Pages:
Author

Topic: Acil 50 eth borç. Geri ödeme %50, ödeme günü 50 gün sonra! - page 2. (Read 845 times)

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Sen de ayrı bi trollsün. Bozkurt Türk milletinin Türk ırkının sembolüdür. Gelmiş buraya provokatörlük yapıyorsun.

Forumda dikkate almadığım sayılı gereksiz insanlardan olur kendisi. Hemen hemen yaptığı her yorum ya kendi kişiliği gibi saçma oluyor yada konu ile alakasız oluyor. Pek dikkate alınmamasını tavsiye ediyorum. Kaldı ki her ne kadar faşizm düşmanı birisi olsam da bu tarz ''İT'' benzetmesini hiç beğenmedim. Her insan Türk olsun veya olmasın, Türkleri sevsin veya sevmesin bu tarz hareketler yapmamalı diye düşünüyorum. Forum kurallarına göre de DT üyeler bu kişiye kırmızı bildirim gönderme hakkına sahip. Smiley
Dİkkate almadığım bi kaç kişiden biri zaten bu. Böyle 4-5 kişi var. Belki hepsi aynıdır hep ortalığı karıştırmaya çalışıyordur o da muhtemel Cheesy
jr. member
Activity: 140
Merit: 2
Sen de ayrı bi trollsün. Bozkurt Türk milletinin Türk ırkının sembolüdür. Gelmiş buraya provokatörlük yapıyorsun.

Kardeşim yanlış anlıyorsunuz her yazdıgımızı rusyalı olsa adam ayı koysa neden ayı resmi koyuyorsun diyecektim sizde bana ayı dedin hakaretmi ediyorsun diyecektiniz yılan olsa yılan derdim günah keçisi arıyorsanız buyrun benim.
hero member
Activity: 1666
Merit: 629

Forumda dikkate almadığım sayılı gereksiz insanlardan olur kendisi. Hemen hemen yaptığı her yorum ya kendi kişiliği gibi saçma oluyor yada konu ile alakasız oluyor. Pek dikkate alınmamasını tavsiye ediyorum. Kaldı ki her ne kadar faşizm düşmanı birisi olsam da bu tarz ''İT'' benzetmesini hiç beğenmedim. Her insan Türk olsun veya olmasın, Türkleri sevsin veya sevmesin bu tarz hareketler yapmamalı diye düşünüyorum. Forum kurallarına göre de DT üyeler bu kişiye kırmızı bildirim gönderme hakkına sahip. Smiley
legendary
full member
Activity: 434
Merit: 112

Kardeşim ilk olarak o it değil bir kurt. Daha geniş bir şekilde anlatmak gerekirse her millet için önemli olan hayvanlar vardır. Herhalde Türklükle pek alakan yok ama bilgin olsun. Kurt Türklerin tarihi boyunca önemli bir yere sahiptir. Mitler de ve destanlarda kurt ön plana çıkmıştır. Aynı şekilde diğer milletlerde de var. Mesela Rusların ayısı, Almanların kartalı gibi.
jr. member
Activity: 56
Merit: 5
Öncellikle kimseyi bu forumda dolandırmadım.Dün bir konu açtım,post mu kasmaya çalışıyorsunuz yoksa konumu buldunuz konuşacak?
Paranızı çaldın mı ? sizi kandırdım mı?
Arkadaşım bu forumda Lending dediğimiz bir şey var.Ben de her kes kimi borç istedim,eğer yoksa yazmayın.

Dur bir dakika! Herkes bir yana, sen bir yana. Senin gibi üyeler 50 ETH değil 500 ETH istese gözüm kapalı veririm. Sıkıntı aslında borç istemekte değil, borç isteyen kişinin kişiliğinde. Tabii ki bu borcu ne amaçla istediği ve ne amaçla kullanacağı da bir diğer önemli detay. Borç vererek para kazanmak isteyen arkadaşlar, bu sektörün furyası geçti boş yere heves etmeyin. Ben bu tecrübeyi 10 NEO, 0.5 GAS karşılığında öğrendim. Smiley

Eth adresimi atıyorum özel mesajdan Cheesy
Senin olaydan sonra bi kaç borç konusu daha açıldı, herkes bi borç isteme furyasına katılıyor. Senin iyi niyetini suistimal edenler başkasını hedef alıyor bu sefer.

Katılıyorum, her ne kadar farklı kişi olduğunu iddia etse de bence kendisi aynı kişidir. Hatta büyük ihtimalle bu konuyu da okuyordur kendileri Cheesy

DİPNOT: Sıradaki planı çok büyük ihtimalle forum üzerinde tanınmış kişilerin üzerinden ortam yaratmaktır. Örneğin grafik tasarım yapmak ve bu üyelere özel saçma avatarlar hazırlamak gibi. Smiley

Adres at bana PMden , görüşelim konuşalım.Eğer senin paranı benim dolandırığımı isbat edemezsen , ben bilirim sana ne yaparım.Ulan ne haddine senin beni Dolandırıcı diye suçlandırıyorsun , benim saçma dediğin grafiğimi anlamak için sen de kafa lazım.Adres yaz!
her kes haddini bilecek ! belki de çoçuksun , paranı kayb etme sorunun benmiyim ? ben mi çaldım ? adamın asabını bozmayın.
https://bitcointalksearch.org/topic/fathdesgner-cle-mahalles-ankara-5066816
Çiğle mahallesi(izmir) ve ya Ankara(batıkent) ...
hangi sana uygunsa görüşelim.

Sen neden yazdıklarımı üstüne aldın ki? Ayrıca forumdaki Lending olayını da biliyorum fakat o bahsettiğin olay local forum içerisinde yapılmıyor. O sebeple borç ihtiyacın varsa global forumdaki Lending alanına gidebilirsin. Kaldı ki borç karşılığında verebileceğin bir teminatının olup olmadığını bile belirtmiyorsun. Lütfen global forumda yer alan kategoriye yönelerek borç ister misin? Hem orada anında kırmızı bildirim hediyeni de almış olursun.

*Örneğin grafik tasarım yapmak ve bu üyelere özel saçma avatarlar hazırlamak gibi.*
Çocukmuyum ben ? burada beni tarif etmişsin.Forumda üyelere avatar yapan bendim,bu arada SAÇMA değiller !
Benimle uğraşma.En baştan söylüyorum sana ! Ben seni dolandırmadım , anlıyamıyormusun daha bunu ?

Kardeşim , o it değil , kurt resmi (BozKurt).
jr. member
legendary
Öncellikle kimseyi bu forumda dolandırmadım.Dün bir konu açtım,post mu kasmaya çalışıyorsunuz yoksa konumu buldunuz konuşacak?
Arkadaşım bu forumda Lending dediğimiz bir şey var.Ben de her kes kimi borç istedim,eğer yoksa yazmayın.

Dur bir dakika! Herkes bir yana, sen bir yana. Senin gibi üyeler 50 ETH değil 500 ETH istese gözüm kapalı veririm. Sıkıntı aslında borç istemekte değil, borç isteyen kişinin kişiliğinde. Tabii ki bu borcu ne amaçla istediği ve ne amaçla kullanacağı da bir diğer önemli detay. Borç vererek para kazanmak isteyen arkadaşlar, bu sektörün furyası geçti boş yere heves etmeyin. Ben bu tecrübeyi 10 NEO, 0.5 GAS karşılığında öğrendim. Smiley

Senin olaydan sonra bi kaç borç konusu daha açıldı, herkes bi borç isteme furyasına katılıyor. Senin iyi niyetini suistimal edenler başkasını hedef alıyor bu sefer.

Katılıyorum, her ne kadar farklı kişi olduğunu iddia etse de bence kendisi aynı kişidir. Hatta büyük ihtimalle bu konuyu da okuyordur kendileri Cheesy

DİPNOT: Sıradaki planı çok büyük ihtimalle forum üzerinde tanınmış kişilerin üzerinden ortam yaratmaktır. Örneğin grafik tasarım yapmak ve bu üyelere özel saçma avatarlar hazırlamak gibi. Smiley

Adres at bana PMden , görüşelim konuşalım.Eğer senin paranı benim dolandırığımı isbat edemezsen , ben bilirim sana ne yaparım.Ulan ne haddine senin beni Dolandırıcı diye suçlandırıyorsun , benim saçma dediğin grafiğimi anlamak için sen de kafa lazım.Adres yaz!
her kes haddini bilecek ! belki de çoçuksun , paranı kayb etme sorunun benmiyim ? ben mi çaldım ? adamın asabını bozmayın.

Siz niye atarlandınız? Çok güzel bi atasözümüz var "yarası olan gocunur" diye.
Diğer konuda Allah'tan dinden imandan bahsediyordunuz, link verdiğiniz konuda kallavi bi küfür var. Müslüman'a küfür etmek yakışıyor mu?
copper member
Activity: 37
Merit: 0
Din imaan Allah'tan, adres ver görüşelime...

Arkadaş burayı darulacize falan sandı herhalde üyelik tarihi 2 hafta öncesi hemen borç istiyor? Hayır 2013 den uyeliği olupda lego hesapla burda milleti dolandıran tonla adam sayarım sana.
member
Activity: 564
Merit: 19
Din iman Allah'tan, adres ver görüşelime...
hero member

Sen neden yazdıklarımı üstüne aldın ki? Ayrıca forumdaki Lending olayını da biliyorum fakat o bahsettiğin olay local forum içerisinde yapılmıyor. O sebeple borç ihtiyacın varsa global forumdaki Lending alanına gidebilirsin. Kaldı ki borç karşılığında verebileceğin bir teminatının olup olmadığını bile belirtmiyorsun. Lütfen global forumda yer alan kategoriye yönelerek borç ister misin? Hem orada anında kırmızı bildirim hediyeni de almış olursun.
jr. member
Activity: 56
Merit: 5

full member
Activity: 1050
Merit: 210
Crypto Trader
Bizzat kendim yaşadığım bir borç olayını anlatayım.
Sene 1999 da bir çek kırdırma meselesi yüzünden bir tefeci ile tanıştık.Ara ara görüşür dostluğumuz ilerledi bu değişik işler açtı battı çıktı derken sene oldu 2013 yılı ve bu geçen zamanda ne ben ondan borç  para  istedim nede o benden derken eylül 2013 bu benden 2.000 usd borç istedi paraya sıkışığım işler biraz bozuk en fazla 1-2 aya kadar öderim dedi ve bizde senet sepet bir şey olmadan nasılsa öder dedik arkadaş ya  ve 2000 usd yi verdik.Bu arada bu her ay araba kiralıyor modeller değişiyor ve gitti bir tanede sürat teknesi aldı ve Kalamış marinaya bağladı.Belediye otobüsüne binmeyen bir tip. Grin

Neyse 2014 yılı ocak ayında  benim peder kansere yakalandı onun hastane işi ile uğraşıyoruz tahliller yaptırırken 1-2 kere aradım birinde bizim hastaneye yakın bir yerde oto galeri vardı bu oraya gelir gider ordada çek kırdırırdı.Gene bir akşam üstü aradı galeriye uğruyorum gel konuşalım olayı ben gittim buda galeri kapısından çıkarken elinde bir tomar para ile çıktı arabaya bindik biraz hoş beş derken parayı veriyormusun dedim başladı kıvırmaya  işte şimdi veremem bu paranın yeri var günlerden Salı idi öyle hatırlıyorum bu cumaya bir çek var gene gelecem seni ararım parayı veririm dedi olduki bir aksilik oldu Cuma veremezsem pazartesine gene bir çek var kesin pazartesi parayı verecem dedi ve ben arabadan indim bu yoluna gitti.
Bunun dediklerini şöyle bir düşündüm içimden geçen lan dedim bu parayı vermeye niyeti yok kıvırdıkça kıvırıyor pezevenk bakalım ne olacak dedik. Huh

Cuma oldu ses yok neyse pazartesi oldu ses yok tabii bende Çarşamba günü akşam aradım bunu dedim hani para verecektin ne oldu.Bunun ses yolda trafikten geliyor araba  korna sesleri falan gene kıvırıyor arada tek koptu bakalım arayacakmı tık yok aramadı bende dedim bu parayı bundan almak için başının belaya girmesi lazım yada Hilali ahmere havale edecez başka yolu kalmadı ve öylede yaptık bedduamızı edip Allah’a sığındık.

Ve nisan ayı ben tabii para olayını unuttuktan sonra bir gün öğlen bizim cep çaldı açtım baktım bunun sesi tel gene koptu sonra bir daha aradı.Bu sefer ya ne haber falan filan diyor gayet sakin bir şekilde kardeşim bir daha beni aramayın sizin gibilerle benim işim olmaz dedim teli kapadım.buda hemen bir sms atmış ya zor durumdayım ebeni  zikiyim niye böyle yapıyon cevap bile vermedim.1-2 gün sonrada cep noyu değiştirdim ve 4 senedir bağ koptu.

Bizim bir avukat arkadaş var ona mevzuyu anlattım adam gülmekten yerlere yatıyor  ya dedi sende  manyaksın niye dedim adama iyilik yapmışsın evet yaptım alacağımızdan vazgeçtik ama ibne gene arıyor ağa tırtıklarmıyım derdinde utanmadan adam bizi 3 ay sonra aradı dedim anladığım gene borç isteyecektide bizde böyle davranınca şapa oturdu.Ben onda o 2000 usd yi bırakmazdım ama şurası var bir kötülük yapsam tanıyan bilen bizi duysa arkamızdan tef çalarlar 2000 usd için adama şunu yapmış yada yaptımışs diye.Yaptıran büyük paralara her türlü kötüğülüde yaptırıyor Ben dedim Allah havale ettim.Allahın adaleti biraz geç işler ama illaki işler öylede böylede bir yerden belasını verir zaten dedim tek böbrek Allah gider öbür böbreğide hasta eder ondan sonra haftada 2-3 kere diyalize girer o zaman acaba niye böyle oldu der dedim.

Sonuçta biz 13-14 yıldır tanıdığımz adama borç verip alamadık yani burada hiç tanımayan birisi  konu açıp selamun aleyküm ben  geldim hesabı borç verecek varmı.

Var kardeşim herkes para vermeye yer arıyor yani. Grin Grin

hero member

legendary
hero member
full member
Activity: 434
Merit: 112
Borç alınır ama eşinden dostundan alınır. Akrabadan alınır. O arkadaşlar kalkıp buradan borç toplamaya çalışıyorsa demek ki arkadaşları buna güvenmiyor borç vermiyor veya burada insanları sikmek için borç istiyor. Arkadaşının güvenmediği adama buradan kim güvenip de borç versin.
member
Activity: 564
Merit: 19
Paraya ihtiyacın varsa gerçek hayattan arkadaşından mı gerçek para borç alırsın yoksa bu forumda tanımadığın insanlarda kripto para mı? Amaç belli...
legendary
Activity: 2240
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
Bizim koca karı derdi ki ;   "Borç verip te kötü olacağıma, vermeden kötü olurum"

Aklıma bu laf geldi birden   Smiley

@PHI1618  in  dediklerine katılıyorum.   Ek olarak ....

Borç nedir arkadaş....? Bu nasıl bir gevşekliktir ? dur  size  madde  madde  yazayım..

1-insan tanımadığı  kişilerden nasıl olur da borç ister ? aklım almıyor.
2- hele ki internet  denilen sanal ortamda bunun yapılması çok daha abes.
3- interneti geçtik sen birde borcu kripto para olarak istiyorsun, Peki ortaya ne koyuyorsun teminat olarak ? Müslümanlık, ahiret ?
https://bitcointalksearch.org/topic/m.47735423

4- Peki diyelim ki süper bir müslüman ve ahiretten  korkan bir insan olduğunu düşünelim. Bunu somut olarak bana nasıl belgeleyebilirsin?
Ben ateistim,  ama bu "Elhamdürillah müslümanım " yazmama bir engel teşkil etmiyor.

5- Müslümanlık, allah , kitap ,peygamber ayağına  ülkeleri sömürdüler.

6- Samimi, mert , dürüst insan ortaya koz koymaz. Ve böyle şeylerden bahsetmez. Herkesin inancı, ibadeti içindedir ve öyle olmalıdır.

Burası çok Bu önemli™  Smiley   =  Her kim size  eğer hassas olduğunuz bu konulardan dem vurup bir şeyler istiyorsa ondan hemen uzaklaşınız.

7- Etrafında hiç insan kalmadı mı? da  gelip "hem internette"+ "hem kripto para" olarak "hemde tanımadığın insanlardan" + "hiçbir teminat vermeden" borç istiyorsun ? ve onların gönlüne kurt düşürüp;  acaba bu kim ? neden borç istiyor? gerçekten ihtiyacı var mı? geri verir mi? düşüncelerine sevk ediyorsun insanları ve üstelik birde vicdanlarına dem vuruyorsun.
 Kusura bakma da yüz yüze görüştüğün insanlardan o parayı temin edemiyorsan, sen zaten allahın sillesini yemişsin. Allah sana tokadı yapıştırmışsa, çareyi kuldan aramayacaksın güzel kardeşim.

8- Elin ayağın tutuyor,  girmişsin internete, demek bilgisayarın var, şurada lak luk edecek kadar da gücün var,   milletten ne borç istiyon ...  git sat bilgisayarını, git çalış kazan, git anandan , babandan   onlar yok ise  arkadaşından iste  hemşerim.

Yahu , arada bir samimiyet olur  aylar yıllar sürmüş bir  hukukumuz olur da sen bana dersin ki "arkadaş şu kadar borç ihtiyacım var, müsaitsen verebilir misin?"  bunu çok iyi anlarım.
Bu tamam. Bu o kişi ile aramda olan ilişki, güven, samimiyete dayalı bir konudur.

Ama kalkıp burada, "Bana bu kadar borç lazım, veren versin (kim olursa fark etmez), şu kadarda faiz verecem" gibi  "umuma açık" borç tekliflerini hiç hoş karşılamıyorum ben.
Çünkü bu özel bir konu, samimiyete dayalı bir konu. Arada samimiyeti olan insanların gerçekleştirebileceği bir husus.

Bilmiyorum, ben böyle düşünüyorum. Hislerim bu yönde bu konuda.
jr. member
benim düşünceme göre ister newbie olsun isterse legendary hesap sahibi olsun kimseye borç verilmemeli. theymos gelip "abe 1 eth vercen mi titrek" desin yok deyin babalar. oradan alacağınız 3-5 faiz geliri için açgözlülük yapmayın. insanoğlunun en büyük mallıklarından birisi şu açgözlülük. 200-300 dolar ülkemiz şartlarında az para değil. boş yere strese girmeyin ama bana da arada 59850 eth ateşlerseniz sevinirim. btc de olur sıkıntı yok Grin

Espri yapmıs zaa gülün çok komik. Okullar açılmadımı halen.
Pages:
Jump to: