi kişiler de vardır. Devletin her kademesinde bir kokuşmuşluk var. Bu nedenle her alanda başarısızlıklarla başbaşa kalıyoruz. Hak etmeyen insanlar adam kayırmaca nedeniyle o koltuklarında oturduğu sürece kimse adam gibi işini yapamayacak / yapmayacak, hastaneler dolup taşacak, milletin bilgileri sızdırılacak vs... vs... her yerde bir kokuşmuşluk böyle sürüp gidecek ne yazık ki...
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
basbakan bnmde evımın adresı var ısteyen gelsın dıyor ya bu kadar pişkınlık olmaz yemınle yuz kalmamıs bunlarda artık

BENi de davet etti, seni de mi etti? sorsaniz adresimi soylerim demisti, sormaya firsatim olmadi , bende bahse konu siteye girip adresini ogrendim,  gercekten cok faydali bir site. bu pazar davutoglundayiz ailecek. allah basimizdan eksik etmesin.
hero member
hero member
Activity: 1092
Merit: 520
Aleph.im
kendi bilgilerimi kontrol ettim, 2009 daki  ikamet adresim gözüküyor. muhtemel seçim sisteminden çalınmış veriler.
18 yaş altı olanlar yok

Evet eski kayıtlar var gibi...
legendary
Activity: 1568
Merit: 1268
Cok buyuk bir guvenlik acigi. Ozru olmayan bir hata. Medeni ulkelerde boylesine bir sizintinin ardindan birden fazla istifa gelir ama bizim ulkemiz neler gordu. Cok yazik. Umarim kimseye zarari olmaz bu acigin. Isin enteresan tarafi, ben bu dosyaya cok onceden torrentte denk gelmistim. Cok eski bir sizinti bu ve daha once hukuk burolarina satilmaya calisilmis internetteki bilgilere gore. Nedense insanlarin sesi cikmadi "zeki" birinin bunu bir sitede toplayip basit bir yazilimla arama motoru haline getirene kadar. Adsense ile para kazaniyor birde utanmaz.

Kucuk bir ornek vermek istiyorum bu haberle ilgili. Mesela benim yasadigim ulke Norvec`te istediginiz kisinin adini soyadini yazip nerede yasadigini ogrenebilirsiniz. Hatta gectigimiz yillarda ne kadar para kazanmis ne kadar vergi odemis bunlarda cok sefffaf bir sekilde initernet uzerinden bakilabiliyor. Tabi burda bir fark fark. Kisilerin vatandaslik numarasini goremezsiniz, cunku bu bir guvenlik acigi olusturur. Ustelik bu sistem isim soyisim yazip tek bir tiklama ile cicek veya buna benzer hediye gonderme olarak bile kullanilabiliyor(http://www.gulesider.no/). Yanlis anlasilmasin lutfen, seffaf ve uygar bir sistem ile guvenlik aciginin bu derece kotu oldugu bir baska sistemi karsilastirmak istedim.

Siyasi olaylara cok girmek istemiyorum fakat, bunu "paralel yapi" yapti demek ozru kabahatinden buyuk bir durum ortaya cikariyor. Tabii ki bu ulkenin menfaatini istemeyen unsurlar bu tarz islere kalkisacak. Bunun yapan teror orgutu de olabilirdi. Bu nasil bir ozur anlamak mumkun degil.

Bir hikaye var, kral bir gun vezirine soyle der; "Oyle bir kusur isle ki ozrun kabahatinden buyuk olsun." Vezir birkac gun sonra krali avluda yururken gorur ve parmagi atar. Kral arkasini doner ve sinirlerden kopurerek kellesiyle odeyecegini soyler. Vezir sakince cevap verir; "Ozur dilerim efendim, Valide sultan zannettim."

Allah hepimize sabir versin arkadaslar.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
18 yaş altı olanlar yok

Nereden sorguladın hocam ?

https://thanksgiving.epicm.org

şuan erişim yok , türkiyeden engellemişler sanırım
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
18 yaş altı olanlar yok

Nereden sorguladın hocam ?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
18 yaş altı olanlar yok
Pages:
Jump to: